Kremy do twarzy dla skóry tłustej - Sekrety pielęgnacji dla zdrowej i promiennej cery
Dobry krem do cery tłustej – jaki wybrać? Ranking top 7
Dobry krem do cery tłustej powinien nawilżać skórę, a jednocześnie nie obciążać jej, żeby nie powodować powstawania wyprysków. Sprawdziłyśmy, jakich składników szukać w kremach do tłustej cery, aby uregulować produkcję sebum i zmniejszyć niedoskonałości.
Jeśli masz cerę tłustą, na pewno nie raz zastanawiałaś się – czy moja skóra w ogóle wymaga kremu nawilżającego? Przecież wystarczy godzina od umycia, a buzia już pokryta jest warstewką sebum. Odpowiedź brzmi: tak! Jak najbardziej potrzebujesz kremu nawilżającego do cery tłustej, nawet jeśli masz problemy z trądzikiem.
Krem silnie nawilżający do cery tłustej
Regenerujący krem do twarzy z ekstraktem ze śluzu ślimaka Bielenda Power of Nature nawilża, łagodzi i regeneruje cerę. Wyróżnia go bogaty skład. Poza ekstraktem ze ślimaka zawiera m.in. olej buriti (reguluje wydzielanie sebum, zmniejsza linię zmarszczek, przywraca elastyczność), olejek z dzikiej róży, aloes i kwas hialuronowy. Dobrze się rozprowadza, nie pozostawiając tłustego filmu. Ma bardzo przyjemny, kremowy zapach.
Mam cerę skłonną do zapychania, tłustą i trądzikową (mimo, że nastolatką już nie jestem). Ze względu na typ swojej cery preferuję naturalne kremy do twarzy (…) A tutaj niespodzianka! Pory czyste, a do tego krostek na twarzy z dnia na dzień coraz mniej. Naprawdę, ciężko mi w to uwierzyć, ale ten krem poprawił stan mojej cery
TOP 5 kremów na dzień i na noc dla skóry tłustej
Skóra tłusta charakteryzuje się nadmiernym wydzielaniem sebum. Często w przypadku cery tłustej na twarzy są widoczne także rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, zaskórniki i zmiany zapalne. Cera tłusta może dotyczyć zarówno nastolatków, jak również osób dojrzałych. Wybór odpowiedniego kremu nie jest łatwy. Często dostajemy od Was zapytania o najlepsze kremy na dzień z filtrem SPF dla skóry tłustej oraz o kremy nawilżające na noc. Dlatego w poniższym wpisie przedstawiamy nasze TOP 5!
Przez nadmiernie wydzielane sebum i świecenie się skóry może wydawać się nam, że skóra tłusta nie potrzebuje nawilżania i regeneracji - nic bardziej mylnego. Każdy typ cery potrzebuje wzmacniania bariery hydrolipidowej oraz nawilżenia. Bardzo często osoby z cerami łojotokowymi nastawiają pielęgnację na intensywne oczyszczanie twarzy i częste złuszczanie naskórka, a każdy ich kosmetyk w pielęgnacji bazuje na kwasach złuszczających.
Tworzy się przez to błędne koło, ponieważ niewystarczająco nawilżona i zbyt często złuszczana skóra może wydzielać jeszcze więcej sebum, co może w dalszym procesie przyczyniać się także do zwiększonej ilości niedoskonałości.
Ze względu na łojotok, posiadaczki cer tłustych nierzadko rezygnują z kremu do twarzy. Jest to spory błąd pielęgnacyjny. Jakie są więc potrzeby skóry tłustej? Warto pamiętać, że ochrona przed ucieczką wody z naskórka, regeneracja i nawadnianie skóry jest kluczem szczególnie w przypadku stosowania innych kosmetyków z zawartością kwasów/retinolu, które często towarzyszą kuracjom lub są umieszczane w kosmetykach do pielęgnacji domowej dla tego typu cery.
