Jak Rozjaśnić Włosy z Ciemnego Brązu - Praktyczny Przewodnik

Rozjaśnianie włosów – czas ma znaczenie

Wracając do tematu rozjaśniacza. Przygotowany preparat rozjaśniający należy nałożyć w jak najkrótszym czasie – żeby włosy były równomiernie rozjaśnione na całej ich długości. Czas trwania reakcji zależy od temperatury – im cieplej tym działa szybciej. Nie bez znaczenia jest też grubość oraz kondycja włosów, a także stężenie oksydantu dodanego do rozjaśniacza – im niższe tym preparat działa wolniej. Po nałożeniu mieszanki na włosy należy kontrolować czas oraz przebieg rozjaśniania. Jeśli preparat wyschnie na włosach – przestaje działać. Maksymalny czas to 50 min. Procesowi towarzyszy wydzielanie ciepła.

Pierwszym i częstym błędem jest nierównomierne rozjaśnienie włosów. Może to być spowodowane kilkoma czynnikami: źle przygotowaną mieszaniną, niewystarczającą ilością preparatu naniesionego na włosy, zbyt dużymi podziałami (separacjami) porostu lub złym nałożeniem rozjaśniacza.

Drugim niemniej rzadkim błędem jest zbyt jasny kolor. Może to wynikać z błędnie określonego poziomu kolorystycznego, źle dobranego preparatu, zbyt wysokiego stężenia oksydantu lub zbyt długiego czasu działania rozjaśniacza.

Trzecim dość popularnym błędem są różnice koloru między nasadą, długością i końcówkami. Spowodowane może to być nieprawidłową kolejnością nakładania mieszanki rozjaśniającej lub źle dobranym rozjaśniaczem lub oksydantem.

Ostatnim często spotykanym błędem jest zniszczenie włosów. Może to wynikać ze zbyt wysokiego stężenia oksydantu, zbyt długiego czasu działania rozjaśniacza na włosach lub mieszanina została nałożona na włosy, które już przed zabiegiem były w słabej kondycji.

Jak działa rozjaśniacz do włosów?

Na samym wstępie warto uświadomić sobie, na czym konkretnie polega proces rozjaśniania i dlaczego w związku z tym trzeba się do niego należycie przygotować. Budowa włosa w dużej mierze przypomina szyszkę – do jego kory, w różnym stopniu odchylenia, przylegają łuski. Im bardziej są one spójne z korą, tym włosy są gładsze i bardziej lśniące. Wraz z zastosowaniem rozjaśniacza łuski zostają znacznie rozchylone, żeby możliwe było wymycie naturalnego pigmentu. Innymi słowy: delikatna bariera ochronna włosów zostaje naruszona, tak by składniki aktywne zawarte w rozjaśniaczu mogły wniknąć do środka i zniszczyć barwnik.

Właśnie dlatego po nałożeniu roztworu rozjaśniającego możemy zauważyć, że włosy początkowo robią się pomarańczowe i czerwone, a dopiero później przechodzą w odcień blondu (oczywiście wszystko zależy od tego, od jakiego koloru wyjściowego zaczynamy). Te zmiany tonów wynikają z faktu, że stopniowo usuwane są pigmenty tkwiące w naszych włosach.

Wobec tego każde rozjaśnianie, nawet ostrożne i opierające się jedynie na delikatnej zmianie odcienia, to dla włosów duże obciążenie. Należy zatem zastosować skuteczną pielęgnację, i to zarówno przed zabiegiem, jak i po nim – w ten sposób będziemy w stanie możliwie jak najbardziej ograniczyć zniszczenie kosmyków i zachować ich ładny wygląd.

Jak wybrać odpowiedni odcień blondu?

Generalnie zasada jest bardzo prosta: ciepłe odcienie blondów pasują do ciepłej karnacji, a chłodne do chłodnej. Osoba z oliwkową, skłonną do szybkiego opalania skórą, w platynowej fryzurze będzie wyglądać sztucznie i tandetnie, i odwrotnie – kobieta o urodzie „królewny śnieżki” raczej nie zyska na słonecznym, kalifornijskim odcieniu blondu. Oczywiście wyjątki potwierdzają regułę, ale fryzjerzy radzą, że aby ładnie rozjaśnić włosy, najbezpieczniej trzymać się swojej naturalnej tonacji włosów, tj. chłodnej lub ciepłej.

Na opakowaniach farb zobaczysz często wizualizację docelowego koloru w zależności od wyjściowego – będzie to na pewno pomocne, ale pamiętaj, że efekty mogą się nieco różnić ze względu na to, że każdy z nas ma nieco inną kompozycję pigmentów w łodydze włosa, a same włosy różnią się strukturą i kondycją – to powoduje, że mogą inaczej „łapać” barwnik.

