Maseczka z aspiryny na trądzik - skuteczny domowy sposób

Jakie są przeciwwskazania do stosowania maseczki z aspiryny?

Pomimo wielu korzyści, jakie niesie stosowanie maseczki z aspiryny, ma ona też przeciwwskazania. Nie powinieneś nakładać jej, jeżeli:

  • masz otwarte rany na skórze,
  • jesteś uczulony na aspirynę,
  • zmagasz się z ciężką postacią trądziku,
  • masz wrażliwą lub suchą skórę,
  • cierpisz na poważne problemy skórne,
  • jesteś w ciąży.

Jeśli wprowadzasz do swojej pielęgnacji nowy kosmetyk, to powinieneś zrobić sobie na niego próbę uczuleniową. Tak samo postępuj w przypadku maseczki aspirynowej. Zanim obłożysz nią całą twarz, nałóż ją punktowo na jakiś niewielki obszar skóry. Odczekaj kilka minut i zmyj. Następnie poczekaj 24 godziny. Jeżeli w trakcie próby ani po zmyciu maseczki nie odczuwasz pieczenia i szczypania, a w ciągu doby od zabiegu na skórze nie pojawi się żadna reakcja uczuleniowa, to możesz zastosować maseczkę z aspiryny na całą twarz.

Przepis na maseczkę z aspiryny - jak urozmaicić maseczkę?

Wypróbowałaś już klasyczną maseczkę z aspiryny jesteś zadowolona z efektów? Teraz możesz dodać do ulubionej maseczki ciekawe, kosmetyczne dodatki. Jeśli wiesz, że miód cię nie uczula, możesz zamiast jogurtu mieszać aspirynę z łyżką miodu. Do klasycznej maseczki możesz również dodać kilka kropli ulubionego olejku lub oleju, którym pielęgnujesz skórę twarzy. Zamiast wody możesz używać olejku (np. z Tamanu) do rozmiękczenia tabletek.

Aby zobaczyć efekty kuracji maseczką z aspiryny trzeba być systematycznym. Jeśli zobaczysz, że maseczka pozostawia twoją skórę w dobrej kondycji, wtedy staraj się nakładać ją systematycznie np. raz w tygodniu. Z czasem, gdy wypryski będą pojawiać się jedynie okresowo, możesz nakładać maseczkę jedynie raz w miesiącu lub wtedy, gdy zauważysz pogorszenie stanu skóry.

Nie nadużywaj zabiegów maseczką. Aspiryna wysusza skórę, co w przypadku cery tłustej i mieszanej, daje sygnał skórze do produkcji sebum. Nakładając maseczkę codziennie lub co kilka dni możesz w krótkim czasie uzyskać odwrotny efekt. Jak w przypadku zabiegów profesjonalnych w gabinecie, najlepiej odczekać kilka dni po każdej maseczce z aspiryną, ale zabiegi wykonywać regularnie.

Maseczka aspirynowa na przebarwienia, zaskórniki, pryszcze - sprawdzony przepis

Maseczka z aspiryny to klasyczny kosmetyk używany przez nasze babcie, mamy i ciotki. Kwas acetylosalicylowy działa jak w przypadku zabiegu kwasami u kosmetyczki i skutecznie pomaga w walce z łagodnym trądzikiem, zaskórnikami i zaczerwienieniem po wypryskach. Niestety jest to również zabieg inwazyjny i dla skóry wrażliwej, naczynkowej się nie nadaje. Sprawdź, jak zrobić maseczkę aspirynową.

Spis treści

  1. Maseczka aspirynowa - dla kogo tak, dla kogo nie?
  2. Przepis na maseczkę z aspiryny (polopiryny)
  3. Przepis na maseczkę z aspiryny - jak urozmaicić maseczkę?
  4. Maseczka aspirynowa - jak często ją nakładać?
  5. Maseczka aspirynowa - przeciwwskazania
  6. Maseczka aspirynowa - nie ryzykuj, wykonaj próbę uczuleniową

Maseczka z aspiryny to świetny sposób na pozbycie się niedoskonałości skóry twarzy. Wszelkie krostki, zaskórniki, wągry i przebarwienia po trądziku można zniwelować stosując regularnie maseczkę aspirynową lub nakładając papkę z aspiryny punktowo (również na opryszczkę). Dlaczego akurat aspiryna? Wszystko dlatego, że aspiryna (jak i polopiryna) zawiera kwas acetylosalicylowy, który ma właściwości wysuszające i głęboko oczyszczające. Zabieg maską aspirynową porównywany jest do zabiegu kwasami w gabinecie kosmetycznym (oczywiście działanie domowej maseczki jest słabsze).