Aktualnie na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele kremów dopasowanych do potrzeb cer tłustych.
To, jaką formułę wybierzemy (lekką, klasyczną kremową czy krem-żel) jest zależne także od naszych preferencji, skłonności do odwodnienia czy też niedoskonałości.
Aby ułatwić Wam wybór i przedstawić więcej ciekawych propozycji kosmetyków dostosowanych do potrzeb cer problematycznych, zapraszamy do lektury poniższych wpisów:
Krem BB do tłustej cery – Garnier
Znalezienie dobrego kremu BB do cery tłustej bywa nie lada wyzwaniem. Niektóre dość szybko ścierają się w miejscach najbardziej problematycznych, czyli w strefie T. Polecamy wam przetestować krem BB Hyaluronic Aloe All-in-1 Garnier, który przeznaczony jest do każdego rodzaju cery i dobrze radzi sobie również na tej ze skłonnością do przetłuszczania. Ma lekką formułę, szybko się wchłania i maskuje niedoskonałości.
Krem BB marki Garnier zawiera nawilżający kwas hialuronowy i aloes oraz witaminę młodości, czyli witaminę E. Z kolei mineralne pigmenty wyrównują koloryt skóry i nadają jej aksamitne wykończenie. Wizażanki potwierdzają, że ma lekką konsystencję, nie zapycha, a w towarzystwie pudru utrzymuje się na skórze długie godziny, nawet w strefie T. Wadą jest niewielki wybór odcieni, co może sprawiać trudność w doborze odpowiedniego do waszej karnacji.
(…) Nakłada się go łatwo, nie zostawia plam ani smug, ma przyjemny, lekki zapach, dobrze współgra z kremem nawilżającym czy bazą pod makijaż. Na skórze jest lekki, aksamitny i daje efekt nawilżenia. Skóra wygląda zdrowo i koloryt jest zdecydowanie bardziej ujednolicony. Przykryty lekką warstwą pudru wciąż nie powoduje przesuszania skóry i utrzymuje się nawet cały dzień. (…)
Krem do cery tłustej – jakie składniki powinien zawierać?
Ważne, by krem do cery tłustej miał lekką, hydrożelową konsystencję. Oznacza to, że nie powinien zawierać olejów mineralnych, takich jak paraffinum liquidum, paraffin, petrolatum, i komadogennych (zapychających pory) olejów pochodzenia naturalnego, np. kokosowego, z zarodków pszenicy, a także alkoholu, który nadmiernie wysusza i prowadzi do jeszcze większej produkcji sebum.
Idealnym składnikiem dobrego dobrego kremu do cery tłustej jest kwas hialuronowy – substancja fizjologiczna, która naturalnie występuje w skórze. Łączy w sobie właściwości okluzyjne i nawilżające, tzn. zapobiega odparowywaniu wody z naskórka, a jednocześnie wiążę w nim wodę z głębszych warstw skóry. Cera błyskawicznie go przyswaja, nie zalega on na jej powierzchni, a przez to nie zaburza cyklu naskórkowego. W ten sposób nie przyczynia się do powstawania wyprysków.
Kolejny składnik godny uwagi to gliceryna, czyli bardzo popularny, naturalny humektant. Ma działanie podobne do kwasu hialuronowego (wiąże wodę w naskórku) i nie wykazuje właściwości komadogennych.
Dobre działanie nawilżające i kojące jednocześnie ma żel z aloesu, którego też warto szukać w składzie kremu do cery tłustej. W uregulowaniu produkcji sebum pomoże cynk, niacynamid (witamina B3) i wyciągi roślinne (np. z wierzby, pokrzywy), a działanie antybakteryjne kremu zapewni olejek eteryczny z drzewa herbacianego. Dodatkowym plusem kremu będzie obecność substancji łagodzących, takich jak alantoina czy pantenol, ponieważ tłusta skóra bardzo często jest nadwrażliwa z powodu stosowania wysuszających kosmetyków i toczących się stanów zapalnych.