Na pewno im bardziej wypielęgnowane i zregenerowane włosy, tym efekty są bardziej przewidywalne. Przy pierwszym rozjaśnianiu naturalnych włosów efekt zwykle jest zgodny z tym, co widzisz na opakowaniu, natomiast jeśli wcześniej używałaś już innych farb, musisz liczyć się z tym, że trochę trzeba będzie popróbować, aby uzyskać idealnie wymarzony odcień.

Warto też skorzystać z możliwości wirtualnego doboru koloru włosów – dzięki aplikacji Virtual Try On możesz „przymierzyć” włosy w dowolnym odcieniu na ekranie komputera bądź smartfona na żywo bądź na zdjęciu. Do wyboru, do koloru!

Jak rozjaśnić włosy w domu? Najważniejsze wskazówki

Rozjaśnianie włosów w domu z pewnością stanowi nie lada wyzwanie, a jednocześnie jest doskonałą alternatywą dla profesjonalnych zabiegów fryzjerskich. Przede wszystkim jest to duża oszczędność pieniędzy, a także czasu, ponieważ zdarza się, że na wizytę w wybranym salonie fryzjerskim musimy czekać kilka długich tygodni. Żeby jednak efekt końcowy był zgodny z naszymi oczekiwaniami, należy odpowiednio przygotować się do całego procesu. Poniższe wskazówki sprawdzą się nie tylko w przypadku typowego rozjaśniania, ale też wówczas, kiedy planujemy jakąkolwiek koloryzację przeprowadzaną w domowych warunkach.

Farbowanie włosów może być zarówno świetnym sposobem na odświeżenie swojego wyglądu, jak i na przeprowadzenie diametralnej metamorfozy. Przy pomocy rozjaśniania naturalne blondynki mogą uzyskać nieco inny, bardziej pożądany odcień, z kolei brunetki i szatynki osiągnąć spektakularny efekt, który może całkowicie odmienić wygląd.

Dlatego też przed przystąpieniem do procesu koloryzacji warto się upewnić, że nasz wymarzony kolor jest rzeczywiście strzałem w dziesiątkę. L'Oréal Paris udostępnia na swojej stronie narzędzie Virtual Try On, które umożliwia szybkie i proste sprawdzenie, czy dany wariant faktycznie zapewni nam efekt, jakiego oczekujemy. Wystarczy wybrać interesujący nas produkt, a później przesłać zdjęcie lub skorzystać z obrazu przekazywanego na żywo. Narzędzie pokaże nam, jak wyglądalibyśmy w nowym kolorze.. Tym samym wybór najlepszej farby czy też podjęcie decyzji o rozjaśnieniu będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Rozjaśnianie włosów cytryną

Sok z cytryny pozytywnie wpływa na kondycję całych włosów - nadaje im zdrowego blasku, wyraźnie wzmacnia i poprawia ich wzrost. W dodatku doskonale dotlenia skórę głowy, a nawet pozwala pozbyć się łupieżu. Co najważniejsze, pomaga naturalnie rozjaśnić włosy. To bardzo skuteczna metoda, która jednorazowo kosztuje nas tyle, co zakup jednej cytryny. Aby zobaczyć efekty, trzeba się uzbroić w cierpliwość. Rozjaśnienie włosów cytryną będzie widoczne dopiero po około miesiącu stosowania raz lub dwa razy w tygodniu.

Sok z cytryny można aplikować na suche lub wilgotne włosy, a następnie trzeba pozostawić je do wyschnięcia. Gdy suche już włosy będą zbyt sztywne, wystarczy je przeczesać lub umyć pasma delikatnym szamponem. Najlepsze efekty osiągniemy wtedy, gdy każdorazowo po rozjaśnianiu włosów cytryną wystawimy je na działanie słońca.

Może to być spowodowane kilkoma czynnikami źle przygotowaną mieszaniną, niewystarczającą ilością preparatu naniesionego na włosy, zbyt dużymi podziałami separacjami porostu lub złym nałożeniem rozjaśniacza.

Czytaj dalej...

płukanki z wody gazowanej i octu jabłkowego na elektryzujące się włosy i wpisywałyśmy w wyszukiwarkę jak przyciemnić włosy , aby dowiedzieć się, że można do tego użyć składnika, który zawsze mamy w szafce, czyli kawy.

Czytaj dalej...

Rozjaśnianie ciemnych włosów domowymi sposobami może być nieskuteczne bądź zapewniać ledwie widoczny efekt, dlatego naturalne metody najlepiej sprawdzają się na włosach w odcieniach ciemnego lub jasnego blondu.

Czytaj dalej...

Rozjaśnianie ciemnych włosów domowymi sposobami może być nieskuteczne bądź zapewniać ledwie widoczny efekt, dlatego naturalne metody najlepiej sprawdzają się na włosach w odcieniach ciemnego lub jasnego blondu.

Czytaj dalej...