Wady metody kanapkowej - Szukając równowagi między zaletami a ograniczeniami
Najpopularniejsze metody zagęszczania włosów
Najpopularniejsze metody zagęszczania włosów to przyczepianie pasm na ringi, klipsy lub taśmę, a także sczepianie pasm metodą ultradźwiękową i keratynową.
Zagęszczanie włosów na microringi
Metoda fryzjerska to najbardziej popularny sposób na zagęszczenie włosów. Polega ona na doczepianiu włosów syntetycznych lub naturalnych za pomocą microringów, czyli małych, najczęściej miedzianych obręczy. Jest to metoda zagęszczania włosów na zimno, czyli bez użycia wysokiej temperatury. Pasma wyglądają bardzo naturalnie, a miejsce łączenia jest właściwie niewidoczne.
Zobacz także
Zagęszczanie włosów na klipsy
To najprostsza i najtańsza metoda zagęszczania włosów. Dodatkowym atutem jest to, że kosmyki można odpiąć w każdej chwili, a nawet trzeba w przypadku mycia głowy oraz na noc. To rozwiązanie polega na dopięciu włosów za pomocą małych spinek. Mogę być one nieco widoczne, szczególnie przy jasnych i cienkich włosach.
Metoda kanapkowa
Zagęszczanie włosów metodą hairtalk, czyli kanapkową polega na doklejeniu silikonowych taśm do wybranych pasm przy samej skórze głowy. Dzięki temu, że kosmyki nie są przyczepiane do pojedynczych pasm, lecz do całych partii, naturalne włosy nie są obciążone. To świetny wybór dla posiadaczek cienkich i delikatnych pasm. Nie sprawdzi się w przypadku, jeśli lubimy często spinać włosy.
Metoda ultradźwiękowa
To rozwiązanie jest bardzo trwałe, a sztuczne włosy utrzymują się nawet przez pół roku. Kosmyki sczepiane są na zimno za pomocą ultradźwięków. Łączenie jest bardzo małe i niewidoczne. Minusem jest to, że dość trudno ściągnąć włosy i może to prowadzić do ich zniszczenia.
Metoda keratynowa
Jest to metoda doczepiania włosów na ciepło, w której sztuczne włosy mocuje się za pomocą keratyny. Zabieg wykonuje się za pomocą zgrzewarki w temperaturze około 170°C lub pistoletu w temperaturze 70°C. Minusem tej metody jest to, że trzeba często ją odnawiać, bo łączenia przesuwają się w dół razem ze wzrostem włosa. Jest to rozwiązanie dosyć trwałe, kosmyki utrzymują się przez 3-4 miesiące.
Przedłużanie włosów metodą kanapkową – na czym polega?
Metoda kanapkowa (tape on) polega na przedłużaniu i zagęszczaniu włosów przy pomocy przezroczystych, lekkich taśm silikonowych o szerokości kilku centymetrów (zwykle od czterech do pięciu centymetrów). Przytwierdzone są do nich pasma, które fryzjerka przykleja do nasady naturalnych kosmyków na głowie.
To właśnie od sposobu wykonywania zabiegu wzięła się potoczna nazwa tej stylizacji, czyli metoda kanapkowa. Pasmo naturalne znajduje się w środku owej kanapki – z obu stron przyklejone są do niego taśmy.
Do wykonania zabiegu fryzjer wykorzystuje taśmy o długości 40-60 cm . W zależności od gęstości twojej fryzury może wykonać od 10 do 30 doczepów , aby uzyskać oczekiwany efekt. Cała stylizacja trwa zaledwie jedną godzinę .
Nie obawiaj się, że twoja fryzura będzie wyglądać sztucznie, a kondycja naturalnych kosmyków się pogorszy. Nic bardziej mylnego! Ponieważ taśmy wykorzystywane w metodzie tape on są przezroczyste i lekkie – pozostają niewidoczne. Efekty tak wykonanej stylizacji nie pozostawiają po sobie śladów (w przeciwieństwie do przedłużania metodą keratynową czy micro-ring). Ponadto taśmy silikonowe nie obciążają fryzury oraz nie wyrywają ani nie plączą pasm włosów naturalnych (nawet podczas samodzielnie wykonywanych stylizacji).
Dlaczego wypadają ci włosy i jak temu zaradzić? Wyjaśnia trycholożka Marta Klowan
Przedłużanie i zagęszczanie włosów metodą tape on
Jednym z najpopularniejszych zabiegów w naszym salonie jest przedłużanie i zagęszczanie włosów metodą tape on. Powszechnie sposób ten nazywa się też metodą "kanapkową". Nazwa nawiązuje do procesu przytwierdzania doczepów. Na naturalne włosy klientki nakłada się specjalne silikonowe, antyalergiczne taśmy z przytwierdzonymi kosmykami, co tworzy włosową "kanapkę". Paski umieszcza się tuż przy skórze głowy. Są lekkie, elastyczne i transparentne. Metoda ta nie wymaga wykorzystania ciepła, ponieważ spoiwem jest specjalny, bezpieczny dla włosów klej. Taśmy są bardzo wytrzymałe, dlatego z powodzeniem można je wielokrotnie zdejmować i zakładać, np. podczas korekty.
