Wszystko, co musisz wiedzieć o kremie pod oczy Mizon
Krem pod oczy AVA Opuncja i Aloes – skład
Krem zawiera cenione w pielęgnacji agnti-aginc składniki aktywne, takie jak:
- hydrolat lawendowy – działa kojąco i przeciwzapalnie,
- sok z aloesu – intensywnie nawilża i łagodzi podrażnienia,
- olej z orzechów makadamia – odżywia i regeneruje skórę, chroni przed podrażnieniami,
- oliwa z oliwek – nawilża i odżywia skórę,
- squalane – nawilża, zmiękcza i wygładza naskórek,
- ekstrakt z opuncji figowej – działa przeciwstarzeniowo i nawilżająco,
- ekstrakt z rumianku – łagodzi podrażnienia i działa przeciwzapalnie,
- olejek kokosowy – działa nawilżająco i odżywczo,
- witamina E – silny antyoksydant, chroni skórę przed wolnymi rodnikami, przyspiesza regenerację, nawilża i wygładza zmarszczki, zmniejsza zaczerwienienie skóry uszkodzonej.
Organiczny krem pod oczy z opuncją i wodą lawendową nawilżył i wygładził moje papierowe zmarszczki i spłycił kurze łapki
Moja skóra pod oczami jest cienka i sucha, a ten krem pod oczy to jej anioł stróż. Już od pierwszej aplikacji czuję, że jest zaopiekowana, a zmarszczki mniej widoczne.
Mam tendencję do obrzęków i 39 lat, a to znaczy, że moja skóra pod oczami stała się wiotka, rozciągnięta, przesuszona i podrażniona. Od miesiąca stosują polski organiczny krem pod oczy, który okazał się moim totalnym gamechangerem. Ukoił nawet podrażnienia posłoneczne.
Zalety i wady kremu pod oczy Opuncja i Aloes polskiej marki AVA
Polski krem pod oczy Opuncja i Aloes AVA to ulubieniec fanek pielęgnacji naturalnej. W porównywarce cenowej zdobył 60 opinii i ocenę 4,8/5 gwiazdek, a w drogerii Cocolita 5/5 gwiazdek. Jest to także kosmetyk, który zdobył złoty medal konsumentów w 2018 roku oraz posiada certyfikat Eco Cert. Dla niektórych osób wadą kremiku może być jego zapach, ponieważ jego skład jest bez dodatku perfum, możemy w nim wyczuć aromaty naturalne np. oliwy z oliwek. Nie jest to mój ulubiony zapach, bo podczas aplikacji kremu czuję się trochę jak zdrowa sałatka, na szczęście szybko się on ulatnia i nie męczy na skórze. Jeżeli potrzebujesz bardzo intensywnego nawilżenia skóry pod oczami, pod krem zastosuj serum, płynne płatki pod oczy w żelu, a jeżeli masz więcej czasu, to zastosuj kompres z hydrożelowych płatków pod oczy.
Zobacz także
Kremik jest bardzo wydajny wystarczył mi na ok 2,5 miesiąca. Ma bardzo lekką konsystencję, która szybko się wchłania i z łatwością się rozsmarowuje na skórze. Jest koloru lekko żółtawego ale podczas aplikacji tego nie widać, zapach dla mnie jest mało wyczuwalny, podczas użytkowania nie zauważyłam żadnych reakcji niepożądanych, łzawienia, szczypania czy podrażnień. Ciężko mam znaleźć dobry krem pod oczy który nie będzie się rolował, zależy mi też na mocnym nawilżeniu okolic oka oraz na działaniu przeciwzmarszczkowym. A już extra by było gdyby miał higieniczne opakowanie z pompką. I oto jest!
– napisała w KWC kama_m1, która po kilku miesiącach użytkowania kremu, ocenia go na 5/5 gwiazdek.
Ranking kremów ze śluzu ślimaka
1. Benton Snail Bee High Content Steam Cream
105 zł
Najlepszy krem ze śluzu ślimaka w 2024
Naszym absolutnie ulubionym kosmetykiem jest krem do twarzy ze śluzem ślimaka Benton Snail Bee. Jego regularne stosowanie działa na skórę regenerująco, a przez to wygląda ona zdecydowanie zdrowiej.
