Krem pod oczy Loreal Paris - Tajemnica Promiennej Skóry
Jakich składników warto szukać w kremie pod oczy?
Kremy pod oczy są skuteczne jedynie wtedy, gdy w ich składzie obecne są wartościowe składniki aktywne. Ich właściwe połączenie sprawia, że działanie jest jeszcze silniejsze i efektywniejsze. Ale które substancje aktywne będą tutaj szczególnie potrzebne? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kremu, ale również i serum?
- Kwas hialuronowy to jeden z najpopularniejszych składników, który występuje w kremach stosowanych zarówno na powieki, jak i w okolicach pod dolną linią rzęs. Ma on szerokie zastosowanie w codziennej pielęgnacji skóry. Przede wszystkim dba o właściwy poziom nawilżenia, dzięki czemu skóra jest napięta i wygładzona. Szybko się wchłania i zapobiega dalszej ucieczce wody.
- Kofeina to kolejny bardzo popularny składnik kosmetyków do stosowania pod oczami. Ta substancja aktywna działa między innymi pobudzająco, ale też i drenująco. Naczynia krwionośne pracują znacznie lepiej, a krew krąży szybciej. Nasze spojrzenie prezentuje się świeżo i promiennie.
- Witaminy A, C i E także możemy spotkać w kremach i serach stosowanych pod oczy. Niekiedy jest to połączenie kilku tych składników. Za co są odpowiedzialne? Przykładowo witamina A niweluje oznaki zmęczenia i przesuszenia naskórka. Doskonale działa na worki oraz rozjaśnia przebarwienia. Dodatkowo stymuluje produkcję kolagenu. Witamina C wykazuje podobne działanie. Główne właściwości tego składnika to wygładzenie, poprawienie elastyczności i wyrównanie kolorytu. Witamina E i zawarte w niej tokoferole i tokotrienole nie powodują podrażnień. Dlatego też składnik ten polecany jest szczególnie w przypadku skóry wrażliwej i niezwykle delikatnej.
Recenzje 101
- Od najwyższej oceny
- Od najniższej oceny
- Sortowanie domyślne
- Od najstarszych
Dodanych produktów: 62
Napisanych recenzji: 896
5 / 5
5 marca 2022, o 21:10
Używa produktu od: kilka miesięcy
Wykorzystała: jedno opakowanie
Kupiony w: Drogeria Rossmann
Dobry krem pod oczy
Krem znajduje w małym opakowaniu,ale jest bardzo wydajny . Krem super sprawdza się pod oczami . Widać efekty ,skóra pod oczami jest wygładzona,ładnie wygląda. Krem spełnia swoje zadanie.
ZALETY: Działa
Wydajny
Dodanych produktów: 130
Napisanych recenzji: 1091
3 / 5
18 września 2021, o 16:35
Nie kupi ponownie
Używa produktu od: miesiąc
Wykorzystała: jedno opakowanie
Kupiony w: Otrzymałam w prezencie
dziwny, drogi kosmetyk
Dermatolodzy twierdzą coś dokładnie w przeciwną stronę: kremy do twarzy najczęściej nadają również pod oczy, a kremy specjalnie pod oczy nie są potrzebne.
Tu producent zastosował odwrotną logikę - użyj kremu pod oczy do całej twarzy. Bardzo to dla mnie dziwne. Mogę używać wszyskich moich kremów pod oczy do twarzy (mogłabym i do ciała. ). Ale nie używam. Dlaczego? Bo pojemność tych kremów jest mniejsza niż kremów do twarzy i szybko bym poszła z tak zwanymi torbami.
Moim zdaniem ten krem to tylko chwyt marketingowy. Czego jeszcze nie było? Kremu pod oczy jako krem do twarzy. Bum! I jest!
Warto? Nie warto. To znaczy można. Krem jest lekki, wchłania się. Nawilża i trochę napina skórę. Ale to tylko 30 ml (no bo to przecież krem pod oczy) i ogólnie jest to droga zabawa.
Lubię L'Oreal za wiele dobrych kremów. Giganty kosmetyczne to dobre laboratoria, duże pieniądze, patenty. Ale to również bardzo intensywny marketing. Często do mnie trafia, ale tym razem - NIE. Nie zamierzam przepłacać za kosmetyk, który jest OK, ale nic nadzwyczajnego.
Najlepszy krem pod oczy, czyli jaki?
Warto mieć na uwadze, że nie istnieje jeden idealny produkt, który sprawdzi się u każdego. Dobry krem pod oczy będzie wyróżniało kilka charakterystycznych cech. Przede wszystkim powinien dobrze się wchłaniać, na długo pozostawiać skórę nawilżoną, spełniać obietnice producenta i z łatwością się aplikować. Nie może sprawiać, że nasz makijaż będzie się rolował lub przemieszczał w czasie dnia. Nie może też wywoływać podrażnień, ani łzawienia.
Zdarza się i tak, że kremy pod oczy zmieniamy regularnie, od czasu do czasu. Dlaczego tak się dzieje? Na przestrzeni miesięcy czy lat zmieniają się potrzeby skóry okolic oczu. Nie ma w tym nic dziwnego, dlatego też zaleca się po prostu monitorować sytuację i wprowadzać drobne zmiany w rutynie pielęgnacyjnej. Latem przykładamy większą uwagę do ochrony przed słońcem (należy jednak pamiętać, że kremy z spf, trzeba stosować przez cały czas - niezależnie od pory roku!), a zimą do ochrony przed mrozem. Rutyna wiosenna i jesienna może być określona jako przejściowa.