Mikrodermabrazja w Domu Korund - Piękna Skóra na Wyciągnięcie Ręki

Korund kosmetyczny. Co trzeba o nim wiedzieć?

Jednym ze składników kosmetyków do mikrodermabrazji jest korund.

Jest to minerał, tlenek glinu, potocznie nazywany tlenkiem aluminium. Jego szlachetną odmianą jest np. rubin. Alumina, czyli naturalne mikrokryształy korundu, używane w kosmetologii, mające średnicę około 100 mikrometrów. Korund kosmetyczny nie zawiera alergenów, barwników ani środków konserwujących. Zawsze jednak przed przystąpieniem do zabiegu należy zabezpieczyć się przed ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej, ponieważ skóra może uwrażliwić się na każdym etapie naszego życia, nawet jeśli nigdy nie byliśmy na nic uczuleni.

Do najważniejszych zalet korundu zalicza się jego zdolność do delikatnego, ale skutecznego złuszczania martwego naskórka oraz usuwania zanieczyszczeń, wygładzania skóry i pobudzania jej naturalnego metabolizmu. Wszystkie te właściwości sprawiają, że znajduje on zastosowanie w peelingach do twarzy i całego ciała oraz żelach do mycia czy kremach nawilżających.

Podkreślmy, że korund jest pochodzenia naturalnego. Kiedy widzisz go na liście składników swojego kosmetyku złuszczającego, możesz mieć pewność, że sięgasz po jakościowy kosmetyk do mikrodermabrazji.

Dla kogo będzie odpowiednia mikrodermabrazja korundowa?

Jak wspomniano, w zabiegu tym stosuje się kryształki korundu do usunięcia martwych komórek w delikatny i bezpieczny sposób. Szczególnie polecany on jest osobom:

  • z mocnymi przebarwieniami skóry (także posłonecznymi),
  • otwartymi porami,
  • trądzikiem pospolitym,
  • matową i zwiotczałą cerą.

Po sesji zabiegowej może wystąpić miejscowe zaczerwienienie i pieczenie, które ustępują po dwóch dniach od zabiegu.

Mikrodermabrazja, czyli peeling mechaniczny, przyspiesza procesy regeneracyjne. Złuszczanie naskórka prowadzi do powstawania mikrouszkodzeń, które mobilizują komórki głębszych warstw do działania naprawczego i stymulacji naturalnych procesów oczyszczania i regeneracji.

Dochodzi więc do odnowy, ale proces ten nie może być zbyt gwałtowny, dlatego należy pamiętać, że peelingi mechaniczne, a do takich należy zarówno mikrodermabrazja wykonywana w gabinecie kosmetycznym, jak i ta w domu, nie powinny być przeprowadzane za często. Te pierwsze – raz na trzy, cztery tygodnie, te drugie – nie częściej niż dwa, trzy razy w tygodniu.

W ofercie marki tołpa.® w linii estetic dostępna jest np. mikrodermabrazja do masażu, którą można stosować nawet dwa, trzy razy w tygodniu, najlepiej wieczorem, zamiast codziennego produktu do mycia. Nie zawiera ona jednak korundu, a: kaolin, komórki macierzyste z motylego krzewu, a drobinki peelingujące to perlit i puder ryżowy.

Ewidentnym znakiem, że potrzebujemy mikrodermabrazji, jest szara, przemęczona i zanieczyszczona cera z nawracającymi niedoskonałościami i zatkanymi porami.

Wszelkie zabiegi kosmetyczne na twarz powinny być przeprowadzane stosownie do potrzeb. Zbyt częste złuszczanie naskórka może skutkować naruszeniem bariery ochronnej lub jej podrażnieniem.

Mikrodermabrazja korundowa, podobnie jak każdy rodzaj peelingu stosowanego w domowym zaciszu, przygotowuje skórę na działanie innych kosmetyków, ponieważ ułatwia przenikanie składników czynnych w głębokie jej warstwy.

