Kategorie

Jak przygotować się do mikrodermabrazji - Skuteczne kroki do pięknej skóry

Mikrodermabrazja – co to za zabieg?

Mikrodermabrazja to zabieg sprowadzający się do złuszczania martwych, rogowaciejących komórek naskórka. Najbardziej zewnętrzna warstwa skóry, czyli naskórek podlega okresowemu złuszczaniu. Obumierające komórki skóry przemieszczają się w kierunku naskórka i zastępowane są przez nowe komórki. Dla prawidłowego funkcjonowania skóry, a także jej nienagannego wyglądu ogromne znaczenie ma regularne złuszczanie naskórka, co zapobiega jego nadmiernemu rogowaceniu oraz naruszeniu ochronnej warstwy hydrolipidowej skóry. Mikrodermabrazja służy mechanicznemu ścieraniu warstwy rogowej naskórka, z jednoczesnym zasysaniem złuszczonych komórek. Dzięki połączeniu ścierania komórek oraz zasysania ich z wykorzystaniem podciśnienia, możliwe jest uzyskanie efektu złuszczenia skóry oraz wykonania próżniowego masażu. Głębokość złuszczania naskórka podczas zabiegu mikrodermabrazji jest kontrolowana, dzięki czemu można ograniczyć zasięg zabiegu wyłącznie do powierzchniowych warstw skóry. Przekłada się to na znikomą inwazyjność zabiegu i brak konieczności gojenia się skóry.

Efekty mikrodermabrazji to przede wszystkim rewitalizacja skóry, przywrócenie jej kolorytu i blasku. Dzięki złuszczaniu wierzchnich warstw skóry, a jednocześnie – pobudzenia podziałów komórkowych i syntezy włókien kolagenowych, możliwe jest zredukowanie widoczności takich defektów skórnych jak drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe czy rozstępy, a także rozszerzone pory i zaskórniki. Pobudzone zostają procesy regeneracji skóry, spowolnione jest jej starzenie się. Mikrodermabrazja na trądzik pozwala na dogłębne oczyszczenie skóry, zredukowanie zaskórników i zminimalizowanie rozwoju zmian trądzikowych. Mikrodermabrazja na blizny pomaga wyrównać powierzchnię skóry oraz stymuluje przebudowę skóry, dzięki czemu możliwe jest spłycenie blizn i wyrównanie ich kolorytu.

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych . Nazywany jest również mikropeelingiem, co doskonale opisuje jego właściwości. Dzięki wykorzystaniu różnego rodzaju narzędzi przeprowadza się precyzyjny peeling, czyli złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Mikrodermabrazja należy do grupy peelingów mechanicznych .

Jakie są efekty mikrodermabrazji? Dzięki odpowiednio przeprowadzonemu zabiegowi peelingującemu możliwa jest skuteczna poprawa stanu skóry i niwelowanie jej niedoskonałości. Zabieg stosuje się m.in. w przypadku zmarszczek, przebarwień, blizn czy trądziku. Pozwala też pozbyć się zaskórników i nieestetycznych rozszerzonych porów. Sprawdza się w walce z rozstępami.

Mikropeeling najczęściej przeprowadza się w gabinecie kosmetycznym. Jednak dzięki nowoczesnym urządzeniom i specjalistycznym kosmetykom możliwe jest także wykonanie mikrodermabrazji w domu . W celu oczyszczenia skóry wykorzystuje się np. odkurzacz próżniowy do zaskórników .

Jak zrobić domową mikrodermabrazję?

Krok 1

Oczyszczanie i otwieranie porów

  • Zacznij od oczyszczenia cery. Umyj ją dokładnie płynem czy pianką do mycia twarzy.
  • Następnie nałóż na twarz maseczkę otwierającą pory, nazywaną także rozpulchniającą.
  • Możesz użyć maseczki sklepowej, cena to ok. 40 zł za opakowanie 150-200 ml
  • Lub zrobić sama maseczkę z rumianku i płatków owsianych. Wystarczy torebkę ziół zalać 2 szklankami wrzątku. Zaparzyć pod przykryciem 20 minut. Następnie 1 szklanką naparu zalać 2 łyżki płatków owsianych. Podgrzać, aż powstanie gęsta papka. Lekko ostudzić. Ciepłą, ale nie gorącą papkę nałożyć na twarz. Zdjąć po 20 minutach. Zmyć resztą naparu z rumianku.

