Maseczka punktowa na pryszcze - Skuteczne sposoby na walkę z niedoskonałościami skóry
Jaka maść na wypryski? Top produktów, których warto użyć
Zmiany skórne potrafią spędzać sen z powiek niejednej kobiecie – często kupujemy kosmetyki o bogatych składach, które i tak nie przynoszą efektu. Może zamiast kremów warto zatem poszukać dobrej maści na pryszcze i inne wypryski? Preparaty apteczne są nie tylko dość tanie i ogólnodostępne – często zawierają skoncentrowane substancje, więc działają szybko i skutecznie. Co zatem powinna zawierać najlepsza maść na trądzik bez recepty? Jakich składników szukać w preparatach na popularne zmiany skórne? Wyjaśniamy!
Maseczka aspirynowa na przebarwienia, zaskórniki, pryszcze - sprawdzony przepis
Maseczka z aspiryny to klasyczny kosmetyk używany przez nasze babcie, mamy i ciotki. Kwas acetylosalicylowy działa jak w przypadku zabiegu kwasami u kosmetyczki i skutecznie pomaga w walce z łagodnym trądzikiem, zaskórnikami i zaczerwienieniem po wypryskach. Niestety jest to również zabieg inwazyjny i dla skóry wrażliwej, naczynkowej się nie nadaje. Sprawdź, jak zrobić maseczkę aspirynową.
Spis treści
- Maseczka aspirynowa - dla kogo tak, dla kogo nie?
- Przepis na maseczkę z aspiryny (polopiryny)
- Przepis na maseczkę z aspiryny - jak urozmaicić maseczkę?
- Maseczka aspirynowa - jak często ją nakładać?
- Maseczka aspirynowa - przeciwwskazania
- Maseczka aspirynowa - nie ryzykuj, wykonaj próbę uczuleniową
Maseczka z aspiryny to świetny sposób na pozbycie się niedoskonałości skóry twarzy. Wszelkie krostki, zaskórniki, wągry i przebarwienia po trądziku można zniwelować stosując regularnie maseczkę aspirynową lub nakładając papkę z aspiryny punktowo (również na opryszczkę). Dlaczego akurat aspiryna? Wszystko dlatego, że aspiryna (jak i polopiryna) zawiera kwas acetylosalicylowy, który ma właściwości wysuszające i głęboko oczyszczające. Zabieg maską aspirynową porównywany jest do zabiegu kwasami w gabinecie kosmetycznym (oczywiście działanie domowej maseczki jest słabsze).
Przepis na maseczkę z aspiryny - jak urozmaicić maseczkę?
Wypróbowałaś już klasyczną maseczkę z aspiryny jesteś zadowolona z efektów? Teraz możesz dodać do ulubionej maseczki ciekawe, kosmetyczne dodatki. Jeśli wiesz, że miód cię nie uczula, możesz zamiast jogurtu mieszać aspirynę z łyżką miodu. Do klasycznej maseczki możesz również dodać kilka kropli ulubionego olejku lub oleju, którym pielęgnujesz skórę twarzy. Zamiast wody możesz używać olejku (np. z Tamanu) do rozmiękczenia tabletek.
Aby zobaczyć efekty kuracji maseczką z aspiryny trzeba być systematycznym. Jeśli zobaczysz, że maseczka pozostawia twoją skórę w dobrej kondycji, wtedy staraj się nakładać ją systematycznie np. raz w tygodniu. Z czasem, gdy wypryski będą pojawiać się jedynie okresowo, możesz nakładać maseczkę jedynie raz w miesiącu lub wtedy, gdy zauważysz pogorszenie stanu skóry.
Nie nadużywaj zabiegów maseczką. Aspiryna wysusza skórę, co w przypadku cery tłustej i mieszanej, daje sygnał skórze do produkcji sebum. Nakładając maseczkę codziennie lub co kilka dni możesz w krótkim czasie uzyskać odwrotny efekt. Jak w przypadku zabiegów profesjonalnych w gabinecie, najlepiej odczekać kilka dni po każdej maseczce z aspiryną, ale zabiegi wykonywać regularnie.