Maseczka na pryszcze z Rossmanna - Skuteczne rozwiązania dla czystej i promiennej skóry

Maseczka aspirynowa na przebarwienia, zaskórniki, pryszcze - sprawdzony przepis

Maseczka z aspiryny to klasyczny kosmetyk używany przez nasze babcie, mamy i ciotki. Kwas acetylosalicylowy działa jak w przypadku zabiegu kwasami u kosmetyczki i skutecznie pomaga w walce z łagodnym trądzikiem, zaskórnikami i zaczerwienieniem po wypryskach. Niestety jest to również zabieg inwazyjny i dla skóry wrażliwej, naczynkowej się nie nadaje. Sprawdź, jak zrobić maseczkę aspirynową.

Spis treści

  1. Maseczka aspirynowa - dla kogo tak, dla kogo nie?
  2. Przepis na maseczkę z aspiryny (polopiryny)
  3. Przepis na maseczkę z aspiryny - jak urozmaicić maseczkę?
  4. Maseczka aspirynowa - jak często ją nakładać?
  5. Maseczka aspirynowa - przeciwwskazania
  6. Maseczka aspirynowa - nie ryzykuj, wykonaj próbę uczuleniową

Maseczka z aspiryny to świetny sposób na pozbycie się niedoskonałości skóry twarzy. Wszelkie krostki, zaskórniki, wągry i przebarwienia po trądziku można zniwelować stosując regularnie maseczkę aspirynową lub nakładając papkę z aspiryny punktowo (również na opryszczkę). Dlaczego akurat aspiryna? Wszystko dlatego, że aspiryna (jak i polopiryna) zawiera kwas acetylosalicylowy, który ma właściwości wysuszające i głęboko oczyszczające. Zabieg maską aspirynową porównywany jest do zabiegu kwasami w gabinecie kosmetycznym (oczywiście działanie domowej maseczki jest słabsze).

Przepis na maseczkę z aspiryny - jak urozmaicić maseczkę?

Wypróbowałaś już klasyczną maseczkę z aspiryny jesteś zadowolona z efektów? Teraz możesz dodać do ulubionej maseczki ciekawe, kosmetyczne dodatki. Jeśli wiesz, że miód cię nie uczula, możesz zamiast jogurtu mieszać aspirynę z łyżką miodu. Do klasycznej maseczki możesz również dodać kilka kropli ulubionego olejku lub oleju, którym pielęgnujesz skórę twarzy. Zamiast wody możesz używać olejku (np. z Tamanu) do rozmiękczenia tabletek.

Aby zobaczyć efekty kuracji maseczką z aspiryny trzeba być systematycznym. Jeśli zobaczysz, że maseczka pozostawia twoją skórę w dobrej kondycji, wtedy staraj się nakładać ją systematycznie np. raz w tygodniu. Z czasem, gdy wypryski będą pojawiać się jedynie okresowo, możesz nakładać maseczkę jedynie raz w miesiącu lub wtedy, gdy zauważysz pogorszenie stanu skóry.

Nie nadużywaj zabiegów maseczką. Aspiryna wysusza skórę, co w przypadku cery tłustej i mieszanej, daje sygnał skórze do produkcji sebum. Nakładając maseczkę codziennie lub co kilka dni możesz w krótkim czasie uzyskać odwrotny efekt. Jak w przypadku zabiegów profesjonalnych w gabinecie, najlepiej odczekać kilka dni po każdej maseczce z aspiryną, ale zabiegi wykonywać regularnie.

Zadbaj o odpowiednią pielęgnację

OCZYSZCZAJ TWARZ

Choć mycie twarzy nie zastąpi samego leczenia, oczyszczanie skóry dwa razy dziennie jest niezbędne. Sprzyja to wysuszaniu istniejących wyprysków i zapobiega powstawaniu nowych.

Przy myciu, nie trzyj i nie pocieraj twarzy zbyt mocno, żeby jej nie urazić.

Codzienna higiena i pielęgnacja cery trądzikowej to podstawa, a szczególnie po aktywności fizycznej.

Zaleca się też myć twarz po intensywnym wysiłku lub kiedy jest bardzo spocona.

