Mikrodermabrazja w Domu Korund - Piękna Skóra na Wyciągnięcie Ręki
Urządzenie do mikrodermabrazji, a rodzaje zabiegu
W zależności od urządzenia wykorzystywanego do przeprowadzenia zabiegu, wyróżnia się 3 rodzaje mikrodermabrazji: diamentową, korundową oraz tlenową.
- Mikrodermabrazja diamentowa wykonywana jest przy użyciu głowicy, na powierzchni której znajdują się bardzo małe, naturalne lub syntetyczne, diamenty. Podczas zabiegu urządzenie przesuwa się po skórze, złuszczając ją. Jednocześnie pompa, będąca częścią głowicy, pochłania usuwany naskórek. Dzięki temu podczas zabiegu nie powstaje pył. Mikrodermabrazja diamentowa trwa zwykle około 60 minut. Po jej zakończeniu skóra może być nieznacznie podrażniona i delikatnie zaczerwieniona. Ten rodzaj mikrodermabrazji polecany jest przede wszystkim osobom z wrażliwą i delikatną skórą.
- Mikrodermabrazja korundowa – na głowicy aparatu do mikrodermabrazji umieszczone są mikronizowane kryształki tlenku glinu (korundu). Podczas zabiegu są one wypychane z urządzenia pod dużym ciśnieniem. Strumień kryształów uderza o powierzchnię skóry i usuwa w ten sposób warstwę rogową naskórka. Złuszczone komórki, podobnie jak w przypadku metody diamentowej, są natychmiastowo zasysane przez urządzenie. Mikrodermabrazja korundowa pozwala na głębsze oczyszczenie i silniejsze złuszczenie skóry niż w przypadku mikrodermabrazji diamentowej. Zabieg trwa zwykle około godziny. Po jego zakończeniu skóra może być mocno zaczerwieniona i podrażniona. Zabieg polecany jest przede wszystkim do skóry z przebarwieniami, rozstępami lub bliznami.
- Mikrodermabrazja tlenowa (nazywana także oxydermabrazją) złuszcza naskórek przy pomocy soli fizjologicznej i tlenu. Obydwa składniki wyrzucane są z aparatu do mikrodermabrazji pod dużym ciśnieniem. Uderzając o skórę, usuwają one martwe komórki. Co więcej, metoda ta pozwala na głębokie dotlenienie i odżywienie skóry. Zabieg trwa zwykle około 30 minut. Mikrodermabrazja tlenowa nie podrażnia skóry. Polecana jest zwłaszcza do skóry dojrzałej, gdyż, dzięki zastosowaniu tlenu, to właśnie ta metoda pozwala na osiągnięcie najlepszych rezultatów w odmładzaniu i skóry i redukcji zmarszczek.
Domowa mikrodermabrazja – efekty
- blizny i rozszerzone pory spłycają się
- skóra jest rozświetlona, odświeżona i rozjaśniona
- twarz wygląda na bardziej świeżą, rozpromienioną i odmłodzoną
- skóra jest bardzo dobrze oczyszczona (lepiej niż po zwykłych peelingach)
- skóra jest „chłonna” jak gąbka – kremy, serum czy olejki o wiele lepiej się wchłaniają – a zatem też efektywniej działają!
Zobacz nasze inne wpisy
Korund kosmetyczny – jak stosować?
Nieumiejętne użycie korundu tj.:
- zbyt mocne tarcie korundem skóry – korund sam w sobie jest bardzo ostry, dlatego dobrze jest wykonywać delikatny, 2-3 minutowy masaż zakończony spłukaniem letnią wodą
- zbyt częste używanie korundu – czasem 2 razy na tydzień to za często! Skóra może zareagować nadmiernym zaczerwienieniem, podrażnieniem i łuszczeniem!
- łączenie go z mocnymi kwasami bez konsultacji z lekarzem dermatologiem lub kosmetologiem – popularne, ale niewłaściwe i niebezpieczne użycie korundu, które ma drażniące skutki uboczne!
