"Rewolucyjne metody oczyszczania skóry - kombajn mikrodermabrazji, kawitacja i sonoforeza"
Dane techniczne
sinus, prostokąt, trójkąt
Ta funkcja jest niedostępna w wybranej konfiguracji
Najpopularniejsza metoda mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Umożliwia stopniowe, w pełni kontrolowane i uwzględniające indywidualne potrzeby ścieranie naskórka, aż do pożądanego poziomu. Zabieg stymuluje produkcję elastyny, kolagenu oraz przyspiesza naturalne procesy powstawania nowej tkanki. Po zabiegu skóra jest gładsza, jaśniejsza i bardziej elastyczna. Co ważne, złuszczanie warstwy rogowej poprawia przenikanie składników aktywnych w dalszych etapach zabiegu, a efekty są widoczne już po pierwszym z nich.
Jako jedyni w Polsce, w trosce o zdrowie klientów zastosowaliśmy System Vacuum Control. System kontroluje siłę wielkości podciśnienia podczas wykonywanego zabiegu. Zapobiega to powstawaniu wybroczyn, siniaków, czy chociażby uszkodzeń mechanicznych skóry.
Wskazania do zabiegu
- trądzik pospolity bez stanów zapalnych
- blizny po trądzikowe
- łojotok
- zaskórniki
- rozszerzone pory
- przebarwienia
- nadmiernie zrogowaciały naskórek
- uszkodzenia posłoneczne
- zmarszczki
- skóra szara, zmęczona, niedotleniona
Dane techniczne
2 dysze zabiegowe, 9 głowic diamentowych
0-26 inHg -0,18 do -0,8 bar
Ta funkcja jest niedostępna w wybranej konfiguracji
Urządzenie emituje fale radiowe wytwarzane przez prąd o wysokiej częstotliwości. Energia elektryczna zamieniana jest na elektromagnetyczną, która dociera do tkanek. Na skutek tarcia cząsteczek wydziela się ciepło, dochodzi do selektywnego ogrzania tkanek do temperatury 45-55oC. Zjawisko to nazywane jest diatermią (diatermia, czyli głębokie ogrzewanie oznacza, że ciepło wytwarzane jest wewnątrz tkanek, a niedostarczane z zewnątrz). Fale radiowe podgrzewają włókna kolagenowe, co wywołuje ich skurczenie i napinanie, dzięki czemu następuje proces regeneracji. Dochodzi do uporządkowania się ich struktur. Ponadto zabieg stymuluje fibroblasty do odbudowy i wytwarzania kolagenu i elastyny, dając efekt wypełnienia zmarszczek, poprawę owalu twarzy, likwidację obwisłych policzków, czy chociażby redukcję drugiego podbródka.
Fale Radiowe zostały wzbogacone o wiązkę lasera półprzewodnikowego o długości fali 650 nm, który wzmacnia efekt terapeutyczny i liftingujący.
Wskazania do zabiegu
- utrata jędrności skóry
- zmarszczki
- „drugi” podbródek
- poprawa owalu twarzy
- cellulit
Finansowanie urządzeń dla gabientów kosmetycznych
- faktura wystawiona jest na dane LeaseLink
- oferta skierowana do firm – indywidualnych działalności gospodarczych, wszelkiego rodzaju spółek, stowarzyszeń oraz fundacji
- umowa zawierana na wartość netto przedmiotu zakupu (minimalna opłata wstępna to 1%, zaś maksymalna to 30%)
- okres spłaty wynosi od 18 do 60 miesięcy i zależy od kategorii przedmiotu
- wartość od 1000 do 50 000 zł netto
- przedmiot jest własnością LeaseLink, po zakończeniu umowy i opłaceniu wykupu własność przechodzi na Klienta
- faktura wystawiona jest na dane firmy Klienta
- oferta skierowana do indywidualnych działalności gospodarczych, spółek, stowarzyszeń oraz fundacji
- umowa zawierana na wartość brutto przedmiotu zakupu (minimalna opłata wstępna zależy od okresu finansowania)
- wartość zakupów od 300 do 50 000 zł netto
- okres spłaty wynosi od 3 do 48 miesięcy i zależy od kategorii przedmiotu
- przedmiot od razu jest własnością Klienta
Opis i dane techniczne
modułów
Ta funkcja jest niedostępna w wybranej konfiguracji
Analizer, to funkcja, dzięki której możemy zbadać jeden z najważniejszych parametrów diagnostycznych - poziom nawilżenia skóry. Został stworzony z myślą o dokonaniu poprawnej diagnostyki skóry oraz doboru właściwych kosmetyków do jej pielęgnacji. Pozwala on w sposób obiektywny kontrolować efekty zabiegów kosmetycznych. W tym celu zaleca się przeprowadzenie dwóch pomiarów – przed i po zabiegu. Dzięki temu uzyskujemy informację o poprawie nawilżenia, a klient otrzymuje namacalny dowód poprawy stanu skóry po przeprowadzonych zabiegach.
6 niezależnych punktów pomiarowych z których każdy wykonuje 60 pomiarów pośrednich, wynik podawany jest w procentach, uwzględniając wprowadzony wiek pacjenta
Ta funkcja jest niedostępna w wybranej konfiguracji
Zasada działania peelingu kawitacyjnego opiera się na wykorzystaniu fali ultradźwiękowej o częstotliwości 25 kHz, która po skierowaniu na wilgotną skórę wywołuje efekt kawitacji. W wyniku zmiennego ciśnienia w warstwie rogowej tworzą się pęcherzyki powietrza. Następnie ulegają one mini eksplozją, a wytworzona w ten sposób energia usuwa martwe korneocyty. Głównym celem zabiegu jest oczyszczenie skóry i przygotowanie jej do dalszych zabiegów kosmetycznych. Ponadto w głębszych warstwach skóry wibrację ultradźwiękowe poprawiają mikrokrążenie i usprawniają przepływ płynów tkankowych.
Peeling kawitacyjny, to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych dostępny niemal w każdym salonie. Jednak Medika wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadziła nowe innowacyjne rozwiązania które wprowadzają pracę peelingu na nowy wyższy poziom.

Kiedy unikać sonoforezy?
Sonoforeza, mimo swoich licznych korzyści, posiada również specyficzne przeciwwskazania. Zabiegu tego nie powinny przeprowadzać osoby w ciąży, z rozrusznikiem serca, z metalowymi implantami w miejscu zabiegu, a także osoby cierpiące na poważne choroby skóry takie jak aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze. Ponadto, osoby z nowotworami lub po operacjach nowotworowych powinny unikać tego typu stymulacji. Zawsze przed zabiegiem należy przeprowadzić dokładny wywiad medyczny, aby wykluczyć wszystkie możliwe przeciwwskazania.
Dla profesjonalistów przeprowadzających zabiegi sonoforezy niezwykle ważne jest posiadanie gruntownej wiedzy na temat mechanizmu działania ultradźwięków oraz potencjalnych ryzyk związanych z zabiegiem. Ważne jest, aby każdy specjalista przeszedł odpowiednie szkolenie, które obejmuje nie tylko techniki stosowania sonoforezy, ale także protokoły postępowania w przypadku wystąpienia nietypowych reakcji skórnych. Korzystanie z nowoczesnych, certyfikowanych urządzeń, które pozwalają na precyzyjne dostosowanie parametrów zabiegu, jest kluczowe dla zapewnienia jego skuteczności i bezpieczeństwa dla pacjenta.
Inne tematy z branży beauty, o których warto przeczytać!