Jak wyprostować włosy i uzyskać gładki, lśniący efekt
Jak uratować zniszczone włosy po trwałej? 5 prostych kroków, które ci w tym pomogą
Jak uratować zniszczone włosy po trwałej? Marzyłaś o burzy pięknych, zdrowych i lśniących loków, jednak rezultaty znacząco odbiegają od upragnionego efektu? Trwała nie wyszła: co robić? Boisz się, że już nigdy nie będziesz mogła spojrzeć w lustro z uśmiechem na twarzy? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałaś twierdząco, powinnaś przeczytać ten artykuł.
Jak uratować zniszczone włosy po trwałej? Stało się. Wizyta u fryzjera nie należała do udanych. Chciałaś zaoszczędzić pieniądze i wybrałaś się do nowego fryzjera, o którym krążyły negatywne opinie. Myślałaś, że wszystko pójdzie po twojej myśli, bo jesteś optymistką, jednak doszło do niespodziewanego obrotu wydarzeń. Fryzjer zniszczył ci włosy. Teraz stoisz przed lustrem ze łzami w oczach i zastanawiasz się, co powinnaś zrobić. Jeśli myślisz o tym, by wziąć maszynkę i obciąć włosy na łyso, jak najszybciej zrezygnuj z tego pomysłu. Poniżej przedstawimy kilka niezawodnych sposobów na to, by twoje włosy odzyskały dawny blask.
Szczotkowanie to dobre prostowanie
Jeśli nie przemawia do Was pomysł z szałwią, to ostatnio natknęłam się na ciekawą szczotkę do prostowania włosów. Obsługuje się ją tak samo, jak prostownicę. Czyli zaciskamy na włosach i suszymy pasmo po pasmie chłodnym lub lekko ciepłym powietrzem suszarki.
Kolejną rzeczą na jaką warto zwórcić uwagę to po prostu kosmetyki do włosów. I tutaj na całe na biało na koniu wjeżdzają silikony, które dla wielu są złem koniecznym. W przypadku wygładzania włosów są naprawdę must have. Ładnie dociążają pasma, wygładzają oraz hamuja nieco skręt.
Oczywiście należy pamiętać, aby stosować je z umiarem, ponieważ przesadzenie z ilością może doprowadzić zwyczjanie do przetłuszczenia włosów. No a wiadomo, że nie o to nam chodzi.
Wspomniane olejki równeż przychodzą z pomocą. Wystarczy kilka kropel, a włosy wiedzą jak się ułożyć na swoim miejscu. W dodatku olejki mają świetne właściwości odżywcze. Czyli przyjemne z pożytecznym. Dodają także blasku. A blask zawsze w modzie.
Mój sposób na prostowanie włosów
Myję włosy szamponem. Odciskam je na ręczniku, nakładam keratynę na 15 minut, spłukuję i nakładam odżywkę keratynową bez spłukiwania. Dokładnie czeszę włosy. Oczywiście nie jestem taka szalona, że robię to wszystko przed pracą o 6 rano. Wysoce cenię sobie sen, więc robię to wieczorem. Najważniejsze, aby nie robić tego zabiegu na 4 minuty przed położeniem się łóżka. Ja daje moim włosom z godzinkę samodzielnego schnięcia.
Na noc zawijam je w luźny kok i idę spać. Rano dokładnie czeszę, nakładam troszkę olejku i suszę suszarką, co jakiś czas przeczesując. W efekcie mam całą długość wygładzoną. Oczywiście, nie czarujmy się, końcówki będą się lekko wywijać, ale dzięki temu osiągniesz dość naturalny efekt.
Odświeżone włosy to podstawa
Na początek musisz usunąć wszystkie zanieczyszczenia oraz pozostałości kosmetyków i olejów, aby móc łatwiej wyprostować włosy i zachować efekt na dłużej. Użyj odpowiedniego szamponu i odżywki. Mogą to być produkty z linii, która ułatwia prostowanie. Pamiętaj, aby odżywkę rozprowadzić na włosach równomiernie, np. grzebieniem i po pozostawieniu przez chwilę na włosach, dokładnie ją spłukać. To sprawi, że nie osadzą się na włosach resztki kosmetyku, które mogłyby utrudnić prostowanie.
Trik: Po umyciu możesz nałożyć na skórę głowy odrobinę suchego szamponu. To sprawi, że Twoje włosy pozostaną świeże i będziesz się cieszyła efektem prostowania na dłużej.
Kosmetyki, które przydadzą się do oczyszczenia, wygładzenia i odświeżenia włosów przed prostowaniem:
Jakie olejki do wysuszonych włosów sprawdzą się najlepiej?
Jak nawilżyć włosy po trwałej? Przede wszystkim powinnaś stosować naturalne olejki. Nie musisz wydawać fortuny, by zadbać o swoje włosy. Przy olejowaniu najważniejsza jest systematyczność. Pierwsze efekty olejowania zauważysz już po kilku dniach. Możesz wybrać spośród wielu drogocennych olejów. Jakie olejki do spalonych włosów? My proponujemy ci przede wszystkim oleje bogate w kwasy omega-6, omega-3 i omega-9. Należą do nich między innymi: olej z pestek malin, olej z pestek winogron, olej migdałowy, olej z orzechów laskowych, olej z krokosza, olej z wiesiołka, olej z czarnuszki, olej z kiełków pszenicy, olej konopny, olej lniany, olej słonecznikowy, olej z nasion czarnej porzeczki, olej jeżynowy, olej tamanu, olej jojoba i olej rokitnikowy.
Jak uniknąć spalenia włosów przez trwałą? Niechciane efekty uboczne mogą wystąpić podczas każdego zabiegu fryzjerskiego, dlatego tak ważne jest, by podjąć rozważną decyzję, wybierając salon fryzjerski. Pamiętaj, że cena jest często miarą jakości wykonanej usługi, jednak nie zawsze warto sugerować się wysokimi cenami.