Kiedy Nie Wykonywać Mikrodermabrazji - Ważne Wskazówki i Przeciwwskazania

Czy można opalać się po zabiegu?

Nie, nie powinno się opalać zarówno przed, jak i po zabiegu przez 3-4 tygodnie. Specjaliści medycyny estetycznej odradzają zabieg w okresie letnim, gdy promienie słońca działają najmocniej. W czasie zabiegu może dojść do mikrouszkodzeń, w wyniku których skóra staje się bardziej delikatna. Istnieje ryzyko, że pod wpływem promieniowania może dojść do nieestetycznego przebarwienia.

Skóra po mikrodermabrazji może być zaczerwieniona. Pozbywamy się martwego naskórka, który w naturalny sposób ochrania przed szkodliwym promieniowaniem UV. Podrażnienie to jasna wskazówka, że twoja skóra nie jest jeszcze gotowa, więc powinnaś na nią uważać i szczególnie dbać. Światło może spowodować powstanie niechcianych przebarwień, a nawet groźnych zmian. Nigdy nie zapominaj o stosowaniu kremu z filtrem nawet w pochmurne dni.

Kiedy więc najlepiej wykonać mikrodermabrazję? Specjaliści rekomendują, by serię zabiegów wykonać jesienią, zimą lub wczesną wiosną. To najlepszy moment, gdy nasłonecznienie nie jest zbyt duże.

Twoja prywatność jest dla nas ważna

Nasz serwis wykorzystuje mechanizmy między innymi takie jak cookies (ciasteczka), Web Storage i inne, które służą m.in. do zapewnienia optymalnej obsługi podczas wizyty w naszym serwisie. Powyższe mechanizmy mogą być wykorzystywane przez nas jak i przez naszych partnerów. Część z nich jest niezbędna do prawidłowego działania serwisu, w tym zapewnienia niezbędnego poziomu bezpieczeństwa, pozostałe (które możesz kontrolować) są wykorzystywane do:

  • obsługi dodatkowych funkcjonalności usprawniających działanie naszego serwisu,
  • analizy tego, w jaki sposób korzystasz z naszej strony,
  • marketingu bezpośredniego i wyświetlania reklam, w tym reklam spersonalizowanych,
  • udostępniania funkcji mediów społecznościowych.

Kliknij „Akceptuję i przechodzę do serwisu”, aby wyrazić zgodę na przetwarzanie przez nas i naszych partnerów Twoich danych w powyższych celach.

Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne, a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć, możesz też wycofać zgodę na przetwarzanie Twoich danych tylko w niektórych celach. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej lub chcesz przeprowadzić konfigurację szczegółową, to możesz tego dokonać za pomocą „Ustawień zaawansowanych”.

Więcej informacji na temat wykorzystywania narzędzi zewnętrznych w naszym serwisie znajdziesz w Regulaminie Serwisu.

Mikrodermabrazja – dla kogo będzie odpowiednia?

Wskazaniem dla zabiegu mikrodermabrazji mogą być:

przebarwienia i plamy pigmentacyjne

na skórze (o tym, dlaczego to bardzo dyskusyjne, za chwilę),

zaskórniki i rozszerzone pory (hmmm),

zwiotczała, jakby „papierowa” skóra,

rozstępy na brzuchu, udach i pośladkach,

męska cera, szczególnie tłusta

Reklamowana jako zabieg całoroczny, mikrodermabrazja silnie uwrażliwia cerę na promienie słoneczne, ale nie tylko! Również na promieniowanie np. ekranu komputera. Coraz więcej badań wskazuje to drugie źródło promieniowania jako poważny powód fotostarzenia i hiperpigmentacji. Zabieg likwidujący barierę ochronną skóry u osób z tendencją do przebarwień często powoduje ich nawracanie – niekorzystny efekt jo-jo. Stosowanie SPF jest konieczne.

