Skuteczne i Bezpieczne Usuwanie Owłosienia na Rękach Za Pomocą Laserowej Technologii
Jak pielęgnować skórę po zabiegu depilacji laserowej?
Po przeprowadzeniu zabiegu pielęgnacji laserowej, skóra przez okres 2-3 dni może pozostawać zaczerwieniona i delikatnie podrażniona. Dlatego też, należy zapewnić jej odpowiednią pielęgnację, na którą składają się:
- Rezygnacja ze stosowania kosmetyków w obrębie skóry poddanej działaniu lasera,
- Unikanie wykonywanie czynności, które odpowiedzialne są za powodowanie wzrostu temperatury ciała,
- Unikanie gorących kąpieli. W okresie kilku dni po zabiegu najlepiej jest korzystać z chłodnych lub letnich pryszniców,
- Bezwzględne unikanie korzystania z sauny, solarium oraz jacuzzi, a nawet kąpieli w basenie,
- Unikanie opalania pod wpływem naturalnych promieni słonecznych.
Po przebytym zabiegu depilacji rekomendowane jest także stosowanie specjalnych kosmetyków o działaniu łagodzącym podrażnienia. W doborze odpowiedniego preparatu do wymagań Twojej skóry, z pewnością pomoże Ci specjalista z zespołu Anlaya Medical Clinic & Spa.
Warto również pamiętać, że po przeprowadzeniu pierwszych zabiegów z udziałem lasera, na skórze mogą pojawiać się drobne włoski. Bez przeszkód można golić je maszynką. Niemniej jednak, zabronione jest dokonywanie depilacji przy użyciu wosku oraz depilatora .
Laserowe usuwanie włosków
Laserowe usuwanie włosów to jedna z najtrwalszych metod pozbywania się owłosienia. Wiązki promieni laserowych wnikają w strukturę skóry i niszczą włoski, które są w fazie wzrostu. Laserowa depilacja gwarantuje, że włoski nie będą rosły nawet przez kilka miesięcy, zwłaszcza jeśli powtórzysz zabieg kilka razy w krótkim czasie. Włosy, które odrosną na nogach, będą cienkie i słabe. Zabieg laserowego usuwania włosów z nóg w salonie kosmetycznym kosztuje kilkaset złotych – przygotuj się na wydatek od około 400 zł.
Usuwanie włosów z użyciem pasty cukrowej to metoda, która przywędrowała do nas z Bliskiego Wschodu. Na owłosione miejsca nakłada się gęstą pastę z cukru, wody i soku z cytryny. Mieszankę trzeba najpierw zagotować, a następnie schłodzić do temperatury panującej w pomieszczeniu i nałożyć na skórę. Pastę nakładamy w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosków, natomiast usuwamy w kierunku, w którym rosną. Pastę łatwo wykonać, mieszając szklankę cukru, pół szklanki wody oraz pół szklanki soku z cytryny. Mieszankę należy podgrzać przez około pół godziny, aż będzie przypominała karmel. Poczekaj, aż wystygnie, i nakładaj, gdy będzie jeszcze lekko płynna. Gdy zwiąże się z włosami, szybkim ruchem zerwij pastę ze skóry. Metoda ta rzeczywiście przypomina depilację woskiem, jest jednak mniej bolesna, a włosów pozbędziesz się na co najmniej osiem tygodni.
Depilacja woskiem – jak usunąć włosy z nóg
Gorący wosk sprawi, że skutecznie pozbędziesz się włosów, a twoje nogi będą gładkie przez co najmniej półtora miesiąca. Depilacja woskiem polega na rozprowadzeniu na skórze ciepłego wosku, a następnie zerwaniu go przy pomocy papieru lub materiału. Gdy wosk zastyga, należy zdecydowanym ruchem zerwać papier lub materiał w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. Depilacja woskiem ma też minusy – jest bolesna, nie zaleca się jej kobietom z żylakami oraz skłonnościami do alergii i wrażliwą skórą. Warto wiedzieć, że tę metodę można wykonać wtedy, gdy włoski będą miały co najmniej 1 cm długości. Pamiętaj też, by przed depilacją nie stosować tłustych balsamów, ponieważ tłuszcz utrudnia przylgnięcie wosku do skóry.
Krem do usuwania włosów z nóg to jeden z bardziej popularnych sposobów pozbycia się niechcianych włosów. Głównym składnikiem kremu do depilacji jest najczęściej kwas tioglikolowy, który rozpuszcza mostki keratynowe w łodygach włosków, ale nie przenika do cebulek i nie niszczy ich. Krem nakłada się na nogi i zostawia zazwyczaj na 10–15 minut, po czym usuwa przy pomocy plastikowej szpatułki. Warto po depilacji zastosować nawilżające i regenerujące balsamy. Dobrze jest też wykonać wcześniej próbę z kremu, by sprawdzić, czy preparat nie uczula.