Opinie na temat kremu aloesowego do twarzy

Krem nawilżający z aloesem – czy warto po niego sięgnąć?

Wprowadzenie do rutyny pielęgnacyjnej kremu aloesowego może naprawdę odmienić stan naszej skóry. Jak już zostało powiedziane, aloes z powodzeniem możemy łączyć z takimi składnikami, jak kwas hialuronowy czy masło shea. Może więc wspomóc działanie innych produktów, a jednocześnie nie musimy się obawiać, że wejdzie w niepożądane reakcje z innymi substancjami. W składach produktów aloes jest zazwyczaj opisywany jako Aloe Vera lub Aloe Barbadensis.

Jak stosować krem aloesowy? Jest to pod wieloma względami uzależnione od tego, na jakim etapie pielęgnacji potrzebujemy dodatkowego nawilżenia oraz odżywienia. Bardzo częstym rozwiązaniem jest krem z ekstraktem z aloesu na noc, ponieważ jego kojące właściwości są szczególnie przydatne po ciężkim dniu.

Możesz zatem wybrać Żel-krem z kwasem hialuronowym na noc Hyaluronic Aloe Jelly od Garnier. To kosmetyk intensywnie nawilżający, który łączy w sobie działanie oferowane przez kwas hialuronowy i organiczny ekstrakt z aloesu, a także olejek arganowy. Krem zapewnia nawilżenie nawet do 48 godzin, a jednocześnie posiada bardzo lekką, żelową formułę, która szybko się wchłania. Dzięki wsparciu procesów regeneracyjnych zachodzących w skórze, cera o poranku będzie wypoczęta, ukojona i bardziej sprężysta.

Kosmetyki z aloesem to także świetne rozwiązanie w porannej pielęgnacji. Doskonale przygotowują skórę na kolejny dzień, w tym na nałożenie makijażu, jeżeli lubimy aplikować kosmetyki kolorowe. Co więcej, po krem do twarzy aloesowy możemy z powodzeniem sięgać nawet wówczas, gdy zmagamy się z niedoskonałościami lub posiadamy widoczne zmarszczki. Kremy z aloesem zadbają o odpowiednie nawodnienie również skóry problematycznej i dojrzałej.

Pod makijaż znakomicie sprawdzi się lekki krem nawilżający Hyaluronic Aloe Jelly . Krem świetnie nawilża i koi, a przy tym błyskawicznie się wchłania, dzięki czemu jego aplikacja jest wyjątkowo prosta i przyjemna. Formuła wzbogacona o kwas hialuronowy naturalnego pochodzenia i organiczny ekstrakt z aloesu przywraca skórze sprężystość i wygładza. A jeśli chcesz jeszcze intensywniej nawodnić skórę, sprawdź możliwości tego kremu nałożonego w formie maski.

Ekstrakt z aloesu – jakie ma właściwości?

Mimo że lecznicze właściwości aloesu znane są od kilku tysięcy lat, co sprawia, że ten składnik jest wszechstronnie stosowany zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, to jednak jego popularność zdecydowanie wzrosła w ostatnich latach. Jest to związane m.in. z rosnącą świadomością konsumentów, którzy coraz częściej przekonują się o tym, jak dobroczynny może być żel aloesowy lub dowolny produkt zawierający ekstrakt z tej rośliny.

Naturalnie aloes rośnie głównie w Afryce oraz w obrębie Półwyspu Arabskiego, a hoduje się go praktycznie na całym świecie. Także w wielu polskich domach możemy znaleźć doniczki z aloesem. Roślina ta, podobnie jak inne sukulenty, jest bardzo łatwa w uprawie, wobec czego możemy w prosty sposób mieć stały dostęp do czystego miąższu.

Aloes jest źródłem wielu cennych witamin (zawiera m.in. witaminę E, C, A oraz witaminy z grupy B) i minerałów – takich jak magnez, cynk, wapń i żelazo. Dodatkowo znajdziemy w nim kwasy tłuszczowe. Pozyskiwany z niego sok posiada działanie nawilżające, oczyszczające, bakteriobójcze i przeciwgrzybicze. Oprócz tego aloes posiada właściwości przeciwzapalne, a nawet przeciwbólowe. Może być stosowany jako doraźny środek na przyspieszenie przemiany materii, jak i element wspomagający naturalną odporność organizmu.

W kosmetologii aloes jest chętnie wykorzystywany głównie ze względu na to, że działa nawilżająco i łagodząco. Dlatego też może być stosowany miejscowo chociażby po ukąszeniach owadów, jak i w przypadku powszechnie występujących dermatoz, np. łuszczycy.

Jak stosować żel aloesowy?

Zastosowanie żelu aloesowego może wyglądać bardzo różne - w zależności od efektów, które chcemy osiągnąć. Ze względu na rozmaite właściwości tej rośliny można więc bezpiecznie aplikować go na wiele sposobów. Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji.

ALOES - SKÓRA GŁOWY

Jeśli chcesz pozbyć się problemu związanego z łupieżem, aplikuj żel na skórę głowy (dodatkowo ją nawilżysz) i pozostaw go na ok. 10 minut. Następnie dokładnie go zmyj i ciesz się niesamowitym ukojeniem. Dobra wiadomość do osób, które zapuszczają włosy - żel z aloesu pobudza cebulki do wzrostu. Możesz przy jego pomocy zrobić sobie masaż skóry głowy.

ALOES - WŁOSY

- Zależy ci na nawilżeniu twoich pasm? Żel z aloesu zdecydowanie powinien sprostać twoim oczekiwaniom! Nałóż go wzdłuż oczyszczonych wcześniej włosów (jak standardową maskę do włosów), a następnie spłucz. Aloes niweluje też uczucie swędzenia.

