"Zabiegi kosmetyczne na pryszcze - Skuteczne metody walki z niedoskonałościami skóry"
Peelingi chemiczne
Doskonałe efekty może przynieść stosowanie peelingów chemicznych, z odpowiednią częstością i za pomocą kwasów dobranych przez specjalistę, mając na uwadze rodzaj Twojej cery. Do osiągnięcia oczekiwanego efektu można wykorzystać kwas pirogronowy, glikolowy, salicylowy czy migdałowy. Efektem jest złuszczanie naskórka bez tworzenia zmian zapalnych na skórze. Rodzaj zastosowanego do peelingu chemicznego kwasu należy dopasować do stanu cery. Przy zmianach zapalnych sprawdzą się kwas salicylowy lub pirogronowy, a niezapalnych - kwas glikolowy, pirogronowy i kwas salicylowy. Zastosowanie takiego peelingu pozwoli również na uzyskanie efektu rozświetlenia skóry.
Laser ablacyjny i erbowo-yagowy
Kolejną skuteczną metodą radzenia sobie z tym problemem są laser ablacyjny i erbowo-yagowy, efektem użycia których jest spłycenie blizn, wygładzenie skóry i poprawa jej estetyki. Lasery ablacyjne prowadzą do uszkodzenia niewielkich obszarów tkanki. Po przeprowadzeniu takiego zabiegu konieczne jest zrezygnowanie z normalnej aktywności na okres do tygodnia.
Laser erbowo-yagowy jest jednym z rodzajów laserów ablacyjnych. Emituje wiązkę światła o długości 1064 nm i jest bardzo skuteczny w radzeniu sobie z aktywnym trądzikiem.
Dermapen
Być może znana Ci jest inna nazwa tego zabiegu, mianowicie - mezoterapia mikroigłowa. To doskonały sposób na cerę trądzikową, a w tym na znaczne zmiany skórne. Jak to działa? Najpierw nasz kosmetolog dobiera odpowiedni preparat, który nakłada na skórę, a następnie wykonuje mikronakłucia.
Pobudzają one skórę do samoleczenia i wyzwolenia naturalnych procesów regeneracyjnych. Takie działanie skutecznie eliminuje zmiany trądzikowe, ale przy okazji poradzisz sobie również z innymi problemami, a w tym bliznami pooparzeniowymi i pooperacyjnymi.
Postaw na dermapen, który skutecznie działa na leczenie trądziku. Pomoże w razie takich problemów w różnym wieku. Wyeliminuje zarówno trądzik młodzieńczy, jak i trądzik dorosłych.
Radiofrekwencja mikroigłowa
Innym zaleceniem lekarza dermatologa może być radiofrekwencja mikroigłowa. Ta metoda ma zastosowanie nie tylko w leczeniu trądziku, a w zasadzie jego eliminowaniu, ale również w radzeniu sobie z bliznami i rozstępami po ciąży. Na czym to polega? Otóż skóra jest nagrzewana za pomocą fali radiowej oraz jednocześnie nakłuwana. Zabieg stymuluje nawet głębsze warstwy skóry do odnowy - do głębokości 3,5 mm. Efektem jego przeprowadzenia jest wzmożenie procesów produkcji kolagenu i elastyny, a także ujędrnienie skóry. Skutecznie wyeliminujesz zmiany trądzikowe oraz podrażnienie. Skóra będzie wyglądać atrakcyjniej.
Pielęgnacja domowa
Zabieg to jedno, ale do maksymalizacji efektu potrzebujesz wsparcia w postaci zastosowania po wszystkim preparatów, które zawierają odpowiednie dla danej cery składniki. W każdym przypadku, zarówno przy cięższych postaciach trądziku, jak i takich, które nie są bardzo problematyczne, należy stosować właściwe produkty.
Nasz ekspert informuje pacjenta o dalszych zaleceniach. Na przykład po zabiegu dermapen należy stosować krem silnie nawilżająco-regenerujący, np. Cetaphil Da Ultra, ale też zabezpieczać skórę przed promieniowaniem UV przez minimum miesiąc za pomocą SPF 30, 50. Trzymając się tych sugestii, maksymalizujesz uzyskany efekt. Trądzik pospolity ustąpi, a cera się odmieni.
Trądzik problemem nie tylko nastolatków
Nastolatki zmagają się z trądzikiem pospolitym, ale choroba ta pojawia się również w przypadku dorosłych w różnym wieku. U nich chodzi jednak o trądzik hormonalny, z którym borykają się głównie kobiety mające od 25 do 35 lat, ale jak najbardziej problem może dotyczyć również mężczyzn, także starszych. Zaawansowane stadium tej dolegliwości może powodować, że Twoja twarz, broda, czoło i policzki nie wyglądają tak, jak tego oczekujesz. Znajduje się na nich typowy objaw tej dolegliwości, czyli krosty i pryszcze.
