Wspaniały Krem do Regeneracji Skóry Twarzy - Twoje Twarze Cieszące Oczekiwanie na Odrodzenie
Domowe sposoby na regenerację skóry twarzy
Oprócz zabiegów w gabinetach kosmetycznych istnieją również domowe sposoby na regenerację skóry twarzy. Możemy wykonać kilka prostych w przygotowaniu maseczek, które pomogą nam odżywić i odbudować naszą skórę. Jedną z bardziej znanych i skutecznych maseczek jest ta, którą przygotowujemy z banana. Wystarczy jeden dojrzały owoc, łyżka miodu i łyżka jogurtu naturalnego. Wszystkie składniki należy ze sobą zmieszać, na przykład przy pomocy blendera lub widelca. Maskę nakładamy na oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy na około 15 minut, po czym zmywamy ją letnią wodą oraz nakładamy krem nawilżający.
Szybkim sposobem na regenerację skóry jest użycie gotowej maseczki, np. FACE MASK 4W1. Kosmetyk zapewni dogłębne nawilżenie, odżywienie i delikatne złuszczenie cery. Produkt zawiera organiczne składniki — miąższ z liści aloesu, hialuronian sodu, glinka Multani Mitti, gliceryna, masło shea, ekstrakty roślinne oraz oleje (jojoba, ze słodkich migdałów, z pestek granatu).
Jednak oprócz regenerujących maseczek, warto pamiętać o tym, że na stan naszej skóry twarzy ogromny wpływ ma to, co jemy i pijemy oraz ile czasu dziennie poświęcamy na sen oraz aktywności. Prawidłowa dieta, bogata w odżywcze składniki, witaminy oraz minerały jest podstawą zdrowej i promiennej cery. Sięgajmy więc po wszelkie owoce i warzywa. Nie możemy zapominać również o kwasach omega 3, omega 6 oraz omega 9 - ich rolą jest utrzymanie zdrowej błony komórkowej, co pozwala zapobiegać utracie wody. Ta zdrowa bariera skutecznie pomaga uzyskać bardziej miękką i elastyczną skórę. Oprócz witamin i minerałów konieczne jest również prawidłowe nawilżenie. Dbając o wypijanie przynajmniej dwóch litrów wody dziennie, wspieramy funkcjonowanie całego organizmu i procesy regeneracji naszej skóry. Pamiętajmy także o jelitach — błonnik oraz kiszonki, wspierające ich mikroflorę, pomagają w utrzymaniu równowagi całego organizmu, co ma bezpośredni wpływ na wygląd skóry twarzy.
Spis treści:
Nasza skóra, zarówno na twarzy, jak i pokrywająca powierzchnię innych części ciała, jest zbudowana z kilku warstw — skóry właściwej, naskórka oraz tkanki podskórnej. Ich rolą jest zapewnienie ochrony narządom wewnętrznym przed czynnikami zewnętrznymi. W trakcie wykonywania codziennych czynności nasza skóra podlega nie tylko urazom mechanicznym czy cyklicznemu złuszczaniu. Mają na nią wpływ również czynniki, takie jak: promieniowanie słoneczne, wiatr, suche powietrze, niskie temperatury, zanieczyszczenia unoszące się w atmosferze. Czasami na stan skóry oddziałują także choroby, alergie lub infekcje grzybicze.
Chociaż komórki naszej skóry mają zdolność do regeneracji, to proces ten może trwać nawet około miesiąca. Dzięki wielowarstwowej budowie skóra podlega systematycznej odnowie. Ten naturalny proces polega na trzech naprzemiennie po sobie następujących etapach. Pierwszym z nich jest ciągły podział i różnicowanie się nowych komórek w najgłębszych warstwach skóry. Drugi etap regeneracji polega na przemieszczaniu się nowo powstałych komórek do zewnętrznej powłoki skóry, tak zwanej warstwy rogowej. Następnie dochodzi do keratynizacji, czyli rogowacenia i złuszczania się wierzchniej warstwy naskórka — ten sposób nowe komórki zajmują miejsce tych starych.
Aby przyspieszyć proces regeneracji i wspomóc naszą skórę w produkcji nowych komórek, możemy stosować odpowiednie kosmetyki oraz dermokosmetyki, które wnikają w głębokie warstwy skóry, pozwalając jej na odbudowę i nawilżenie.
Regeneracja skóry twarzy - 5 skutecznych sposobów
Jeżeli jesteś wielbicielką pielęgnacji skóry, prawdopodobnie opanowałaś już swoją urodową rutynę do perfekcji i trzymasz się sprawdzonych produktów oraz trików, które dobrze u ciebie działają. Po latach poznawania swojej cery wiesz, na jakich kosmetykach i zabiegach możesz polegać w przypadku pojawienia się znanych ci problemów skórnych, takich jak wypryski, zmarszczki, przebarwienia. Czasami jednak skóra potrafi zaskoczyć cię nowym problemem (lub kilkoma na raz), o których istnieniu nie miałaś pojęcia. Warto wtedy podjąć kompleksowe działania, które odpowiednio odżywią ją i zregenerują.
W tym artykule:
Kremy po retinolu i kwasach: VisPlantis Łagodzący krem do twarzy z kurkumą
Naturalny, wegański krem polskiej marki, który wykorzystuje leczniczą moc kurkumy do łagodzenia podrażnień. Przyprawa ta jest znana od wieków w tradycyjnej medycynie hinduskiej, która zaleca ją jako remedium na problemy skórne. Ze względu na właściwości przeciwzapalne, kurkuma przyczynia się do redukcji rumienia oraz przyspiesza gojenie się uszkodzeń skóry. Sam krem ma odżywczą, bogatą konsystencję wzbogaconą dodatkowo o niacynamid, który stymuluje skórę do naprawy oraz zwiększa jej odporność na czynniki zewnętrzne. Oprócz tego wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe.
Koreański krem ratunkowy na podrażnioną i zaczerwienioną skórę. Aż 50% jego składu stanowi dobroczynny ekstrakt z trawy tygrysiej, rośliny leczniczej od wieków stosowanej w Azji jako remedium na uszkodzenia naskórka i różnego rodzaju schorzenia dermatologiczne. Składnik ten posiada ponadto właściwości antyoksydacyjne i odmładzające. W formule kremu zastosowano też wyciąg z oczaru wirginijskiego, który działa antybakteryjne i ściągająco, a także olej z orzechów makadamia pełen cennych kwasów tłuszczowych: palmitynowego i oleinowego. Wzmacnia on barierę hydrolipidową oraz sprzyja regeneracji skóry. Krem dostępny jest także w wersji bezzapachowej.
