Domowa Maseczka Nagietkowa na Trądzik Różowaty
ACNEROSE
KOSMETYKI NA TRĄDZIK RÓŻOWATY KUP TERAZ
1. Jaką maść na trądzik różowaty możemy kupić bez recepty, jeśli mamy problem z krostkami i grudkami?
Bez recepty dostaniemy na przykład maści zawierające kwas azelainowy. Jest to składnik rekomendowany przy takich objawach trądziku różowatego, jak krostki i grudki. Dodatkowo ma działanie hamujące powstawanie rumienia.
2. Czy przy trądziku różowatym można stosować maści na trądzik pospolity?
Nie zaleca się takiego postępowania, ponieważ są to dwa różne rodzaje trądziku. Maści na trądzik pospolity mają przeważnie silne działanie odkażające i przeciwłojotokowe. Cerę wrażliwą i ze skłonnością do rumienia mogą niestety podrażnić. Dlatego na trądzik różowaty należy stosować maści wyłącznie dedykowane temu problemowi.
3. Czy na trądzik różowaty maści bez recepty mogą się sprawdzić równie skutecznie, co maści na receptę?
To zależy od stopnia nasilenia trądziku różowatego. Maści bez recepty przyniosą ulgę w łagodniejszych przypadkach. W zaostrzonych stanach trądziku różowatego należy udać się do dermatologa, ponieważ może być konieczne wdrożenie mocniejszych środków. Maści na receptę mają silniejsze działanie, ale nie są też wolne od skutków ubocznych i nie powinno ich się używać przewlekle.
4. Co warto stosować na trądzik różowaty oprócz samej maści?
Warto wyposażyć się też w inne dermokosmetyki – kremy na dzień i na noc oraz preparat oczyszczający. Taka minimalistyczna pielęgnacja najlepiej się sprawdzi przy trądziku różowatym.
Bibliografia
1. Czarnecka A., Tymicka J., Trądzik różowaty – postacie kliniczne i leczenie, 2005
2. Jabłońska S, Chorzelski T., Choroby gruczołów łojowych i potowych. Choroby skóry, 1997
3. Landow K., Rosacea: the battle goes on, 2005
4. Jones S.N., Pozbądź się chorób skóry, 2017
5. Breathnach A.S., Azelaic acid: potential as a general antitumoural agent,1999
Maść na trądzik różowaty bez recepty
Wielu chorych cierpiących na zdiagnozowany trądzik różowaty, bądź podejrzewający u siebie tą chorobę szuka preparatów dostępnych w aptece bez recepty. Bywa, że maści, kremy, żele zawierające substancje czynne dostępne od ręki w aptekach są zlecone przez lekarza jako element przemyślanej terapii. W aptekach znajduje się szereg preparatów, które mogą mieć pozytywny wpływ na skórę chorego z tym rodzajem trądziku. Zwykle maść na trądzik różowaty bez recepty zawiera:
Miejsce 5 – Yasumi Azelaic Acid Cream – maść na trądzik różowaty z kwasem azelainowym
Krem z kwasem azelainowym od Yasumi przeznaczony jest do pielęgnacji skóry wrażliwej, trądzikowej oraz z trądzikiem różowatym. Swoje działanie zawdzięcza składnikom aktywnym:
- kwas azelainowy 10%: wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Ponadto złuszcza skórę. Dzięki tym cechom redukuje istniejące zmiany trądzikowe, wygładza cerę i zapobiega powstawaniu nowych niedoskonałości,
- niacynamid 5% (witamina B3): działa przeciwzapalnie, rozjaśnia przebarwienia i zmniejsza wydzielanie łoju,
- alfa arbutyna: rozjaśnia przebarwienia.
Zalety Iwostin Rosacin |
---|
✅ Silne działanie przeciwzapalne i antybakteryjne |
✅ Skuteczna redukcja wyprysków i przebarwień |
Yasumi Azelaic Acid Cream koncentruje swoje działanie na sile składników antybakteryjnych i przeciwzapalnych. Krem złuszcza martwy naskórek, ale też szybko niweluje wypryski. Dogłębnie oczyszcza skórę, dzięki czemu zmniejsza liczbę zaskórników i zapobiega ich powstawaniu. Dodatkowym atutem jest redukcja przebarwień. Ponadto zwęża pory, co z kolei pozytywnie wpływa na ogólny wygląd skóry. Ponadto krem stymuluje produkcję kolagenu, co z kolei poprawia gęstość skóry.
Maść na trądzik różowaty – kiedy zacząć ją stosować?
Maść na trądzik różowaty należy wprowadzić do pielęgnacji od razu po wystąpieniu objawów choroby. Stosowanie odpowiednich preparatów na co dzień jest niezmiernie ważne, nawet jeśli początkowe symptomy są łagodne. Z czasem trądzik różowaty może przejść w ostrzejszą postać, którą trudniej będzie opanować. Dlatego nie należy zwlekać z działaniem. Im szybciej sięgniemy po dobre dermokosmetyki, tym lepiej. Pozytywne efekty można zauważyć już po około 4 tygodniach regularnego stosowania maści.
Wiemy już, jaką maść na trądzik różowaty wybrać. Powinien być to preparat dostosowany do walki z problemem, o prostym i najlepiej naturalnym składzie. W rankingu przedstawiliśmy produkty, które spełniają te istotne kryteria. Warto szczególnie postawić na maść Acnerose, która jest częścią kompletnego zestawu dermokosmetyków do pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym.

Krem z Kwasem Azelainowym
Kwas azelainowy zmniejsza ciemne przebarwienia i często stosuje się go w leczeniu trądziku zwykłego i różowatego oraz melazmy, tj. przebarwień, które pojawia się czasem w czasie ciąży lub przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych. Kwas azelainowy nie jest toksyczny i u większości ludzi nie powoduje wielu efektów ubocznych. Niektórzy mogą zaobserwować łuszczenie się skóry i zwiększony świąd oraz uczucie pieczenia, jeśli to nastąpi, odstaw krem i zasięgnij porady lekarskiej. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli cierpisz na inne problemy skórne, jak np. egzema.
Wielu specjalistów zaleca stosowanie kremów, które zawierają erytromycynę. Jako antybiotyk, erytromycyna zwalcza zwykły trądzik oraz trądzik różowaty przez zmniejszenie liczby bakterii na skórze. Podobnie jak w wypadku wielu innych kremów antybakteryjnych, mogą wystąpić efekty uboczne w postaci biegunki, które dla niektórych stanowić mogą duży problem. Mogą pojawić się także inne efekty uboczne, takie jak suchość, zwiększone podrażnienie, wysypka lub opuchlizna.
Te leki do stosowania miejscowego zawierają dużą ilość alkoholu, by wysuszać skórę, co dla niektórych również może stanowić problem. Nawilżanie zainfekowanej trądzikiem różowatym skóry może zapobiec pieczeniu, swędzeniu oraz podrażnieniu, które mu towarzyszą. Codziennie nawilżając skórę specjalnym preparatem przeciw podrażnieniom zawierającym substancje łagodzące – jak ksantyna – zmniejszy ból i podrażnienia. Zaleca się stosowanie preparatu nawilżającego o zielonym zabarwieniu, co zmniejsza zaczerwienienie towarzyszące trądzikowi różowatemu.
