Mikrodermabrazja w Domu Korund - Piękna Skóra na Wyciągnięcie Ręki

Domowa mikrodermabrazja – przepis

  • 2 łyżeczki sody oczyszczonej
  • 1 łyżeczka wody mineralnej
  • opcjonalnie: 1 łyżeczka ulubionego oleju lub kefiru/maślanki/jogurtu naturalnego

Wodę dokładnie rozmieszać z sodą. Mieszankę nałożyć na oczyszczoną twarz i dokładnie masować skórę okrężnymi ruchami. Największą uwagę zwrócić na miejsca problemowe: rozszerzone pory, zaskórniki, wągry, plamy potrądzikowe, tworzące się zmarszczki.Następnie sodę dokładnie spłukać. Twarz przetrzeć tonikiem, nałożyć krem nawilżający (lub łagodzący). Mikrodermabrazję robić raz na 1-2 tygodnie, najlepiej wieczorem.

Spis treści

Mikrodermabrazja to prosty zabieg kosmetyczny, mechanicznie złuszczający i usuwający naskórek. Przeprowadza się go przy użyciu mikroskopijnych kryształków o właściwościach ścierających. Sprawia, że skóra jest gładsza i jaśniejsza, wygląda młodziej, lepiej wchłania składniki odżywcze, a zmarszczki są mniej widoczne.

Możemy powiedzieć, że mikrodermabrazja to rodzaj peelingu, który można wykonać zarówno w salonie kosmetycznym specjalnym urządzeniem, czyli odpowiednio skonfigurowanym kombajnem kosmetycznym, jak i w domu odpowiednio dobranymi kosmetykami. W obu przypadkach wierzchnie warstwy naskórka złuszcza się i usuwa mechanicznie.

W gabinecie zabieg ten wykonuje się urządzeniem wytwarzającym strumień kryształów korundowych. Uderzają one z dużą prędkością w powierzchnię, co sprawia, że podczas zabiegu jednocześnie usuwamy martwy naskórek warstwa po warstwie i niwelujemy zanieczyszczenia nagromadzone w jego wnętrzu. Efekty mikrodermabrazji robionej w gabinecie utrzymują się trzy, cztery tygodnie.

Jeśli chcemy wykonać ją w domu, to dla cery suchej i wrażliwej powinniśmy użyć peelingu zawierającego mniejsze drobinki ścierne (to peeling typu gommage), natomiast dla cery tłustej i zanieczyszczonej – gruboziarnistego.

Jak często robić mikrodermabrazję w domu? W zależności od wybranego kosmetyku – od jednego do trzech razy w tygodniu.

Korund kosmetyczny – zastosowanie

  1. blizny – rozjaśnia przebarwienia i blizny potrądzikowe, wygładza i „zmiękcza” ubytki w skórze
  2. łojotok – systematyczne stosowanie korundu poprawia ogólny stan skóry i może przyczynić się do zmniejszenia popularnego świecenia się skóry
  3. rozszerzone pory – oczyszcza pory, zwiększa penetrację składników aktywnych (np.kwasu salicylowego), w efekcie zwęża pory
  4. zmarszczki – peeling korundem pobudza skórę do ciągłej odnowy, uelastycznia i liftinguje skórę
  5. rozstępy – korund nie tylko wygładza skórę, ale też poprawia mikro-krążenie i pomaga w walce z cellulitisem

Zawsze jednak przed przystąpieniem do zabiegu należy zabezpieczyć się przed ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej, ponieważ skóra może uwrażliwić się na każdym etapie naszego życia, nawet jeśli nigdy nie byliśmy na nic uczuleni.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja diamentowa , wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu; głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu; tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,.

Czytaj dalej...

Jest to procedura wykonywana przez dermatologów lub chirurgów plastycznych w celu uzyskania lepszego wyglądu skóry, zredukowania zmarszczek oraz zlikwidowania blizn, przebarwień i innych problemów skórnych.

Czytaj dalej...

A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.

Czytaj dalej...