Blizny potrądzikowe – tak, tutaj mikrodermabrazja rzeczywiście działa,

Zaskórniki i rozszerzone pory NIE są kwestią zewnętrzną i zamiast zabiegami ukrywać problem, należy zadziałać u podstaw problemu! O tym za chwilę,

Zmarszczki – efekt chwilowy, bo skóra pozbawiona naturalnej ochrony będzie gwałtownie traciła wilgoć przez naskórek. Gdy zabieg wykonany zostanie bardzo delikatnie, może się sprawdzić dzięki zwiększonej absorpcji pielęgnacji, np. silnego serum peptydowego typu Adifill i Botoks-like. Tyle, że dobre serum wnika głęboko i bez potrzeby naruszania warstwy ochronnej cery,

Wiotka, odwodniona, „papierowa” skóra i rozstępy – spowodowane są one brakiem kolagenu w strukturach skóry… Prawdą jest, że takie cery potrzebują mocnego pobudzenia. Stosowałabym jednak takie formy pobudzania, które nie będą dodatkowo sprawiały, że skóra stanie się jeszcze cieńsza! Mój wybór padłby raczej na mikronakłuwanie, roller galwaniczny, głębokie masaże dłońmi czy płytką Gua-sha

Męska cera, szczególnie gruba i tłusta – jedyne, zdecydowane „tak” dla mikrodermabrazji, jednak maksymalnie co 2 miesiące.

Czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to skuteczny zabieg odmładzający i regenerujący skórę, stanowiący doskonały wstęp do wielu procedur pielęgnacyjnych. Precyzyjna możliwość kontroli głębokości złuszczania nadaje zabiegowi indywidualnego charakteru i stanowi o jego bezpieczeństwie i uniwersalności. Mikrodermabrazja stymuluje fizjologiczne sposoby remodelingu skóry, co skutkuje jej odmłodzeniem, wygładzeniem oraz rozjaśnieniem.

Wyróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji:

  • mikrodermabrazja diamentowa uznawana jest za najłagodniejszą postać zabiegu, wykorzystywana jest głowica diamentowa o optymalnej grubości ziaren, która przykładana jest do skóry i umożliwia stopniowe złuszczanie kolejnych warstw naskórka
  • mikrodermabrazja korundowa pozwala na bardziej intensywne złuszczanie zrogowaciałego naskórka, w zabiegu wykorzystywane są kryształki korundu, działające na skórę w postaci strumienia pod wysokim ciśnieniem
  • mikrodermabrazja z wykorzystaniem soli fizjologicznej i tlenu, określana także jako oxybrazja, ta postać mikrodermabrazji idealnie sprawdza się nawet w przypadku bardzo wrażliwej, skłonnej do podrażnień cery

Mikrodermabrazja jest zabiegiem bardzo uniwersalnym, pozwalającym na wykonanie zaawansowanego złuszczania naskórka nie tylko na twarzy, ale także wybranych obszarach ciała. Idealnie sprawdza się zarówno w pielęgnacji skóry młodej, jak i dojrzałej.

Używasz delikatnych kwasów i retinoidu HPR na co dzień?

Jeżeli twarz regularnie pielęgnujesz kwasami niepowodującymi foto-uczuleń, takimi jak glukonolakton czy kwas laktobionowy, obecnymi np. w Nektarze Tonizująco- Wygładzającym, a na wieczór stosujesz Retinoid HPR z Bakuchiolem, to martwe komórki zostają na bieżąco rozpuszczane, a Ty możesz skupić się na ochronie, a nie niszczeniu, płaszcza hydrolipidowego skóry.

A jednak chcesz spróbować zabiegu mikrodermabrazji?

Zwróć się do doświadczonego kosmetologa-dermatologa, który starannie dobierze parametry zabiegu lub go odmówi, jeśli będzie to uzasadnione.

Autorka: Olga Szemley - Założycielka Yogattractive & Yogatwarzy

Pionierka jogi twarzy w Polsce, twórczyni Yogatwarzy i Yogattractive (Jogatwarzy.com), jedynej metody jogi twarzy i automasażu w Polsce posiadającej certyfikat fizjoterapii. Uhonorowana tytułem Człowiek Roku 2024. Jej profesjonalny Kurs Jogi Twarzy otrzymał statuetkę Beauty Prestige Awards za Najlepszy Program Szkoleniowy Branży Beauty 2024. Znana z licznych występów w TV promujących „zdrową urodę”.

A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.

Czytaj dalej...

Chociaż nie jest to zabieg inwazyjny nie prowadzi do przerwania ciągłości naskórka , uważany jest za zabieg z pogranicza kosmetologii ze względu na moc działania i wykorzystywany do jego wykonania sprzęt.

Czytaj dalej...

Slide Image 4 Title Welcome to D5 Socialia Theme, Visit D5 Creation for Details D5 Socialia is a WordPress Theme which is Ideal for Social Organizations, NGOs, CBOs, Environmental Organizations, Societies, Climate Change Related Progrms.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...