Mikrodermabrazja w Domu Korund - Piękna Skóra na Wyciągnięcie Ręki
Domowa mikrodermabrazja – przepis
- 2 łyżeczki sody oczyszczonej
- 1 łyżeczka wody mineralnej
- opcjonalnie: 1 łyżeczka ulubionego oleju lub kefiru/maślanki/jogurtu naturalnego
Wodę dokładnie rozmieszać z sodą. Mieszankę nałożyć na oczyszczoną twarz i dokładnie masować skórę okrężnymi ruchami. Największą uwagę zwrócić na miejsca problemowe: rozszerzone pory, zaskórniki, wągry, plamy potrądzikowe, tworzące się zmarszczki.Następnie sodę dokładnie spłukać. Twarz przetrzeć tonikiem, nałożyć krem nawilżający (lub łagodzący). Mikrodermabrazję robić raz na 1-2 tygodnie, najlepiej wieczorem.
Spis treści
Mikrodermabrazja to prosty zabieg kosmetyczny, mechanicznie złuszczający i usuwający naskórek. Przeprowadza się go przy użyciu mikroskopijnych kryształków o właściwościach ścierających. Sprawia, że skóra jest gładsza i jaśniejsza, wygląda młodziej, lepiej wchłania składniki odżywcze, a zmarszczki są mniej widoczne.
Możemy powiedzieć, że mikrodermabrazja to rodzaj peelingu, który można wykonać zarówno w salonie kosmetycznym specjalnym urządzeniem, czyli odpowiednio skonfigurowanym kombajnem kosmetycznym, jak i w domu odpowiednio dobranymi kosmetykami. W obu przypadkach wierzchnie warstwy naskórka złuszcza się i usuwa mechanicznie.
W gabinecie zabieg ten wykonuje się urządzeniem wytwarzającym strumień kryształów korundowych. Uderzają one z dużą prędkością w powierzchnię, co sprawia, że podczas zabiegu jednocześnie usuwamy martwy naskórek warstwa po warstwie i niwelujemy zanieczyszczenia nagromadzone w jego wnętrzu. Efekty mikrodermabrazji robionej w gabinecie utrzymują się trzy, cztery tygodnie.
Jeśli chcemy wykonać ją w domu, to dla cery suchej i wrażliwej powinniśmy użyć peelingu zawierającego mniejsze drobinki ścierne (to peeling typu gommage), natomiast dla cery tłustej i zanieczyszczonej – gruboziarnistego.
Jak często robić mikrodermabrazję w domu? W zależności od wybranego kosmetyku – od jednego do trzech razy w tygodniu.
Korund kosmetyczny – zastosowanie
- blizny – rozjaśnia przebarwienia i blizny potrądzikowe, wygładza i „zmiękcza” ubytki w skórze
- łojotok – systematyczne stosowanie korundu poprawia ogólny stan skóry i może przyczynić się do zmniejszenia popularnego świecenia się skóry
- rozszerzone pory – oczyszcza pory, zwiększa penetrację składników aktywnych (np.kwasu salicylowego), w efekcie zwęża pory
- zmarszczki – peeling korundem pobudza skórę do ciągłej odnowy, uelastycznia i liftinguje skórę
- rozstępy – korund nie tylko wygładza skórę, ale też poprawia mikro-krążenie i pomaga w walce z cellulitisem