Jak przygotować się do mikrodermabrazji - Skuteczne kroki do pięknej skóry

Jak używać urządzenia do mikrodermabrazji?

Jeśli same kosmetyki do domowej mikrodermabrazji są dla ciebie niewystarczające, możesz zainwestować w specjalne sprzęty do samodzielnego przeprowadzenia tego zabiegu. Ich ceny wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Możesz więc śmiało zaopatrzyć się w przyrządy do mikrodermabrazji w domu, takie jak np. odkurzacz próżniowy do zaskórników. Tego rodzaju urządzenia bez problemu (w przystępnej cenie) kupisz w internecie lub sklepach stacjonarnych (np. narzędzie z kilkoma końcówkami pokrytymi opiłkami szafiru). Zwróć uwagę, aby zawierało ono kilka głowic o działaniu peelingującym i zasysającym martwy naskórek, które pozwolą ci dopasować intensywność zabiegu do twoich potrzeb. Sprawdź też moc urządzenia, jego wagę i mobilność. Maszynka z głowicą diamentową zagwarantuje ci np. efekt podobny do tego w salonie kosmetycznym.

Bądź ostrożna i delikatna. Zawsze stosuj się do instrukcji oraz zaleceń producenta, korzystając z tych urządzeń. To nieco bardziej zaawansowany wariant niż opcja z produktami zakupionymi w aptece czy drogerii. Profesjonalny sprzęt pozwoli ci jednak na całkowitą niezależność w temacie mikrodermabrazji, a efekty będą spektakularne. Dodatkowym plusem jest fakt, że taka inwestycja prędko ci się zwróci.

Czy są jakieś skutki uboczne mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja rzadko wywołuje skutki uboczne , szczególnie przy wyborze delikatniejszych metod np. oksydermabrazji. Zdarzają się łagodne podrażnienia, na skutek których skóra jest zaczerwieniona, piecze lub swędzi. Może też pojawić się rumień lub uczucie mrowienia, jednak wszystkie te symptomy są przejściowe.

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań – nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg!

Mikrodermabrazja to bezpieczny i popularny zabieg kosmetyczny, polegający na złuszczaniu martwego naskórka. Dzięki dostępności różnych metod możemy dopasować jej rodzaj do indywidualnych potrzeb i wrażliwości skóry.

Niniejszy artykuł nie jest poradą medyczną i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Jak wykonać mikrodermabrazję w domu?

Skutki uboczne mikrodermabrazji są rzadkie, dlatego ten zabieg uchodzi za bezpieczny i coraz częściej wykonywany jest w domu. Możemy jednak spodziewać się po nim delikatnych podrażnień czy lekkiego zaczerwienienia. Niekiedy też skóra może nas piec i delikatnie swędzieć.

Mikrodermabrazja domowa cieszy się dobrymi opiniami, ponieważ w dłuższej perspektywie pozwala nam na, kluczową w temacie tych zabiegów, regularność, oszczędność pieniędzy i niesamowite efekty. Można stosować ją nie tylko profilaktycznie, ale również w celu zniwelowania skutków upływającego czasu i trądziku – bez względu na wiek.

Jeśli chcesz wykonać zabieg mikrodermabrazji samodzielnie, na początek istotnym elementem (nieco mniej inwazyjnym i mniej kosztownym niż profesjonalne sprzęty) są odpowiednie kosmetyki do mikrodermabrazji. Oferta jest szeroka – specjalne kremy, maski czy peelingi oparte na formule, która stosowana jest w gabinetach kosmetycznych. Przy pomocy ręcznego masażu sprawią, że skóra będzie oczyszczona, a naskórek stymulowany do odnowy. Po tym, jak wykonasz mikrodermabrazję, koniecznie przemyj twarz ciepłą wodą i aplikuj na nią tonik, a na końcu krem (świetnie sprawdzi się też maseczka). Mikrodermabrazję domową powinno się więc wykonywać w następującej kolejności: oczyszczenie skóry, peeling (trwający przez kilka minut masaż), zmycie produktu ciepłą wodą, aplikacja kwasu glikolowego, płyn neutralizujący, który ma za zadanie przywrócić skórze naturalne pH, nawilżenie + ochrona UV.