Problem ten jest częsty, ale na szczęście są dostępne zabiegi, za pomocą których możesz wyeliminować objawy trądziku i przywrócić twarzy oczekiwany wygląd. Skuteczne mogą się okazać różne metody. Kiedy pojawisz się w naszym gabinecie, kosmetolog przeanalizuje Twój problem, oceni jego skalę i dopasuje odpowiedni zabieg. Oto metody, dzięki którym pozbędziesz się trądziku:
Czym są plastry na pryszcze? Dlaczego je stosujemy?
Plastry na pryszcze to niewielkie plasterki, często w okrągłym kształcie, które służą do leczenia i maskowania niedoskonałości. Przeważnie wykonane są z folii poliuretanowej, nieprzezroczystej, cienkiej tkaniny lub papieru. Od środka pokryte są odpowiednim dla skóry klejem. Jednak najważniejsze są składniki aktywne, którymi jest plasterek nasączony. W zależności od wyboru produktu są to substancje antybakteryjne, wysuszające, przeciwzapalne lub łagodzące stan zapalny. Plastry na trądzik i inne zmiany skórne są niemal niewyczuwalne na skórze. Niektóre z nich można z powodzeniem dodatkowo przykryć makijażem.
Dlaczego je stosujemy? Pierwsze co przychodzi nam do głowy to to, że te specjalne naklejki skracają czas gojenia się skóry, na której pojawiły się pryszcze. Druga myśl jest zgoła odmienna od tej pierwszej, ponieważ wielu osobom zależy na tym, aby w jakiś sposób zamaskować nieraz duże i widoczne wypryski, których się wstydzimy i nieraz mogą obniżać nasze poczucie pewności siebie.
Warto wspomnieć również o tym, że plasterki stosuje się również po to, aby zapewnić jak najbardziej sterylne warunki leczenia zmian. Naklejki ograniczają dostęp bakterii i wszelkich innych zanieczyszczeń do gojącej się zmiany. Taki sposób na ochronę naruszonego naskórka przyspiesza procesy regeneracyjne, zapobiega często mimowolnemu dotykaniu skóry ze zmianami, rozdrapywaniu i wyciskaniu pryszczy.
Plasterki nie tylko są wygodne w użyciu, ale również skuteczne w działaniu antybakteryjnym, estetyczne, czasem podobne do odcienia skóry, więc prawie niewidoczne. Ostatnio na rynku pojawiły się również naklejki na pryszcze w kształcie gwiazdek, które wyglądają uroczo, jednak nadal spełniają swoją pielęgnacyjną rolę. Taki zabawny akcent na twarzy spodoba się osobom, które lubią się wyróżniać i zaskakiwać wyglądem. Przyzwyczailiśmy się już do widoku taśm na twarzy, które wykorzystuje się w takim zabiegu jak taping twarzy, więc naklejki na pryszcze gwiazdki nie powinny nikogo dziwić.

Pryszcze trzeba zdezynfekować spirytusem
To kolejny „wysuszający” mit do obalenia. Pewna grupa osób wierzy, że po wyciśnięciu krostki trzeba przemyć ją alkoholem w postaci perfum, spirytusu lub toniku. Inni próbują tak zwalczać dopiero co powstałe pryszcze. Tym samym czynią na swojej skórze ogromne szkody. Alkohol posiada silne właściwości wysuszające, dlatego pogarsza kondycję cery i spowalnia gojenie się blizn. Rany po krostkach powinny być dobrze nawilżone - dzięki temu poprawi się elastyczność skóry, która będzie mogła lepiej dopasować się do zmienionej faktury danego miejsca. Alkohol w każdej postaci hamuje ten proces.
Trądzik jako choroba jest wywoływany przez zmiany hormonalne, a nie bezpośrednio przez bakterie. Leczenie skóry musi odbywać się najpierw od wewnątrz, a dopiero później można wspomagać się delikatnymi preparatami oczyszczającymi. Niestety antybakteryjne linie kosmetyków dla młodzieży wciąż cieszą się dużą popularnością wśród nastolatków i ich rodziców. Rano żel antybakteryjny na bazie mydła, potem krem matujący, na noc antybakteryjny scrub i emulsja z alkoholem - dla trądzikowej skóry nie ma nic gorszego niż takie połączenie. Gruczoły otrzymują sygnał o nadmiernym wysuszeniu i zaczynają pracować jeszcze mocniej. Myjący żel do twarzy w 20 sekund nie przedostanie się do skóry właściwej, ale za to złuszczy naskórek do granic możliwości. W najgorszym wypadku takie metody przesłonią dobre działanie leczenia hormonalnego.
