Domowa Maseczka Nagietkowa na Trądzik Różowaty

spis treści

  • I Miejsce Acnerose Morning Cream
  • II Miejsce Sesderma Azelac, krem nawilżający do twarzy z trądzikiem różowatym
  • III Miejsce Maść ZZ Na Nużeńca I Trądzik Różowaty
  • IV Miejsce Snailmed, maść na trądzik i przebarwienia
  • V Miejsce ISIS Pharma, RUBORIL Expert S, anti-redness cream
Ranking maści na trądzik różowaty – top 5
Miejsce 1Acnerose Morning Cream

Nasza ocena: 5/5

Mniej znaczy lepiej, zwłaszcza, jeśli chodzi o pielęgnację cery z trądzikiem różowatym. Udowadnia to maść na trądzik różowaty Acnerose, w której znajdziemy kilka skutecznie działających składników aktywnych pochodzenia naturalnego. Idealnie skomponowany, prosty skład maści pozwala wyciszyć zaczerwienienia i złagodzić stany zapalne, a także poprawić odporność skóry na czynniki zewnętrzne. Po zastosowaniu produktu skóra jest ukojona, gładsza i lepiej nawilżona. Dodatkowo wolniej się starzeje.

Składniki aktywne:

  • Kwas azelainowy – wycisza stany zapalne. Delikatnie złuszcza naskórek. Rozjaśnia przebarwienia. Z powodzeniem redukuje rumień i zmiany skórne.
  • Betaina – wykazuje silne działanie łagodzące podrażnienia i zaczerwienienia. Poza tym świetnie nawilża i uelastycznia skórę oraz zmniejsza jej nadwrażliwość na czynniki zewnętrzne.
  • Olejek drzewa różanego – działa przeciwbakteryjnie, oczyszczająco i regenerująco. Pomaga szybciej pozbyć się wyprysków.
  • Witamina E – witamina młodości. Pobudza procesy naprawcze, ujędrnia i nawilża. Chroni przed negatywnym działaniem wolnych rodników.

Trądzik różowaty – maść bez recepty: co powinna zawierać?

W dobrej na trądzik różowaty maści można znaleźć następujące rodzaje składników:

  • przeciwzapalne – trądzik różowaty ma wyraźne podłoże zapalne. Zastosowanie maści o działaniu przeciwzapalnym pomaga złagodzić uczucie pieczenia skóry, wyciszyć rumień oraz zmniejszyć zmiany skórne w postaci grudek i krostek,
  • lekko keratolityczne – maść powinna spowalniać tempo rogowacenia naskórka, ponieważ w trądziku różowatym dochodzi do nadmiernego łuszczenia się skóry,
  • niwelujące przebarwienia – przez stany zapalne oraz rozdrapywanie zmian skórnych w trądziku różowatym łatwo mogą powstawać przebarwienia,
  • nawilżające – dla poprawienia komfortu cery i odbudowania jej naturalnej warstwy ochronnej.

Najlepsze maści na trądzik różowaty zawierają kwas azelainowy. Jest to składnik doskonale tolerowany nawet przez cery bardzo wrażliwe. Pomaga walczyć z różnymi problemami charakterystycznymi dla trądziku różowatego: stanem zapalnym, łuszczeniem, grudkami i krostkami. Pomimo tego, że jest kwasem, nie powoduje uwrażliwienia cery i może być bez obaw stosowany przez cały rok – mówi Marta Urbanowicz, kosmetolog

Należy wybierać maści o jak najprostszych składach, ze względu na skłonność do podrażnień i rumienia. Produkty z bardzo długimi listami składników lepiej odłożyć z powrotem na półkę. Ponadto warto zainteresować się kosmetykami, które zawierają naturalne składniki aktywne: witaminy, roślinne wyciągi uszczelniające naczynia krwionośne, działające antyseptycznie olejki. Koniecznie muszą to być komponenty delikatne, nienasilające zaczerwienienia.

Nadtlenek benzoilu i siarka w leczeniu trądziku różowatego

Maść na trądzik różowaty bez recepty może zawierać również siarkę i nadtlenek benzoilu. Składniki te działają podobnie do kwasu. Mają działanie bakteriobójcze, uspokają skórę redukując liczbę wykwitów – krostek, grudek, wyprysków i w efekcie znacznie poprawiają jej wygląd i komfort chorego. Leki zawierające nadtlenek i siarkę zwykle są dobrze tolerowane przez pacjentów, mogą miejscowo podrażniać i wywoływać np. pieczenie czy swędzenie skóry, jednak nie są to silne objawy niepożądane. Początkowo w czasie leczenia może wystąpić delikatne łuszczenie skóry. Maść nakładaj na skórę po jej delikatnym oczyszczeniu i osuszeniu. Nie zwiększaj samodzielnie dawki, aby uniknąć podrażnienia skóry i zaognienia zmian.

