"Korund kosmetyczny - Odkryj Skuteczność i Piękno"
Właściwości i stosowanie peelingu korundowego
Regularne złuszczanie martwego naskórka to jeden z podstawowych elementów pielęgnacji twarzy. Same peelingi, które są niezbędne do wykonania tego zabiegu, dzielimy na dwie podstawowe kategorie – mechaniczne oraz enzymatyczne. Wśród peelingów mechanicznych znajduje się między innymi peeling korundowy – jakie ma właściwości i jak go stosować? Podpowiadamy!
Podczas naturalnego procesu odnawiania się naskórka, starsze komórki są wypychane przez nowe na zewnątrz. Z czasem zamierają, a następnie zaczynają się złuszczać. Proces ten nie zawsze przebiega prawidłowo, czego objawem jest pogorszenie się stanu cery. Staje się ona gruba, szorstka, szara i pozbawiona blasku. Brakuje jej też odżywienia i nawilżenia, bo składniki odżywcze nie mogą docierać do jej głębszych warstw. Wzrasta również tendencja do powstawania zaskórników, ponieważ martwy naskórek, sebum i zanieczyszczenia są doskonałą pożywką dla bakterii. Aby wesprzeć proces odnawiania się skóry, konieczne jest regularne wykonywanie peelingu twarzy.
Z tego artykułu dowiesz się:
- jakie właściwości ma korund kosmetyczny,
- jak korund kosmetyczny wspiera proces ścierania obumarłego naskórka,
- jak często stosować peeling z korundem kosmetycznym.
Na co pomoże korund kosmetyczny?
Zastosowanie minerału w kosmetyce ma dość szerokie spektrum. Można go używać między innymi przy takich problemach jak:
- Blizny i przebarwienia – korund ma właściwości rozjaśniające, wygładzające oraz zmiękczające skórę.
- Łojotok – przy regularnym stosowaniu korundu kosmetycznego twoja buzia w końcu może przestać się świecić!
- Rozszerzone pory – dzięki aktywnemu składnikowi – kwasowi salicylowemu, pory widocznie się zmniejszają.
- Zmarszczki – wystarczy kilka peelingów korundem kosmetycznym, aby pobudzić skórę do odnowy i uelastycznienia. Dzięki takim zabiegom zobaczymy efekt liftingu .
- Cellulit – zabieg korundem poprawia również mikro – krążenie, dzięki czemu widocznie zmniejsza rozstępy.
Ponadto tlenek glinu będzie przydatny przy: generalnej regeneracji skóry, zaniku włókien kolagenowych, zaburzeniach pigmentacyjnych skóry, mocnym zrogowaceniu, uszkodzeniach słonecznych związanych z promieniowaniem UV, problemach skórnych związanych z trądzikiem oraz pozostałymi po nim bliznami, wiotkości skóry, a także prosakach.
Warto wiedzieć, że zabieg korundem można stosować również jako przygotowanie skóry do peelingu w salonie kosmetycznym.
Korund kosmetyczny – jak stosować?
Nieumiejętne użycie korundu tj.:
- zbyt mocne tarcie korundem skóry – korund sam w sobie jest bardzo ostry, dlatego dobrze jest wykonywać delikatny, 2-3 minutowy masaż zakończony spłukaniem letnią wodą
- zbyt częste używanie korundu – czasem 2 razy na tydzień to za często! Skóra może zareagować nadmiernym zaczerwienieniem, podrażnieniem i łuszczeniem!
- łączenie go z mocnymi kwasami bez konsultacji z lekarzem dermatologiem lub kosmetologiem – popularne, ale niewłaściwe i niebezpieczne użycie korundu, które ma drażniące skutki uboczne!
- źle dobrane kosmetyki – przy stosowaniu korundu trzeba pamiętać o dobrze nawilżającym i natłuszczającym kremie! Bardzo dobrze sprawdzą się też kremy kojąco-wzmacniające, odżywcze i naprawcze (serie do skóry wrażliwej i naczynkowej) oraz kremy ochronne
To wszystko może spowodować bardzo poważne podrażnienia czy nawet poparzenia skóry! Korund kosmetyczny z wodą jest jednak zbyt drażniący. Dobrze jest mieszać korund z tłustym mleczkiem bądź żelem hilauronowym – wtedy peeling korundem jest łaskawszy i łagodniejszy dla skóry – nie jest ona tak poszarpana i wymęczona przez kryształki.
Korund kosmetyczny przy regularnym (aczkolwiek ostrożnym!) i sumiennym (min. przez miesiąc) używaniu daje bardzo dobre efekty.