Skuteczne i Bezpieczne Usuwanie Owłosienia na Rękach Za Pomocą Laserowej Technologii

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to skuteczna, a przy tym całkowicie bezpieczna metoda usuwania nadmiernego owłosienia. Wszystko to za sprawą specjalistycznej wiedzy dotyczącej budowy włosa oraz charakterystyki jego wzrostu. Depilacja laserowa polega na wykorzystaniu odpowiednio dostosowanej do potrzeb klienta długości fali wiązki światła laserowego, które jest absorbowane bezpośrednio przez włos, a nie przez skórę. Dzięki zastosowaniu niniejszej technologii, możliwe staje się doprowadzenie do termicznej destrukcji mieszka włosowego, a tym samym zapobiegnięcie ponownego wzrostu włosa.

Depilacja jest praktycznie bezbolesna. Wszystko to za sprawą wbudowanego systemu chłodzenia, który skutecznie minimalizuje odczuwany przez pacjenta dyskomfort. Należy jednak pamiętać, że depilacja laserowa wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami, wśród nich wyróżniamy:

  • Okres ciąży,
  • Stosowanie niektórych leków, w tym: leków przeciwzakrzepowych, pochodnych witaminy A, ziół oraz kosmetyków światłouczulających,
  • Aktywne infekcje skórne, jak również bielactwo, łuszczycę, bliznowce, nowotwory skóry,
  • Inne zaburzenia stanu zdrowia, takie jak: padaczka, niedawno przebyte zabiegi operacyjne, wszczepiony rozrusznik serca.

Jaka ilość zabiegów jest niezbędna do osiągnięcia oczekiwanych efektów?

Depilacja laserowa jest niezwykle skuteczna. Niemniej jednak, w celu osiągnięcia trwałych efektów konieczne jest wykonanie kilku serii zabiegów. Na ilość sesji wpływa wiele czynników. Między innymi grubość oraz barwa włosów, jak i rodzaj karnacji. Osiągnięcie najszybszych efektów możliwe jest w przypadku jasnej karnacji odznaczającej grubymi i ciemnymi włosami, albowiem to właśnie one najbardziej podatne są na działanie światła emitowanego przez laser. W większości przypadków, osiągnięcie trwałego efektu depilacji wybranych obszarów ciała możliwe staje się po przeprowadzeniu około 4-5 zabiegów, w kilkutygodniowych odstępach. Niezmiernie ważne jest utrzymanie rytmu depilacyjnego, ponieważ działanie lasera efektywne jest tylko w przypadku fazy wzrostu włosa. Co ciekawe, już po odbyciu pierwszych trzech serii depilacji laserowej jesteśmy w stanie zauważyć widoczne efekty. Niemniej jednak, kolejne serie zabiegów pozwalają na pozbycie się pozostałych, nawet tych najbardziej opornych włosów. W celu ustalenia odpowiedniej ilości zabiegów, niezbędnych do usunięcia owłosienia z wybranej przez Ciebie części ciała z pewnością pomoże Ci specjalista z zespołu Anlaya Medical Clinic & Spa.

Depilacja woskiem – jak usunąć włosy z nóg

Gorący wosk sprawi, że skutecznie pozbędziesz się włosów, a twoje nogi będą gładkie przez co najmniej półtora miesiąca. Depilacja woskiem polega na rozprowadzeniu na skórze ciepłego wosku, a następnie zerwaniu go przy pomocy papieru lub materiału. Gdy wosk zastyga, należy zdecydowanym ruchem zerwać papier lub materiał w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. Depilacja woskiem ma też minusy – jest bolesna, nie zaleca się jej kobietom z żylakami oraz skłonnościami do alergii i wrażliwą skórą. Warto wiedzieć, że tę metodę można wykonać wtedy, gdy włoski będą miały co najmniej 1 cm długości. Pamiętaj też, by przed depilacją nie stosować tłustych balsamów, ponieważ tłuszcz utrudnia przylgnięcie wosku do skóry.

Krem do usuwania włosów z nóg to jeden z bardziej popularnych sposobów pozbycia się niechcianych włosów. Głównym składnikiem kremu do depilacji jest najczęściej kwas tioglikolowy, który rozpuszcza mostki keratynowe w łodygach włosków, ale nie przenika do cebulek i nie niszczy ich. Krem nakłada się na nogi i zostawia zazwyczaj na 10–15 minut, po czym usuwa przy pomocy plastikowej szpatułki. Warto po depilacji zastosować nawilżające i regenerujące balsamy. Dobrze jest też wykonać wcześniej próbę z kremu, by sprawdzić, czy preparat nie uczula.

Zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest konsultacją. Dermatolog lub kosmetolog przeprowadza wywiad, i jeśli nie ma przeciwwskazań do depilacji, ocenia typ i stan skóry oraz włosów, a następnie na podstawie wyników dobiera parametry wiązki lasera. U pacjentów zakwalifikowanych do zabiegu najpierw wykonana zostaje próba laserowa. Jeśli wypadnie pozytywnie, przeprowadzany jest właściwy zabieg. Przeważnie wykonuje go lekarz dermatolog (choć bywa, że robi to kosmetyczka pod ścisłym nadzorem dermatologa). Wybrane partie skóry naświetlane są małą wiązką światła. Niektórzy pacjenci odczuwają wówczas dyskomfort opisywany jako kłucie, mrowienie, albo swędzenie – zależy to jednak od rodzaju sprzętu, jaki ma dany gabinet, bo aparaty najnowszej generacji prawnie nie wywołują takich niedogodności. Jeśli dyskomfort jest silny, skórę można posmarować żelem znieczulającym lub chłodzącym. W zależności od powierzchni skóry poddanej naświetlaniu zabieg trwa od kilkunastu minut do nawet dwóch godzin. Naturalnym objawem po zabiegu jest obrzęk lub zaczerwienienie skóry, które trwają od kilku godzin do kilku dni. W tym czasie skórę trzeba delikatnie traktować: myć żelem bez mydła, przy osuszaniu nie pocierać, a jeśli depilowane były pachy – nie stosować dezodorantów. Przez przynajmniej dwa tygodnie po zabiegu skóry nie wolno opalać ani nie stosować preparatów o działaniu złuszczającym. Pomiędzy kolejnymi zabiegami włosy można obcinać i golić, nie wolno ich natomiast wyrywać pęsetą ani usuwać za pomocą wosku.

  • Uszkodzenia naskórka (np. po peelingach chemicznych).
  • Świeża opalenizna.
  • Przyjmowanie leków fotouczulających (jak retinoidy, witamina A, sterydy, niektóre zioła, antybiotyki z grupy tetracyklin i izotretinoina, leki antydepresyjne.
  • Choroby skóry (AZS, łuszczyca, grzybice i drożdżyce).
  • Zaburzenia pigmentacji, m.in. bielactwo.
  • Cukrzyca insulinozależna.
  • Nietypowe brodawki skórne.
  • Nowotwory.
  • Skłonność do przebarwień.
  • Przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi.
  • Padaczka.
  • Bliznowce.

Na czym polega trwałe usuwanie włosów z uszu?

Decydując się na laserowe usuwanie włosów z uszu, możemy liczyć na trwałe efekty. Energia lasera stosowanego do epilacji wykazuje powinowactwo do melaniny, czyli grupy barwników znajdujących się w dużym stężeniu w mieszkach włosowych. Dzięki absorpcji wiązki lasera przez melaninę dochodzi do podniesienia temperatury nie tylko w cebulce włosa, ale także w macierzy odpowiedzialnej za jego ponowny wzrost. Dzięki kumulacji energii punktowo w każdym włosie dochodzi do jego całkowitej destrukcji, co oznacza, że włos nie odrasta. Epilacja uszu powinna jednak być powtarzana, podobnie jak w przypadku każdej innej partii ciała. Konieczność cyklicznych powtórzeń wynika z faktu, że melanina wytwarzana jest we włosach będących aktualnie w fazie wzrostu, czyli gdy jest on wciąż połączony z macierzą.

Fazy życia włosów przebiegają cyklicznie, a włosy, które oddzieliły się od macierzy lub przechodzą przez fazę kończącą się naturalnym wypadnięciem włosa, nie mogą być na stałe usunięte. Wykonanie kilku powtórzeń zabiegu w odstępach kilkutygodniowych pozwala na dotarcie do każdej macierzy włosa, a tym samym na trwałą eliminację problemu.

Umów się na konsultację w naszej Klinice i już teraz pozbądź się nieestetycznego owłosienia z uszu! Przekonaj się, jak epilacja uszu poprawi Twój wygląd i samopoczucie!

Mimo, że metoda ta jest stosunkowo droga, niesie za sobą również pewne ryzyko powikłań, to jednak daje nieporównywalnie lepsze efekty, niż większość dużo łagodniejszych metod usuwania blizn, jakie stosowane są w gabinetach, jest też dużo skuteczniejsza niż domowe sposoby na blizny.

Czytaj dalej...

Niektórzy pacjenci odczuwają wówczas dyskomfort opisywany jako kłucie, mrowienie, albo swędzenie zależy to jednak od rodzaju sprzętu, jaki ma dany gabinet, bo aparaty najnowszej generacji prawnie nie wywołują takich niedogodności.

Czytaj dalej...

Epilacja laserowa dla mężczyzn jest również efektywna po serii 6-8 zabiegów depilacji laserowej dla mężczyzn, przeprowadzanych w odpowiednich odstępach czasu, można osiągnąć długotrwałe rezultaty i trwale pozbyć się niechcianego owłosienia.

Czytaj dalej...

Schorzenie objawia się występowaniem wykwitów rumieniowych, grudek i krostek na twarzy, a w aż 50 przypadków towarzyszą mu objawy związane z oczami, takie jak zapalenie spojówek, jęczmienie, zapalenie brzegów powiek i rogówki.

Czytaj dalej...