Mikrodermabrazja diamentowa na brzuch - Nowa Metoda dla Promiennej Skóry

Mikrodermabrazja diamentowa - na czym polega i jakie daje efekty?

Chociaż na rynku istnieje wiele produktów pielęgnacyjnych, które możesz włączyć do swojej beauty rutyny, aby uzyskać ultra gładką skórę, czasami potrzebuje ona bardziej intensywnego traktowania. Właśnie wtedy decydujemy się na mikrodermabrazję. Mimo że zabieg wiąże się z delikatnym nakłuwaniem skóry, co na początku może przerażać, korzyści z niego płynące sprawiają, że w ostatecznym rozrachunku warto regularnie go wykonywać.

W tym artykule:
  1. Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa?
  2. Przeciwwskazania do mikrodermabrazji
  3. Mikrodermabrazja diamentowa - ile kosztuje?
  4. Mikrodermabrazja diamentowa - czy można ją zrobić w domu?
  5. Urządzenia i kosmetyki do mikrodermabrazji diamentowej
  6. Efekty mikrodermabrazji diamentowej
  7. Mikrodermabrazja diamentowa opinie

Mikrodermabrazja to mało inwazyjny zabieg, który wykorzystuje specjalną głowicę do delikatnego złuszczania skóry i usunięcia martwych komórek na jej powierzchni. Jeśli zdarza ci się mieć matową, szorstką skórę, sesja mikrodermabrazji wygładzi ją i odżywi, dzięki czemu maska, serum lub krem nawilżający będą mogły skuteczniej wniknąć w jej głąb.

Istnieją różne rodzaje tego zabiegu: mikrodermabrazja tlenowa, mikrodermabrazja korundowa, mikrodermabrazja tlenowa, czy mikrodermabrazja igłowa. Jednym z najbardziej popularnych rodzajów mikrodermabrazji jest jednak mikrodermabrazja diamentowa, która złuszcza martwy naskórek za pomocą "różdżki" zakończonej laserowo ciętym diamentem.

Mikrodermabrazja – na czym polega, jakie są efekty i przeciwwskazania?

Mikrodermabrazja to zabieg mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Zabieg pozwala uzyskać efekt wygładzenia skóry, spłycenia blizn i rozjaśnienia przebarwień, redukcji zaskórników i rozszerzonych porów. Można go wykonać w salonie kosmetycznym, a dzięki dostępności odpowiednich urządzeń możliwe jest także wykonanie mikrodermabrazji domowej.

  1. Mikrodermabrazja – co to za zabieg?
  2. Rodzaje mikrodermabrazji
  3. Wskazania do wykonania mikrodermabrazji
  4. Mikrodermabrazja – na czym polega?
  5. Zalecenia przed i po zabiegu
  6. Mikrodermabrazja – przeciwwskazania
  7. Mikrodermabrazja domowa

Mikrodermabrazja diamentowa – opis zabiegu

Sam zabieg nie trwa długo (do 30 min) i zależy od wielkości powierzchni poddawanej oczyszczaniu. Tydzień przed mikrodermabrazją diamentową należy zrezygnować z depilacji i peelingów mogących wywołać podrażnienia. Ważna jest też konsultacja ze specjalistą, który upewni się, że można przeprowadzić zabieg.

Pierwszy etap mikrodermabrazji diamentowej to oczyszczenie skóry z makijażu i nadmiaru sebum, następnie wykonywany jest masaż pobudzający krążenie. Kolejny krok to usunięcie martwego naskórka za pomocą głowicy, która pod wpływem ciśnienia i drobinek diamentowych delikatnie ściera skórę. Istnieje możliwość dobrania określonej głębokości czy ilości powtórzeń na danej strefie ciała. Zabieg kończy się zwykle nałożeniem delikatnej maseczki, która odżywia i zabezpiecza skórę.

A jaki krem po mikrodermabrazji diamentowej będzie odpowiedni? Najlepiej nawilżający i posiadający wysoki filtr przeciwsłoneczny, który zapewni ochronę delikatnej skóry przed szkodliwymi promieniami UV.

Jak często mikrodermabrazja diamentowa powinna być wykonywana? Ilość zabiegów dostosowuje się do indywidualnych preferencji. Zwykle zadowalające efekty daje seria 4-5 zabiegów (do 10 zabiegów w przypadku leczenia trądziku).

Dzięki złuszczaniu wierzchnich warstw skóry, a jednocześnie pobudzenia podziałów komórkowych i syntezy włókien kolagenowych, możliwe jest zredukowanie widoczności takich defektów skórnych jak drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe czy rozstępy, a także rozszerzone pory i zaskórniki.

Czytaj dalej...

działanie termiczne cieplne - pod wpływem ciepła rozszerzają się naczynia krwionośne, wzrasta zaopatrzenie komórek w krew, a wraz z nią tlen i składniki odżywcze, dzięki czemu fibroblasty zostają pobudzone do produkcji kolagenu i elastyny.

Czytaj dalej...

And the final piece of the puzzle is solved as the pneumatic pressure of that closed loop system infuses a salicylic solution right down to the base of the pores where it can really go to work eliminating the P acnes where they have been living and thriving.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja diamentowa , wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu; głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu; tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,.

Czytaj dalej...