Skuteczne metody usuwania blizn potrądzikowych za pomocą laserów

Zabiegi na blizny potrądzikowe w naszych gabinetach

Usuwanie blizn potrądzikowych laserem Palomar Emerge

Laser Palomar Emerge to nieablacyjny laser frakcyjny. Jego wiązki światła wnikają w głąb skóry, aby tam wykonać kontrolowane uszkodzenia skóry właściwej bez naruszania jej ciągłości. Proces ten prowadzi do produkcji nowych fibroblastów, które z kolei regenerują włókna kolagenowe oraz włókna elastyny.

Laser na blizny potrądzikowe pobudza przebudowę struktur skóry, a uszkodzone tkanki zostają zastąpione nowymi i zdrowymi.

Laser Palomar Emerge – Jak wygląda zabieg?
Działanie Lasera Emerge zobacz film
Cennik, Wskazania i Działanie – zobacz szczegóły szczegóły

Czy masz problem z bliznami po trądziku?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.

Leczenie blizn potrądzikowych przy pomocy lasera daje świetne efekty. Zadowalające rezultaty można uzyskać już po czterech zabiegach. Nawet w przypadku głębokich śladów, leczenie blizn laserem skutkuje znacznym wyrównaniem faktury skóry – mówi Karolina Formela, kosmetolog

Dermapen na blizny potrądzikowe

Zabieg Dermapen/Mezopen to także ciekawe rozwiązanie. Precyzyjna głowica zakończona jest małymi igiełkami, które nakłuwając obszar zabiegowy, wprowadzają pod skórę substancje odżywcze. Są one dobierane do indywidualnych potrzeb cery. Zabieg ten stymuluje odnowę struktur skóry poprzez mechaniczną stymulację igłami oraz wprowadzenie odpowiednich substancji pod skórę.

Zabiegi Dermapen są bardzo dobrym sposobem na usunięcie blizn po trądziku. Dermapen nakłuwając obszar zabiegowy stymuluje odbudowę skóry, dzięki czemu blizny ulegają stopniowej redukcji. Do uzyskania zadowalającego efektu czasami potrzeba kilkunastu zabiegów. – mówi Marta Urbanowicz, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Dermapen / Mezopen – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na piersi
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Dermapen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły
Szczegóły zabiegu Mezopen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Rodzaje blizn potrądzikowych

Na początku warto rozróżnić blizny po trądziku i przebarwienia. Pierwsze to zmiany skórne, które zachodzą w wyniku uszkodzenia skóry właściwej, gdy jej miejsce zajmuje tkanka łączna włóknista.

Blizny występują w dwóch głównych odmianach:

  • blizny przerostowe — przybierają wygląd wypukłych, grubych i twardych guzków lub zgrubień,
  • blizny zanikowe — tworzą wgłębienia o różnej wielkości i głębokości- blizny typu ice-pick, boxcar.

Tego typu zmiany najczęściej tworzą się, gdy w nieprawidłowy sposób usuwasz krosty lub zaskórniki (wyciskasz, rozdrapujesz) lub źle pielęgnujesz skórę. W wielu przypadkach blizny powstają ze zmian zapalnych samoistnie.

U niektórych osób istnieją również predyspozycje genetyczne do nasilonego przebiegu trądziku i powstania blizn potrądzikowych.

Czym w takim razie są przebarwienia? To ostatni, naturalny etap trądziku. Pojawiają się w miejscu zagojonego wykwitu i pozostają na skórze nawet kilka miesięcy. Jednak finalnie same znikają.

Efekty usuwania blizn potrądzikowych po zabiegu dermabrazji z kwasem TCA.

Blizny po trądziku — 6 najlepszych sposobów leczenia

Istnieje wiele metod usuwania blizn potrądzikowych. Jedne są bardziej skuteczne, inne mniej. Poniżej przeczytasz o najnowszych osiągnięciach medycyny estetycznej, które znacznie redukują widoczność blizn, a niekiedy całkiem je usuwają.

