Jaka farba do rozjaśniania włosów wybrać? Poradnik dla pięknych włosów

Największe błędy przy rozjaśnianiu włosów

Prawidłowe użycie rozjaśniacza nie jest łatwe i może się skończyć całkowitym zniszczeniem włosów lub otrzymaniem zupełnie innego koloru, niż oczekiwaliśmy. Przygotowałyśmy dla was listę najczęstszych błędów przy rozjaśnianiu włosów, których powinniśmy unikać!

Zbyt częste rozjaśnianie

Zbyt często rozjaśnianie włosów może prowadzić do ich całkowitego zniszczenia. W tym przypadku kosmyki będą się kruszyć, łamach, będą maksymalnie przesuszona i matowe. Najlepiej nie rozjaśniać włosów częściej niż raz na trzy miesiące, a odstępy półroczne byłyby idealne dla naszych włosów. Pamiętajcie, że każde rozjaśnianie uszkadza strukturę włosa!

Zobacz także

Dodatkowo pod żadnym pozorem nie należy wykonywać jednego rozjaśniania po drugim, gdyż może dojść do spalenia włosów. Takie spalone włosy dosłownie będą odrywać się przy najdelikatniejszych pociągnięciu.

Zły produkt do rozjaśniania

Wybór odpowiedniego produktu do rozjaśniania nie jest łatwy. Najlepiej oczywiście sprawdziłyby się produkty profesjonalne, jednak wymagają one umiejętności i wiedzy na temat tego typu kosmetyków. Mamy do wyboru 4 stężenia oksydantu:

  • 3% - delikatne rozjaśnienie o 1-2 tony, nie zadziała na bardzo ciemne włosy
  • 6% – rozjaśnienie o 2-3 tony,
  • 9% – rozjaśnienie o 3-4 tony, może podrażnić skórę głowy i negatywnie wpłynąć na kondycję włosów,
  • 12% – rozjaśnienie o 4-7 tonów, bardzo niszczy włosy.

Jeśli stawiamy na rozjaśniacz z drogerii, wybierzmy taki, który rozjaśni włosy o maksymalnie 2-3 tony. Stopniowe rozjaśnianie mniej zniszczy włosy oraz da nam większą kontrolę koloru.

Nieprawidłowe użycie rozjaśniacza

Najważniejsze jest to, aby nie przetrzymywać rozjaśniacza dłużej, niż jest to wskazane na opakowaniu. Pamiętajmy, że kosmetyk powinniśmy nakładać dość szybko, gdyż pierwsze pasma, na które nałożyłyśmy produkt, mogą się spalić zanik zakończymy aplikacje! Z drugiej strony istotna jest precyzja, żeby uniknąć plam. Warto poprosić kogo o pomoc przy aplikacji rozjaśniacza lub wybrać produkt stopniowo rozjaśniający włosy.

Jaki rozjaśniacz najmniej niszczy włosy?

Niestety niemal każdy preparat zawiera nadtlenek wodoru, który pełni funkcję usuwania pigmentu z włosa – jego obecność w rozjaśniaczu jest konieczna. Najwięcej nadtlenku wodoru zawierają te mocniejsze profesjonalne rozjaśniacze do włosów.

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje włosy ucierpiały jak najmniej na wybielaniu, spróbuj znaleźć rozjaśniacz do włosów bez amoniaku. Tutaj ze swojej strony mogę zaproponować Ci:

Loreal Blond Studio Platinium Plus – Pasta dekoloryzująca bez amoniaku 500 g.

Blond Studio Platinium Plus jest to pasta rozjaśniająca do dekoloryzacji włosów, podczas rozjaśniania zapewnia całkowitą ochronę włosów i ich pielęgnację. Blond Studio Platinium Plus nie niszczy włosów tak, jak robi to większość rozjaśniaczy. Preparat zawiera Nutriceride, naturalny biały wosk pszczeli i lipidy. Pasta dekoloryzująca Blond Studio Platinium Plus to rozjaśniacz bez amoniaku – jest to najważniejsza zaleta tego preparatu.

Ponadto najlepszy rozjaśniacz do włosów, który najmniej niszczy włosy, powinien zawierać:

  • składniki chroniące włos przed wysuszeniem,
  • oraz składniki odżywcze takiej jak:
    • keratynę
    • olejki naturalne,
    • wosk pszczeli,
    • czy proteiny zbożowe.

    Preparaty stosowane przy rozjaśnianiu

    Jeden z głównych składników stanowi rozjaśniacz, który można spotkać w wielu formach. Najpopularniejsze to pudry, proszki, kremy, żele, dekoloryzatory. Jednak żaden rozjaśniacz nie zadziała bez odpowiedniego aktywatora. Aktywatorem nazywany jest oksydant. Emulsje utleniające występują od 1,5 do 12%. Podczas zabiegu stosowane są często także wzmacniacze rozjaśniania, preparaty do korekty koloru, a także szampon i odżywka do włosów rozjaśnianych.

    Chcąc przystąpić do rozjaśniania włosów, należy przygotować niezbędne narzędzia fryzjerskie, przybory i akcesoria. Należą do nich:

    • grzebień (do rozczesywania włosów),
    • plastikowy szpikulec (do podziałów i / lub pasemek na folię),
    • miseczka,
    • pędzelki,
    • waga fryzjerska (lub kuchenna z dokładnością do 1g),
    • opcjonalnie klamry, folia czy minutnik.

    Podczas rozjaśniania niezbędne są także środki ochrony osobistej takie jak: jednorazowe rękawiczki (lateksowe, winylowe lub foliowe), ręczniki, papierowe serwetki czy peleryna foliowa. Warto zainwestować także w olejek / krem ochronny, który pozwoli odpowiednio zabezpieczyć skórę głowy.

Cały sekret trwałego zniszczenia zbędnego owłosienia tkwi w zastosowaniu fali skutecznej tylko w przypadku melaniny , czyli o długości od 700 do 1000nm w przypadku lasera Vectus emitowane są fale o długości 810 nm.

Czytaj dalej...

Jednak badania korelacji poziomu cynku z wypadaniem włosów nie są jednoznaczne, dlatego przed ewentualną suplementacją należy oznaczyć stężenie cynku w surowicy i wprowadzić suplementację po ustaleniu istnienia jego niedoborów.

Czytaj dalej...

Metoda przedłużania włosów, która jest odpowiednia dla Ciebie, zależy od Twojego naturalnego rodzaju włosów, Twoich potrzeb oraz ilości czasu, pieniędzy i wysiłku, które chcesz poświęcić na ich utrzymanie.

Czytaj dalej...

Warto jednak zaznaczyć, że mówimy tu o paśmie 2100 MHz, a nie o bardziej wydajnym paśmie 2600 MHz, co wpływa na wyniki szybkości internetu w porównaniu do Plusa, który jako jedyny korzysta z tego pasma.

Czytaj dalej...