Jak Rozjaśnić Włosy z Ciemnego Brązu - Praktyczny Przewodnik
Największe błędy przy rozjaśnianiu włosów
Prawidłowe użycie rozjaśniacza nie jest łatwe i może się skończyć całkowitym zniszczeniem włosów lub otrzymaniem zupełnie innego koloru, niż oczekiwaliśmy. Przygotowałyśmy dla was listę najczęstszych błędów przy rozjaśnianiu włosów, których powinniśmy unikać!
Zbyt częste rozjaśnianie
Zbyt często rozjaśnianie włosów może prowadzić do ich całkowitego zniszczenia. W tym przypadku kosmyki będą się kruszyć, łamach, będą maksymalnie przesuszona i matowe. Najlepiej nie rozjaśniać włosów częściej niż raz na trzy miesiące, a odstępy półroczne byłyby idealne dla naszych włosów. Pamiętajcie, że każde rozjaśnianie uszkadza strukturę włosa!
Zobacz także
Dodatkowo pod żadnym pozorem nie należy wykonywać jednego rozjaśniania po drugim, gdyż może dojść do spalenia włosów. Takie spalone włosy dosłownie będą odrywać się przy najdelikatniejszych pociągnięciu.
Zły produkt do rozjaśniania
Wybór odpowiedniego produktu do rozjaśniania nie jest łatwy. Najlepiej oczywiście sprawdziłyby się produkty profesjonalne, jednak wymagają one umiejętności i wiedzy na temat tego typu kosmetyków. Mamy do wyboru 4 stężenia oksydantu:
- 3% - delikatne rozjaśnienie o 1-2 tony, nie zadziała na bardzo ciemne włosy
- 6% – rozjaśnienie o 2-3 tony,
- 9% – rozjaśnienie o 3-4 tony, może podrażnić skórę głowy i negatywnie wpłynąć na kondycję włosów,
- 12% – rozjaśnienie o 4-7 tonów, bardzo niszczy włosy.
Jeśli stawiamy na rozjaśniacz z drogerii, wybierzmy taki, który rozjaśni włosy o maksymalnie 2-3 tony. Stopniowe rozjaśnianie mniej zniszczy włosy oraz da nam większą kontrolę koloru.
Nieprawidłowe użycie rozjaśniacza
Najważniejsze jest to, aby nie przetrzymywać rozjaśniacza dłużej, niż jest to wskazane na opakowaniu. Pamiętajmy, że kosmetyk powinniśmy nakładać dość szybko, gdyż pierwsze pasma, na które nałożyłyśmy produkt, mogą się spalić zanik zakończymy aplikacje! Z drugiej strony istotna jest precyzja, żeby uniknąć plam. Warto poprosić kogo o pomoc przy aplikacji rozjaśniacza lub wybrać produkt stopniowo rozjaśniający włosy.
Rozjaśnianie włosów – wszystko, co musisz wiedzieć
Blond to marzenie wielu kobiet. Czy istnieje sposób żeby szatynki i brunetki spełniły swoje życzenie?
Odpowiedź jest prosta – tak. Z pomocą przychodzi tajemniczy preparat, który pozwala na diametralne metamorfozy. Mowa o rozjaśniaczu do włosów.
- czym jest rozjaśnianie włosów
- czym jest zakres i stopień rozjaśnienia włosów
- kiedy nie należy rozjaśniać włosów
- jakie preparaty stosowane są przy rozjaśnianiu włosów
- jakie akcesoria są potrzebne do rozjaśniania włosów
- o zasadach przygotowania mieszanki rozjaśniającej
- czy czas ma znaczenie
- czym się różni farba rozjaśniająca od rozjaśniacza
- jakie są najczęściej popełniane błędy przy rozjaśnianiu włosów
Jak działa rozjaśniacz do włosów?
Na samym wstępie warto uświadomić sobie, na czym konkretnie polega proces rozjaśniania i dlaczego w związku z tym trzeba się do niego należycie przygotować. Budowa włosa w dużej mierze przypomina szyszkę – do jego kory, w różnym stopniu odchylenia, przylegają łuski. Im bardziej są one spójne z korą, tym włosy są gładsze i bardziej lśniące. Wraz z zastosowaniem rozjaśniacza łuski zostają znacznie rozchylone, żeby możliwe było wymycie naturalnego pigmentu. Innymi słowy: delikatna bariera ochronna włosów zostaje naruszona, tak by składniki aktywne zawarte w rozjaśniaczu mogły wniknąć do środka i zniszczyć barwnik.
Właśnie dlatego po nałożeniu roztworu rozjaśniającego możemy zauważyć, że włosy początkowo robią się pomarańczowe i czerwone, a dopiero później przechodzą w odcień blondu (oczywiście wszystko zależy od tego, od jakiego koloru wyjściowego zaczynamy). Te zmiany tonów wynikają z faktu, że stopniowo usuwane są pigmenty tkwiące w naszych włosach.
Wobec tego każde rozjaśnianie, nawet ostrożne i opierające się jedynie na delikatnej zmianie odcienia, to dla włosów duże obciążenie. Należy zatem zastosować skuteczną pielęgnację, i to zarówno przed zabiegiem, jak i po nim – w ten sposób będziemy w stanie możliwie jak najbardziej ograniczyć zniszczenie kosmyków i zachować ich ładny wygląd.
Rozjaśnianie włosów – naturalnie czy z użyciem rozjaśniacza?
Przed przystąpieniem do koloryzacji warto zastanowić się jeszcze nad metodą farbowania włosów. W tym celu możemy użyć zarówno produktu specjalnie przygotowanego do tego zadania, który znajdziemy w niemal dowolnej drogerii, jak i wypróbować kilka prostych, naturalnych trików. Należy przy tym pamiętać, że naturalne sposoby nie pozwolą na diametralną zmianę odcienia. Zazwyczaj pod ich wpływem ton zmienia się nieznacznie bądź też pojawiają się ładne refleksy, które wyglądają niemalże tak, jakby włosy zostały delikatnie muśnięte słońcem.
Jak rozjaśnić włosy w domu, nie wykorzystując gotowych preparatów? Z powodzeniem możesz samodzielnie przygotować płukanki oraz maski na bazie następujących składników:
Te osoby, które z kolei chcą postawić na bardziej diametralną zmianę koloru, zdecydowanie powinny sięgnąć po rozjaśniacze do włosów. To produkty o profesjonalnym działaniu, które rozchylają łuski włosa, a następnie wymywają z nich pigment. To właśnie dzięki temu nasze włosy mogą stać się jaśniejsze o kilka tonów.
Rozjaśnianie włosów krok po kroku - jak nie zniszczyć włosów i uzyskać piękny kolor?
Rozjaśnienie włosów w domu często kończy się ich zniszczeniem lub uzyskaniem niechcianego, żółtego odcienia. Przygotowałyśmy dla was instrukcję krok po kroku jak rozjaśnić włosy w domu oraz opisałyśmy najczęściej występujące błędy przy rozjaśnianiu, których musicie unikać!
Rozjaśnienie włosów zaczyna się od wyboru odpowiedniego produktu. Najlepiej sprawdzą się tutaj profesjonalne rozjaśniacze z oksydantem 3-6%, które bezpiecznie rozjaśnią nasze pasma. Pamiętajcie, żeby nie trzymać produkty zbyt długo oraz nie aplikować go na zniszczone włosy, to jednak nie są jedyne zasady, których należy się trzymać.