Kategorie

Mikrodermabrazja diamentowa na brzuch - Nowa Metoda dla Promiennej Skóry

Mikrodermabrazja – cena zabiegu

Cena pojedynczego zabiegu na twarz wynosi zwykle od 100 do 150 złotych. Mikrodermabrazja większych obszarów ciała, np. pleców to zazwyczaj koszt około 200 złotych. Warto pamiętać, że dla uzyskania najlepszych efektów, konieczne jest poddanie się serii 3-6 zabiegów.

Mikrodermabrazja polecana jest osobom, które zmagają się z niedoskonałościami skóry. Może być również przeprowadzona na skórze normalnej, by poprawić jej wygląd, napięcie i nawilżenie. Podstawowe wskazania do zabiegu to:

  • trądzik (zaskórnikowy, zaskórnikowo-grudkowy),
  • rozszerzone pory,
  • łojotok,
  • blizny potrądzikowe i pourazowe,
  • przebarwienia i uszkodzenia posłoneczne skóry,
  • rozstępy,
  • suchość skóry,
  • wiotkość skóry,
  • rogowacenie przymieszkowe,
  • zmarszczki,
  • nierówny koloryt skóry.

Podczas zabiegu usuwane są martwe komórki naskórka, a wraz z nimi szkodliwe, patogenne drobnoustroje, znajdujące się w porach skóry. Ścieranie powoduje intensywną stymulację mikrokrążenia w skórze, pobudza produkcję kolagenu i elastyny i odnowę skóry właściwej. Po zabiegu mikrodermabrazji skóra jest oczyszczona, odmłodzona, bardziej elastyczna, gładka. Koloryt skóry jest wyrównany. Mikrodermabrazja pozwala na lepsze wchłanianie substancji aktywnych, które zawarte są w kosmetykach. Polecana jest także przed poddaniem się zabiegom laserowym: fotoodmładzaniu, usuwaniu rozszerzonych naczynek lub przebarwień.

Urządzenie do mikrodermabrazji, a rodzaje zabiegu

W zależności od urządzenia wykorzystywanego do przeprowadzenia zabiegu, wyróżnia się 3 rodzaje mikrodermabrazji: diamentową, korundową oraz tlenową.

  • Mikrodermabrazja diamentowa wykonywana jest przy użyciu głowicy, na powierzchni której znajdują się bardzo małe, naturalne lub syntetyczne, diamenty. Podczas zabiegu urządzenie przesuwa się po skórze, złuszczając ją. Jednocześnie pompa, będąca częścią głowicy, pochłania usuwany naskórek. Dzięki temu podczas zabiegu nie powstaje pył. Mikrodermabrazja diamentowa trwa zwykle około 60 minut. Po jej zakończeniu skóra może być nieznacznie podrażniona i delikatnie zaczerwieniona. Ten rodzaj mikrodermabrazji polecany jest przede wszystkim osobom z wrażliwą i delikatną skórą.
  • Mikrodermabrazja korundowa – na głowicy aparatu do mikrodermabrazji umieszczone są mikronizowane kryształki tlenku glinu (korundu). Podczas zabiegu są one wypychane z urządzenia pod dużym ciśnieniem. Strumień kryształów uderza o powierzchnię skóry i usuwa w ten sposób warstwę rogową naskórka. Złuszczone komórki, podobnie jak w przypadku metody diamentowej, są natychmiastowo zasysane przez urządzenie. Mikrodermabrazja korundowa pozwala na głębsze oczyszczenie i silniejsze złuszczenie skóry niż w przypadku mikrodermabrazji diamentowej. Zabieg trwa zwykle około godziny. Po jego zakończeniu skóra może być mocno zaczerwieniona i podrażniona. Zabieg polecany jest przede wszystkim do skóry z przebarwieniami, rozstępami lub bliznami.
  • Mikrodermabrazja tlenowa (nazywana także oxydermabrazją) złuszcza naskórek przy pomocy soli fizjologicznej i tlenu. Obydwa składniki wyrzucane są z aparatu do mikrodermabrazji pod dużym ciśnieniem. Uderzając o skórę, usuwają one martwe komórki. Co więcej, metoda ta pozwala na głębokie dotlenienie i odżywienie skóry. Zabieg trwa zwykle około 30 minut. Mikrodermabrazja tlenowa nie podrażnia skóry. Polecana jest zwłaszcza do skóry dojrzałej, gdyż, dzięki zastosowaniu tlenu, to właśnie ta metoda pozwala na osiągnięcie najlepszych rezultatów w odmładzaniu i skóry i redukcji zmarszczek.

Mikrodermabrazja diamentowa – opis zabiegu

Sam zabieg nie trwa długo (do 30 min) i zależy od wielkości powierzchni poddawanej oczyszczaniu. Tydzień przed mikrodermabrazją diamentową należy zrezygnować z depilacji i peelingów mogących wywołać podrażnienia. Ważna jest też konsultacja ze specjalistą, który upewni się, że można przeprowadzić zabieg.

Pierwszy etap mikrodermabrazji diamentowej to oczyszczenie skóry z makijażu i nadmiaru sebum, następnie wykonywany jest masaż pobudzający krążenie. Kolejny krok to usunięcie martwego naskórka za pomocą głowicy, która pod wpływem ciśnienia i drobinek diamentowych delikatnie ściera skórę. Istnieje możliwość dobrania określonej głębokości czy ilości powtórzeń na danej strefie ciała. Zabieg kończy się zwykle nałożeniem delikatnej maseczki, która odżywia i zabezpiecza skórę.

A jaki krem po mikrodermabrazji diamentowej będzie odpowiedni? Najlepiej nawilżający i posiadający wysoki filtr przeciwsłoneczny, który zapewni ochronę delikatnej skóry przed szkodliwymi promieniami UV.

Jak często mikrodermabrazja diamentowa powinna być wykonywana? Ilość zabiegów dostosowuje się do indywidualnych preferencji. Zwykle zadowalające efekty daje seria 4-5 zabiegów (do 10 zabiegów w przypadku leczenia trądziku).

Mikrodermabrazja diamentowa – przeciwwskazania

Nie zawsze zabieg jest możliwy do wykonania. Przeciwwskazania do mikrodermabrazji diamentowej to m.in. zakażenia wirusowe lub grzybicze, zaawansowane stany trądziku, łuszczyca, opryszczka, słabe naczynia krwionośne, problemy z krążeniem, nowotwory, osłabienie i gorączka, rany czy bliznowce.

Dogłębne oczyszczenie i odżywienie naskórka można przeprowadzić nie tylko w gabinecie. Mikrodermabrazja diamentowa domowa jest możliwa dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków, takich jak maseczki, peelingi i żele o silnym działaniu złuszczającym. Najlepiej działa kilkuetapowy zabieg (oczyszczanie, złuszczanie, neutralizowanie i nawilżanie). Mikrodermabrazja diamentowa w domu może być przeprowadzona także za pomocą specjalnego podręcznego urządzenia. Cena takich urządzeń jest bardzo różna, niektóre modele kosztują 200zł, a inne, bardziej zaawansowane, nawet kilka tysięcy złotych. Jednak do domowej pielęgnacji wystarczające są te bardziej proste modele.

Zobacz też:

Zobacz video: Renata Przemyk zdecydowała się na wszczepienie do oka sztucznej soczewki. „To operacja, która może uwolnić od okularów do końca życia”

A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.

Czytaj dalej...

Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.

Czytaj dalej...

And the final piece of the puzzle is solved as the pneumatic pressure of that closed loop system infuses a salicylic solution right down to the base of the pores where it can really go to work eliminating the P acnes where they have been living and thriving.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...