Wysokie stężenie śluzu ślimaka odbudowuje teksturę skóry – zmniejsza widoczność zmarszczek, niweluje przebarwienia i wygładza blizny.
W składzie kremu znajdziemy też wartościowy jad pszczeli, który nazywany jest „naturalnym botoksem”. Zawarta w nim apitoksyna pobudza produkcję kolagenu i elastyny w skórze, dzięki czemu jest ona bardziej napięta i ujędrniona.
Benton Snail Bee sprawi, że będziesz wyglądać o kilka lat młodziej.
2. Holika Holika Prime Youth Black Snail Repair Cream
181,90 zł
Przeciwzmarszczkowy Krem do twarzy na noc i na dzień
Holika Holika Prime Youth Black to koreański krem ze śluzu ślimaka, który może być stosowany na dzień i na noc.
Ekstrakt ze śluzu ślimaka stymuluje produkcję składników lipidowych naskórka, tworząc przy tym barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. Substancje aktywne w kremie dbają również o odpowiednie nawodnienie wszystkich warstw skóry twarzy, pozostawiając ją wypoczętą i widocznie wygładzoną.
Odpowiednio nawilżona i odporna na smog, pogodę czy makijaż cera zawsze będzie wyglądała zdrowo.
Jak wybrać najlepszy krem ze śluzu ślimaka
Wybierając krem ze śluzem ślimaka, dobierz go odpowiednio do rodzaju i potrzeb swojej skóry. Zwróć też uwagę na stężenie śluzu w kremie oraz to, jakie dodatkowe składniki zawiera.
Zawartość śluzu ślimaka w kremie
Wybierając krem z wyciągiem ze śluzu ślimaka, sprawdź stężenie śluzu w kosmetyku. Najbardziej skuteczne są produkty o jego dużej zawartości (tj. ponad 40%), a im więcej – tym krem działa lepiej.
Kosmetyki do twarzy o bardzo niskiej zawartości śluzu zazwyczaj niczym nie różnią się od zwykłych nawilżających kremów do twarzy, a podana na etykiecie ślimacza wydzielina jest jedynie chwytem marketingowym.
Składniki kremu
Choć w kremie ze śluzem ślimaka najważniejszym składnikiem jest właśnie ślimacza wydzielina, warto zwrócić uwagę na inne elementy składu kosmetyku.
Unikaj tych z zawartością sztucznych barwników, parabenów i szkodliwych substancji, takich jak: trietanolamina, poliakrylamid, SLES czy retinoidy.
Stawiaj za to na kosmetyki do pielęgnacji z dodatkiem naturalnych składników, np. olejku z jojoba, ekstraktu z zielonej herbaty, wody morskiej, wyciągu z jedwabiu czy krzemu organicznego. Każdy z tych składników niesie inne korzyści dla skóry. Składniki będą się też różniły od rodzaju skóry, co omawiamy szczegółowo poniżej.
Ogólnie stosowanie kremów ze śluzem ślimaka przynosi wiele korzyści, ale warto trzymać się zasady "im bardziej naturalny skład – tym lepiej".
Rodzaj skóry
Jeżeli Twoja skóra jest sucha i napięta oraz ma skłonności do podrażnień, wybieraj kremy o silnych właściwościach nawilżających i regenerujących. Oprócz wysokiej zawartości śluzu ślimaka szukaj składników, które zatrzymują wodę w skórze: kwas glikolowy, aloes, gliceryna, alantoina, algi, rumianek, kwas hialuronowy, kwas mlekowy, mocznik.
Do cery i tłustej trądzikowej wybieraj kremy o lekkiej, nietłustej formule, która nie zatyka porów. Przy skórze problematycznej przydadzą się kosmetyki ze śluzem ślimaka, które łagodzą stany zapalne, rozjaśniają przebarwienia i wygładzają blizny po trądziku.