Walka z Pryszczami - Porady dotyczące Leczenia i Profilaktyki

Czy plastry na pryszcze pomagają?

To nowoczesne i skuteczne wyroby kosmetyczne, które wspomagają leczenie zmian skórnych o różnej patogenezie. Przede wszystkim pomagają przyspieszyć gojenie się wyprysków, dzięki składnikom aktywnym, które wnikają przez naskórek i działają na zmianę podskórnie. Forma plasterków sama w sobie jest opatrunkiem, przykrywa zmianę, co sprawia, że ułatwia aktywację składników i pozwala im spokojnie działać bez dostępu do zanieczyszczeń z zewnątrz.

Plastry na pryszcze pomagają w szybkim czasie pozbyć się niedoskonałości, a na pewno zmniejszą wypryski, wyciszają stany zapalne i przygotowują skórę do dalszej pielęgnacji.

Wiele osób chwali je właśnie za szybkość w działaniu, co może okazać się ratunkiem przed ważnym spotkaniem następnego dnia. Naklejone na noc wyciągną ze zmiany bakterie, doleczą ją, wygładzą i lekko podsuszą. A gdy nadal nie czujemy się pewnie, aby wyjść do ludzi z naszym czerwonym pryszczem, będą działać również pod makijażem, którym dodatkowo zamaskujemy plasterek.

Usuwanie wągrów – jak to zrobić poprawnie?

Jak stosować plastry na pryszcze?

Naklejki na pryszcze, plasterki są bardzo proste w obsłudze, jednakże należy pamiętać o kilku istotnych zasadach aplikacji. Oto one:

  1. Przed naklejeniem plastra na zmianę należy starannie umyć dłonie mydłem i osuszyć je. Dzięki temu unikniemy przeniesienia bakterii bytujących na dłoniach na naszą twarz i nie nadkazimy zmiany skórnej.
  2. Przystępujemy do naklejania plasterka. Wyjmujemy je z opakowania, odklejamy jeden, przeważnie jest ich kilkanaście na blistrze, i przyklejamy na zmianę, lekko dociskając, aby klej dobrze chwycił.
  3. Pamiętajmy, aby podczas noszenia plasterków nie dotykać ich, nie odklejać i nie drapać, bo to może naruszyć ich jednolitą strukturę i doprowadzić do odpadnięcia przed czasem. Poza tym dotykanie twarzy w tym także plasterków rękoma to niechlubny nawyk, który niejednokrotnie przyczynia się do pogorszenia się stanu skóry.
  4. Pilnujmy również czasu, który przeznaczamy na noszenie plasterków. Trzymajmy się zaleceń producenta. Niektóre z tych produktów można trzymać całą noc, inne kilka lub kilkanaście godzin – wszystko zależy od użytych składników aktywnych.

Alantan na pryszcze

Sprawdź, który Alantan Plus - maść czy krem - będzie odpowiedni dla Ciebie!

W zależności od potrzeb dobierz właściwy ALANTAN PLUS.

maść

Maść natłuszcza pozostawiając na skórze film ochronny. Maść dodatkowo zabezpiecza miejsca podrażnione poprzez dłuższe utrzymywanie się na skórze. Maść tworzy barierę ochronną od niekorzystnych czynników zewnętrznych. Maść jest idealna na otarcia, niewielkie skaleczenia i pęknięcia skóry.

krem

Krem nawilża nie pozostawiając tłustego filmu. Krem bardzo dobrze się wchłania ze względu na postać. Krem pielęgnuje skórę przesuszoną i podrażnioną.

Allantoinum + Dexpanthenolum

Alantan – opinie

O Alantanie znajdziemy wiele różnych opinii. Ich rozbieżność wiąże się często z samym wykorzystaniem preparatu. Niektóre osoby próbowały zastosować maść w walce z trądzikiem, a gdy to nie przyniosło efektów, wystawiły negatywną opinię. Tymczasem Alantan nie jest lekiem na trądzik, a jedynie produktem wspomagającym regenerację zaczerwienień i redukcję blizn potrądzikowych.

Najwięcej pozytywnych ocen pochodzi od osób, które maść stosowały w celu odpowiedniego nawilżenia skóry. Alantan jest produktem skutecznym, który łagodzi podrażnienia skóry i przywraca jej gładkość, niestety jego działanie w celu likwidacji blizn i plam na skórze jest bardzo słabe.

Niepewna skuteczność Alantanu wynika przede wszystkim z jego składu. Alantoina jest substancją, która sprzyja regeneracji naskórka, jednak do likwidacji przebarwień, potrzebne jest coś więcej.

Efekty stosowania Alantanu

Alantan to maść, którą należy nakładać bezpośrednio na zmienione chorobowo miejsca. Już po pierwszym zastosowaniu można zauważyć redukcję swędzenia skóry i widoczne nawilżenie. Alantan wykorzystywany jest często jako lek na przebarwienia, stopniowo pomagając przywrócić skórze odpowiedni koloryt i głądkość.

