Kategorie

Domowa Maseczka Nagietkowa na Trądzik Różowaty

Nadtlenek benzoilu i siarka w leczeniu trądziku różowatego

Maść na trądzik różowaty bez recepty może zawierać również siarkę i nadtlenek benzoilu. Składniki te działają podobnie do kwasu. Mają działanie bakteriobójcze, uspokają skórę redukując liczbę wykwitów – krostek, grudek, wyprysków i w efekcie znacznie poprawiają jej wygląd i komfort chorego. Leki zawierające nadtlenek i siarkę zwykle są dobrze tolerowane przez pacjentów, mogą miejscowo podrażniać i wywoływać np. pieczenie czy swędzenie skóry, jednak nie są to silne objawy niepożądane. Początkowo w czasie leczenia może wystąpić delikatne łuszczenie skóry. Maść nakładaj na skórę po jej delikatnym oczyszczeniu i osuszeniu. Nie zwiększaj samodzielnie dawki, aby uniknąć podrażnienia skóry i zaognienia zmian.

Preparaty pomocne w leczeniu trądziku, które możemy znaleźć w aptekach bez konieczności posiadania recepty od lekarza to również kremy, maści wspomagające terapię. W dostępnych w aptekach preparatach znajdują się substancje łagodzące podrażnienia, przyspieszające regenerację skóry, wygładzające ją, uelastyczniające naskórek i odbudowujące warstwę lipidową. Często w tych maściach znajdują się popularne substancje łągodzące, wyciągi z ziół, lipidy, substancje przyspieszające gojenie. Wybierając je zapoznaj się z informacjami od producenta, jeśli masz wątpliwości co do skłądów i tego czy sprawdzą się w Twoim przypadku skonsultuj się z farmaceutą. Możesz o rekomendacje zapytać swojego lekarza prowadzącego, który biorąc pod uwagę Twój stan poleci Ci dodatkowe produkty dostępne w aptekach od ręki.

Maść na trądzik różowaty – kiedy zacząć ją stosować?

Maść na trądzik różowaty należy wprowadzić do pielęgnacji od razu po wystąpieniu objawów choroby. Stosowanie odpowiednich preparatów na co dzień jest niezmiernie ważne, nawet jeśli początkowe symptomy są łagodne. Z czasem trądzik różowaty może przejść w ostrzejszą postać, którą trudniej będzie opanować. Dlatego nie należy zwlekać z działaniem. Im szybciej sięgniemy po dobre dermokosmetyki, tym lepiej. Pozytywne efekty można zauważyć już po około 4 tygodniach regularnego stosowania maści.

Wiemy już, jaką maść na trądzik różowaty wybrać. Powinien być to preparat dostosowany do walki z problemem, o prostym i najlepiej naturalnym składzie. W rankingu przedstawiliśmy produkty, które spełniają te istotne kryteria. Warto szczególnie postawić na maść Acnerose, która jest częścią kompletnego zestawu dermokosmetyków do pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym.

Miejsce 5 – Yasumi Azelaic Acid Cream – maść na trądzik różowaty z kwasem azelainowym

Krem z kwasem azelainowym od Yasumi przeznaczony jest do pielęgnacji skóry wrażliwej, trądzikowej oraz z trądzikiem różowatym. Swoje działanie zawdzięcza składnikom aktywnym:

  • kwas azelainowy 10%: wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Ponadto złuszcza skórę. Dzięki tym cechom redukuje istniejące zmiany trądzikowe, wygładza cerę i zapobiega powstawaniu nowych niedoskonałości,
  • niacynamid 5% (witamina B3): działa przeciwzapalnie, rozjaśnia przebarwienia i zmniejsza wydzielanie łoju,
  • alfa arbutyna: rozjaśnia przebarwienia.
Zalety Iwostin Rosacin
✅ Silne działanie przeciwzapalne i antybakteryjne
✅ Skuteczna redukcja wyprysków i przebarwień

Yasumi Azelaic Acid Cream koncentruje swoje działanie na sile składników antybakteryjnych i przeciwzapalnych. Krem złuszcza martwy naskórek, ale też szybko niweluje wypryski. Dogłębnie oczyszcza skórę, dzięki czemu zmniejsza liczbę zaskórników i zapobiega ich powstawaniu. Dodatkowym atutem jest redukcja przebarwień. Ponadto zwęża pory, co z kolei pozytywnie wpływa na ogólny wygląd skóry. Ponadto krem stymuluje produkcję kolagenu, co z kolei poprawia gęstość skóry.

Wspomnij również o przyjmowanych lekach, chorobach, z którymi się zmagasz oraz opowiedz o swojej codziennej pielęgnacji skóry być może problemem są źle dobrane kosmetyki lub ich brak w podstawowej rutynie.

Czytaj dalej...

Zalety Acnerose Skuteczne działanie przeciwzapalne Wsparcie dla regeneracji skóry Nawilżanie skóry Zwalczanie krostek i grudek Normalizacja pracy gruczołów łojowych Ochrona i poprawa elastyczności naczyń krwionośnych Zapobieganie powstawaniu rumienia i czerwienienia się twarzy.

Czytaj dalej...

Maseczki z naturalnych składników Maseczki z miodu, cynamonu czy zielonej herbaty mają właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, które mogą pomóc w redukcji stanu zapalnego i przyspieszyć gojenie pryszczy.

Czytaj dalej...

Suchość skóry spowodowana jest brakiem nawilżenia i odpowiedniego poziomu wilgoci w skórze, co może powodować swędzenie, szorstkość, łuszczenie, a także w skrajnych przypadkach bolesne pękanie skóry.

Czytaj dalej...