Krem arganowy Nacomi do twarzy - Tajemnica Promiennej Skóry

Olej arganowy: właściwości, o których nie wiesz! Jak stosować olejek arganowy na włosy i ciało?

Jedną z rzeczy, które warto mieć zawsze w swojej łazience jest olej arganowy. Właściwości tego kosmetyku są nie do przecenienia. Na czym polega olejowanie włosów olejkiem arganowym i do czego jeszcze możesz go używać? Będziesz zaskoczona!

Spis treści:

  1. Olejek arganowy – właściwości, które zaskakują (!)
  2. Jak stosować olejek arganowy na włosy? Krok po kroku
  3. Olejowanie włosów olejkiem arganowym – korzyści
  4. Co jeszcze potrafi olejek arganowy?
  5. Olejek arganowy – właściwości kosmetyków od Nabea

Zobacz oferty

Więcej szczegółów i opinii
zobacz na Opineo.pl

Więcej szczegółów i opinii
zobacz na Opineo.pl

Olejowanie włosów olejkiem arganowym – korzyści

Trudno wymienić wszystkie zalety, jakie ma olejek arganowy do włosów. Co daje regularne stosowanie tego składnika?

Olej arganowy:

  • nawilża włosy,
  • nakładany na skórę głowy, poprawia jej stan: zmniejsza łupież, objawy łuszczycy i innych chorób skóry, zmniejsza stan zapalny,
  • poprawia kondycję i wygląd suchych i zniszczonych włosów,
  • zabezpiecza włosy przed łamaniem się,
  • wzmacnia włosy i zmniejsza wypadanie,
  • jako emolient, skutecznie wygładza, zabezpiecza i nadaje blasku,
  • intensywnie regeneruje włosy po zabiegach fryzjerskich, w tym farbowaniu,
  • zmniejsza puszenie, elektryzowanie i kołtunienie się włosów,
  • ułatwia rozczesywanie,
  • zabezpiecza włosy przed działaniem wysokiej temperatury (np. z prostownicy),
  • hamuje rozdwajanie się włosów [7].

Wiesz już dokładnie, dlaczego warto zdecydować się na olejek arganowy do włosów. Co daje w innych dziedzinach życia?

Olejek arganowy – właściwości, które zaskakują (!)

Marokańskie płynne złoto – tak najczęściej mówi się o oleju pozyskiwanym z nasion owoców drzewa arganii żelaznej, której orzeszki podgryzają kozy wspinające się gałęzie.

Olej ten jest niezwykle cenny, ponieważ czasami trzeba czekać nawet kilkadziesiąt lat na możliwość zebrania owoców, a do wyprodukowania litra potrzebne jest aż 30 kg owoców [1]. Sam zbiór czy ekstrakcja często odbywa się jedynie z pomocą ludzkich rąk, z małym wsparciem (czasem nieco prymitywnych) narzędzi.

Dlaczego powinnaś sięgnąć po olej arganowy? Właściwości, jakie posiada, sprawiają, że wielu jest w stanie zapłacić niemal każdą cenę na kilka mililitrów płynu. Aby lepiej zrozumieć skąd tak duża popularność mimo wysokich stawek i często trudności w pozyskaniu oleju – przeczytaj ten artykuł!

Od zasadzenia drzewa arganii żelaznej po zbiór pierwszych owoców czasami trzeba czekać nawet pół wieku! Dojrzałe drzewo wydaje owoce, które najlepiej zbierać od czerwca do sierpnia. Ważne, aby nie zrywać tych prosto z gałęzi, lecz te dojrzałe, leżące już na ziemi. Marokańczycy z reguły ręcznie zbierają owoce i tak też wydobywają z nich olej.

Zanim jednak to nastąpi, owoce muszą suszyć się przez dłuższy czas, aby następnie (z reguły z użyciem kamieni) wydobyć ze środka nasiona. To jednak nie jest koniec całego procesu! Dopiero wtedy należy wyjąć z nich i uprażyć jądro nasienne, z którego bezpośrednio wydobywa się olej. Do samej ekstrakcji dojść może na kilka sposób, ale jednymi z najpopularniejszych jest praca ręczna lub chemiczna.

Każdy z tych sposobów ma swoje plusy i minusy . Ręczne wydobywanie oleju wiąże się z jednej strony z dużymi zanieczyszczeniami produktu, sporymi nakładami czasu i pieniędzy. Jednocześnie tak tłoczony olej jest tym najwyższej jakości. Z kolei ekstrakcja chemiczna, choć tańsza i wydajna niesie ze sobą ogromne ryzyko utraty właściwości odżywczych.

Wiesz już, jak powstaje złoto Maroka, olejek arganowy. Zastosowanie i właściwości tego kosmetyku obejmują nie tylko włosy (choć to o nich mówi się najczęściej). Co zawiera olejek arganowy? Jak stosować ten kosmetyk i do czego jeszcze możesz go używać?

Zdaję sobie sprawę z tego, że mam naprawdę wymagającą skórę, która potrzebuje szczególnego traktowania, ale, żeby wszystkie opinie kremów jakie kupuje były zachwycające niemal u 100 recenzentek, a u mnie każdy kolejny to słabizna.

Czytaj dalej...

Zawarty w kremie kompleks ekstraktów na bazie miodu, natywnego kolagenu i elastyny morskiej, zatopiony w bazie z oleju ze słodkich migdałów, doskonale nawilża skórę wyraźnie zwiększając jej sprężystość i elastyczność.

Czytaj dalej...

Jedne z popularniejszych marek kolagenów rybich w Polsce mające w swojej ofercie kilka preparatów kolagenowych, dedykowanych do pielęgnacji skóry twarzy, dekoltu i innych, najdelikatniejszych partii ciała.

Czytaj dalej...

Na pewno swój wkład w ten rezultat miał ładny zapach przypominający jogurt o smaku ananasowym, w żadnym aspekcie nie przesadzony, bardzo naturalny, bez szczypty sztuczności, która tak mi przeszkadzała w przypadku arbuzowego peelingu.

Czytaj dalej...

Szkoda trochę, że marka nie dostarczyła do opakowania małej szpatułki do nabierania kremu jednak nabieranie go palcem średnio wypada pod kątem higieny , ale na plus tutaj zaznaczam to, ze nakrętka jest plastikowa a nie metalowa kiedyś miałam taki krem i tworzyła się rdza, koszzzmaaarrr.

Czytaj dalej...