Maseczka z aloesu na pryszcze - Naturalne rozwiązanie dla zdrowej skóry

„Maskne”, czyli trądzik od maseczki ochronnej. Jak się go pozbyć?

Miód ma wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne. Nawilża, dostarcza witamin, ale także zmiękcza skórę i działa antybakteryjnie. Dzięki zawartości kwasu jabłkowego i cytrynowego delikatnie złuszcza naskórek. Naturalny miód jest więc świetnym specyfikiem do stosowania w walce z trądzikiem i stanami zapalnymi skóry.

Jak zrobić maseczkę na trądzik z miodu? Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by na oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy, szyi i dekoltu nakładać po prostu sam miód, bez żadnych dodatków. Im gęstszy wybierzesz, tym lepiej - nie będzie spływał.

Jeśli dodatkowo chcesz "podkręcić" jego działanie, możesz dodać kilka kropel cytryny. Podobnie, jak w przypadku maseczki drożdżowej, cytryna delikatnie rozjaśni skórę i przebarwienia.

Sam miód jest zbyt rzadki? Zmieszaj go z mielonymi płatkami owsianymi i/lub jogurtem naturalnym. Uzyskasz gęstszą konsystencję, a przy okazji wzmocnisz działanie matujące i ściągające nadmiar sebum.

Maseczkę spłucz letnią wodą po około 20 minutach.

Domowe metody na pozbycie się pryszczy

Istnieje wiele domowych sposobów na pozbycie się pryszczy. Należy zacząć od zmiany nawyków żywieniowych oraz porzucenia wszystkich używek, w tym przede wszystkim alkoholu i papierosów. Do codziennych nawyków żywieniowych warto włączyć picie niegazowanej wody mineralnej - około 2 litrów dziennie. Zdrowa dieta, bogata w warzywa, owoce i błonnik, pozwoli nie tylko dobrze nawilżyć skórę od wewnątrz, ale także będzie sprzyjała pozbywaniu się z organizmu niebezpiecznych toksyn.

  • Dowiedz się, które produkty pszczele pomogą Ci w walce z trądzikiem

Dobrym, domowym sposobem na pryszcze jest stosowanie olejków. Należy jednak pamiętać, aby kupować wyłącznie te naturalne, najlepiej w aptekach lub sklepach zielarskich. Olejek z drzewa herbacianego jest jednym z najczęściej rekomendowanych przez kosmetologów i dermatologów środków na trądzik. Badania naukowe wykazały, że normalizuje on pracę gruczołów łojowych, działa przeciwzapalnie i antybakteryjne. Należy pamiętać, że wyciąg z drzewa herbacianego stosuje się punktowo na zmianę skórną. Po kilka kropel dobrej jakości produktu można dodawać również do kremów nawilżających, stosowanych na dzień i na noc. Naturalnym kosmetykiem na pryszcze jest również olejek lawendowy i różany.

Cera trądzikowa bywa lekko zaczerwieniona i podrażniona. Aby złagodzić te zmiany, warto sięgnąć po znany sukulent. Aloes jest skutecznym i bardzo łagodnym sposobem na pozbycie się pryszczy. W jego składzie oprócz wody znajdują się cenne mikro- i makroelementy, w tym: magnez, wapń, potas i kwas foliowy. Żel z aloesu jest powszechnie stosowany także na oparzenia, drobne skaleczenia i odmrożenia, ponieważ ma właściwości pielęgnacyjne i przyspiesza regenerację naskórka. Z łatwością można uprawiać go w doniczce na okiennym parapecie. W sklepie warto zaopatrzyć się w żel składający się z 99% czystego aloesu.

Aloes na trądzik – jak stosować, żeby zobaczyć najlepsze efekty? 4 przepisy na maseczki z aloesu

Aloes to skuteczny, naturalny lek na trądzik dostępny od ręki. Dzięki bogactwu cennych substancji aktywnych wykazuje m.in. silne działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przyspiesza regenerację naskórka, rozjaśnia blizny oraz hamuje wydzielanie sebum. Poznaj domowe przepisy na maseczki z aloesu na trądzik, dzięki którym będziesz mogła cieszyć się gładką skórą bez przebarwień.

fot. Adobe Stock, alinakho

Aloes stosowany na trądzik może zdziałać cuda. Ta niezwykła roślina pełna jest witamin (A, C, E, z grupy B) oraz składników mineralnych (wapń, magnez, cynk, sód, potas, żelazo). Zawiera także aminokwasy i polisacharydy, polipeptydy, kwas salicylowy, kwasy organiczne oraz cenne enzymy szybko przyswajane przez komórki skóry.

