Jak szybko wyprostować włosy - Skuteczne metody i porady

Keratynowe prostowanie włosów w domu

To zabieg, który można wykonać w salonie fryzjerskim (250-900 zł), ale równie dobrze – we własnym domu (kilkadziesiąt zł). Co prawda wymaga niestety użycia prostownicy, ale. raz na kilka tygodni, a nawet 3 miesiące! Aby wykonać w domu keratynowe prostowanie włosów, przede wszystkim trzeba się zaopatrzyć w drogerii w specjalny zestaw: szampon oczyszczający, keratyna i odżywka, a także w pędzelek do aplikacji i rękawiczki ochronne. Przyda się ponadto miseczka, suszarka z opcją suszenia na zimno, no i oczywiście prostownica. Sprawdź: Jak wzmocnić włosy po ciąży?

1. Dokładnie umyj włosy. 2. Rozczesz je porządnie gęstym grzebieniem. 3. Pędzelkiem nałóż na włosy keratynę, ale nie przy samej głowie (żeby nie uzyskać efektu oklapniętych włosów). Pozostaw na około kwadrans. 4. Wysusz włosy zimnym strumieniem powietrza. 5. Podziel włosy na pasma i prostuj je po 5-6 razy prostownicą. 6. Po 30 minutach znów umyj włosy szamponem. 7. Nałóż odżywkę i odczekaj kwadrans. 8. Spłucz włosy i wysusz. 9. Ponownie użyj prostownicy. 10. Myj włosy dopiero po upływie dwóch dni.

Posłuchaj o tym jak wyprostować włosy domowymi sposobami. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami. To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser that supports HTML5 video

Prostowanie włosów folią aluminiową to technika, która zdobywa coraz więcej zwolenników. Dlaczego? Jest skuteczna, niedroga i nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Jak to zrobić? Oto kroki, które musisz podjąć:

  1. Zacznij od umycia i dokładnego wysuszenia włosów. Muszą być czyste i suche, aby technika była skuteczna.
  2. Podziel włosy na małe sekcje. Im mniejsze pasma, tym później gładszy efekt.
  3. Weź jedno pasmo i zaczynając od nasady, delikatnie naciągaj, zwijając koniec pasma na wałek.
  4. Owiń pasmo folią aluminiową, zaczynając od nasady aż do końcówki. Upewnij się, że folia jest dobrze zabezpieczona.
  5. Powtórz proces dla każdego pasma. Pamiętaj, aby owijać folię dokładnie i równomiernie.
  6. Pozostaw folię na włosach na co najmniej kilka godzin. Aby uzyskać lepszy efekt, pozostaw ją na noc.
  7. Po upływie wymaganego czasu, ostrożnie zdejmij folię z każdego pasma, uwalniając proste włosy.
  8. Na koniec, przeczesz włosy i zastosuj odżywkę bez spłukiwania lub serum, aby dodać im blasku i uchronić przed puszeniem się.

Odświeżone włosy to podstawa

Na początek musisz usunąć wszystkie zanieczyszczenia oraz pozostałości kosmetyków i olejów, aby móc łatwiej wyprostować włosy i zachować efekt na dłużej. Użyj odpowiedniego szamponu i odżywki. Mogą to być produkty z linii, która ułatwia prostowanie. Pamiętaj, aby odżywkę rozprowadzić na włosach równomiernie, np. grzebieniem i po pozostawieniu przez chwilę na włosach, dokładnie ją spłukać. To sprawi, że nie osadzą się na włosach resztki kosmetyku, które mogłyby utrudnić prostowanie.

Trik: Po umyciu możesz nałożyć na skórę głowy odrobinę suchego szamponu. To sprawi, że Twoje włosy pozostaną świeże i będziesz się cieszyła efektem prostowania na dłużej.

Kosmetyki, które przydadzą się do oczyszczenia, wygładzenia i odświeżenia włosów przed prostowaniem:

Jak prostować włosy? Trzy złote zasady

  1. Włosy muszą być suche. Ale tak naprawdę suche, nie podsuszone. Po pierwsze prostowanie wilgotnych włosów nie jest dla nich dobre, a po drugie to po prostu bez sensu. Trzeba dobrze wysuszyć włosy, gdyż jest to podstawą sukcesu. Jeśli nie masz cierpliwości na poranne suszenie, to umyj włosy na noc, upnij je w luźny kok. Jeśli rano i tak je wyprostujesz, to nie musisz się martwić o to, że się pogniotą.
  2. Termoochrona. Spryskaj włosy kosmetykiem termoochronnym, który zabezpieczy je przed działaniem wysokiej temperatury. A jeśli prostujesz włosy codziennie, to tym bardziej taki produkt powinien znaleźć się w Twojej łazience.
  3. Podziel włosy na sekcje. Prostowanie wielkich partii włosów po prostu mija się z celem. Efekt nie jest zadowalający, no i jest to męczące. Małe sekcje szybko są gładkie i idealne proste. No i całości nie zaburzy jakaś jedna niechciana falka.

Jak same widzicie, nie jest to coś odkrywczego. Jednak mam wrażenie, że wiele Pań zapomnina o tych prostych zasadach. Co do wyboru prostownicy, to na pewno warto przerzucić się na fryzjerski sprzęt profesjonalny. Nie dość, że w takiej prostownicy znajdziesz najnowsze technologie, to jeszcze efekt prostowania jest po prostu szybszy.

Skutkiem zbyt szybkiego pozbycia się strupa może być nie tylko widoczna przez długi czas blizna, ale także infekcja bakteryjna, bo strup skutecznie chroni naruszone tkanki przed zakażeniem szkodliwymi drobnoustrojami.

Czytaj dalej...

Naukowcy z Uniwersytetu Zachodniego Ontario dowiedli, że określenie poziomu kortyzolu we włosach może pomóc wyznaczyć ryzyko zawału serca, a eksperci z Australii pracują nad rozwiązaniem, pozwalającym na wczesne wykrycie raka piersi za pomocą badania struktury włosa.

Czytaj dalej...

Wśród czynników opóźniających proces gojenia rany wymienić należy zakażenie rany, obecność w ranie tkanki martwiczej, wysuszenie rany lub nadmierny wysięk w ranie, niedostateczne ukrwienie obszaru rany, rozległość rany, uszkodzenie rany np.

Czytaj dalej...

Jeśli rana nie goi się w oczekiwanym tempie lub pojawiają się niepokojące objawy, takie jak zaczerwienienie, ból, obrzęk lub wydzielina, należy skontaktować się z lekarzem, aby ocenił stan rany i zalecił dalsze leczenie.

Czytaj dalej...