Mikrodermabrazja diamentowa na brzuch - Nowa Metoda dla Promiennej Skóry
Mikrodermabrazja – co to za zabieg?
Mikrodermabrazja to zabieg sprowadzający się do złuszczania martwych, rogowaciejących komórek naskórka. Najbardziej zewnętrzna warstwa skóry, czyli naskórek podlega okresowemu złuszczaniu. Obumierające komórki skóry przemieszczają się w kierunku naskórka i zastępowane są przez nowe komórki. Dla prawidłowego funkcjonowania skóry, a także jej nienagannego wyglądu ogromne znaczenie ma regularne złuszczanie naskórka, co zapobiega jego nadmiernemu rogowaceniu oraz naruszeniu ochronnej warstwy hydrolipidowej skóry. Mikrodermabrazja służy mechanicznemu ścieraniu warstwy rogowej naskórka, z jednoczesnym zasysaniem złuszczonych komórek. Dzięki połączeniu ścierania komórek oraz zasysania ich z wykorzystaniem podciśnienia, możliwe jest uzyskanie efektu złuszczenia skóry oraz wykonania próżniowego masażu. Głębokość złuszczania naskórka podczas zabiegu mikrodermabrazji jest kontrolowana, dzięki czemu można ograniczyć zasięg zabiegu wyłącznie do powierzchniowych warstw skóry. Przekłada się to na znikomą inwazyjność zabiegu i brak konieczności gojenia się skóry.
Efekty mikrodermabrazji to przede wszystkim rewitalizacja skóry, przywrócenie jej kolorytu i blasku. Dzięki złuszczaniu wierzchnich warstw skóry, a jednocześnie – pobudzenia podziałów komórkowych i syntezy włókien kolagenowych, możliwe jest zredukowanie widoczności takich defektów skórnych jak drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe czy rozstępy, a także rozszerzone pory i zaskórniki. Pobudzone zostają procesy regeneracji skóry, spowolnione jest jej starzenie się. Mikrodermabrazja na trądzik pozwala na dogłębne oczyszczenie skóry, zredukowanie zaskórników i zminimalizowanie rozwoju zmian trądzikowych. Mikrodermabrazja na blizny pomaga wyrównać powierzchnię skóry oraz stymuluje przebudowę skóry, dzięki czemu możliwe jest spłycenie blizn i wyrównanie ich kolorytu.
Mikrodermabrazja diamentowa – opis zabiegu
Sam zabieg nie trwa długo (do 30 min) i zależy od wielkości powierzchni poddawanej oczyszczaniu. Tydzień przed mikrodermabrazją diamentową należy zrezygnować z depilacji i peelingów mogących wywołać podrażnienia. Ważna jest też konsultacja ze specjalistą, który upewni się, że można przeprowadzić zabieg.
Pierwszy etap mikrodermabrazji diamentowej to oczyszczenie skóry z makijażu i nadmiaru sebum, następnie wykonywany jest masaż pobudzający krążenie. Kolejny krok to usunięcie martwego naskórka za pomocą głowicy, która pod wpływem ciśnienia i drobinek diamentowych delikatnie ściera skórę. Istnieje możliwość dobrania określonej głębokości czy ilości powtórzeń na danej strefie ciała. Zabieg kończy się zwykle nałożeniem delikatnej maseczki, która odżywia i zabezpiecza skórę.
A jaki krem po mikrodermabrazji diamentowej będzie odpowiedni? Najlepiej nawilżający i posiadający wysoki filtr przeciwsłoneczny, który zapewni ochronę delikatnej skóry przed szkodliwymi promieniami UV.
Jak często mikrodermabrazja diamentowa powinna być wykonywana? Ilość zabiegów dostosowuje się do indywidualnych preferencji. Zwykle zadowalające efekty daje seria 4-5 zabiegów (do 10 zabiegów w przypadku leczenia trądziku).
Mikrodermabrazja diamentowa - czy można ją zrobić w domu?
Chociaż w sieci znajdziemy artykuły opisujące, jak samodzielnie wykonać mikrodermabrazję krok po kroku, nie polecamy ich naśladować. Niestety, urządzenia do wykonywania mikrodermabrazji w domu nie są w stanie odtworzyć technologii wysokiej jakości głowic diamentowych, czyli elementów, które są niezbędne dla całego procesu złuszczania i regeneracji komórek, a używanie tańszych zamienników może przynieść nam więcej kłopotów, niż korzyści.
“Domowa mikrodermabrazja może doprowadzić do przetarcia skóry, a co za tym idzie do zaburzeń w barierze hydrolipidowej naskórka. To niestety wiąże się z nieestetycznymi strupami i możliwością powstawania blizn. Późniejsza regeneracja skóry twarzy może trwać kilka tygodni, a niektóre zmiany mogą być niemożliwe do usunięcia” - mówi kosmetolog Emilia Wieczorkowska.
Jak w przypadku każdej znaczącej ingerencji w wygląd skóry twarzy, warto więc najpierw skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą, aby nie tylko osiągnąć pożądane rezultaty, ale też przede wszystkim nie zrobić sobie krzywdy.
Mikrodermabrazja diamentowa – efekty
Jeżeli chodzi o skuteczność, jaką uzyskuje mikrodermabrazja diamentowa, efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Z powierzchni skóry znikają łagodne zmarszczki i blizny. Naskórek jest dotleniony i oczyszczony z zaskórników. Mikrodermabrazja diamentowa sprawia, że zmiany trądzikowe na skórze są mało widoczne. Zabieg zmniejsza też rozstępy czy oznaki cellulitu. Diamentowa głowica, wyrównując powierzchnię naskórka i odsłaniając jego nową warstwę, pozwala pozbyć się przebarwień, wyrównując tym samym koloryt skóry. Oczyszczanie za pomocą mikrodermabrazji sprawia, że składniki odżywcze lepiej przenikają przez warstwę rogową, przez co ich działanie jest o wiele bardziej skuteczniejsze.
Dla wzmocnienia efektów mikrodermabrazji można łączyć ją z innymi zabiegami, które pielęgnują skórę aktywnymi substancjami. Dogłębnie oczyszczona powierzchnia naskórka będzie bardziej podatna na odżywienie i odmłodzenie.
Mikrodermabrazja – na czym polega, jakie są efekty i przeciwwskazania?
Mikrodermabrazja to zabieg mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Zabieg pozwala uzyskać efekt wygładzenia skóry, spłycenia blizn i rozjaśnienia przebarwień, redukcji zaskórników i rozszerzonych porów. Można go wykonać w salonie kosmetycznym, a dzięki dostępności odpowiednich urządzeń możliwe jest także wykonanie mikrodermabrazji domowej.
- Mikrodermabrazja – co to za zabieg?
- Rodzaje mikrodermabrazji
- Wskazania do wykonania mikrodermabrazji
- Mikrodermabrazja – na czym polega?
- Zalecenia przed i po zabiegu
- Mikrodermabrazja – przeciwwskazania
- Mikrodermabrazja domowa