Skuteczne i Bezpieczne Usuwanie Owłosienia na Rękach Za Pomocą Laserowej Technologii

Depilacja, a może Epilacja – czym różnią się niniejsze metody usuwania owłosienia?

Kiedy myślimy o zabiegach nadmiernego usuwania owłosienia, zazwyczaj mówimy o depilacji. Niemniej jednak, w dziedzinie kosmetologii funkcjonuje także pojęcie epilacji. I chociaż celem obu tych technik jest pozbycie się niechcianych włosów z wybranych części ciała, różnią się one przede wszystkim efektywnością.

  • DEPILACJA – to metoda czasowego usuwania owłosienia przy pomocy dobrze nam znanych technik, takich jak: depilacja maszynką, kremem do depilacji, depilatorem lub woskiem,
  • EPILACJA – to metoda trwałego usuwania owłosienia, poprzez zniszczenie cebulki włosa, a tym samym uniemożliwienie włosom ponownego wzrostu.

Co ciekawe, mimo, iż termin „ Epilacja ” jest właściwy dla laserowej techniki usuwania niechcianych włosów, nie jest on często stosowany. Dlatego też, w ofercie naszego salonu Anlaya Medical Clinic & Spa znajdą Państwo niniejszy zabieg pod nazwą „ Depilacja laserowa ”.

Depilacja woskiem – jak usunąć włosy z nóg

Gorący wosk sprawi, że skutecznie pozbędziesz się włosów, a twoje nogi będą gładkie przez co najmniej półtora miesiąca. Depilacja woskiem polega na rozprowadzeniu na skórze ciepłego wosku, a następnie zerwaniu go przy pomocy papieru lub materiału. Gdy wosk zastyga, należy zdecydowanym ruchem zerwać papier lub materiał w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. Depilacja woskiem ma też minusy – jest bolesna, nie zaleca się jej kobietom z żylakami oraz skłonnościami do alergii i wrażliwą skórą. Warto wiedzieć, że tę metodę można wykonać wtedy, gdy włoski będą miały co najmniej 1 cm długości. Pamiętaj też, by przed depilacją nie stosować tłustych balsamów, ponieważ tłuszcz utrudnia przylgnięcie wosku do skóry.

Krem do usuwania włosów z nóg to jeden z bardziej popularnych sposobów pozbycia się niechcianych włosów. Głównym składnikiem kremu do depilacji jest najczęściej kwas tioglikolowy, który rozpuszcza mostki keratynowe w łodygach włosków, ale nie przenika do cebulek i nie niszczy ich. Krem nakłada się na nogi i zostawia zazwyczaj na 10–15 minut, po czym usuwa przy pomocy plastikowej szpatułki. Warto po depilacji zastosować nawilżające i regenerujące balsamy. Dobrze jest też wykonać wcześniej próbę z kremu, by sprawdzić, czy preparat nie uczula.

Jak pozbyć się włosów na nogach bez golenia

Gładkie nogi bez golenia? Tak, to możliwe. Są sposoby, dzięki którym możesz je mieć i wcale nie musisz używać maszynki. Jak pozbyć się włosów na nogach bez golenia? Przejrzeliśmy ofertę kosmetyków i salonów piękności, przypominamy też domowe sposoby na usuwanie niechcianego owłosienia.

  • Wyrywanie włosów pęsetą – skuteczne choć czasochłonne
  • Jak pozbyć się włosów na nogach? Depilatorem elektrycznym
  • Depilacja woskiem – jak usunąć włosy z nóg
  • Depilacja kremem – klasyczne usuwanie włosów z nóg bez golenia
  • Laserowe usuwanie włosków
  • A może domowa depilacja? Pasta cukrowa – naturalna i bezpieczna

Golenie włosów – zwłaszcza z delikatnej skóry kobiecej – to czynność, która często skutkuje tym, że włosy odrastają mocniej i są bardziej gęste, a zabieg trzeba powtarzać coraz częściej. To męczące i sprawia, że niektórym kobietom przestaje zależeć na regularnym usuwaniu owłosienia. Są na szczęście sposoby, dzięki którym możesz łatwiej i szybciej pozbyć się niechcianych włosów. Przypominamy je.

Gładkie nogi to nasze marzenie, nie tylko latem. Jak pozbyć się włosów na nogach bez golenia? Sposobów jest wiele, a najpopularniejsze to usuwanie włosów za pomocą gorącego wosku czy kremu do depilacji. Znamy też domowe sposoby, a jeśli zależy ci na pozbyciu się włosów na dłuższy czas, można też wybrać się do salonu kosmetycznego i skorzystać z profesjonalnych zabiegów laserowych.

Usuwanie włosów z uszu laserem – jak wygląda zabieg i kiedy warto go wykonać?

Depilacja laserowa jest zabiegiem wybieranym nie tylko przez kobiety. Mężczyźni niejednokrotnie decydują się na trwałe usuwanie włosów m.in. wyrastających ze środka uszu, pokrywających płatki uszne, czy nawet całą małżowinę. Zobacz, na czym polega laserowe usuwanie owłosienia z uszu i dlaczego warto zdecydować się na taki zabieg.

Włosy na męskiej twarzy są zjawiskiem całkowicie normalnym. Panowie najczęściej marzą o gęstym zaroście, który przez wielu uznawany jest za symbol męskości. Zdarza się jednak, że włosów jest za dużo, co więcej, wyrastają w miejscach, w których wyglądają bardzo nieestetycznie. Jedną z takich partii ciała jest nos i uszy. Często długie i ciemne włosy wystają ze środka uszu lub pokrywają widoczną część, głównie płatki uszne. Nadmiar owłosienia na uszach może dotyczyć mężczyzn w każdym wieku. Przyczyną zwykle są czynniki genetyczne. Specyficzne owłosienie może być dziedziczone po ojcu i dziadku.

Niejednokrotnie na występowanie nadmiernego owłosienia wpływają także zmiany hormonalne. Problem ten zwykle dotyczy mężczyzn w starszym wieku, ponieważ wraz z upływem lat pojawia się coraz więcej włosów na uszach oraz w nosie. Zaburzenia gospodarki hormonalnej mogą być przyczyną nadmiernego owłosienia także u kobiet.

W 2003 roku zespół doktora Misbaha Huzaira przetestował prototypowe urządzenie i sposób działania nowej metody terapii, a już w 2004 roku Dieter Manstein udoskonalił technikę zabiegową na tyle, że możliwe było skonstruowanie odpowiedniego urządzenia i wprowadzenie go na rynek.

Czytaj dalej...

Światło wytworzone przez laser diodowy i aleksandrytowy pochłaniane jest przez melaninę, stąd też fotodepilacji ulegają tylko te włosy, w których zawarta jest jej odpowiednia ilość i które są na etapie wzrostu faza anagenu.

Czytaj dalej...

Epilacja laserowa dla mężczyzn jest również efektywna po serii 6-8 zabiegów depilacji laserowej dla mężczyzn, przeprowadzanych w odpowiednich odstępach czasu, można osiągnąć długotrwałe rezultaty i trwale pozbyć się niechcianego owłosienia.

Czytaj dalej...

Schorzenie objawia się występowaniem wykwitów rumieniowych, grudek i krostek na twarzy, a w aż 50 przypadków towarzyszą mu objawy związane z oczami, takie jak zapalenie spojówek, jęczmienie, zapalenie brzegów powiek i rogówki.

Czytaj dalej...