Najlepsze Kremy do Twarzy dla Niemowląt na Zimę - Wybór i Porady

Jak wybrać odpowiedni krem na wiatr, zimno i mróz?

1. Kosmetyki na niepogodę dzieli się na dwie grupy . Pierwsza – nie zawierają wody . Z kolei druga to kremy, które zawierają wodę na pierwszym miejscu w składzie.

2. Kremy na zimę to kremy do stosowania przy niskiej temperaturze (poniżej 10ºC) i wietrze. Nie musi leżeć śnieg na dworze.

3. Woda w kremie rzeczywiście odparowuje po aplikacji na skórę. Nie należy się bać takich kosmetyków. Jeśli jednak masz obawę, zawsze możesz nakładać go około 15 minut przed wyjściem z domu.

4. Wybrałam kremy, w których składach jest dużo olei oraz składników lipidowych, gdyż rolą cold cream jest stworzenie warstwy ochronnej przed czynnikami zewnętrznymi (a nie nawilżanie).

5. Samodzielne oleje (np. olej kokosowy, olej migdałowy, olej z awokado, olej słonecznikowy, olej jojoba) czy masła (np. shea) niekoniecznie się sprawdzą , gdyż się wchłaniają, a rolą cold cream jest pozostanie na skórze i utworzenie bariery ochronnej. Jeśli chcesz je jednak stosować, pamiętaj o posmarowaniu odpowiednio grubej warstwy.

6. Po powrocie do domu zmyj z twarzy dziecka krem na zimę, gdyż osiadają na nim zanieczyszczenia z powietrza. Poza tym, może obciążać skórę ze względu na oleistą i cięższą konsystencję.

7. Kremy ochronne dodatkowo mogą zawierać filtr przeciwsłoneczny (najlepiej SPF 50), który będzie jednocześnie chronił przed zimnem oraz promieniami słonecznymi. Jednak prawda jest taka, że nie znalazłam kremu z DOBRYM składem, który zawierał DOBRY filtr (a nie przenikający. ). W takiej sytuacji lepiej chronić skórę dwuetapowo – kupić dobry krem zimowy oraz dobry krem z filtrem UVA i UVB [kliknij TUTAJ].

8. Zamiast kupować krem na zimę dla dzieci, możesz zdecydować się na najzwyklejsze i tańsze maści, np. wazelinę, lanolinę, maść z allantoiną, witaminą F (linomag), nagietkową, rumiankową czy każdą inną maść. Czemu nie?! Ale! Mogą one być bardzo lepkie , gęste (trudne do rozsmarowania) i o niezbyt przyjemnym zapachu . Decyzja należy do Ciebie.

Składniki w kremie, których powinniśmy unikać

Dobry krem na zimę dla dziecka powinien być całkowicie pozbawiony parafiny, parabenów, silikonów oraz konserwantów. Konserwanty takie, jak np. fenoksyetanol, DMDM Hydantoin, disodium EDTA, mogą powodować bowiem alergie, podrażnienia delikatnej skóry dziecka oraz zaburzać prawidłową pracę gruczołów łojowych. Niektóre stosowane w kremach konserwanty mogą mieć także działanie rakotwórcze, warto więc unikać ich w składzie kremów przeznaczonych dla dzieci.

Nie kupujmy także kremów, w których składzie znajduje się glikol propylenowy. Jest to bowiem silny rozpuszczalnik, który wysusza skórę oraz może wywoływać reakcje alergiczne.

Dobry krem na zimę dla dziecka powinien z kolei posiadać filtry mineralne. Wystrzegajmy się natomiast obecnych w wielu kremach filtrów chemicznych, które nie są odpowiednie dla niemowląt i małych dzieci w wieku poniżej 3. roku życia.

Dodatki pielęgnujące w dziecięcym kremie na zimę

Wiele dostępnych w sprzedaży kremów przeznaczonych do stosowania na zimę zawiera także inne składniki. Są to m. in. naturalne olejki, np. olej z awokado, masło karite, witaminy A i E oraz inne składniki pielęgnacyjne. Nie są one, co prawda, najważniejsze w składzie kremu na zimę, ale z uwagi na ich pozytywne działanie na skórę, możemy bez obaw wybrać krem, który także je zawiera w swoim składzie.