2 thoughts to “Aspiryna na pryszcze?”

aspiryna albo Polopiryna one są naprawdę dobre na pryszcze bo mają kwas salicylowy który jednak ma działanie przeciwzapalne nie polecam oczywiście do stosowania na większe obszary i zbyt często bo można się uczulić poza tym ten kwas jednak wysusza skórę ale na jakieś niewielkie zmiany to najlepszy środek który zazwyczaj z reguły mamy gdzieś tam pod ręką

Chciałam napisać że drożdże są the best na skórę ale tam się nie dało więc piszę tutaj 🙂

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

  • marine - Maść na trądzik – która jest najlepsza?
  • vivix - Najlepsze tabletki na trądzik bez recepty
  • arkada - Tabletki na pryszcze: Derminax czy Nonacne?
  • sonia - Maść na trądzik – która jest najlepsza?
  • vika - 4 rodzaje pryszczy – poznaj je wszystkie, a łatwiej się ich pozbędziesz

Koniecznie przeczytaj

  • Kilka pytań o Nonacne
  • Skinception Rosacea – szybkie ukojenie w trądziku różowatym
  • Co lepsze na trądzik – Acnezine czy Nonacne?
  • Visaxinum – opinie, cena i skład
  • 3 sprawdzone sposoby na przebarwienia po trądziku
  • Domowe sposoby na trądzik
  • Krem na trądzik: Skinoren

Najskuteczniejsze tabletki na trądzik!

Trądzik All rights reserved. Temat stworzony przez Colorlib Napędzany przez WordPress

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zamknij

Jak zapobiegać pryszczom?

Trądzik na czole – dlaczego się pojawił?

Pryszcze to schorzenie dermatologiczne. Pojawiają się one na ciele zazwyczaj tam, gdzie partie skóry wydzielają naturalny łój. Występują w formie grudek, torbieli ropnych, zaskórników, wągrów, krostek, ale też… blizn. Pryszcze ropne mogą z kolei wiązać się z nieprawidłową dietą, a także złym trybem życia. Mało tego trądzik na plecach, na twarzy czy też na brodzie może świadczyć o:

  • zaburzeniach hormonalnych lub immunologicznych,
  • przeroście gruczołów łojotokowych,
  • nadmiernym rogowaceniu skóry,
  • bakteriach i wirusach w organizmie,
  • uwarunkowaniach genetycznych,
  • stanie zapalnym skóry.

Chcesz wiedzieć, jak przeprowadzić skuteczne usuwanie pryszczy na czole? Istnieją naturalne sposoby na trądzik, które pomogą pozbyć się kłopotliwej dolegliwości! A może zainteresuje cię także ten artykuł o domowych sposobach na ból żołądka?

1. Jedz zdrowo!

Co jest najlepsze na trądzik? Otóż, najlepsze domowe sposoby na pryszcze to… prawidłowe odżywianie się! Właśnie w tym punkcie tkwi najczęściej problem, jeżeli chodzi o syfy na twarzy. Koniecznie zrezygnuj z części pokarmów, aby zminimalizować zmiany na skórze i nie doprowadzić do tego, że jeszcze mocniej się one… nasilą! Z czego lepiej zrezygnować?

Aby jak najlepiej pozbyć się trądziku, koniecznie wypijaj napary z ziół (np. rumianku czy bratka polnego). Ziołowa detoksykacja oczyści dolegliwości, jakie związane są z nieprawidłową przemianą materii. Pamiętaj również o tym, że pryszcze ropne mogą pojawiać się, bo nie tolerujesz jakiegoś składniku pokarmowego! Koniecznie zweryfikuj więc, co może być głównym źródłem problemu w diecie.

2. Nawadniaj się!

Woda to życie! I nie bez powodu właśnie tak się o niej mówi. Zbilansowaną dietę należy uzupełnić o nawadnianie organizmu, najlepiej niegazowaną wodą źródlaną. Im więcej będziesz wody wypijać, tym lepiej będzie wyglądała cera – odzyskując blask i piękny koloryt. Pamiętaj, że woda wypłukuje toksyny z organizmu, a także poprawia krążenie i wpływa na całą kondycję naszej skóry. Picie wody i codzienne korzystanie z jej właściwości to szybkie sposoby na uporanie się z trądzikiem. Sprawdź także ten artykuł z domowymi sposobami na cieknący katar.

Z kolejnych maseczek powinny też zrezygnować te osoby, których skóra wyjątkowo źle zniosła obecność cynamonu jest to przyprawa o silnym działaniu, jeśli więc organizm jej nie toleruje, należy zaprzestać jej stosowania.

Czytaj dalej...

Aby wykonać skuteczną i sprawdzoną pastę z miodem i cynamonem , należy zmieszać oba składniki ilość zależy od własnych preferencji do uzyskania jednolitej konsystencji, która powinna przypominać gęstą pastę.

Czytaj dalej...

Co prawda na początku zwykle następuje poprawa stanu skóry, a związane jest to po prostu z wysuszaniem wyprysków, to niedługo potem, gruczoły łojowe zaczynają funkcjonować ze zwiększoną intensywnością.

Czytaj dalej...

Ja używam tylko zatężonego aloesu ze sklepu z półproduktami, ale stosuję go rzadko i zawsze w otoczeniu emolientów, bo moje włosy zaczęły się nieco puszyć na końcach wypłukuje się z nich keratyna po keratynowym prostowaniu i obawiam się, że aloes, jako humektant, może to nasilać.

Czytaj dalej...