Kiedy Nie Wykonywać Mikrodermabrazji - Ważne Wskazówki i Przeciwwskazania


Mezoterapia igłowa - kiedy widać efekty?


Efekty są widoczne gołym okiem zaledwie po kilku zabiegach. Już po pierwszej wizycie cera staje się jędrniejsza, nawilżona i bardziej błyszcząca - wszystko to za sprawą kolagenu i elastyny, których działanie pobudza mezoterapia igłowa. Mezoterapia uzupełnia także niedobory witamin i minerałów, wspomaga procesy krążenia i zmniejsza efekty starzenia.


Częstotliwość wykonywania kuracji metodą igłową ustalana jest z lekarzem już we wstępnych fazach konsultacji. Standardowo rozpoczyna się ona 4 zabiegami, wykonywanymi co tydzień lub co dwa tygodnie. By utrwalić osiągnięte efekty, warto powtarzać zabieg 2 razy w miesiącu. Ostatnim, choć nieobowiązkowym krokiem, jest odbycie zabiegu przypominającego - wykonuje się go raz na pół roku.

Cena mezoterapii waha się w zależności od miejsca wykonywania zabiegu oraz od rodzaju i ilości zużytego do niej preparatu, najczęściej wynosi jednak 400 złotych za zabieg.

Mikrodermabrazja − kiedy wykonać i czy warto?

Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny, który cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest nie tylko skuteczny, ale także bezpieczny. Na czym polega mikrodermabrazja? Jakie są wskazania do wykonania zabiegu? Kto nie powinien poddawać się mikrodermabrazji?

  • Mikrodermabrazja, czyli mikropeeling
  • Umów się do dermatologa
  • Jakie są rodzaje mikrodermabrazji?
  • Kto może skorzystać z zabiegu mikrodermabrazji?
  • Kto nie powinien poddawać się mikrodermabrazji?
  • Jak przygotować się do zabiegu mikrodermabrazji?

Używasz delikatnych kwasów i retinoidu HPR na co dzień?

Jeżeli twarz regularnie pielęgnujesz kwasami niepowodującymi foto-uczuleń, takimi jak glukonolakton czy kwas laktobionowy, obecnymi np. w Nektarze Tonizująco- Wygładzającym, a na wieczór stosujesz Retinoid HPR z Bakuchiolem, to martwe komórki zostają na bieżąco rozpuszczane, a Ty możesz skupić się na ochronie, a nie niszczeniu, płaszcza hydrolipidowego skóry.

A jednak chcesz spróbować zabiegu mikrodermabrazji?

Zwróć się do doświadczonego kosmetologa-dermatologa, który starannie dobierze parametry zabiegu lub go odmówi, jeśli będzie to uzasadnione.

Autorka: Olga Szemley - Założycielka Yogattractive & Yogatwarzy

Pionierka jogi twarzy w Polsce, twórczyni Yogatwarzy i Yogattractive (Jogatwarzy.com), jedynej metody jogi twarzy i automasażu w Polsce posiadającej certyfikat fizjoterapii. Uhonorowana tytułem Człowiek Roku 2024. Jej profesjonalny Kurs Jogi Twarzy otrzymał statuetkę Beauty Prestige Awards za Najlepszy Program Szkoleniowy Branży Beauty 2024. Znana z licznych występów w TV promujących „zdrową urodę”.

Mechanizmy reklamowe są wykorzystywane przez nas oraz naszych partnerów do budowania kontentu reklamowego w naszym serwisie lista partnerów może ulegać zmianie, jej aktualną wersję zawsze znajdziesz w tym miejscu.

Czytaj dalej...

A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.

Czytaj dalej...

Chociaż nie jest to zabieg inwazyjny nie prowadzi do przerwania ciągłości naskórka , uważany jest za zabieg z pogranicza kosmetologii ze względu na moc działania i wykorzystywany do jego wykonania sprzęt.

Czytaj dalej...

And the final piece of the puzzle is solved as the pneumatic pressure of that closed loop system infuses a salicylic solution right down to the base of the pores where it can really go to work eliminating the P acnes where they have been living and thriving.

Czytaj dalej...