Kiedy Nie Wykonywać Mikrodermabrazji - Ważne Wskazówki i Przeciwwskazania

Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja polega na stopniowym złuszczaniu wierzchnich warstw naskórka przy pomocy odpowiedniej techniki. Po oczyszczeniu skóry twarzy, szyi lub dekoltu, poddawana jest ona działaniu korundu, głowicy diamentowej czy strumienia soli fizjologicznej.

Zabieg mikrodermabrazji warto wykonać w serii 5- 10 zabiegów, powtarzanych co 1- 3 tygodnie. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie skóry, a po kilku dniach – delikatne jej złuszczenie. W tym okresie należy zachować szczególną higienę okolicy poddanej zabiegowej oraz stosować ochronę przeciwsłoneczną. Podczas gojenia się skóry nie należy stosować makijażu czy używać kosmetyków mogących podrażniać skórę. W pierwszej dobie po zabiegu należy unikać sauny, basenu czy intensywnego wysiłku fizycznego. Przez dwa tygodnie należy unikać ekspozycji na słońce i stosować filtry UV.

Zabieg mikrodermabrazji to dogłębna odnowa i remodeling skóry. Intensywne złuszczanie zewnętrznych warstw naskórka stymuluje komórki głębszych warstw do podziałów. Daje to efekt wygładzenia i ujędrnienia skóry, wyrównania jej kolorytu oraz struktury. Mikrodermabrazja może być wykonywana nawet na wrażliwej skórze.

Czy można korzystać z solarium?

Latem mamy szansę na naturalną opaleniznę, więc zimą wiele kobiet szuka innego rozwiązania i korzysta z solarium. Mikrodermabrazja nie jest wskazana po opalaniu, więc również wizyta w solarium przed i po nie jest najlepszym pomysłem. Sztuczna opalenizna także szkodzi skórze. Warto pamiętać, że nadmierne opalanie sprzyja powstawaniu zmarszczek i starzeniu się skóry.

Wiadomo już, że mikrodermabrazja latem to nie najlepszy pomysł, ale czy są jeszcze inne momenty, gdy wykonanie zabiegu jest niewskazane? Lekarze przestrzegają, by odpuścić sobie zabieg dzień przed ważnym wydarzeniem. Skóra bezpośrednio po mikrodermabrazji może być zaczerwieniona i podrażniona, a u niektórych osób nawet dłużej. Regenerację skóry może przyspieszyć odpowiednia pielęgnacja. Dowiedz się, jak zadbać o skórę po zabiegu. Jeśli chcesz wyglądać świetnie w ważnym dla ciebie dniu, musisz umówić się do salonu odpowiednio wcześniej.

Czy można opalać się po zabiegu?

Nie, nie powinno się opalać zarówno przed, jak i po zabiegu przez 3-4 tygodnie. Specjaliści medycyny estetycznej odradzają zabieg w okresie letnim, gdy promienie słońca działają najmocniej. W czasie zabiegu może dojść do mikrouszkodzeń, w wyniku których skóra staje się bardziej delikatna. Istnieje ryzyko, że pod wpływem promieniowania może dojść do nieestetycznego przebarwienia.

Skóra po mikrodermabrazji może być zaczerwieniona. Pozbywamy się martwego naskórka, który w naturalny sposób ochrania przed szkodliwym promieniowaniem UV. Podrażnienie to jasna wskazówka, że twoja skóra nie jest jeszcze gotowa, więc powinnaś na nią uważać i szczególnie dbać. Światło może spowodować powstanie niechcianych przebarwień, a nawet groźnych zmian. Nigdy nie zapominaj o stosowaniu kremu z filtrem nawet w pochmurne dni.

Kiedy więc najlepiej wykonać mikrodermabrazję? Specjaliści rekomendują, by serię zabiegów wykonać jesienią, zimą lub wczesną wiosną. To najlepszy moment, gdy nasłonecznienie nie jest zbyt duże.

Czy można opalać się przed zabiegiem mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja to zabieg bezpieczny, nawet dla osób, które mają wrażliwą cerę lub skłonność do alergii, jednak nie można zapomnieć o pewnych przeciwwskazaniach do zabiegu. Lato sprzyja okazjom do opalania, a to właśnie nadmierna ekspozycja skóry na słońce jest jedną z przeszkód wykonania do zabiegu. Dlatego niezalecane jest przeprowadzanie mikrodermabrazji o każdej porze roku.

Specjaliści medycyny estetycznej odradzają opalanie przed zabiegiem. Skóra przed wykonaniem mechanicznego peelingu nie może być uszkodzona. Wykluczone są jakiekolwiek ranki powstałe w wyniku innych zabiegów, opryszka, a także podrażnienia słońce. Nie od dziś wiadomo, że opalenizna nie jest zdrowa. Reakcją obronną skóry jest zaczerwienienie, a zbyt długa ekspozycja na słońcu kończy się poparzeniem. Dlatego po opalaniu, gdy skóra staje się wrażliwa, nie można jej dodatkowo podrażniać i ścierać ochronnej warstwy naskórka.

Mikrodermabrazja − kiedy wykonać i czy warto?

Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny, który cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest nie tylko skuteczny, ale także bezpieczny. Na czym polega mikrodermabrazja? Jakie są wskazania do wykonania zabiegu? Kto nie powinien poddawać się mikrodermabrazji?

  • Mikrodermabrazja, czyli mikropeeling
  • Umów się do dermatologa
  • Jakie są rodzaje mikrodermabrazji?
  • Kto może skorzystać z zabiegu mikrodermabrazji?
  • Kto nie powinien poddawać się mikrodermabrazji?
  • Jak przygotować się do zabiegu mikrodermabrazji?

Mechanizmy reklamowe są wykorzystywane przez nas oraz naszych partnerów do budowania kontentu reklamowego w naszym serwisie lista partnerów może ulegać zmianie, jej aktualną wersję zawsze znajdziesz w tym miejscu.

Czytaj dalej...

A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.

Czytaj dalej...

Chociaż nie jest to zabieg inwazyjny nie prowadzi do przerwania ciągłości naskórka , uważany jest za zabieg z pogranicza kosmetologii ze względu na moc działania i wykorzystywany do jego wykonania sprzęt.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja diamentowa , wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu; głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu; tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,.

Czytaj dalej...