Wady metody kanapkowej - Szukając równowagi między zaletami a ograniczeniami

Przedłużanie włosów metoda tape on – wady i zalety

Przedłużanie włosów metodą tape on jest niezwykle popularnym zabiegiem, dającym świetne efekty. Ma jednak też swoje słabsze strony. Przy tak wielu plusach kilka małych minusów jest jednak jak najbardziej do zaakceptowania.

Kanapkowa metoda przedłużania włosów daje niezwykle naturalne, realistyczne rezultaty. Płaskie, elastyczne połączenia są bardzo wygodne w noszeniu, ponieważ dopasowują się do kształtu głowy. Przy tym są trwałe i wytrzymałe, dlatego świetnie znoszą codzienną pielęgnację. Sam zabieg nakładania doczepów trwa wyjątkowo krótko, jest nieinwazyjny oraz całkowicie bezinwazyjny. Sposób ten świetnie sprawdza się w przypadku kobiet o bardzo delikatnych lub zniszczonych włosach. Do tego stosowane taśmy są antyalergiczne, więc nie powodują żadnych podrażnień.

Do minusów takiego przedłużenia włosów można zaliczyć jedynie stosunkowo krótki czas noszenia. Paski mogą się odklejać, dlatego korekty bywają konieczne już po kilku tygodniach. Sam zabieg nie trwa długo, a pasma można wielokrotnie zakładać i zdejmować bez uszczerbku na ich kondycji. Drobnym utrudnieniem są też ograniczone możliwości czesania. Przy niektórych fryzurach taśmy mogą być widoczne. Odrobina wprawy pozwoli jednak tak stylizować włosy, by prezentowały się jak najlepiej. Za minus można też uznać dość wysoką cenę zabiegu. Warto jednak wziąć pod uwagę, że zakup takich pasm to inwestycja na wiele lat. Jeśli odpowiednio się o nie dba, wykazują bardzo długą żywotność. Na naszej stronie znajdziesz więcej informacji na temat pielęgnacji przedłużanych włosów.

- płaskie, wygodne, elastyczne łączenia,

- duża trwałość i wytrzymałość,

- idealne dopasowanie do kształtu głowy,

- krótki czas zabiegu,

- zabieg wykonywany bez użycia ciepła.

- krótki czas noszenia,

- ograniczone możliwości czesania,

- ryzyko odklejenia taśmy,

Na czym polega przedłużanie włosów metodą kanapkową?

Metoda kanapkowa, inaczej tape-on, to przedłużanie włosów na specjalną silikonową taśmę, mocowaną do naturalnych pasm od góry i od dołu.. Pasma włosów przyczepia się na przezroczystą i bardzo cienką taśmę i mocuje na naturalnych włosach tuż przy skórze głowy. Kolejno nakłada się warstwy taśmy i mocuje sztuczne włosy, stąd porównanie do kanapki.

Zazwyczaj pojedyncze taśmy mają od 3 do 5 centymetrów szerokości, a jedna 'kanapka' składa się z dwóch taśm. Łączenie włosów naturalnych i sztucznych jest przezroczyste i elastyczne, niewidoczne także na upiętych włosach. Taśma bardzo dobrze się trzyma, bo pokryta jest specjalnym klejem, który przyczepia się podwójnie: do włosów, a także do warstwy taśmy od spodu. Zdjąć doczepy je można jedynie stosując specjalistyczny środek, który rozpuści klej, tzw. remover.

Aby móc skorzystać z metody kanapkowej, nasze naturalne włosy muszą mieć przynajmniej 15 cm liczone od czubka głowy, a do przedłużania stosuje się pasma o długości 25 cm, 40, i 55 cm.

Zobacz także

Najpopularniejsze metody zagęszczania włosów

Najpopularniejsze metody zagęszczania włosów to przyczepianie pasm na ringi, klipsy lub taśmę, a także sczepianie pasm metodą ultradźwiękową i keratynową.

Zagęszczanie włosów na microringi

Metoda fryzjerska to najbardziej popularny sposób na zagęszczenie włosów. Polega ona na doczepianiu włosów syntetycznych lub naturalnych za pomocą microringów, czyli małych, najczęściej miedzianych obręczy. Jest to metoda zagęszczania włosów na zimno, czyli bez użycia wysokiej temperatury. Pasma wyglądają bardzo naturalnie, a miejsce łączenia jest właściwie niewidoczne.

Zobacz także

Zagęszczanie włosów na klipsy

To najprostsza i najtańsza metoda zagęszczania włosów. Dodatkowym atutem jest to, że kosmyki można odpiąć w każdej chwili, a nawet trzeba w przypadku mycia głowy oraz na noc. To rozwiązanie polega na dopięciu włosów za pomocą małych spinek. Mogę być one nieco widoczne, szczególnie przy jasnych i cienkich włosach.

Metoda kanapkowa

Zagęszczanie włosów metodą hairtalk, czyli kanapkową polega na doklejeniu silikonowych taśm do wybranych pasm przy samej skórze głowy. Dzięki temu, że kosmyki nie są przyczepiane do pojedynczych pasm, lecz do całych partii, naturalne włosy nie są obciążone. To świetny wybór dla posiadaczek cienkich i delikatnych pasm. Nie sprawdzi się w przypadku, jeśli lubimy często spinać włosy.

