Skuteczny korektor do walki z pryszczami
Mocno kryjący korektor: jak prawidłowo go nakładać?
Omówienie zacznijmy od najcięższej formuły: krem w słoiczku lub sztyft. Trzeba na nie uważać! Owszem, mają najlepsze właściwości kryjące, a więc z łatwością tuszują przebarwienia, zaczerwienienia, widoczne naczynka i cienie pod oczami. Można jednak wpaść w pułapkę: ciężka konsystencja tych dobrze kryjących korektorów oznacza dużą ilość pigmentu, a ten może zbierać się w drobnych bruzdkach, zmarszczkach i rozszerzonych porach. Istnieje ryzyko, że po upływie kilku godzin korektor będzie wyglądał ciężko i nieświeżo.
By zminimalizować ryzyko, do stosowania tak bogatej formuły przydaje się gadżet: mała gąbka z ostro zakończonym czubkiem, na przykład taka jak od Tools For Beauty. Przed użyciem należy ją zwilżyć wodą i odcisnąć w ręczniku. Tak przygotowanym akcesorium nabierz odrobinę mocno kryjącego korektora ze słoiczka lub sztyftu (sprawdź krem Catrice Camouflage), a potem, delikatnie dociskając gąbkę do skóry, rozprowadź kosmetyk wzdłuż dolnych powiek, wokół skrzydełek nosa i na policzkach (jeśli są zaczerwienione). Ważne, by nie rozcierać korektora gąbką, bo wtedy, zamiast osadzić się równą warstwą, zostanie go na skórze tak mało, że nie zobaczysz efektu krycia.
Korektor do twarzy – ranking najlepszych produktów by MINTI
#1 Korektory nawilżające
Dobrej jakości korektor wcale nie musi wysuszać skóry, a nawet nie powinien! Jeśli masz dość nieestetycznych, suchych skórek po użyciu korektora, użyj jednego z naszych bestsellerów:
- Eveline Cosmetics Liquid Camouflage – korektor, który nie tylko tuszuje niedoskonałości skóry, ale również dba o cerę. Kosmetyk został wzbogacony o kwas hialuronowy, masło shea, olejek jojoba oraz witaminy E i B5. Dzięki tym składnikom skóra jest zregenerowana, odżywiona i nawilżona, a podrażnienia ukojone. Łagodna formuła sprawia, że kosmetyk można aplikować również w okolicach oczu. Dodatkowo, korektor jest wodoodporny, co przekłada się trwałość makijażu.
EVELINE COSMETICS LIQUID CAMOUFLAGE
CATRICE Korektor True Skin High Cover
MAX FACTOR Miracle Pure
#2 Korektory kryjące
W przypadku mocno problematycznej cery potrzebny jest korektor o wyjątkowo silnym kryciu. Jednakże formuła kosmetyku nie może być zanadto obciążająca skóry, co negatywnie wpłynęłoby nie tylko na kondycję cery, ale i efekt wizualny makijażu. Wypróbuj jeden z poniższych korektorów, by uzyskać pożądany efekt, bez pogłębiania problemów skórnych:
- Loreal Infaillible More Than Concealer – korektor o kremowej, przyjemnej i łatwej w aplikacji konsystencji. Doskonale wtapia się w skórę, skutecznie kamuflując każde niedoskonałości. Nie zatyka porów.
Jak wykonać kamuflaż całej twarzy: pudry korygujące
Warte uwagi są także korektory pudrowe. Zwykle są to pudry mineralne, jak np. ten od Annabelle Minerals. Należy nakładać je pędzlem. Poza wykazywaniem właściwości kryjących sprawdzają się także w przypadku potrzeby codziennej pielęgnacji cery trądzikowej i problematycznej. Korektory mineralne dzięki cynkowi w składzie, mają bowiem działanie przeciwzapalne, pochłaniają nadmiar sebum i nie blokują porów.
Aplikuje się je wyłącznie za pomocą niewielkiego, miękkiego pędzla. Wystarczy nabrać odrobinę formuły na pędzel, lekko strzepnąć nadmiar i rozprowadzać kosmetyk, robiąc małe kółeczka. Należy pamiętać, by nie odrywać pędzla od skóry w tracie pracy. Dzięki tej technice nie osypie się on na dekolt.
Dobrze kryjące korektory do zadań specjalnych: na wypryski
Podstawy mamy już za sobą. Teraz sprawdźmy formuły, które przydają się w mniej codziennych i wyjątkowo stresujących sytuacjach. Jak ta, kiedy w dzień własnego ślubu, tuż przed sesją zdjęciową lub inną ważną imprezą, na środku czoła pojawia się pryszcz. W sytuacjach awaryjnych najlepiej się sprawdzą specjalne, dobrze kryjące korektory na wypryski.
Pierwszy, najbardziej uniwersalny, to korektor na pryszcze w kredce – na przykład ten od ArtDeco. Superprecyzyjny, nie wymaga stosowania gąbki czy pędzla. Wystarczy obrysować nim niedoskonałość i wpracować kosmetyk opuszkiem palca.
Drugi kosmetyk, niezbędny w sytuacjach kryzysowych to zielony sztyft lub krem. Zatuszujesz nim przebarwienia w kolorze czerwonym. Zieleni używaj tak, jak zwykłego korektora w sztyfcie, czyli rozprowadź i zblenduj gąbką. Dopiero później wklep podkład albo użyj korektora w neutralnym odcieniu. Obydwa kolory znajdziesz w jednym sztyfcie Vipera, Antibacterial.