Krok 2

Usuwanie martwego naskórka i zamykanie porów

  • Na umytej rumiankiem skórze możesz za pomocą urządzenia do mikrodermabrazji (od ok. 150 zł) przeprowadzić zabieg. Zabieg wykonuj zgodnie z zaleceniami podanymi w konkretnym modelu urządzenia. Zwróć uwagę na rodzaj końcówek i zacznij od tej najłagodniejszej dla skóry, na podany czas trwania zabiegu jaką zaleca producent oraz czy urządzenia ma być stosowane na suchą czy wilgotną skórę. Po użyciu nie zapomnij zdezynfekować głowicy.
  • Zwykle domową mikrodermabrazję wykonuje się na wilgotnej skórze przetartej np. solą fizjologiczną. I cały zabieg nie zajmuje więcej niż 5 minut. Urządzenia nie wolno trzymać w 1 miejscu. Należy je przesuwać od środka twarzy na boki, unikając okolic oczu.
  • Zamiast urządzenia możesz użyć domowej maseczki lub kremy do mikrodermabrazji. Jest to rodzaj maseczki czy kremu zawierające glinkę, które ściąga pory i peelingujące drobinki. Twarz masujemy 3-5 minut. Następnie zostawiamy kosmetyk na kwadrans. Po upływie czasu zmywamy letnią wodą.
  • W drogeriach internetowych ze składnikami kosmetycznymi możesz kupić korund kosmetyczny (6 zł/100 g). Jest to tlenek glinu w postaci białych mikrokryształów. Wystarczy wymieszać go z kremem (w proporcji ½ łyżki korundu i 3 łyżki kremu). I masować twarz 3 minuty, następnie spłukać letnią wodą. Zamiast kremu możesz użyć żelu do mycia twarzy, żelu aloesowego lub oliwki czy naturalnego oleju. W sklepach dostępne są też gotowe peelingi do twarzy z korundem.
  • Tak samo jak kupne maseczki do mikrodermabrazji czy peelingi z korundem podziała domowa maska z sody i soku cytrynowego. Wymieszaj 2 łyżki sody oczyszczonej, 1 łyżeczkę oliwy, sok wyciśnięty z 1 cytryny i łyżeczkę mleka. Utrzyj na gładką masę. Maską masuj twarz 2-3 minuty. Zostaw na 20 minut, zmyj letnią wodą.

Zalety mikrodermabrazji

Dlaczego warto zrobić zabieg mikrodermabrazji? Ma ona szereg korzyści, a istnieje niewielkie ryzyko, że zaszkodzi. Ważne jest, by w salonie wykonała go profesjonalistka i dobrała odpowiedni rodzaj zabiegu do naszej cery. Zaś domowy sposób jest jeszcze mniej inwazyjny niż salonowy. Jesień to doskonały czas na ten zabieg. Nie musimy obawiać się, że silne słońce podrażni nam skórę po jej złuszczeniu. Dzięki mikrodermabrazji pozbędziemy się przebarwień i zaskórników, które powstały latem. Ponadto odżywimy cerę przed świętami. Zabieg najlepiej powtarzać co 3 tygodnie.

Zabieg mikrodermabrazji

  • złuszcza stary naskórek, wygładzając
  • przyspiesza odnowę komórkową
  • usuwa zaskórniki i odblokowuje pory
  • poprawia krążenie krwi, a co za tym idzie koloryt skóry
  • zmniejsza widoczność zmarszczek
  • pobudza produkcję kolagenu, zwiększając elastyczność skóry
  • zwiększa wchłanianie substancji aktywnych
Idealna na przebarwienia i krosty. Prosty przepis na domową maseczkę z aspiryny

Przyśpieszenie procesu wymiany martwego naskórka na nowy, a także intensywne, głębokie oczyszczenie skóry i stymulacja naturalnych procesów, to podstawowe działania mikrodermabrazji, które gwarantują spektakularne efekty przy jednoczesnym bezpieczeństwie i braku inwazyjności.

Czytaj dalej...

W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych na pewno powinny znaleźć się aparaty do mikrodermabrazji i niezbędny sprzęt do mikrodermabrazji diamentowej , kt ó re pozwolą na wykonanie określonych zabieg ó w kosmetycznych.

Czytaj dalej...

Slide Image 4 Title Welcome to D5 Socialia Theme, Visit D5 Creation for Details D5 Socialia is a WordPress Theme which is Ideal for Social Organizations, NGOs, CBOs, Environmental Organizations, Societies, Climate Change Related Progrms.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...