Metoda ultradźwiękowa

To rozwiązanie jest bardzo trwałe, a sztuczne włosy utrzymują się nawet przez pół roku. Kosmyki sczepiane są na zimno za pomocą ultradźwięków. Łączenie jest bardzo małe i niewidoczne. Minusem jest to, że dość trudno ściągnąć włosy i może to prowadzić do ich zniszczenia.

Metoda keratynowa

Jest to metoda doczepiania włosów na ciepło, w której sztuczne włosy mocuje się za pomocą keratyny. Zabieg wykonuje się za pomocą zgrzewarki w temperaturze około 170°C lub pistoletu w temperaturze 70°C. Minusem tej metody jest to, że trzeba często ją odnawiać, bo łączenia przesuwają się w dół razem ze wzrostem włosa. Jest to rozwiązanie dosyć trwałe, kosmyki utrzymują się przez 3-4 miesiące.

Zniszczone włosy po przedłużaniu – czy metoda kanapkowa wpływa na kondycję włosa?

Metoda kanapkowa to jedna z najłagodniejszych technik przedłużania dla naturalnych włosów. Podczas zabiegu pasma są tylko „oklejane” taśmami z przedłużonymi włosami, nic nie jest na nich zaciskane ani spajane chemicznie lub termicznie. Metoda ta jest więc polecana dla osób o delikatnych, cienkich włosach. Należy jednak pamiętać, że bardzo długie włosy doczepiane mogą jednak delikatnie obciążać włosy i wywierać nacisk na skórę głowy i cebulki włosowe, więc jeśli masz zniszczone włosy nie przesadzaj z długością przedłużania.

Koszt przedłużania i zagęszczania włosów metodą kanapkową waha się od 800 zł do 2500 zł i uzależniony jest od stopnia zagęszczenia oraz przedłużenia włosów. Jeśli mamy niewiele włosów i chcemy je tylko widocznie zagęścić, koszt takiego zabiegu będzie o wiele niższy, niż jeśli mamy gęste pasma sięgające do ramion, a marzymy o włosach do pasa.

Przedłużanie i zagęszczanie włosów metodą tape on

Jednym z najpopularniejszych zabiegów w naszym salonie jest przedłużanie i zagęszczanie włosów metodą tape on. Powszechnie sposób ten nazywa się też metodą "kanapkową". Nazwa nawiązuje do procesu przytwierdzania doczepów. Na naturalne włosy klientki nakłada się specjalne silikonowe, antyalergiczne taśmy z przytwierdzonymi kosmykami, co tworzy włosową "kanapkę". Paski umieszcza się tuż przy skórze głowy. Są lekkie, elastyczne i transparentne. Metoda ta nie wymaga wykorzystania ciepła, ponieważ spoiwem jest specjalny, bezpieczny dla włosów klej. Taśmy są bardzo wytrzymałe, dlatego z powodzeniem można je wielokrotnie zdejmować i zakładać, np. podczas korekty.

Wiele kobiet rozważających taki zabieg przeszukuje Internet wpisując frazę "metoda kanapkowa czy niszczy włosy". Profesjonalnie wykonane doczepianie włosów metodą tape on w salonie RStyle Hair jest całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne. Nasza specjalistka posiada odpowiednie kwalifikacje oraz wieloletnie doświadczenie. Idealnie dobierze każde pasmo, by nie obciążać cebulek ani struktury naturalnych włosów. Stosowany przez nas klej nie jest gorący, a także nie ma agresywnego składu. Metoda ta jest zdecydowanie najdelikatniejszą opcją ze wszystkich dostępnych sposobów na przedłużanie i zagęszczanie włosów.

Proces ten trwa od 2 do 4 godzin i wymaga przeszkolonego profesjonalisty - jeśli nie zostanie wykonany prawidłowo, może powodować podrażnienie skóry głowy i wypadanie włosów, jeśli koraliki są zbyt ciasne lub źle umieszczone.

Czytaj dalej...

Można też zmieszać łyżeczkę soku cytrynowego z cynamonem i taką mieszankę nałożyć na pryszcza takich maseczek na pryszcze powinny jednak unikać osoby z bardzo wrażliwą cerą, ponieważ cynamon jeszcze bardziej ją podrażni.

Czytaj dalej...

Włosami, których używa się do przedłużania metodą kanapkową są tak zwane remy czyli włosy z łuskami skierowanymi w tym samym kierunku, co sprawia, że nie są one podatne na rozdwajanie, plątanie i kołtunienie.

Czytaj dalej...

Czym są Przedłużanie za pomocą mikropołączeń jest zaprojektowane tak, aby pokryć całą głowę i jest instalowane poprzez przymocowanie małych wiązek włosów do sekcji własnych włosów za pomocą silikonowych koralików jest to podobne do I-tips, które wykorzystują małe plastikowe rurki do mocowania końcówek włosów.

Czytaj dalej...