Wszystko, co musisz wiedzieć o kremach do oczu - Sekrety pięknej skóry wokół oczu

10 Najlepszych Kremów pod Oczy

Jak znaleźć dobry krem pod oczy? Najpierw musisz zdecydować, z czym chcesz walczyć. Czy chcesz wygładzić zmarszczki? Pozbyć się cieni pod oczami? A może skorygować kontur, rozjaśnić skórę i poprawić jej jędrność? Sekret polega na znalezieniu takiego produktu, który skutecznie odpowie na Twoje potrzeby.

Wśród kremów pod oczy znajdziesz te nawilżające, a także przeznaczone do odświeżania i rozbudzania oczu rano. Silniejsze formuły odmłodzą i regeneruje skórę pod oczami podczas snu. Są też kremy minimalizujące cienie pod oczami po długich, bezsennych nocach.

Aby pomóc Ci określić, który jest najlepszy dla Twoich potrzeb, przetestowaliśmy szereg kremów pod oczy. Nasz ranking zawiera najlepsze kremy pod oczy, które skutecznie zwalczają problemy tego obszaru twarzy. Przeczytaj i wybierz najlepszy dla Ciebie.

Nakładanie kemu pod oczy – najczęściej zadawane pytania

W którym kierunku wklepywać krem pod oczy?

Kierunek nakładania kremu pod oczy zależy od tego, gdzie dokładnie aplikujesz krem. Jeśli nakładasz krem na dolną powiekę, wklepuj krem od zewnętrz do wewnątrz. Na górnej powiecie zrób odwrotnie – wklep krem od wewnętrznego kącika oka do zewnątrz. Pamiętaj, żeby nałożyć krem także na skórę obok oczu – tam, gdzie tworzą się kurze łapki. W tym miejscu najlepiej jest nałożyć krem okrężnymi ruchami, żeby rozprasować zmarszczki.

Jaką ilość kremu pod oczy nakładać?

Skóra wokół oczu jest delikatna, dlatego lepiej nie obciążać jej zbyt dużą ilością kremu. Przeciążona skóra pod oczami może być podrażniona, a zapchane pory mogą spowodować stany zapalne.

Kiedy jednak widzisz, że potrzebuje wzmożonej troski, nałóż grubszą warstwę kremu, która spełni rolę maski. Po kilkunastu minutach usuń kosmetyk, który się nie wchłonął.

Kiedy stosować krem pod oczy: rano czy wieczorem?

Krem pod oczy najlepiej stosować zarówno na dzień, jak i na noc. Kremy pod oczy rano powinny przede wszystkim nawilżyć cerę i szybko się wchłaniać, żeby utrzymać makijaż oczu. Natomiast kremy pod oczy na noc mogą mieć bogatszy skład i pozostawiać na skórze grubszą warstwę, która będzie odżywiała skórę przez całą noc.

Czy naprawdę potrzebny jest krem pod oczy?

Skóra wokół oczu jest inna – cieńsza i delikatniejsza niż w innych miejscach na twarzy i ma mniej gruczołów łojowych i potowych. To sprawia, że ​​jest bardziej podatna na utratę wilgoci, zmarszczki, cienie i obrzęki. Dlatego krem do twarzy nie zapewnia wystarczającej regeneracji skórze pod oczami. Zwłaszcza jeśli wyraźnie doskwierają jej problemy – jest przesuszona, mało elastyczna lub podpuchnięta. Wtedy bez wahania sięgnij po krem pod oczy i stosuj go równie regularnie co krem do twarzy.

Jak wybrać najlepszy krem pod oczy

Niektóre z nas nie mogą się bez niego obyć, podczas gdy inne postrzegają go jako niepotrzebny krok w swojej codziennej pielęgnacji skóry. Czy okolica oczu naprawdę wymaga stosowania kremu nawilżającego, który nakładasz tylko pod oczy?

Odpowiedź nie jest tak prosta. Istnieją pewne zasady, które powinnaś zawsze stosować, aby chronić delikatną skórę oczu. Jednak to czy używasz kremu pod oczy, czy nie, jest tak naprawdę kwestią preferencji. Jeśli widzisz różnicę po jego zastosowaniu, nie ma powodu, aby tego nie robić. Jest jednak mnóstwo kremów pod oczy, które tak naprawdę są tylko środkami nawilżającymi, z napisem "krem pod oczy" na etykiecie.

