Jak już zostało wspomniane, jest to ślad na skórze, który powstaje jako reakcja organizmu na uszkodzenia, takie jak skaleczenia, oparzenia itp. Skóra regeneruje się poprzez tworzenie nowej tkanki, która zacieśnia ranę i wypełnia lukę powstałą w wyniku urazu. Ta nowo wytworzona tkanka jest znana jako tkanka bliznowata, która w dużej mierze składa się z białka – kolagenu.
Lista artykułów w temacie: Rozwiązywanie problemów
Blizny są naturalną częścią procesu gojenia się organizmu. [1] Są one wynikiem biologicznego procesu gojenia się ran w skórze i innych tkankach. Większość ran, z wyjątkiem tych naprawdę drobnych, prowadzi do pewnego stopnia bliznowacenia. Blizna może powstać z wielu różnych powodów – w wyniku wypadku, oparzenia, operacji, trądziku, choroby i tak dalej.
Mówiąc o bliznach po trądziku należy najpierw dokładnie zdefiniować czym jest trądzik. W skrócie jest to przewlekła choroba dermatologiczna, która charakteryzuje się występowaniem zmian skórnych w postaci zaskórników, grudek i torbieli ropnych na twarzy. Czasem zmiany skórne występują na plecach i dekolcie. Przyczyną powstawania trądziku jest zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które przyczyniają się do rozregulowania gospodarki hormonalnej. Innymi przyczynami są także zła dieta i nieprawidłowa pielęgnacja.
Lekarze zauważają, że trądzik może występować u osób w każdym wieku. Po trądziku często występują blizny, które trudno usunąć i zredukować. Czerwone Blizny to nic innego jak zmiany skórne, który występują w wyniku poważnego uszkodzenia skóry właściwej. W tym miejscu skóra zostaje zastąpiona przez tkankę łączną włóknistą. Te nieestetyczne zmiany na skórze zwykle są wgłębieniami i zapadnięciami o nieregularnym kształcie i głębokości. Mówiąc o bliznach warto wiedzieć, że z wiekiem w skórze występuje mniej kolagenu. Oznacza to, że blizny mogą się pogłębiać i być bardziej widoczne. Do najpopularniejszych rodzajów blizn potrądzikowych zaliczamy:
Statystyki pokazują, że widoczne i czerwone blizny po trądziku występują nawet u 90% osób dotkniętych trądzikiem. Zmiany skórne są najczęściej wynikiem nieprawidłowego leczenia lub błędów popełnianych podczas codziennej pielęgnacji skóry. Wiele osób samodzielnie wyciska lub rozdrapuje krostki i zaskórniki. To błąd! Podczas takiego “domowego zabiegu” dochodzi bardzo często do zakażenia bakteryjnego i wystąpienia stanów zapalnych. Oznacza to, że uszkodzona tkanka nie goi się prawidłowo, czego efektem są nieestetyczne zmiany skórne.
Męska skóra jest zupełnie inna, może być grubsza nawet o 20 , ponadto zawiera więcej kolagenu, co sprawia, iż starzeje się dużo wolniej niż skóra kobieca, jednak zmarszczki gdy już się pojawią bywają dużo głębsze, dlatego Panowie wymagają specjalnego traktowania.
Skuteczność efekt działania kosmetyku Konsystencja jeśli dotyczy Trwałość użytego kosmetyku na twarzy ciele Wydajność Stosunek ceny do jakości Stosunek obietnic producenta do efektu rzeczywistego Opakowanie estetyka i użyteczność.
Okazało się, że krem BB Blemish Balm, czyli w wolnym tłumaczeniu balsam na niedoskonałości jest w stanie nie dość że zakryć moje drobne krostki, wyrównać koloryt, nawilżyć i zadbać o moją delikatną cerę.
Krem zakupiłam kilka miesięcy temu, towarzyszył mi wiosną i latem, w ciepłe miesiące, które nie są łatwe dla mojej skóry chłód też jej nie służy, ale w inny sposób niż wyższe temperatury, cały rok jest wymagający.