Mikrodermabrazja - Skuteczna Metoda na Naczynka Skóry

Mikrodermabrazja diamentowa - efekty

Efekty mikrodermabrazji diamentowej zależą od tego, na jakiej części ciała wykonujemy zabieg.

  • Twarz: skóra twarzy po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej ulega oczyszczeniu oraz lepszemu napięciu. Zabieg stymuluje głębokie warstwy skóry do nawilżenia i regeneracji. W efekcie spłyceniu ulegają drobne zmarszczki, przebarwienia są rozjaśnione, skóra nabiera blasku. Pory są dokładnie oczyszczone, blizny potrądzikowe stają się mniej widoczne, następuje regulacja wydzielania sebum. Wzmacniają się także naczynia krwionośne.
  • Ciało: w przypadku mikrodermabrazji wykonywanej np. na udach czy brzuchu, podstawowym efektem jest ujędrnienie skóry, wygładzenie jej, zmniejszenie blizn i rozstępów. Zabieg ponadto ułatwia wchłanianie składników aktywnych, przez co np. stosowane kremy mają lepsze działanie. Dodatkowo zabieg pobudza ukrwienie, wspomaga usuwanie cellulitu i nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Mikrodermabrazja diamentowa – krok po kroku

Mikrodermabrazja diamentowa u kosmetyczki – jak wygląda taki zabieg, krok po kroku? Najpierw kosmetyczka przeprowadza dokładny wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i dobrać formę zabiegu do oczekiwań Klienta. Następnie dokładnie oczyszcza skórę, nakłada delikatny peeling enzymatyczny, który wstępnie oczyszcza cerę, po czym go zmywa. Następnie rozpoczyna się zabieg właściwy – w tym celu przez ok. 10-25 minut specjalista przesuwa głowicę po skórze. Zwykle wykonuje się 4 ruchy w jednym miejscu. Jeśli wizyta polega wyłącznie na wykonaniu mikrodermabrazji, po zabiegu nakłada się zwykle regenerującą maskę – np. algową.

Jeśli zabieg jest łączony z innymi, to np. w przypadku łączenia z kwasami, te zostają nałożone od razu po mikrodermabrazji. Podobnie sonoforeza – również zostaje wykonana po zabiegu właściwym. Natomiast oczyszczanie skóry manualne, wykonuje się przed zabiegiem mikrodermabrazji diamentowej.

Jeśli skorzystamy z dodatków do zabiegu, jak np. pielęgnacyjne serca, witamina C czy specjalna ampułka, te zostaną zaaplikowane po mikrodermabrazji.

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej często łączony jest z eksfoliacją kwasami AHA + BHA lub phaeksfoliacji kwasami AHA + BHA. Można też zdecydować się na połączenie go z zabiegiem infuzji tlenowej, peelingiem kawitacyjnym czy zabiegami regeneracyjnymi.

Przebieg zabiegu mikrodermabrazji?

Najpopularniejszą odmianą mikrodermabrazji (stosowaną także w naszym salonie) jest mikrodermabrazja korundowa. Do jej przeprowadzenia wykorzystywany jest strumień mikrokryształków piasku korundowego, który ze względu na twardość, strukturę i czystość biologiczną porównywany jest często do diamentu. Za pomocą głowicy wysokiej klasy aparatu strumień ukierunkowany jest na wybrany fragment skóry, a złuszczony pod wpływem uderzenia cząsteczek piasku naskórek jest od razu zasysany przez dyszę z podciśnieniem, co gwarantuje higienę w trakcie zabiegu.

Przed przystąpieniem do zabiegu niezbędne jest oczywiście odpowiednie przygotowanie skóry. W tym celu kosmetolog przeprowadza demakijaż skóry, oczyszcza ją z pozostałości kosmetyków, sebum i zanieczyszczeń. Tak przygotowana skóra może być poddana mikrodermabrazji. Po zabiegu nakładany jest maska i / lub na zakończenie krem, dostosowana do potrzeb skóry.

Dlatego kosmetyki do mycia twarzy , które oferuje nasz sklep internetowy, są dostosowane do różnych typów skóry tak, byś mogła cieszyć się świeżością i komfortem niezależnie od tego, czy masz cerę normalną, przesuszoną czy problematyczną.

Czytaj dalej...

Mikrodermabrazja to manualne oczyszczanie twarzy zabieg, który coraz częściej cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn pozwala na szybkie i proste odżywienie, odmłodzenie, regenerację i oczyszczenie skóry.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...

Peeling kawitacyjny jest bezbolesny i nieinwazyjny, ale bez względu na to czy wykonujesz go w salonie kosmetycznym, czy też samodzielnie w domu, musisz pamiętać, że nie zawsze możesz poddać się temu zabiegowi, więc odpuść jeśli.

Czytaj dalej...