Aby upewnić się, że mądrze wydajesz swoje pieniądze, sprawdź listę składników. Pamiętaj, że kluczowa jest profilaktyka. Zadbaj o okolice oczu poprzez dobre nawyki pielęgnacyjne. Poniżej przeczytasz, na co należy zwrócić uwagę, gdy wybierasz swój nowy krem pod oczy.

Nawilżenie

Skóra wokół oczu jest niesamowicie delikatna, więc jest bardziej podatna na wysuszenie niż reszta twarzy. W związku z tym większość z nas może czerpać korzyści z właściwości nawilżających kremów, które często idą w parze ze składnikami przeciw zmarszczkom. Odżywcze masło shea, ekstrakty roślinne i jojoba to wszystko, czego potrzebujesz, aby uzyskać gładszą, lepiej nawilżoną skórę.

Zmarszczki

Drobne zmarszczki są najczęstszym celem, jeśli chodzi o obszar pod oczami - palenie papierosów i mimika twarzy to tylko niektóre z czynników, które przyczyniają się do powstawania kurzych łapek i zmarszczek mimicznych. Retinol jest bezsprzecznie najlepszym składnikiem do zwalczania i zapobiegania drobnym liniom. Kwas hialuronowy, witamina E i gliceryna pomagają zapobiegać utracie wilgoci.

Cienie pod oczami

Kofeina działa cuda rozjaśniając ciemne kręgi - jako składnik kremów pobudza przepływ krwi i zwęża naczynia krwionośne. Dlatego, jeśli chcesz walczyć z cieniami pod oczami, szukaj kofeiny pod każdą postacią.

Wybór odpowiedniego kosmetyku pod oczy - na co zwrócić uwagę?

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że każdy krem pod oczy będzie pełnić taką samą rolę. Nic bardziej mylnego! Półki sklepowe uginają się od różnych produktów, a każdy z nich oferuje inny efekt.

Najczęściej znajdziemy jednak kremy pod oczy o działaniu nawilżającym, regenerującym, przeciwzmarszczkowym i odżywczym. Należy jednak pamiętać, aby unikać spontanicznych zakupów kosmetyków tylko dlatego, że są w promocji albo poleciła je znana influencerka!

Aby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki w postaci wydania pieniędzy na produkt, który nie działa, zawsze przed zakupem kremu pod oczu zrób dokładny research na temat składników aktywnych, które znajdują się w produkcie.

Nasza lista 10 skutecznych kremów pod oczy znacznie ułatwi Ci to zadanie.

Jeśli nie potrzebujesz jeszcze intensywnych kuracji, ale chcesz walczyć z pierwszymi oznakami starzenia się skóry, szukaj przeciwutleniaczy, witaminy C i E oraz ekstraktów roślinnych, które chronią przed działaniem wolnych rodników.

Czytaj dalej...

ZALETY - druga skóra - nie obciąża, nie zapycha - nie ciemnieje - bardzo ładnie wygląda na buzi - promiennie - utrzymuje się w bardzo dobrej kondycji przez cały dzień w pracy - nie trzeba go dodatkowo pudrować - trzyma bardzo ładne wykończenie, cara się nie wyświeca - świetny produkt na co dzień.

Czytaj dalej...

Ekstrakt z korzenia żeń szenia ma bardzo silne działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu skutecznie opóźnia procesy starzenia się skóry; dotlenia komórki skóry, odżywia ją i rewitalizuje; działa przeciwzapalnie i antyseptycznie, a więc wspomaga walkę z wypryskami i zaskórnikami; poprawia koloryt cery i wyraźnie ją wygładza.

Czytaj dalej...

Krem zakupiłam kilka miesięcy temu, towarzyszył mi wiosną i latem, w ciepłe miesiące, które nie są łatwe dla mojej skóry chłód też jej nie służy, ale w inny sposób niż wyższe temperatury, cały rok jest wymagający.

Czytaj dalej...