Wiele kobiet rozważających taki zabieg przeszukuje Internet wpisując frazę "metoda kanapkowa czy niszczy włosy". Profesjonalnie wykonane doczepianie włosów metodą tape on w salonie RStyle Hair jest całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne. Nasza specjalistka posiada odpowiednie kwalifikacje oraz wieloletnie doświadczenie. Idealnie dobierze każde pasmo, by nie obciążać cebulek ani struktury naturalnych włosów. Stosowany przez nas klej nie jest gorący, a także nie ma agresywnego składu. Metoda ta jest zdecydowanie najdelikatniejszą opcją ze wszystkich dostępnych sposobów na przedłużanie i zagęszczanie włosów.
Zagęszczanie włosów - cena
Cena zagęszczania włosów zależna jest od wybranej metody oraz lokalizacji salonu. Wybierając metodę kanapkową, trzeba się liczyć z kosztem od 500 do 2000 złotych, w zależności od ilości i rodzaju pasm. Metody keratynowa i ultradźwiękowa są jeszcze droższe- w tym przypadku trzeba wydać od 800 do 2500 zł. Zdecydowanie tańsze są microringi i klipsy, za które zapłacimy 500-800 złotych. Nieco trwalsza metoda, czyli metoda kanapkowa będzie o około 100 złotych droższa.
Poniżej znajdziecie opinie z naszego forum z wątku o zagęszczaniu włosów, które dotyczą różnych metod uzyskania gęstej i bujnej fryzury.
Ja mam zagęszczone włosy. Bardzo dobrze mi się je nosi. Z tym że moja fryzjerka zrobiła pewien trik, aby wyglądały one naturalnie. Podzieliła pasemko na pół i w ten sposób nie da się pozna, gdzie jest mój włos, a gdzie nie mój. Włosy takie nosze średnio 4 miesiące. Jeśli chodzi o cenę, to nie jest to tania metoda. Ta, którą ja stosuje, to jakaś tam najnowsza za pomocą ultradźwięków (co nie pali włosów). Za jedno podzielone pasemko płace 11 zł. - iness.m
Raz doczepiałam sobie te pasemka i więcej już tego nie zrobię!! Jak poszłam do fryzjera, powiedział mi, że to nie niszczy włosów itp., a co się okazało, ze te sztuczne pasma są zgrzewane z moimi i po ciągnięciu pasemek połowa moich została własnie w tych zgrzewach tragedia! - ma-li-na
Moje pierwsze przedłużenie włosów odbyło się wtedy, jak miałam praktycznie najjaśniejszy blond z możliwych, a więc wiadomo, włosy przesuszone, łamiące się końcówki itd. Po zdjęciu przedłużonych włosów moje włosy były krótsze o min. 7-8 cm od pierwotnych (. ) Ostatnio przedłużałam włosy po raz 3 i po zdjęciu ich, a przed założeniem nowych, przyjrzałam się dokładnie moim włoskom i stan ich był znaaaacznie lepszy niż ten sprzed przedostatniego przedłużania. (. ) przedłużanie i zagęszczanie -owszem, ale jeśli nie masz włosów naprawdę zniszczonych bądź znacznie rozjaśnianych - Blondie24

Przedłużanie włosów tape on (metoda kanapkowa) – przed i po zabiegu
Przedłużanie włosów metodą kanapkowa nie wymaga specjalnego przygotowania, a fryzura po stylizacji nie stwarza większych trudności w pielęgnacji.
Warto jednak przed zabiegiem umyć włosy profesjonalnym szamponem . Zapytaj fryzjerkę z salonu, w którym planujesz wykonać zabieg, jaki preparat będzie do tego celu najbardziej odpowiedni.
Po przedłużeniu i zagęszczeniu fryzury metodą tape on – pamiętaj o codziennym stosowaniu odżywek lub masek nawilżających . W końcówki kosmyków wcieraj dodatkowo olejek pielęgnacyjny (np. arganowy). Jest to konieczne, ponieważ pasma włosów doczepianych nie są odżywiane przez skórę głowy. Rozważ także spanie w luźnym kucyku lub warkoczu, co zapobiegnie plątaniu się kosmyków .
Do czesania wykorzystuj szczotkę przeznaczoną do włosów przedłużanych , ponieważ grzebień może negatywnie wpłynąć na ich estetyczny wygląd.
Pamiętaj przy tym, że taśmy przykleja się do nasady pasm naturalnych. Konieczne będzie więc powtarzanie zabiegu co około pięć tygodni, wraz ze wzrostem włosów . Poprawki wykonuje się przy wykorzystaniu tych samych taśm (można je powtórnie zastosować nawet pięciokrotnie).
Warkoczyki syntetyczne – cena, jak myć, ile się trzymają