- Możesz dodać żel aloesowy do ulubionej odżywki lub maski - dzięki temu wzmocnisz nawilżający efekt pielęgnacyjnego produktu do włosów, którego codziennie używasz.

- Jeśli nakładasz olej na włosy, zrób sobie wcześniej bazę z aloesowego żelu (na suche włosy), a dopiero po chwili nałóż na pasma wybrany olej. Po zmyciu produktów zachwyci cię efekt pięknej, gładkiej tafli na włosach.

- Niewielką ilością żelu aloesowego nawilż końcówki swoich przesuszonych włosów.

Ważne: aloes jest humektantem - w związku z tym u niektórych może wywołać efekt puszenia się włosów. Zaleca się jego używanie w przypadku włosów wysokoporowatych i przesuszonych.

ALOES - SKÓRA POPARZONA SŁOŃCEM

Żel z aloesu to obowiązkowy element w każdej kosmetyczce - chodzą legendy, że uratował już niejedne wakacje! Błyskawicznie ukoi twoją poparzoną słońcem, zaczerwienioną skórę. Aplikuj go na podrażnione miejsca (najlepiej, jeśli wcześniej schłodzisz żel w lodówce) i pozwól, aby przyniósł ci natychmiastową ulgę.

Aloes na twarz do jakiej cery?

Aloes właściwie nadaje się do każdego rodzaju cery, ponieważ wytłoczony z niego żel jest lekki niekomedogenny i dobrze się wchłania, a nawilżenia potrzebuje nawet tłusta skóra. Aloes zwalcza też problem z przesuszoną skórą, podrażnieniami i zaczerwienieniem skóry, jest też doskonały do walki z wypryskami i trądzikiem.

Aloes jest również doskonały wtedy, gdy chcesz przyspieszyć proces regeneracji naskórka, rozjaśnić przebarwienia powstałe po opalaniu, zlikwidować potrądzikowe blizny, złagodzić efekt reakcji alergicznych.jest też idealny dla skóry, która cierpi na deficyt snu, jest opuchnięta, zmęczona i poszarzała.

Aloes można stosować do pielęgnacji każdej cery i w każdym wieku. Jego silne właściwości nawilżające polubi każda skóra, w szczególności zaś sucha.

Cera trądzikowa dużo skorzysta na przeciwzapalnym działaniu aloesu, a naczynkowa doceni jego łagodzące i kojące właściwości. Aloes jest idealny w pielęgnacji cery dojrzałej i cery tłustej. Roślinka nie ma właściwości komedogennych, więc docenią go osoby z cerą skłonną do zapychania.

Aloes na twarz – jak stosować i czy warto?

Zielone, mięsiste liście wiecznie zielonej rośliny skrywają w sobie całą moc cennych w pielęgnacji pierwiastków. Można pokusić się o stwierdzenie, że nic nie pielęgnuje skóry tak, jak aloes: nie ma drugiej tak zaskakującej rośliny. Warto mieć go na parapecie albo przynajmniej nabyć czysty aloesowy żel, by rozmiłować się w jego właściwościach i naturalnej pielęgnacji. Jak stosować aloes w pielęgnacji skóry? Jak nakładać go na twarz? Okazuje się, że ten cenny żel ma mnóstwo różnorodnych zastosowań.

Aloes – właściwości kosmetyczne

Aloes to bogactwo witamin, minerałów, aminokwasów, kwasów tłuszczowych i enzymów. Miąższ z aloesowych liści wykazuje właściwości łagodzące, przeciwzapalne, kojące i nawilżające. Z mięsistych liści uzyskuje się żel aloesowy, który jest nieocenionym kosmetykiem. Oto jego najważniejsze właściwości:

  • doskonale i skutecznie (na długie godziny) nawilża skórę
  • łagodzi wszelkie stany zapalne i podrażnienia, rany
  • idealny po opalaniu, łagodzi skutki poparzeń słonecznych
  • zmniejsza i łagodzi świąd oraz zaczerwienienie skóry
  • doskonały po goleniu i depilacji
  • zmniejsza obrzęki i opuchliznę skóry
  • idealny na skórę pod oczami (nawilża, zmniejsza sińce)
  • wspiera regenerację naskórka, działa przeciwzapalnie
  • źródło cennych składników odżywczych
  • zmniejsza widoczność wyprysków, łagodzi trądzik
  • wykazuje działanie przeciwzapalne
  • wygładza skórę, zwalcza szorstkość
  • rozjaśnia przebarwienia i zmniejsza widoczność blizn

Jeśli nie potrzebujesz jeszcze intensywnych kuracji, ale chcesz walczyć z pierwszymi oznakami starzenia się skóry, szukaj przeciwutleniaczy, witaminy C i E oraz ekstraktów roślinnych, które chronią przed działaniem wolnych rodników.

Czytaj dalej...

The Ordinary Natural Moisturising Factors HA to krem, którego skład składa się z naturalnych czynników nawilżających występujących w skórze, między innymi aminokwasów, kwasów tłuszczowych, mocznika, ceramidów, kwasu hialuronowego.

Czytaj dalej...

W kontakcie ze skórą krem BB natychmiast zaczyna ją aktywnie odżywiać i nawilżać, dzięki czemu drobne zmarszczki mimiczne znikają niemal natychmiast, twarz zaczyna wyglądać na wypoczętą, a skóra jest bardziej nawilżona.

Czytaj dalej...

Kremy dla cery dojrzałej 70 , ale też kosmetyki przeznaczone dla osób należących do innych kategorii wiekowych, powinny mieć w składzie przeciwutleniacze, na przykład witaminę C opóźniającą fotostarzenie się skóry i działającą przeciwzapalnie.

Czytaj dalej...