Spis treści:

  1. Jak działa aloes na trądzik?
  2. Jak stosować aloes na trądzik?
  3. Maseczki z aloesu na trądzik – przepisy
  4. Jak zrobić test uczuleniowy na aloes?
  5. Jak wybrać najlepszy aloes do domowych maseczek?
  6. Picie soku aloesowego na trądzik

Jak stosować aloes na trądzik?

Aloes możesz stosować w formie żelowej maseczki na całą twarz lub tylko punktowo np. na ropne zmiany i pryszcze. Pierwsze efekty powinnaś zauważyć niemal natychmiast - skóra odzyska zdrowy blask, stany zapalne zostaną złagodzone, a wszelkie niedoskonałości staną się mniej widoczne.

  • Maseczka z aloesu na trądzik z sodą oczyszczoną: łyżkę aloesowego miąższu wymieszaj z łyżką sody oczyszczonej. Maseczkę nałóż na twarz na 20 minut, a następnie spłucz letnią wodą.
  • Maseczka z aloesu na trądzik z miodem: wymieszaj łyżeczkę aloesowego miąższu z łyżeczką miodu. Maseczkę nałóż na twarz na 20 minut. Po tym czasie zmyj letnią wodą.
  • Maseczka z aloesu na trądzik z białkiem: ubij na sztywno pianę z białka jednego jajka i wymieszaj ją z dwoma łyżeczkami aloesowego miąższu. Maseczkę nałóż na twarz. Po 10 minutach zmyj ciepłą wodą.
  • Maseczka z aloesu na trądzik z ogórkiem: pół świeżego ogórka zmiksuj z trzema łyżeczkami aloesowego miąższu. Miksturę trzymaj na twarzy 15 minut i zmyj.

fot. Adobe Stock, NIKCOA

Domowa maseczka z drożdży na trądzik

Domowe maseczki oczyszczające na trądzik to jeden z najskuteczniejszych i jednocześnie najzdrowszych (bo bez dodatku chemii) sposobów na pielęgnację twarzy.

Drożdżowa maska na trądzik to jeden ze sprawdzonych babcinych sposobów, do którego dziś chętnie wracamy.

Jak zrobić maseczkę na trądzik z drożdży? Przepis jest bardzo prosty. Wystarczy:

  • 1/4 małej kostki drożdży,
  • niewielka ilość mleka.

Drożdże rozgnieć widelcem i dodawaj stopniowo mleko, aż do osiągnięcia konsystencji pasty. Taką bazową mieszankę możesz wzbogacać dodatkowymi składnikami, w zależności od tego, czego potrzebuje twoja cera. Oliwa z oliwek ją nawilży, a dodatek kilku kropel cytryny pomoże ujednolicić jej kolor.

Drożdże mają silne właściwości oczyszczające, a także normalizujące wydzielanie sebum. Działają przy tym antybakteryjnie.

Maskę nanieś dość grubą warstwą na oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy i pozostaw na około 20 minut. Zmyj ciepłą (ale nie gorącą!) wodą, przetrzyj skórę tonikiem i wklep ulubiony krem.

Drożdżową maseczkę możesz stosować nawet 2-3 razy w tygodniu. Nie podrażni ani nie wysuszy skóry, za to rewelacyjnie rozprawi się z wypryskami i stanami zapalnymi.

Zobacz także:

Z kolejnych maseczek powinny też zrezygnować te osoby, których skóra wyjątkowo źle zniosła obecność cynamonu jest to przyprawa o silnym działaniu, jeśli więc organizm jej nie toleruje, należy zaprzestać jej stosowania.

Czytaj dalej...

Aby wykonać skuteczną i sprawdzoną pastę z miodem i cynamonem , należy zmieszać oba składniki ilość zależy od własnych preferencji do uzyskania jednolitej konsystencji, która powinna przypominać gęstą pastę.

Czytaj dalej...

Co prawda na początku zwykle następuje poprawa stanu skóry, a związane jest to po prostu z wysuszaniem wyprysków, to niedługo potem, gruczoły łojowe zaczynają funkcjonować ze zwiększoną intensywnością.

Czytaj dalej...

Jeżeli w trakcie próby ani po zmyciu maseczki nie odczuwasz pieczenia i szczypania, a w ciągu doby od zabiegu na skórze nie pojawi się żadna reakcja uczuleniowa, to możesz zastosować maseczkę z aspiryny na całą twarz.

Czytaj dalej...