Jak przeprowadzić domową mikrodermabrazję twarzy?

Aby wykonać mikrodermabrazję w domu, potrzebne są odpowiednie produkty. Można, oczywiście, samodzielnie zakupić korund kosmetyczny i wymieszać go z kremem to twarzy, naturalnymi olejkami czy żelem aloesowym. Jednak przygotowywanie kosmetyków we własnym zakresie może być ryzykowne.

Przygotowywanie w domowych warunkach kosmetyków złuszczających, może powodować jego mikrouszkodzenia, dlatego wymaga ono sterylnych warunków oraz perfekcyjnego wyważenia proporcji poszczególnych składników. Błędy mogą skutkować tym, że domowy kosmetyk będzie zawierał bakterie, a nadmiar korundu zainicjuje reakcję alergiczną.

Domowa mikrodermabrazja twarzy nie musi być przeprowadzana kosmetykami zrobionymi w domu! Wystarczy sięgnąć po gotowe produkty tołpa.

W linii tołpa.® authentic znajdziemy mikrodermabrazję w słoiku. Oprócz korundu zawiera ona: glicerynę, olej jojoba, torf tołpa.® oraz inne składniki roślinne. Kosmetyk rozprowadza się na zwilżonej twarzy, omijając okolice oczu. Należy delikatnie wmasować go kolistymi ruchami aż do powstania białej emulsji, a następnie spłukać wodą. Stosujemy go maksymalnie dwa razy w tygodniu, najlepiej wieczorem. Zabieg wykonywany regularnie daje efekty niczym z salonu kosmetycznego!

Wypróbuj naszą bestsellerową mikrodermabrazję w słoiku:

Użycie mikrodermabrazji w słoiku linii tołpa.® authentic jest gwarancją zachowania naturalnej równowagi skóry: jej pH, mikrobiom i bariera hydrolipidowa nie zostaną naruszone. Wszystko to dzięki naturalnemu składowi. Aż 98% składników kosmetyku ma pochodzenie naturalne. Ten hipoalergiczny preparat doskonale sprawdza się także w pielęgnacji cery wrażliwej.

Korund kosmetyczny – jak stosować?

Nieumiejętne użycie korundu tj.:

  • zbyt mocne tarcie korundem skóry – korund sam w sobie jest bardzo ostry, dlatego dobrze jest wykonywać delikatny, 2-3 minutowy masaż zakończony spłukaniem letnią wodą
  • zbyt częste używanie korundu – czasem 2 razy na tydzień to za często! Skóra może zareagować nadmiernym zaczerwienieniem, podrażnieniem i łuszczeniem!
  • łączenie go z mocnymi kwasami bez konsultacji z lekarzem dermatologiem lub kosmetologiem – popularne, ale niewłaściwe i niebezpieczne użycie korundu, które ma drażniące skutki uboczne!
  • źle dobrane kosmetyki – przy stosowaniu korundu trzeba pamiętać o dobrze nawilżającym i natłuszczającym kremie! Bardzo dobrze sprawdzą się też kremy kojąco-wzmacniające, odżywcze i naprawcze (serie do skóry wrażliwej i naczynkowej) oraz kremy ochronne

To wszystko może spowodować bardzo poważne podrażnienia czy nawet poparzenia skóry! Korund kosmetyczny z wodą jest jednak zbyt drażniący. Dobrze jest mieszać korund z tłustym mleczkiem bądź żelem hilauronowym – wtedy peeling korundem jest łaskawszy i łagodniejszy dla skóry – nie jest ona tak poszarpana i wymęczona przez kryształki.

Korund kosmetyczny przy regularnym (aczkolwiek ostrożnym!) i sumiennym (min. przez miesiąc) używaniu daje bardzo dobre efekty.

Jak zrobić domową mikrodermabrazję?

