Depilacja laserowa latem - Wskazówki i Porady
Swędzenie nóg po goleniu maszynką to standard?
Swędzenie nóg po goleniu maszynką jest dość powszechne i zazwyczaj wynika z kilku czynników. Po pierwsze golenie maszynką może prowadzić do zacięć i mikrouszkodzeń skóry, czego konsekwencją mogą być poczucie dyskomfortu i właśnie silne swędzenie. Po drugie nieprawidłowa technika golenia, używanie tępej maszynki lub brak stosowania odpowiednich środków po goleniu mogą dodatkowo zaostrzać problem.
Co zrobić, aby depilacja maszynką okazała się mniej problematyczna? Zaleca się stosowanie ostrych i czystych maszynek, golenie zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, a po goleniu używanie łagodnych balsamów lub kremów nawilżających. Jeśli swędzenie utrzymuje się lub jest bardzo uciążliwe, warto skonsultować się ze specjalistą, np. podczas darmowej, wstępnej konsultacji w salonach depilacji laserowej Depilacja.pl.
Zioła a depilacja laserowa – podsumowanie
Obawiasz się depilacji laserowej, ponieważ czasami przyjmujesz zioła, np. w formie herbatek albo tabletek z apteki? Bez obaw. Terapia depilacji laserowej zawsze powinna być poprzedzona spotkaniem ze specjalistą. Dlatego tak ważny jest wybór renomowanej placówki. Przed rozpoczęciem serii spotkań kosmetolog sprawdza stan skóry oraz przeprowadza wywiad medyczny. Na podstawie tego ostatniego dowiaduje się, jakie choroby czy dolegliwości ma pacjent. Musi mieć pewność, że nic mu nie zagraża w trakcie zabiegu.
Przed zabiegiem depilacji laserowej, z odpowiednim wyprzedzeniem, pacjent otrzyma w gabinecie również listę zaleceń, m.in. o nieprzyjmowaniu środków światłouczulających oraz unikaniu opalania. Należy bezwzględnie zastosować się do wszystkich punktów z listy.
Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z depilacja.pl. Tutaj też możesz umówić bezpłatne spotkanie konsultacyjne z kosmetologiem , który wyjaśni Ci dokładnie proces laseroterapii. Powodzenia!
Depilacja laserowa – alternatywa dla golenia
Depilacja laserowa to nowoczesny sposób na pozbycie się niepożądanego owłosienia. To sposób zupełnie odmienny od standardowego i popularnego golenia. Podstawowa różnica – depilacja laserowa odbywa się w profesjonalnym gabinecie urody, a zabieg ten wykonuje specjalista. Usuwanie włosków odbywa się za pomocą lasera, który działa na cebulkę włosa, podgrzewa ją i uszkadza miejsce, w którym znajdują się komórki macierzyste odpowiedzialne za jego wzrost. Wiązka lasera przenika przez skórę i dociera do cebulki włosa, w której znajduje się melanina (barwnik absorbujący laser). Im ktoś posiada ciemniejsze włoski, tym zabieg depilacji laserowej jest bardziej skuteczny. Absolutnie jednak nie dyskwalifikuje to pacjentów posiadających jasne owłosienie.
Dlaczego depilacja laserowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem? Głównie z racji swojej skuteczności – włoski, po przeprowadzeniu serii zabiegów (ich liczbę określa kosmetolog), usuwane są na stałe. Zatem można zapomnieć o codziennym goleniu. Co ważne skóra może być tylko lekko podrażniona i to zazwyczaj maksymalnie kilka godzin po zabiegu. Zatem to świetny sposób usuwania niepożądanych włosków dla osób, które skarżą się na często zaczerwienioną skórę po goleniu czy np. wrastające włoski. Oczywiście minusem depilacji może być cena – trzeba jednak pamiętać, że patrząc całościowo, w perspektywie lat jest to bardzo korzystny wydatek. Pieniądze wydane na golarki, pianki, wosk czy inne zabiegi mające na celu pozbycie się niechcianego owłosienia okazują się większe niż zabiegi depilacji laserowej pozwalające pozbyć się owłosienia na lata. Dodajmy do tego wodę zużytą pod prysznicem w trakcie golenia, a także czas, który tracimy na powtarzanych zabiegach domowej depilacji. A czas to również pieniądz.
Nie daj się zatem zwieść reklamom pt. “maszynka do depilacji laserowej” czy na przykład “maszynka laserowa do depilacji”. Depilacja laserowa może być przeprowadzona tylko w profesjonalnym gabinecie, takim jak Depilacja.pl. Nasze salony znajdziesz w całej Polsce.
Depilacja laserowa latem – jakich zasad trzeba przestrzegać i o czym należy pamiętać
Podstawową zasadą, o której wspomniałyśmy już wcześniej już, jest to, aby powstrzymać się od opalania. – Należy pamiętać, aby nie eksponować okolic poddanych depilacji laserowej na słońce, utrzymywać okres 4 tygodni przed i po zabiegu bez opalania – przypomina Lidia Kwiatkowska z kliniki Elite. Kolejną bardzo ważną kwestią jest to, aby używać kremów z wysokim filtrem (minimum SPF50), które ochronią naszą skórę poddawaną zabiegowi przed szkodliwym działaniem słońca, przebarwieniami i poparzeniami słonecznymi.
Depilacja laserem jest zdecydowanie odczuwalna, ale poziom bólu to bardzo indywidualna kwestia, która zależy nie tylko od progu bólu każdej osoby, ale także dobranych parametrów lasera oraz depilowanych miejsc. Najbardziej wrażliwe na depilację laserową obszary to np. okolice bikini, przód łydek, okolice kostek – generalnie te miejsca, gdzie skóra jest bardzo cienka. Nie ma różnicy, czy zabieg jest wykonywany zimą czy latem. Na szczęście w każdej chwili możecie poprosić kosmetologa o chwilę przerwy. Uczucie depilacji laserowej przypomina wbijanie igiełek w skórę – na szczęście jeden „strzał” laserem trwa kilka sekund, dlatego jest to do wytrzymania. Tuż po zabiegu mogą wystąpić podrażnienia, co jest zupełnie naturalne. Zaczerwienienia znikają po kilku dniach.