Krem na zimę nakładamy na twarz dziecka bezpośrednio przed każdym wyjściem na zewnątrz. Kiedy na podwórku panują minusowe temperatury sięgamy po tłusty krem bez wody w składzie, kiedy natomiast jest cieplej, możemy użyć lżejszego kremu z dodatkiem wody.

Przed nałożeniem kremu dokładnie myjemy ręce, a następnie wcieramy go delikatnie w twarz dziecka, szczególną uwagę poświęcając na jego nosek, brodę oraz policzki. Tłustsze kremy na zimę bez wody w składzie pozostawiają wyczuwalną pod palcami warstewkę ochroną i jest to zupełnie prawidłowe, z kolei lekkie kremy na cieplejsze dni bardzo dobrze się wchłaniają i to także jest całkowicie w porządku.

Po powrocie ze spaceru, szczególnie w przypadku, kiedy zaaplikowaliśmy na twarz dziecka tłustszy krem na zimę, pamiętajmy także o jego dokładnym zmyciu. Jego konsystencja ma bowiem to do siebie, że zatrzymuje na swojej powierzchni brud i zanieczyszczenia, dlatego powinniśmy dokładnie umyć twarz dziecka po powrocie do domu.

Jak wybrać krem na wiatr i mróz dla dzieci?

Podstawowym składnikiem kremów do twarzy jest woda, dzięki której krem ma lżejszą konsystencję i jest łatwiejszy w aplikacji. Jednak kiedy na zewnątrz jest ujemna temperatura, z kremu z dużą zawartością wody lepiej zrezygnować. Najlepiej wybierać te, które nie zawierają jej wcale. Woda, która będzie znajdowała się na pierwszym miejscu w składzie, nie da rady odparować, co może przyczynić się do powstania zaczerwienień i odmrożeń na delikatnej skórze twarzy dziecka.

Dobrze, by krem dla niemowląt na zimę zawierał filtr SPF, który jednocześnie chroni przed zimnem i promieniami słonecznymi. Najlepiej wybierać te z filtrem mineralnym, bo filtry chemiczne nie są odpowiednie dla niemowląt i dzieci poniżej 3. roku życia.

Jakich składników w kremie na zimę dla dzieci powinniśmy unikać?

  • wody,
  • parabenów,
  • silikonów,
  • parafiny,
  • konserwantów,
  • glikolu propylenowego.

Konserwanty mogą powodować alergie i podrażnienia, a niektóre z nich zaburzają prawidłową pracę gruczołów łojowych. Glikol propylenowy mocno wysusza skórę i posiada silne działanie alergizujące.

– Kremy dla dzieci nie powinny zawierać substancji drażniących – parabenów czy alkoholi, alergizujących substancji zapachowych. W ich składzie nie powinno być wody, dzięki czemu mają tłustą konsystencję i stanowią mocną barierę ochronną. Często wzbogacone są alantoiną, witaminą E, masłem shea, olejem ze słodkich migdałów, wyciągami z kokosa, nagietka, słonecznika czy awokado. Bardzo istotne jest, zwłaszcza w przypadku wyjazdu w góry, by krem zawierał filtr UV – dodaje ekspertka.

Zimowe aktywności z dzieckiem: bezpieczne zabawy, atrakcje i wzmocnienie odporności

Jeśli nie potrzebujesz jeszcze intensywnych kuracji, ale chcesz walczyć z pierwszymi oznakami starzenia się skóry, szukaj przeciwutleniaczy, witaminy C i E oraz ekstraktów roślinnych, które chronią przed działaniem wolnych rodników.

Czytaj dalej...

Nie mogłam ich nawet pomalować, ponieważ były zwinięte w cieniutki rulonik na szczęście moja przyjaciółka zlitowała się nade mną i podarowała mi w prezencie, później bez skrupułów kupowałam kolejne opakowania.

Czytaj dalej...

W kontakcie ze skórą krem BB natychmiast zaczyna ją aktywnie odżywiać i nawilżać, dzięki czemu drobne zmarszczki mimiczne znikają niemal natychmiast, twarz zaczyna wyglądać na wypoczętą, a skóra jest bardziej nawilżona.

Czytaj dalej...

Kremy dla cery dojrzałej 70 , ale też kosmetyki przeznaczone dla osób należących do innych kategorii wiekowych, powinny mieć w składzie przeciwutleniacze, na przykład witaminę C opóźniającą fotostarzenie się skóry i działającą przeciwzapalnie.

Czytaj dalej...