Jakie są efekty zabiegu mikrodermabrazji?

Zabieg mikrodermabrazji daje wiele pozytywnych efektów i może stanowić ważny element dbania o skórę. Sprawdzi się w przypadku pielęgnacji cery dojrzałej czy problematycznej, ale też jako podstawa profilaktyki. Wiele kobiet pragnie mieć cerę jak z photoshopa – to prosty krok w tym kierunku! Najlepiej jest stosować mikropeeling w połączeniu z dodatkowym odżywianiem i nawilżaniem skóry (Jakie kosmetyki najlepsze na lato?), ponieważ znacząco zwiększa wchłanialność substancji aktywnych. Co zatem daje nam mikrodermabrazja?

  • Skuteczne i precyzyjne złuszczanie martwego naskórka,
  • usuwanie zanieczyszczeń i zaskórników,
  • odblokowywanie porów,
  • eliminowanie skutków trądziku,
  • redukcję zmarszczek, przebarwień oraz blizn,
  • lepsze ukrwienie skóry, zwiększenie jej elastyczności i poprawę koloru,
  • zwiększenie produkcji kolagenu,
  • lepsze działanie kosmetyków i skuteczne przygotowanie do zabiegów kosmetycznych (np. mezoterapia bezigłowa czy mezoterapia igłowa ).

Mikrodermabrazja domowa przy użyciu specjalnych narzędzi – krok po kroku:

  1. Najpierw zrób demakijaż i dokładnie oczyść skórę (warto skorzystać z mokrego, ciepłego ręcznika, który otworzy pory).
  2. Włącz urządzenie i przyłóż głowicę pionowo do cery.
  3. Nie oczyszczaj zbyt wiele razy tego samego odcinka skóry – zacznij od brody do ust. Nie dociskaj maszynki zbyt mocno!
  4. Pora na nos (w kierunku od grzbietu do płatów) i czoło (od środka do boków).
  5. Oczyść policzki, zaczynając od dołu, następnie delikatnie przesuwaj głowicę na boki i ku górze.
  6. Wyrównaj pH skóry, używając toniku.
  7. Aplikuj na twarz serum/krem lub maskę, która dostosowana jest do twoich potrzeb.
  8. Nie zapominaj o ochronie przeciwsłonecznej!

Jak w większości rytuałów dotyczących świadomej pielęgnacji cery, tak i w tej sytuacji liczy się systematyczność i regularność zabiegów. Mikrodermabrazja już po pierwszych razach powinna jednak przynieść efekty, które zmotywują cię do tego, aby kontynuować swoją przygodę ze złuszczaniem martwego naskórka – bez względu na to, czy zdecydujesz się robić ją w salonie kosmetycznym, czy w zaciszu domowym przy użyciu specjalnych kosmetyków albo profesjonalnych narzędzi.

A jeśli w dodatku wybrany kosmetyk, tak jak te marki Tołpa, zawiera w pełni naturalne i przebadane dermatologicznie składniki aktywne, to możesz mieć pewność, że Twoja cera zostanie doskonale przygotowana do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych oraz wchłaniania wszystkich korzystnych substancji z kosmetyków.

Czytaj dalej...

Mikrodermabrazja to manualne oczyszczanie twarzy zabieg, który coraz częściej cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn pozwala na szybkie i proste odżywienie, odmłodzenie, regenerację i oczyszczenie skóry.

Czytaj dalej...

Do wyboru są między innymi sprzęty marki Beautifly, takie jak B-Derma PRO czy B-Derma ICE, urządzenie do usuwania wągrów i mikrodermabrazji Garett, sprzęt do mikrodermabrazji domowej HoMedics czy urządzenie marki Hoffen.

Czytaj dalej...

Mikrodermabrazja to manualne oczyszczanie twarzy zabieg, który coraz częściej cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn pozwala na szybkie i proste odżywienie, odmłodzenie, regenerację i oczyszczenie skóry.

Czytaj dalej...