Najlepsza keratyna dla włosów - Jak wybrać najlepszy produkt dla Twoich potrzeb?

Formaldehyd – co to właściwie jest?

Wiesz już jaka jest najlepsza keratyna bez formaldehydu i które preparaty są polecane przez profesjonalistów i nie tylko. Szczególnie jeśli planujesz zabieg keratynowego prostowania włosów w domu, ważne jest, byś wiedziała z czym masz do czynienia. Teraz przyjrzyjmy się więc substancji, która jest obecna w większości preparatów do keratynowego prostowania włosów. Formaldehyd to inaczej aldehyd mrówkowy – konserwant i środek odkażający, który jest stosowany przy produkcji wielu kosmetyków takich jak tusze do rzęs, lakiery do paznokci, mydła, szampony i odżywki, a także kremy, płyny do kąpieli, czy dezodoranty. Wykorzystuje się go również przy wytwarzaniu fornirów, lakierów i wosków, barwników i syntetycznych włókien, a nawet karmy dla zwierząt.

Wpływ formaldehydu na zdrowie ludzi i zwierząt jest poddawany dyskusji, a w niektórych krajach jest on niezalecany jako składnik kosmetyków ze względu na toksyczne działanie. Podejrzewa się go również o działanie rakotwórcze. Dlatego jego dopuszczalna zawartość w składach produktów, także tych, których celem jest keratynowe prostowanie włosów, jest określona normą – nie więcej niż, 0,2%. Taka ilość jest uznana za dozwoloną i bezpieczną w użyciu. Jednak wiele osób, choćby ze względu na drażniący i nieprzyjemny zapach formaldehydu, woli jej unikać i wybierać prostowanie keratynowe bez formaldehydu. Jeśli i Ty się do nich zaliczasz, wybierz keratynę bez formaldehydu sprawdzonego producenta i ciesz się świetnymi efektami bezpiecznego prostowania włosów. Wybierz w pełni bezpieczne dla włosów działanie. Prostowanie bez formaldehydu Ci to umożliwi. Po takim zabiegu keratynowego prostowania włosów, efekt prostych włosów utrzymuje się równie długo, co efekt prostowania z formaldehydem.

Czy keratynowe prostowanie można wykonać w domu?

Podobny efekt możemy uzyskać również, wykonując trwałe wygładzanie kosmyków keratyną samodzielnie. Uprzedzamy jednak, że keratynowe prostowanie włosów w domu to opcja dla cierpliwych. Jak wykonać zabieg krok po kroku?

Krok 1: Dokładnie oczyszczamy włosy i skórę głowy. Najlepiej umyć włosy dwukrotnie przy pomocy szamponu oczyszczającego.

Krok 2: Osuszamy pasma ręcznikiem, a następnie rozczesujemy.

Krok 3: Suszymy włosy suszarką i ponownie rozczesujemy.

Krok 4: Dzielimy włosy na partie przy pomocy spinek lub klamerek fryzjerskich.

Krok 5: Nakładamy keratynę na włosy pasmo po paśmie, podobnie jak przy nakładaniu farby, przy użyciu pędzelka.

Krok 6: Pozostawiamy preparat na włosach na ok. 30 minut.

Krok 7: Suszymy włosy suszarką. Na tym etapie efekt wygładzenia będzie już bardzo widoczny.

Krok 8: Ponownie dzielimy włosy na partie i pasmo po paśmie prostujemy przy użyciu prostownicy nagrzanej do 230 stopni. Najlepiej przeciągnąć urządzenie na każdym kosmyku ok. 5-6 razy dla utrwalenia efektu.

Keratynowe prostowanie włosów w domu wbrew pozorom nie jest trudne i skomplikowane, a jedynie dość pracochłonne. Dlatego na wykonanie zabiegu przeznacz wolną sobotę czy luźniejszy wieczór. Pamiętaj też, by uważać na to, by preparat nie dostał się do oczu i nie miał kontaktu ze skórą głowy. Przyda się również możliwość przewietrzenia pomieszczenia, w którym wykonujesz zabieg, oraz maseczka ochronna, dzięki której uchronisz się przed mocnym zapachem keratyny do włosów. Kluczowym elementem będzie tu jednak wybór odpowiednich kosmetyków. Jakie produkty powinny znaleźć się w zestawie do keratynowego prostowania włosów i na co zwrócić uwagę podczas czytania składów?

Fakty, mity i opinie, czyli co jeszcze musisz wiedzieć o zabiegu keratynowym na włosy

Mimo że efekty trwałego wygładzania pasem keratyną mówią same za siebie, opinie o keratynowym prostowaniu włosów wciąż są podzielone. Nie ukrywamy, że zabieg ten budzi sporo kontrowersji w głównej mierze dlatego, że narosło wokół niego sporo mitów. Ty również zastanawiasz się, czy keratynowe prostowanie włosów niszczy włosy? Wahasz się, czy przeprowadzić ten zabieg w ciąży? A może nie możesz się zdecydować, bo nie wiesz, jak ma się keratynowe prostowanie włosów do farbowania? Bez obaw! Pędzimy z pomocą!

Fakt: Keratynowe prostowanie może niszczyć włosy, jeśli:

-zabiegowi poddamy już zniszczone, mocno “poturbowane” pasma po przejściach, np. wielokrotnie rozjaśniane czy codziennie stylizowane przy użyciu wysokiej temperatury,

-wybierzemy keratynę do włosów najsłabszej jakości, w której składzie pojawi się sporo niepotrzebnej chemii, w tym: formaldehyd i alkohole.

