Domowa Maseczka Nagietkowa na Trądzik Różowaty

Maść na trądzik różowaty – kiedy zacząć ją stosować?

Maść na trądzik różowaty należy wprowadzić do pielęgnacji od razu po wystąpieniu objawów choroby. Stosowanie odpowiednich preparatów na co dzień jest niezmiernie ważne, nawet jeśli początkowe symptomy są łagodne. Z czasem trądzik różowaty może przejść w ostrzejszą postać, którą trudniej będzie opanować. Dlatego nie należy zwlekać z działaniem. Im szybciej sięgniemy po dobre dermokosmetyki, tym lepiej. Pozytywne efekty można zauważyć już po około 4 tygodniach regularnego stosowania maści.

Wiemy już, jaką maść na trądzik różowaty wybrać. Powinien być to preparat dostosowany do walki z problemem, o prostym i najlepiej naturalnym składzie. W rankingu przedstawiliśmy produkty, które spełniają te istotne kryteria. Warto szczególnie postawić na maść Acnerose, która jest częścią kompletnego zestawu dermokosmetyków do pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym.

Maść na trądzik różowaty bez recepty

Wielu chorych cierpiących na zdiagnozowany trądzik różowaty, bądź podejrzewający u siebie tą chorobę szuka preparatów dostępnych w aptece bez recepty. Bywa, że maści, kremy, żele zawierające substancje czynne dostępne od ręki w aptekach są zlecone przez lekarza jako element przemyślanej terapii. W aptekach znajduje się szereg preparatów, które mogą mieć pozytywny wpływ na skórę chorego z tym rodzajem trądziku. Zwykle maść na trądzik różowaty bez recepty zawiera:

Krem z Kwasem Azelainowym

Kwas azelainowy zmniejsza ciemne przebarwienia i często stosuje się go w leczeniu trądziku zwykłego i różowatego oraz melazmy, tj. przebarwień, które pojawia się czasem w czasie ciąży lub przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych. Kwas azelainowy nie jest toksyczny i u większości ludzi nie powoduje wielu efektów ubocznych. Niektórzy mogą zaobserwować łuszczenie się skóry i zwiększony świąd oraz uczucie pieczenia, jeśli to nastąpi, odstaw krem i zasięgnij porady lekarskiej. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli cierpisz na inne problemy skórne, jak np. egzema.

Wielu specjalistów zaleca stosowanie kremów, które zawierają erytromycynę. Jako antybiotyk, erytromycyna zwalcza zwykły trądzik oraz trądzik różowaty przez zmniejszenie liczby bakterii na skórze. Podobnie jak w wypadku wielu innych kremów antybakteryjnych, mogą wystąpić efekty uboczne w postaci biegunki, które dla niektórych stanowić mogą duży problem. Mogą pojawić się także inne efekty uboczne, takie jak suchość, zwiększone podrażnienie, wysypka lub opuchlizna.

Te leki do stosowania miejscowego zawierają dużą ilość alkoholu, by wysuszać skórę, co dla niektórych również może stanowić problem. Nawilżanie zainfekowanej trądzikiem różowatym skóry może zapobiec pieczeniu, swędzeniu oraz podrażnieniu, które mu towarzyszą. Codziennie nawilżając skórę specjalnym preparatem przeciw podrażnieniom zawierającym substancje łagodzące – jak ksantyna – zmniejszy ból i podrażnienia. Zaleca się stosowanie preparatu nawilżającego o zielonym zabarwieniu, co zmniejsza zaczerwienienie towarzyszące trądzikowi różowatemu.

spis treści

  • I Miejsce Acnerose Morning Cream
  • II Miejsce Sesderma Azelac, krem nawilżający do twarzy z trądzikiem różowatym
  • III Miejsce Maść ZZ Na Nużeńca I Trądzik Różowaty
  • IV Miejsce Snailmed, maść na trądzik i przebarwienia
  • V Miejsce ISIS Pharma, RUBORIL Expert S, anti-redness cream
Ranking maści na trądzik różowaty – top 5
Miejsce 1Acnerose Morning Cream

Nasza ocena: 5/5

Mniej znaczy lepiej, zwłaszcza, jeśli chodzi o pielęgnację cery z trądzikiem różowatym. Udowadnia to maść na trądzik różowaty Acnerose, w której znajdziemy kilka skutecznie działających składników aktywnych pochodzenia naturalnego. Idealnie skomponowany, prosty skład maści pozwala wyciszyć zaczerwienienia i złagodzić stany zapalne, a także poprawić odporność skóry na czynniki zewnętrzne. Po zastosowaniu produktu skóra jest ukojona, gładsza i lepiej nawilżona. Dodatkowo wolniej się starzeje.

Składniki aktywne:

  • Kwas azelainowy – wycisza stany zapalne. Delikatnie złuszcza naskórek. Rozjaśnia przebarwienia. Z powodzeniem redukuje rumień i zmiany skórne.
  • Betaina – wykazuje silne działanie łagodzące podrażnienia i zaczerwienienia. Poza tym świetnie nawilża i uelastycznia skórę oraz zmniejsza jej nadwrażliwość na czynniki zewnętrzne.
  • Olejek drzewa różanego – działa przeciwbakteryjnie, oczyszczająco i regenerująco. Pomaga szybciej pozbyć się wyprysków.
  • Witamina E – witamina młodości. Pobudza procesy naprawcze, ujędrnia i nawilża. Chroni przed negatywnym działaniem wolnych rodników.

Mechanizmy reklamowe są wykorzystywane przez nas oraz naszych partnerów do budowania kontentu reklamowego w naszym serwisie lista partnerów może ulegać zmianie, jej aktualną wersję zawsze znajdziesz w tym miejscu.

Czytaj dalej...

Zalety Acnerose Skuteczne działanie przeciwzapalne Wsparcie dla regeneracji skóry Nawilżanie skóry Zwalczanie krostek i grudek Normalizacja pracy gruczołów łojowych Ochrona i poprawa elastyczności naczyń krwionośnych Zapobieganie powstawaniu rumienia i czerwienienia się twarzy.

Czytaj dalej...

Maseczki z naturalnych składników Maseczki z miodu, cynamonu czy zielonej herbaty mają właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, które mogą pomóc w redukcji stanu zapalnego i przyspieszyć gojenie pryszczy.

Czytaj dalej...

Suchość skóry spowodowana jest brakiem nawilżenia i odpowiedniego poziomu wilgoci w skórze, co może powodować swędzenie, szorstkość, łuszczenie, a także w skrajnych przypadkach bolesne pękanie skóry.

Czytaj dalej...