Pot pozostawiony na skórze spowoduje gromadzenie się łoju na twarzy, a w rezultacie wysyp wyprysków.

Oleje W PIELĘGNACJI Cery TRĄDZIKOWEJ

Choć może się to wydać nielogiczne, preparaty zawierające oleje pomagają zwalczać pryszcze i je wysuszają.

Olejki twarzy lub preparaty z ich dodatkiem stosuje się, kiedy skóra wydziela za dużo sebum. Rozpuszczają one sebum i umożliwiają dokładne oczyszczenie porów.

Używaj toników ściągajacych​

Toniki ściągające pomagają napiąć tkanki na twarzy, wysuszyć skórę i zmniejszyć stany zapalne.

Jest wiele ziół, herbat i innych płynów, które mają działanie ściągające, kiedy przetrzesz nimi skórę.

Właściwości ściągające ma na przykład napar z czarnej i zielonej herbaty, a także rumianek, szałwia i nierozcieńczony sok z cytryny.

Z pomocą przyjdą Ci także olejki z drzewa herbacianego, jałowca, róży i pestek winogron. Uważaj na olej kokosowy - może zapychać pory.

Ważne jest jednak, aby nie przesadzać z tą metodą. Wymienione środki działają naprawdę wysuszająco dlatego stosuj je od czasu do czasu.

Dlatego, jeśli z nimi przesadzisz, Twoja skóra stanie się sucha i zacznie produkować więcej sebum. To przyczyni się do pojawienia większej ilości wyprysków.

Maseczka i napój z drożdży na pryszcze

Jednym z domowych sposobów na pryszcze jest kuracja drożdżami, które można pić w formie roztworu wodnego, a także nakładać na twarz w postaci maseczki. Jeśli osoba zmagająca się pryszczami zdecyduje się na pierwszą opcję, w drożdże warto zaopatrzyć się w aptece lub wybrać wyciąg z drożdży piwowarskich. Drożdże należy zalać zimną, przegotowaną wodą i osłodzić je. Mieszaninę należy schładzać przez parę godzin w lodówce, a następnie pić ok. 1 szklankę na dobę. Kurację w formie pitnej należy prowadzić maksymalnie przez 10 dni.

Aby wykonać drożdżową maseczkę, należy zaopatrzyć się w drożdże piekarnicze, rozgnieść je z niewielką ilością ciepłej wody i odstawić na ok. 10 minut. Później nałożyć na zmiany skórne i trzymać przez ok. 30 minut, po czym dokładnie zmyć drożdże ciepłą wodą. Zaleca się stosowanie maseczki co 2 dni, przez ok. 4–5 tygodni. Przed rozpoczęciem obu form kuracji warto się upewnić, czy osoba cierpiąca na pryszcze nie ma uczulenia na drożdże. Nie powinni jej stosować chorzy na cukrzycę, zapalenia stawów oraz niewydolność nerek.

Brevoxyl jednak bardziej mi przypasował i używam go już od kilku lat jak tylko pojawią mi się jakieś krostki, pryszcze czy zaskórniki nie stosuję go codziennie, tylko wtedy kiedy coś mi się trafi na twarzy polecam gorąco.

Czytaj dalej...

Co prawda na początku zwykle następuje poprawa stanu skóry, a związane jest to po prostu z wysuszaniem wyprysków, to niedługo potem, gruczoły łojowe zaczynają funkcjonować ze zwiększoną intensywnością.

Czytaj dalej...

Ja używam tylko zatężonego aloesu ze sklepu z półproduktami, ale stosuję go rzadko i zawsze w otoczeniu emolientów, bo moje włosy zaczęły się nieco puszyć na końcach wypłukuje się z nich keratyna po keratynowym prostowaniu i obawiam się, że aloes, jako humektant, może to nasilać.

Czytaj dalej...

Maseczka aspirynowa nadaje się w zasadzie dla każdego rodzaju cery, ale uważać na nią powinny osoby, które mają cerę wrażliwą , bardzo suchą i naczyniową - osoby z takim problemem skóry powinny bardzo skrupulatnie dobierać kosmetyki, bo nieustannie narażają się na podrażnienia.

Czytaj dalej...