Fakt: Keratynowe prostowanie włosów w ciąży jest odradzane. Ze względu na wydzielające się w trakcie zabiegu związki azotu szkodliwe dla ciężarnych oraz możliwość uczulenia. Ryzyko zmniejsza się, jeśli do prostowania użyjemy środka bez formaldehydu, jednak zanim zdecydujemy się na zabieg, uprzedźmy fryzjera o naszym wyjątkowym stanie i upewnijmy się, jakie substancje są zawarte w preparacie. Warto przeprowadzić też próbę uczuleniową na fragmencie włosów.

Mit: Zniszczone włosy po keratynowym prostowaniu. Temat, który bardzo często zniechęca nas do przeprowadzenia zabiegu. Jeśli jednak trwałe prostowanie zostanie wykonane przy użyciu profesjonalnych kosmetyków, a my same zadbamy o odpowiednią pielęgnację, czyli mycie i odżywianie włosów perparatami dedykowanymi włosom po keratynie, efekt na pewno nas zadowoli. Zniszczenia na włosach w konkretnych przypadkach mogą wynikać z nieprawidłowo przeprowadzonego zabiegu (np. zbyt mało preparatu użytego do włosów, zbyt długie prostowanie gorącą temperaturą) lub z kiepskiej jakości kosmetyków. Pamiętajmy też, że przez 48h po zabiegu nie wolno myć ani spinać włosów!

Keratyna do włosów - efekty

Keratyna na włosy sprawia, że pasma odzyskują elastyczność i sprężystość. Są wygładzone, a ich łuski domknięte, czego widocznym efektem jest jednolita, gładka, połyskująca tafla. Kosmyki o wiele łatwiej się rozczesują, nie plączą się, a ich końcówki są mniej podatne na rozdwajanie. Domknięcie łusek i uzupełnienie ubytków w strukturze sprawia również, że kosmyki są odporniejsze na szkodliwe działanie takich zabiegów jak farbowanie, rozjaśnianie, prostowanie czy suszenie. Pasma nie puszą się pod wpływem wilgoci, a zimą znika problem elektryzowania się.

Prawidłowe wykonanie zabiegu keratynowego prostowania to dopiero połowa sukcesu. Niezwykle istotne jest przestrzeganie kilku podstawowych zaleceń, zarówno po zabiegu w salonie, jak i tym przeprowadzonym w domu.

Przede wszystkim przez 48 godzin nie myjcie włosów, nie nakładajcie na nie żadnych kosmetyków. Pozostawcie je rozpuszczone – spinanie gumkami, wiązanie w warkocze czy koczki może doprowadzić do odkształcenia pasm. Dopiero po upływie tego czasu możecie umyć włosy i nałożyć odżywkę. Nie powinien być to jednak dowolny szampon – wybierzcie szampon do włosów po keratynowym prostowaniu. Nie tylko zawiera on keratynę, ale też jest na tyle delikatny, żeby nie wypłukiwać z włosów wbudowanej podczas zabiegu keratyny, co mogłoby zniweczyć uzyskane w wyniku prostowania efekty.

Inoar Vegan Tanino – brazylijskie keratynowe prostowanie bez formaldehydu

Kolejną świetną propozycją dla osób poszukujących najlepszej keratyny bez formaldehydu są produkty brazylijskiej marki profesjonalnej Inoar, która znana jest z preparatów do trwałego prostowania włosów. Vegan Tanino to unikalny sposób na nadanie włosom kształtu i wzmocnienie ich struktury. Podobnie jak wyżej opisany zabieg Alfaparf, taninoplastia również zapewnia trwałe efekty porównywalne do tych, które dają preparaty z formaldehydem. W wegańskiej keratynie Inoar został on jednak zastąpiony bezpiecznym organicznym kwasem garbnikowym.

Cała receptura opiera swoją skuteczność na garbnikach. W czasie zabiegu miliony mikro cząsteczek są wchłaniane i głęboko zamykane we włosie. Taniny wypełniają też ubytki w strukturze włosów, dzięki czemu są one zregenerowane i gładkie. Oparte na tej technologii keratynowe prostowanie włosów daje znakomite efekty.

Dzięki bezpiecznej formule tej keratyny bez formaldehydu, zabieg można wykonywać na każdym rodzaju włosów, także rozjaśnianych, czy farbowanych lub mając włosy suche. Efekty utrzymują się od dwóch do nawet czterech miesięcy (pamiętając o zasadach mycia włosów i pielęgnacji po keratynowym prostowaniu).

Cały sekret trwałego zniszczenia zbędnego owłosienia tkwi w zastosowaniu fali skutecznej tylko w przypadku melaniny , czyli o długości od 700 do 1000nm w przypadku lasera Vectus emitowane są fale o długości 810 nm.

Czytaj dalej...

Najważniejsza będzie dieta bogata w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe NNKT , prawidłowe nawodnienie organizmu, owoce i warzywa pełne cennych makro i mikroelementów czy też produkty bogate w witaminy z grupy B takie jak zielone warzywa, orzechy, jaja, mięso, wątróbka i ryby.

Czytaj dalej...

Należy jednak pamiętać, że bardzo długie włosy doczepiane mogą jednak delikatnie obciążać włosy i wywierać nacisk na skórę głowy i cebulki włosowe, więc jeśli masz zniszczone włosy nie przesadzaj z długością przedłużania.

Czytaj dalej...

Warto jednak zaznaczyć, że mówimy tu o paśmie 2100 MHz, a nie o bardziej wydajnym paśmie 2600 MHz, co wpływa na wyniki szybkości internetu w porównaniu do Plusa, który jako jedyny korzysta z tego pasma.

Czytaj dalej...