1. Laserowe usuwanie blizn

Laser to aktualnie jedna z najczęściej stosowanych i jedna z najlepszych metod leczenia blizn po trądziku. Już po jednym zabiegu osiągniesz zadowalające efekty i poprawisz wygląd skóry twarzy.

Wiązka lasera tworzy równomierne mikrouszkodzenia w bliźnie, które prowokują organizm do regeneracji i produkcji większej ilości kolagenu. Skóra ulega przebudowie i szybciej się goi. W efekcie powierzchnia blizny wyrównuje się, a jej kolor zbliża się do naturalnego. Dzięki temu jest mniej widoczna, co poprawia estetykę twarzy.

Istnieje kilka rodzajów laserów. Lekarz dobiera odpowiedni w zależności od rodzaju blizn i celu zabiegu.

2. Wypełnianie blizn po trądziku kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja dobrze znana medycynie estetycznej. Znajdziesz ją również w wielu kosmetykach ze względu na sprawdzone właściwości regeneracyjne i mobilizujące skórę.

Zaś zabieg kwasem hialuronowym jest bardzo skuteczny, jeśli chcesz zniwelować widoczność blizn zanikowych. Lekarz wstrzykuje substancję śródskórnie lub pod skórę, dzięki czemu unosi ją i wypełnia bliznę. Efekt jest tymczasowy, bo utrzymuje się ok roku, ale dzięki właściwościom stymulującym w wielu przypadkach częściowo przebudowuje skórę na stałe.

Skutek jest taki, że następne zabiegi będą wymagały coraz mniejszej ilości kwasu hialuronowego.

3. Podcinanie blizn potrądzikowych

Mimo że nazwa zabiegu nie brzmi zachęcająco, jego efekty zwykle są natychmiastowe i stałe. Służy do leczenia blizn zanikowych, które często przyrastają do głębszych tkanek. Wskutek takich zrostów skóra zaciąga się nienaturalnie.

6 najlepszych metod na usuwanie blizn po trądziku

Większość z nas kojarzy trądzik z wiekiem nastoletnim. Taki pogląd w dużej mierze pokrywa się z rzeczywistością, bo ze schorzeniem boryka się ok. 80% ludzi w wieku od 15 do 24 lat. Jednak u niektórych trądzik pojawia się także później, po trzydziestce.

Co gorsza, często zostawia po sobie ślady, które zostają z człowiekiem o wiele dłużej.

Mówimy oczywiście o bliznach potrądzikowych. Nieraz bywają większym problemem niż sam trądzik. Nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również trudno je wyleczyć na własną rękę. Na szczęście dzisiejsza medycyna estetyczna rozwinęła się na tyle, że skutecznie pomaga w tej nierównej walce.

Szukasz sposobu na usunięcie blizn potrądzikowych? W takim razie czytaj dalej. Artykuł przybliży ci 6 najskuteczniejszych metod, by to zrobić.

Światło wytworzone przez laser diodowy i aleksandrytowy pochłaniane jest przez melaninę, stąd też fotodepilacji ulegają tylko te włosy, w których zawarta jest jej odpowiednia ilość i które są na etapie wzrostu faza anagenu.

Czytaj dalej...

W 2003 roku zespół doktora Misbaha Huzaira przetestował prototypowe urządzenie i sposób działania nowej metody terapii, a już w 2004 roku Dieter Manstein udoskonalił technikę zabiegową na tyle, że możliwe było skonstruowanie odpowiedniego urządzenia i wprowadzenie go na rynek.

Czytaj dalej...

Światło wytworzone przez laser diodowy i aleksandrytowy pochłaniane jest przez melaninę, stąd też fotodepilacji ulegają tylko te włosy, w których zawarta jest jej odpowiednia ilość i które są na etapie wzrostu faza anagenu.

Czytaj dalej...

Niektórzy pacjenci odczuwają wówczas dyskomfort opisywany jako kłucie, mrowienie, albo swędzenie zależy to jednak od rodzaju sprzętu, jaki ma dany gabinet, bo aparaty najnowszej generacji prawnie nie wywołują takich niedogodności.

Czytaj dalej...