Krem pod oczy z witaminą C - Sekret promiennej i zdrowej skóry

Witamina C

Witamina C jest jednym z najbardziej pożądanych składników aktywnych. Skutecznie rozjaśnia przebarwienia, wyrównuje kolor i chroni skórę przed fotostarzeniem i wolnymi rodnikami. Tak silny antyoksydant musiał znaleźć się w naszej ofercie i to w niejednej postaci! Do tworzenia naszych produktów użyłyśmy różnych pochodnych witaminy C, by każdy – niezależnie od rodzaju cery i problemu dermatologicznego – mógł znaleźć u nas idealny kosmetyk z witaminą C dla siebie.

Kosmetyki z witaminą C - działanie na skórę

Najważniejszą funkcją witaminy C jest walka z wolnymi rodnikami tlenowymi, które są m.in. odpowiedzialne za szary koloryt cery, powstawanie przebarwień i tzw. zmęczenia na twarzy. Witamina C w kosmetykach uodparnia skórę na przedwczesne procesy starzenia. Poza tym stosowanie witaminy C zewnętrznie przynosi następujące efekty na skórze:

  • zapobiega powstawaniu zmarszczek,
  • niweluje przebarwienia,
  • przeciwdziała wiotkości skóry,
  • daje na skórze efekt rozjaśnienia i rozświetlenia kolorytu,
  • cera nabiera tzw. zdrowego glow i nie wygląda na zmęczoną.

Natomiast preparaty z witaminą C stosowane przez długi czas nie tylko nie dopuszczają do powstawania zmarszczek, ale także stymulują pracę komórek skóry, zwanych fibroblastami do produkcji kolagenu i elastyny. Efekt? Skóra z czasem staje się bardziej jędrna i elastyczna, a zmarszczki – płytsze. Po kilku tygodniach stosowania witaminy C na skórze można też zaobserwować rozjaśnienie przebarwień i ujednolicenie kolorytu cery.

RADA EKSPERTA

Witaminę C można „zapakować” w liposomy lub nanosomy, które ułatwiają jej przenikanie. Wówczas ten antyoksydant dociera do głębszych warstw skóry, w których zapobiega procesom starzenia, stymulując komórki do produkcji kolagenu i elastyny. Witamina C zmniejsza skutki fotostarzenia się skóry – wywołane promieniowaniem UV i HEV. Zapobiega powstawaniu przebarwień oraz rozjaśnia już istniejące. Pułapką czytania składów INCI i traktowania ich dosłownie, jest fakt, że nie ma w nich informacji dotyczących stabilności witaminy C. A ta jest równie ważna jak forma czy przenikanie tego składnika i jego przereagowanie w naszej skórze.

Siłą kosmetyku jest powtarzalność jego stosowania. Nowy naskórek pojawia się po 28 dniach, dlatego dopiero wtedy można realnie ocenić, jak zadziałał produkt i czy jest skuteczny

Witamina C w kremie - jaką wybrać?

Przy wyborze kremu istotna jest postać witaminy C. Naukowcy, szukając tej najbardziej trwałej i stabilnej (często producenci kosmetyków zamykają ją w ciemnych opakowaniach, żeby nie ulegała utlenianiu, albo dodają w postaci proszku czy kapsułek, które miesza się z bazą tuż przed nałożeniem na skórę).

Jakie formy witaminy C są dostępne w kosmetykach?

  • Kwas L-askorbinowy (INCI: Ascorbic Acid),
  • Tetraizopalmitynian askorbylu (INCI: Tetrahexyldecyl Ascorbate lub Ascorbyl Tetraisopalmitate),
  • 3-0 Etylowy kwas askorbinowy (INCI: 3-0-Ethyl Ascorbic Acid) – przez wielu uznawany za najbardziej skuteczny ze względu na penetrację naskórka,
  • Glukozyd askorbylu (INCI: Ascorbyl Glucoside),
  • Sól magnezowa fosforanu askorbylu (INCI: Magnesium Ascorbyl Phosphate (MAP),
  • Sól sodowa fosforanu askorbylu (INCI: Sodium Ascorbyl Phospate (SAP),
  • Palmitynian askorbylu (INCI: Ascorbyl Palmitate).

RADA EKSPERTA

Najskuteczniejszą formą witaminy C jest Tetraizopalmitynian askorbylu. Powód? Jest bardzo stabilna, dobrze przenika przez naskórek, a przy tym go nie podrażnia. To ostatnie jest zasługą zawartości części tłuszczowej, tzw. łańcucha lipidowego, który może być zarówno pochodzenia naturalnego, jak i syntetycznego (ten naturalny jest znacznie lepiej przyswajalny przez skórę, natomiast w INCI widnieje dokładnie ta sama nazwa tego składnika. Lipidy zapobiegają podrażnieniu i współczesne wersje witaminy C w kosmetykach są znacznie łagodniejsze dla naskórka, choć dużo bardziej skuteczne niż te stosowane dawniej.

Dużo ważniejsza od stężenia witaminy C jest jej przenikalność, a także połączenia z innymi składnikami (np. z innymi formami witaminy C). O przenikaniu do głębszych warstw tkanki decyduje jakość surowca i jego budowa. Dzięki niej witamina C (Tetraizopalmitynian askorbylu) nie drażni skóry, więc można ją bezpiecznie stosować przez cały rok, niezależnie od pory dnia (dawniej wit. C wywoływała złuszczanie naskórka i dlatego polecano kosmetyki z wit. C nakładać wyłącznie na noc), nawet na delikatną i wrażliwą okolicę oczu. Używanie preparatów z witaminą C jest zbawienne latem, kiedy przy dużym nasłonecznieniu stanowi ona tarczę ochronną przed wolnymi rodnikami – jest jednym z najlepszych antyoksydantów

Nie oszukujmy się, żaden krem pod oczy nie sprawi cudownie, że wszystkie zmarszczki zostaną nagle magicznie rozprasowane, ale na pewno odpowiednio dobrany produkt doda nam blasku, rozjaśni szare cienie pod oczami i na pewno w jakimś stopniu zlikwiduje opuchnięcia.

Czytaj dalej...

krem pod oczy jest okej, fajnie nawilżą okolicę oczu, ma lekką i przyjemną konsystencję, jest bardzo tani i wydajny, w dużym estetycznym słoiczku niestety można odczuć uczucie ciepła które nie jest zbyt przyjemne, ja nie wyczułam zapachu kremu, jest bardzo, bardzo delikatny.

Czytaj dalej...

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe przeznaczone dla kobiet i dla mężczyzn, dedykowane w szczególności osobom z cerą wrażliwą, pobudzają syntezę włókien elastyny i kolagenu, dzięki czemu procesy naprawcze skóry przyspieszają i są znacznie bardziej skuteczne.

Czytaj dalej...

Główne składniki algi fucus vesiculosus , hialuronian sodu, kiełki pszenicy, roślinny kompleks rozjaśniający lukrecja, morwa biała, brzoskwinia, tarczyca bajkalska , tripeptyd-5, witamina C, witamina E.

Czytaj dalej...

Kod EAN 5905043007038 Pojemność waga 15 ml Vegan NIE Linia PREPARATY POD OCZY ZE ŚWIETLIKIEM Rodzaj skóry dojrzała naczynkowa sucha tłusta i mieszana wrażliwa z przebarwieniami Nie zawiera SLES SLS alkoholu aluminium amoniaku barwników mydła olejów mineralnych parabenów parafiny siarczanów silikonów substancji zapachowych.

Czytaj dalej...