Preparaty pomocne w leczeniu trądziku, które możemy znaleźć w aptekach bez konieczności posiadania recepty od lekarza to również kremy, maści wspomagające terapię. W dostępnych w aptekach preparatach znajdują się substancje łagodzące podrażnienia, przyspieszające regenerację skóry, wygładzające ją, uelastyczniające naskórek i odbudowujące warstwę lipidową. Często w tych maściach znajdują się popularne substancje łągodzące, wyciągi z ziół, lipidy, substancje przyspieszające gojenie. Wybierając je zapoznaj się z informacjami od producenta, jeśli masz wątpliwości co do skłądów i tego czy sprawdzą się w Twoim przypadku skonsultuj się z farmaceutą. Możesz o rekomendacje zapytać swojego lekarza prowadzącego, który biorąc pod uwagę Twój stan poleci Ci dodatkowe produkty dostępne w aptekach od ręki.

ACNEROSE
KOSMETYKI NA TRĄDZIK RÓŻOWATY KUP TERAZ

1. Jaką maść na trądzik różowaty możemy kupić bez recepty, jeśli mamy problem z krostkami i grudkami?

Bez recepty dostaniemy na przykład maści zawierające kwas azelainowy. Jest to składnik rekomendowany przy takich objawach trądziku różowatego, jak krostki i grudki. Dodatkowo ma działanie hamujące powstawanie rumienia.

2. Czy przy trądziku różowatym można stosować maści na trądzik pospolity?

Nie zaleca się takiego postępowania, ponieważ są to dwa różne rodzaje trądziku. Maści na trądzik pospolity mają przeważnie silne działanie odkażające i przeciwłojotokowe. Cerę wrażliwą i ze skłonnością do rumienia mogą niestety podrażnić. Dlatego na trądzik różowaty należy stosować maści wyłącznie dedykowane temu problemowi.

3. Czy na trądzik różowaty maści bez recepty mogą się sprawdzić równie skutecznie, co maści na receptę?

To zależy od stopnia nasilenia trądziku różowatego. Maści bez recepty przyniosą ulgę w łagodniejszych przypadkach. W zaostrzonych stanach trądziku różowatego należy udać się do dermatologa, ponieważ może być konieczne wdrożenie mocniejszych środków. Maści na receptę mają silniejsze działanie, ale nie są też wolne od skutków ubocznych i nie powinno ich się używać przewlekle.

4. Co warto stosować na trądzik różowaty oprócz samej maści?

Warto wyposażyć się też w inne dermokosmetyki – kremy na dzień i na noc oraz preparat oczyszczający. Taka minimalistyczna pielęgnacja najlepiej się sprawdzi przy trądziku różowatym.

Bibliografia

1. Czarnecka A., Tymicka J., Trądzik różowaty – postacie kliniczne i leczenie, 2005
2. Jabłońska S, Chorzelski T., Choroby gruczołów łojowych i potowych. Choroby skóry, 1997
3. Landow K., Rosacea: the battle goes on, 2005
4. Jones S.N., Pozbądź się chorób skóry, 2017
5. Breathnach A.S., Azelaic acid: potential as a general antitumoural agent,1999

Warto wpisać do swojego stałego jadłospisu produkty bogate w cynk pieczywo pełnoziarniste, pomidory, kakao, otręby czy witaminy z grupy B jaja, orzechy, rośliny strączkowe , które wspomogą prace gruczołów łojowych i pomogą złagodzić różne schorzenia skórne.

Czytaj dalej...

Zalety Acnerose Skuteczne działanie przeciwzapalne Wsparcie dla regeneracji skóry Nawilżanie skóry Zwalczanie krostek i grudek Normalizacja pracy gruczołów łojowych Ochrona i poprawa elastyczności naczyń krwionośnych Zapobieganie powstawaniu rumienia i czerwienienia się twarzy.

Czytaj dalej...

Maseczki z naturalnych składników Maseczki z miodu, cynamonu czy zielonej herbaty mają właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, które mogą pomóc w redukcji stanu zapalnego i przyspieszyć gojenie pryszczy.

Czytaj dalej...

Suchość skóry spowodowana jest brakiem nawilżenia i odpowiedniego poziomu wilgoci w skórze, co może powodować swędzenie, szorstkość, łuszczenie, a także w skrajnych przypadkach bolesne pękanie skóry.

Czytaj dalej...