Krok 1

Oczyszczanie i otwieranie porów

  • Zacznij od oczyszczenia cery. Umyj ją dokładnie płynem czy pianką do mycia twarzy.
  • Następnie nałóż na twarz maseczkę otwierającą pory, nazywaną także rozpulchniającą.
  • Możesz użyć maseczki sklepowej, cena to ok. 40 zł za opakowanie 150-200 ml
  • Lub zrobić sama maseczkę z rumianku i płatków owsianych. Wystarczy torebkę ziół zalać 2 szklankami wrzątku. Zaparzyć pod przykryciem 20 minut. Następnie 1 szklanką naparu zalać 2 łyżki płatków owsianych. Podgrzać, aż powstanie gęsta papka. Lekko ostudzić. Ciepłą, ale nie gorącą papkę nałożyć na twarz. Zdjąć po 20 minutach. Zmyć resztą naparu z rumianku.

Krok 2

Usuwanie martwego naskórka i zamykanie porów

  • Na umytej rumiankiem skórze możesz za pomocą urządzenia do mikrodermabrazji (od ok. 150 zł) przeprowadzić zabieg. Zabieg wykonuj zgodnie z zaleceniami podanymi w konkretnym modelu urządzenia. Zwróć uwagę na rodzaj końcówek i zacznij od tej najłagodniejszej dla skóry, na podany czas trwania zabiegu jaką zaleca producent oraz czy urządzenia ma być stosowane na suchą czy wilgotną skórę. Po użyciu nie zapomnij zdezynfekować głowicy.
  • Zwykle domową mikrodermabrazję wykonuje się na wilgotnej skórze przetartej np. solą fizjologiczną. I cały zabieg nie zajmuje więcej niż 5 minut. Urządzenia nie wolno trzymać w 1 miejscu. Należy je przesuwać od środka twarzy na boki, unikając okolic oczu.
  • Zamiast urządzenia możesz użyć domowej maseczki lub kremy do mikrodermabrazji. Jest to rodzaj maseczki czy kremu zawierające glinkę, które ściąga pory i peelingujące drobinki. Twarz masujemy 3-5 minut. Następnie zostawiamy kosmetyk na kwadrans. Po upływie czasu zmywamy letnią wodą.
  • W drogeriach internetowych ze składnikami kosmetycznymi możesz kupić korund kosmetyczny (6 zł/100 g). Jest to tlenek glinu w postaci białych mikrokryształów. Wystarczy wymieszać go z kremem (w proporcji ½ łyżki korundu i 3 łyżki kremu). I masować twarz 3 minuty, następnie spłukać letnią wodą. Zamiast kremu możesz użyć żelu do mycia twarzy, żelu aloesowego lub oliwki czy naturalnego oleju. W sklepach dostępne są też gotowe peelingi do twarzy z korundem.
  • Tak samo jak kupne maseczki do mikrodermabrazji czy peelingi z korundem podziała domowa maska z sody i soku cytrynowego. Wymieszaj 2 łyżki sody oczyszczonej, 1 łyżeczkę oliwy, sok wyciśnięty z 1 cytryny i łyżeczkę mleka. Utrzyj na gładką masę. Maską masuj twarz 2-3 minuty. Zostaw na 20 minut, zmyj letnią wodą.

Zawsze jednak przed przystąpieniem do zabiegu należy zabezpieczyć się przed ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej, ponieważ skóra może uwrażliwić się na każdym etapie naszego życia, nawet jeśli nigdy nie byliśmy na nic uczuleni.

Czytaj dalej...

Jeśli chcesz wykonać zabieg mikrodermabrazji samodzielnie, na początek istotnym elementem nieco mniej inwazyjnym i mniej kosztownym niż profesjonalne sprzęty są odpowiednie kosmetyki do mikrodermabrazji.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...

Peeling kawitacyjny jest bezbolesny i nieinwazyjny, ale bez względu na to czy wykonujesz go w salonie kosmetycznym, czy też samodzielnie w domu, musisz pamiętać, że nie zawsze możesz poddać się temu zabiegowi, więc odpuść jeśli.

Czytaj dalej...