Osoby ze skórą trądzikową sięgają po Alantan podczas kuracji antybiotykowej lub jako maść nawilżającą przy stosowaniu innych leków wysuszających. Przyczyną nadmiernego wydzielania łoju jest w pewnym stopniu zbyt tłusta skóra, jednak nie każdy wie, że jeżeli ją przesuszymy, komórki zaczną wydzielać jeszcze więcej łoju, aby ją nawilżyć. Cera trądzikowa również potrzebuje odpowiedniego nawilżenia i do tego przydaje się właśnie ten produkt.

Maść działa dosyć szybko, jednak podczas jej stosowania trzeba bardzo uważać na ilość maści, jaką nakładamy na skórę, gdyż bardzo łatwo można przesadzić i za bardzo ją natłuścić. Alantan skutecznie pomaga na nadmierne wysuszenie naskórka i łagodzi świeże podrażnienia, takie jak oparzenia słoneczne czy otarcia. Gorzej jednak ma się sprawa z przebarwieniami i bliznami po trądziku. Alantan posiada właściwości kojące, jednak aby zobaczyć jego efekty w zakresie redukcji śladów po trądziku, trzeba bardzo dużej cierpliwości, a te większe i bardziej widoczne w większości przypadków jedynie zbledną, ale całkiem nie znikną.

Jak zapobiegać pryszczom?

Trądzik na czole – dlaczego się pojawił?

Pryszcze to schorzenie dermatologiczne. Pojawiają się one na ciele zazwyczaj tam, gdzie partie skóry wydzielają naturalny łój. Występują w formie grudek, torbieli ropnych, zaskórników, wągrów, krostek, ale też… blizn. Pryszcze ropne mogą z kolei wiązać się z nieprawidłową dietą, a także złym trybem życia. Mało tego trądzik na plecach, na twarzy czy też na brodzie może świadczyć o:

  • zaburzeniach hormonalnych lub immunologicznych,
  • przeroście gruczołów łojotokowych,
  • nadmiernym rogowaceniu skóry,
  • bakteriach i wirusach w organizmie,
  • uwarunkowaniach genetycznych,
  • stanie zapalnym skóry.

Chcesz wiedzieć, jak przeprowadzić skuteczne usuwanie pryszczy na czole? Istnieją naturalne sposoby na trądzik, które pomogą pozbyć się kłopotliwej dolegliwości! A może zainteresuje cię także ten artykuł o domowych sposobach na ból żołądka?

1. Jedz zdrowo!

Co jest najlepsze na trądzik? Otóż, najlepsze domowe sposoby na pryszcze to… prawidłowe odżywianie się! Właśnie w tym punkcie tkwi najczęściej problem, jeżeli chodzi o syfy na twarzy. Koniecznie zrezygnuj z części pokarmów, aby zminimalizować zmiany na skórze i nie doprowadzić do tego, że jeszcze mocniej się one… nasilą! Z czego lepiej zrezygnować?

Aby jak najlepiej pozbyć się trądziku, koniecznie wypijaj napary z ziół (np. rumianku czy bratka polnego). Ziołowa detoksykacja oczyści dolegliwości, jakie związane są z nieprawidłową przemianą materii. Pamiętaj również o tym, że pryszcze ropne mogą pojawiać się, bo nie tolerujesz jakiegoś składniku pokarmowego! Koniecznie zweryfikuj więc, co może być głównym źródłem problemu w diecie.

2. Nawadniaj się!

Woda to życie! I nie bez powodu właśnie tak się o niej mówi. Zbilansowaną dietę należy uzupełnić o nawadnianie organizmu, najlepiej niegazowaną wodą źródlaną. Im więcej będziesz wody wypijać, tym lepiej będzie wyglądała cera – odzyskując blask i piękny koloryt. Pamiętaj, że woda wypłukuje toksyny z organizmu, a także poprawia krążenie i wpływa na całą kondycję naszej skóry. Picie wody i codzienne korzystanie z jej właściwości to szybkie sposoby na uporanie się z trądzikiem. Sprawdź także ten artykuł z domowymi sposobami na cieknący katar.

ALANTAN PLUS maść stosować można także przy leczeniu oparzeń słonecznych oraz po radioterapii i fototerapii, nadmiernym rogowaceniu skóry stóp i dłoni, wspomagająco w atopowym zapaleniu skóry, wyprysku alergicznym, zapaleniu błony śluzowej nosa i owrzodzeniach podudzi.

Czytaj dalej...

Oprócz ciągłego podpatrywania świata i uczenia się czegoś nowego, lubi długie spacery, leniwe popołudnia i wieczory w ogrodzie, muzykę i smak kawy najlepszego sprzymierzeńca przy tworzeniu tekstów dla Was.

Czytaj dalej...

Warto wpisać do swojego stałego jadłospisu produkty bogate w cynk pieczywo pełnoziarniste, pomidory, kakao, otręby czy witaminy z grupy B jaja, orzechy, rośliny strączkowe , które wspomogą prace gruczołów łojowych i pomogą złagodzić różne schorzenia skórne.

Czytaj dalej...

Skład Aqua, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Fluoride, Cetylpyridinium Chloride, Tetrapotassium Pyrophosphate, Zinc Citrate, Tetrasodium Pyrophosphate, Aroma, Disodium EDTA, Sodium Citrate, Sodium Saccharin, Polysorbate 20, Citric Acid, Sodium Benzoate, Limonene, CI 42051.

Czytaj dalej...