Mikrodermabrazja w Domu Korund - Piękna Skóra na Wyciągnięcie Ręki
Spis treści
Mikrodermabrazja to prosty zabieg kosmetyczny, mechanicznie złuszczający i usuwający naskórek. Przeprowadza się go przy użyciu mikroskopijnych kryształków o właściwościach ścierających. Sprawia, że skóra jest gładsza i jaśniejsza, wygląda młodziej, lepiej wchłania składniki odżywcze, a zmarszczki są mniej widoczne.
Możemy powiedzieć, że mikrodermabrazja to rodzaj peelingu, który można wykonać zarówno w salonie kosmetycznym specjalnym urządzeniem, czyli odpowiednio skonfigurowanym kombajnem kosmetycznym, jak i w domu odpowiednio dobranymi kosmetykami. W obu przypadkach wierzchnie warstwy naskórka złuszcza się i usuwa mechanicznie.
W gabinecie zabieg ten wykonuje się urządzeniem wytwarzającym strumień kryształów korundowych. Uderzają one z dużą prędkością w powierzchnię, co sprawia, że podczas zabiegu jednocześnie usuwamy martwy naskórek warstwa po warstwie i niwelujemy zanieczyszczenia nagromadzone w jego wnętrzu. Efekty mikrodermabrazji robionej w gabinecie utrzymują się trzy, cztery tygodnie.
Jeśli chcemy wykonać ją w domu, to dla cery suchej i wrażliwej powinniśmy użyć peelingu zawierającego mniejsze drobinki ścierne (to peeling typu gommage), natomiast dla cery tłustej i zanieczyszczonej – gruboziarnistego.
Jak często robić mikrodermabrazję w domu? W zależności od wybranego kosmetyku – od jednego do trzech razy w tygodniu.
Dla kogo będzie odpowiednia mikrodermabrazja korundowa?
Jak wspomniano, w zabiegu tym stosuje się kryształki korundu do usunięcia martwych komórek w delikatny i bezpieczny sposób. Szczególnie polecany on jest osobom:
- z mocnymi przebarwieniami skóry (także posłonecznymi),
- otwartymi porami,
- trądzikiem pospolitym,
- matową i zwiotczałą cerą.
Po sesji zabiegowej może wystąpić miejscowe zaczerwienienie i pieczenie, które ustępują po dwóch dniach od zabiegu.
Mikrodermabrazja, czyli peeling mechaniczny, przyspiesza procesy regeneracyjne. Złuszczanie naskórka prowadzi do powstawania mikrouszkodzeń, które mobilizują komórki głębszych warstw do działania naprawczego i stymulacji naturalnych procesów oczyszczania i regeneracji.
Dochodzi więc do odnowy, ale proces ten nie może być zbyt gwałtowny, dlatego należy pamiętać, że peelingi mechaniczne, a do takich należy zarówno mikrodermabrazja wykonywana w gabinecie kosmetycznym, jak i ta w domu, nie powinny być przeprowadzane za często. Te pierwsze – raz na trzy, cztery tygodnie, te drugie – nie częściej niż dwa, trzy razy w tygodniu.
W ofercie marki tołpa.® w linii estetic dostępna jest np. mikrodermabrazja do masażu, którą można stosować nawet dwa, trzy razy w tygodniu, najlepiej wieczorem, zamiast codziennego produktu do mycia. Nie zawiera ona jednak korundu, a: kaolin, komórki macierzyste z motylego krzewu, a drobinki peelingujące to perlit i puder ryżowy.
Ewidentnym znakiem, że potrzebujemy mikrodermabrazji, jest szara, przemęczona i zanieczyszczona cera z nawracającymi niedoskonałościami i zatkanymi porami.
Wszelkie zabiegi kosmetyczne na twarz powinny być przeprowadzane stosownie do potrzeb. Zbyt częste złuszczanie naskórka może skutkować naruszeniem bariery ochronnej lub jej podrażnieniem.
Mikrodermabrazja korundowa, podobnie jak każdy rodzaj peelingu stosowanego w domowym zaciszu, przygotowuje skórę na działanie innych kosmetyków, ponieważ ułatwia przenikanie składników czynnych w głębokie jej warstwy.
Jak przeprowadzić domową mikrodermabrazję twarzy?
Aby wykonać mikrodermabrazję w domu, potrzebne są odpowiednie produkty. Można, oczywiście, samodzielnie zakupić korund kosmetyczny i wymieszać go z kremem to twarzy, naturalnymi olejkami czy żelem aloesowym. Jednak przygotowywanie kosmetyków we własnym zakresie może być ryzykowne.
Przygotowywanie w domowych warunkach kosmetyków złuszczających, może powodować jego mikrouszkodzenia, dlatego wymaga ono sterylnych warunków oraz perfekcyjnego wyważenia proporcji poszczególnych składników. Błędy mogą skutkować tym, że domowy kosmetyk będzie zawierał bakterie, a nadmiar korundu zainicjuje reakcję alergiczną.
Domowa mikrodermabrazja twarzy nie musi być przeprowadzana kosmetykami zrobionymi w domu! Wystarczy sięgnąć po gotowe produkty tołpa.
W linii tołpa.® authentic znajdziemy mikrodermabrazję w słoiku. Oprócz korundu zawiera ona: glicerynę, olej jojoba, torf tołpa.® oraz inne składniki roślinne. Kosmetyk rozprowadza się na zwilżonej twarzy, omijając okolice oczu. Należy delikatnie wmasować go kolistymi ruchami aż do powstania białej emulsji, a następnie spłukać wodą. Stosujemy go maksymalnie dwa razy w tygodniu, najlepiej wieczorem. Zabieg wykonywany regularnie daje efekty niczym z salonu kosmetycznego!
Wypróbuj naszą bestsellerową mikrodermabrazję w słoiku:
Użycie mikrodermabrazji w słoiku linii tołpa.® authentic jest gwarancją zachowania naturalnej równowagi skóry: jej pH, mikrobiom i bariera hydrolipidowa nie zostaną naruszone. Wszystko to dzięki naturalnemu składowi. Aż 98% składników kosmetyku ma pochodzenie naturalne. Ten hipoalergiczny preparat doskonale sprawdza się także w pielęgnacji cery wrażliwej.