- źle dobrane kosmetyki – przy stosowaniu korundu trzeba pamiętać o dobrze nawilżającym i natłuszczającym kremie! Bardzo dobrze sprawdzą się też kremy kojąco-wzmacniające, odżywcze i naprawcze (serie do skóry wrażliwej i naczynkowej) oraz kremy ochronne
To wszystko może spowodować bardzo poważne podrażnienia czy nawet poparzenia skóry! Korund kosmetyczny z wodą jest jednak zbyt drażniący. Dobrze jest mieszać korund z tłustym mleczkiem bądź żelem hilauronowym – wtedy peeling korundem jest łaskawszy i łagodniejszy dla skóry – nie jest ona tak poszarpana i wymęczona przez kryształki.
Korund kosmetyczny przy regularnym (aczkolwiek ostrożnym!) i sumiennym (min. przez miesiąc) używaniu daje bardzo dobre efekty.
Korund kosmetyczny – zastosowanie
- blizny – rozjaśnia przebarwienia i blizny potrądzikowe, wygładza i „zmiękcza” ubytki w skórze
- łojotok – systematyczne stosowanie korundu poprawia ogólny stan skóry i może przyczynić się do zmniejszenia popularnego świecenia się skóry
- rozszerzone pory – oczyszcza pory, zwiększa penetrację składników aktywnych (np.kwasu salicylowego), w efekcie zwęża pory
- zmarszczki – peeling korundem pobudza skórę do ciągłej odnowy, uelastycznia i liftinguje skórę
- rozstępy – korund nie tylko wygładza skórę, ale też poprawia mikro-krążenie i pomaga w walce z cellulitisem

Maseczka dotleniająca z algami morskimi – Spirulina Platensis + Ascophyllum nodosum. Spirulina i algi brunatne w kosmetyce
Komentarze (27)
[…] Mikrodermabrazja – spłyca pory i blizny, niweluje przebarwienia potrądzikowe, polecam zwłaszcza DOMOWĄ MIKRODERMABRAZJĘ […]
Dlaczego trądzik jest przeciwwskazaniem do mikrodermabrazji? Jakie negatywne skutki może wywołać stosowanie tego zabiegu na skórę z rozkwitami?
Aktywny trądzik (tj. podskórne "cysty") może być przez mikrodermabrazję rozogniony i rozniesiony na zdrowe partie twarzy. Dobrze mikrodermabrazję przeprowadzać na wyleczonej buzi, bez zmian ropowiczych.
[…] na rozszerzone pory jest również domowa mikrodermabrazja, a na przebarwienia potrądzikowe – domowe […]
[…] Delikatniejszym wyjściem jest też domowa mikrodermabrazja – soda oczyszczona! […]A czy są jakieś przeciwwskazania przed zmieszaniem po prostu sody oczyszczonej ze zwykłym peelingiem lub żelem do mycia twarzy z drogerii? Uzyska się wtedy efekt dogłębniej oczyszczonej skóry bez negatywnych konsekwencji?
Nie, nie ma przeciwwskazań. Soda zmieszana z żelem stworzy peeling myjący :) O ile na skórze nie ma ropnych zmian trądzikowych, to nic nie powinno się stać. Pzdr :)
ja mieszam sode oczyszczona z zelem do mycia twarzy i moge szczerze polecicNigdy nie wolno używać sody na twarz, bo sobie skórę zniszczycie! Efekt na juz super, ale dlugoterminowo koszmar!
No fakt, długoterminowo to nie bardzo, bo jednak wysusza … Chyba, że ktoś ma skórę słonia :P hej, a czy do takiej domowej dermabrazji potrzebne jest jakies urzadzenie?super efekt ,spróbowałam jeszcze innej wersji do sody i wody dodałam rozgniecionego banana -efekt jak po wizycie w salonie [tylko koszt znikomy]
Niestety u mnie ta maseczka się nie sprawdziła. Oprócz mocno zaczerwienionej twarzy, zero efektu :(Z calym szacunkiem dla pomyslodawczyni jak i sody…, nigdy bym nie zaryzykowala tym bardziej wersji podstawowej. Soda swietnie sprawdza sie w czyszczeniu urzadzen kuchennych, czyszczeniu sreber, praniu firan i ciezkich zabrudzen np. Uni gruntu przy remontach, jednak zawsze trzeba pamietac o rekawicach, gdyz dlonie po takich papkach sa strasznie zniszczone. A, i z tego co pamietam PH koruntu kosmetycznego jest na poziomie 3,4 czyli nizsze, a nie wyzsze od skory /tj.PH 5,5-6/ przy czym soda ma ponad 10. Serdecznie pozdrawiam i pozostawiam rozwadze.
