"Korund kosmetyczny - Odkryj Skuteczność i Piękno"
Właściwości i stosowanie peelingu korundowego
Regularne złuszczanie martwego naskórka to jeden z podstawowych elementów pielęgnacji twarzy. Same peelingi, które są niezbędne do wykonania tego zabiegu, dzielimy na dwie podstawowe kategorie – mechaniczne oraz enzymatyczne. Wśród peelingów mechanicznych znajduje się między innymi peeling korundowy – jakie ma właściwości i jak go stosować? Podpowiadamy!
Podczas naturalnego procesu odnawiania się naskórka, starsze komórki są wypychane przez nowe na zewnątrz. Z czasem zamierają, a następnie zaczynają się złuszczać. Proces ten nie zawsze przebiega prawidłowo, czego objawem jest pogorszenie się stanu cery. Staje się ona gruba, szorstka, szara i pozbawiona blasku. Brakuje jej też odżywienia i nawilżenia, bo składniki odżywcze nie mogą docierać do jej głębszych warstw. Wzrasta również tendencja do powstawania zaskórników, ponieważ martwy naskórek, sebum i zanieczyszczenia są doskonałą pożywką dla bakterii. Aby wesprzeć proces odnawiania się skóry, konieczne jest regularne wykonywanie peelingu twarzy.
Z tego artykułu dowiesz się:
- jakie właściwości ma korund kosmetyczny,
- jak korund kosmetyczny wspiera proces ścierania obumarłego naskórka,
- jak często stosować peeling z korundem kosmetycznym.
PEELING KORUNDOWY ORGANIQUE DO SKÓRY WRAŻLIWEJ ZAWIERA 24-KARATOWE ZŁOTO KOLOIDALNE
Choć głównym z surowców zastosowanych w peelingu korundowym Eternal Gold są kryształki korundu kosmetycznego, jego właściwości złuszczające zostały wzbogacone o składniki aktywne o działaniu regenerującym, nawilżającym czy łagodzącym.
Jednym z wiodących składników aktywnych zastosowanych w peelingu korundowym, jak i w całej Terapii Eternal Gold , jest 24-karatowe złoto koloidalne. To drogocenny surowiec o bogatym działaniu, który idealnie sprawdzi się podczas pielęgnacji skóry dojrzałej, wymagającej nawilżenia czy wyrównania kolorytu. Składnik ten pobudza syntezę kolagenu, dzięki czemu minimalizuje powstawanie zmarszczek i regeneruje już te istniejące. Ponadto nawilża i likwiduje przebarwienia, a także przyspiesza migrację pozostałych składników aktywnych.
- alantoinę, która przyspiesza regenerację i zmiękczą naskórek,
- pantenol, który łagodzi podrażnienia i niweluje zaczerwienienia,
- Polyplant Fruits, które nawilżają, zmiękczają, spowalniają proces starzenia się skóry.
PEELING KORUNDOWY ETERNAL GOLD – DROBNOZIARNISTY PEELING DO TWARZY
Peeling korundowy Eternal Gold to drobnoziarnisty peeling mechaniczny, który zawdzięcza swoje właściwości złuszczające, zastosowanym w nim kryształkom korundu kosmetycznego. Za sprawą tego surowca, kosmetyk usuwa martwe komórki naskórka oraz doskonale oczyszcza i odświeża cerę, zapewniając efekt kontrolowanej mikrodermabrazji. Regularne stosowanie peelingu korundowego Eternal Gold przywraca skórze zdrowy wygląd, dzięki właściwościom rozjaśniającym i wygładzającym.
Peeling korundowy Eternal Gold, za sprawą swoich właściwości, polecany jest przede wszystkim do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej i dojrzałej, z tendencją do powstawania zmarszczek. Świetnie sprawdzi się również u osób, które zmagają się z przebarwieniami, rozszerzonymi porami czy bliznami potrądzikowymi.
Korund kosmetyczny – mikrodermabrazja
Domowa mikrodermabrazja i korund kosmetyczny to praktycznie 2 nierozerwalne rzeczy. Kryształki korundu mogą z powodzeniem zastąpić profesjonalną mikrodermabrazję wykonywaną w salonach kosmetycznych. Peeling korundem jest ostrzejszy od standardowego, sklepowego peelingu gruboziarnistego i niejednokrotnie słabszy od profesjonalnych peelingów dermatologicznych.
Korund w domu jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy bardzo chcą oszczędzić czas i pieniądze, porównując standardową cenę zabiegu mikrodermabrazji (100 zł za zabieg) to cena korundu kosmetycznego jest śmiesznie niska i wynosi ok. 10 zł za 100 gram korundu.
Opłaca się? TAK! Ale pod warunkiem, że znamy sposób użycia korundu kosmetycznego!

Dla kogo będzie odpowiednia mikrodermabrazja korundowa?
Jak wspomniano, w zabiegu tym stosuje się kryształki korundu do usunięcia martwych komórek w delikatny i bezpieczny sposób. Szczególnie polecany on jest osobom:
- z mocnymi przebarwieniami skóry (także posłonecznymi),
- otwartymi porami,
- trądzikiem pospolitym,
- matową i zwiotczałą cerą.
Po sesji zabiegowej może wystąpić miejscowe zaczerwienienie i pieczenie, które ustępują po dwóch dniach od zabiegu.
Mikrodermabrazja, czyli peeling mechaniczny, przyspiesza procesy regeneracyjne. Złuszczanie naskórka prowadzi do powstawania mikrouszkodzeń, które mobilizują komórki głębszych warstw do działania naprawczego i stymulacji naturalnych procesów oczyszczania i regeneracji.
Dochodzi więc do odnowy, ale proces ten nie może być zbyt gwałtowny, dlatego należy pamiętać, że peelingi mechaniczne, a do takich należy zarówno mikrodermabrazja wykonywana w gabinecie kosmetycznym, jak i ta w domu, nie powinny być przeprowadzane za często. Te pierwsze – raz na trzy, cztery tygodnie, te drugie – nie częściej niż dwa, trzy razy w tygodniu.
W ofercie marki tołpa.® w linii estetic dostępna jest np. mikrodermabrazja do masażu, którą można stosować nawet dwa, trzy razy w tygodniu, najlepiej wieczorem, zamiast codziennego produktu do mycia. Nie zawiera ona jednak korundu, a: kaolin, komórki macierzyste z motylego krzewu, a drobinki peelingujące to perlit i puder ryżowy.
Ewidentnym znakiem, że potrzebujemy mikrodermabrazji, jest szara, przemęczona i zanieczyszczona cera z nawracającymi niedoskonałościami i zatkanymi porami.
Wszelkie zabiegi kosmetyczne na twarz powinny być przeprowadzane stosownie do potrzeb. Zbyt częste złuszczanie naskórka może skutkować naruszeniem bariery ochronnej lub jej podrażnieniem.
Mikrodermabrazja korundowa, podobnie jak każdy rodzaj peelingu stosowanego w domowym zaciszu, przygotowuje skórę na działanie innych kosmetyków, ponieważ ułatwia przenikanie składników czynnych w głębokie jej warstwy.
