Oczyszczanie twarzy mikrodermabrazją - Odzyskaj świeżość i blask skóry
Zabiegi
- Depilacja
- Manicure
- Pedicure
- Depilacja laserowa
- Modelowanie ciała
- Zabiegi na twarz
- Inne zabiegi
Wykorzystujemy pliki cookies. W związku z tym, korzystając z naszej strony decydujesz się na ich wykorzystanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej w naszej polityce prywatności.
Umów wizytę online i w polu
"dodaj wiadomość do salonu" wpisz:
Aby zapewnić najlepsze doświadczenia, używamy technologii takich jak pliki cookie do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Wyrażenie zgody na te technologie umożliwi nam przetwarzanie danych, takich jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Techniczne przechowywanie lub dostęp są ściśle niezbędne do uzasadnionego celu, jakim jest umożliwienie korzystania z określonej usługi wyraźnie żądanej przez abonenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu za pośrednictwem sieci komunikacji elektronicznej.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Techniczne przechowywanie lub dostęp wykorzystywane wyłącznie do celów statystycznych. Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Techniczne przechowywanie lub dostęp są wymagane do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
Co to jest mikrodermabrazja?
W zabiegu mikrodermabrazji całą pracę wykonuje urządzenie przypominające różdżkę, którego zadaniem jest usunięcie górnej warstwy skóry, zwanej również warstwą rogową naskórka. Ponadto zabieg pozwala usunąć wszelkie ślady brudu i martwych komórek skóry. Zasadniczo przypomina to bardzo silne mycie twarzy.
– Mikrodermabrazja wygładza skórę poprzez mechaniczne usuwanie złuszczających się komórek skóry – mówi dr Palm. – Najlepiej sprawdza się w przypadku tych osób, które oczekują powtarzalnej procedury, zapewniającej łagodne rezultaty w czasie.
Innymi słowy, prawdopodobnie nie zauważysz drastycznej zmiany po pierwszym zabiegu, poza wygładzeniem i zmiękczeniem skóry.
– Osoby z silnymi uszkodzeniami słonecznymi i zmianami skórnymi, które spodziewają się, że mikrodermabrazja radykalnie poprawi stan skóry, będą rozczarowane – mówi dr Palm.
Chociaż mikrodermabrazja jest zwykle wykonywana w obrębie twarzy, dr Palm mówi, że zabiegowi można poddawać również inne części ciała. To także dobra opcja dla tych, którzy nie tolerują bardziej intensywnych metod złuszczania.
Jak działa mikrodermabrazja?
Urządzenia do mikrodermabrazji znacząco się zmieniły od lat 90.
– Pierwsze urządzenia, zatwierdzone w 1996 roku, wykorzystywały diamentową końcówkę do usuwania martwego naskórka – mówi dr Palm. I faktycznie „diamentowa końcówka” części roboczej urządzenia jest pokryta drobnymi diamentami. Chociaż te urządzenia nadal istnieją, większość salonów spa korzysta obecnie z bardziej zaawansowanej technologii.
– Obecnie najpopularniejsze systemy przeznaczone do mikrodermabrazji wykorzystują do złuszczania skóry delikatny spray z wodorowęglanu sodu, kryształki tlenku glinu lub wodę. Niektóre nowsze urządzenia łączą dwie spośród tych trzech metod leczenia skóry – mówi dr Palm.
Kolejną zaletą nowoczesnych urządzeń do mikrodermabrazji jest to, że mogą wprowadzać składniki aktywne w skórę podczas złuszczania.
– Może to być kwas salicylowy do leczenia trądziku, witamina C do rozjaśniania skóry lub kwas hialuronowy do nawilżania suchej skóry – mówi dr Palm. Odnawiają powierzchnię skóry, odblokowują pory poprzez odsysanie i dostarczają dawkę indywidualnie dobranego serum w ciągu 30 minut.
Kto może poddać się zabiegowi mikrodermabrazji?
Zabieg mikrodermabrazji zawsze powinien być dobrany indywidualnie, wedle potrzeb, preferencji czy ogólnego stanu skóry. Mikrodermabrazję mogą rozważyć przede wszystkim:
- osoby z różnymi typami skóry — procedura jest zazwyczaj odpowiednia dla różnych typów skóry, w tym suchej, tłustej, mieszanej czy normalnej,
- osoby z problemami zmian skórnych — zabieg mikrodermabrazji diamentowej bądź korundowej jest skuteczny w redukcji zmarszczek, przebarwień, blizn potrądzikowych i innych niedoskonałości skóry,
- osoby zmagające się z trądzikiem — zarówno trądzik różowaty, jak i jego inne formy, mogą znaleźć ulgę w mikrodermabrazji, która pomaga w oczyszczaniu porów i redukcji stanów zapalnych bez uszkodzenia ciągłości skóry,
- osoby chcące poprawić elastyczność skóry — mikrodermabrazja stymuluje produkcję kolagenu, co przyczynia się do poprawy elastyczności i jędrności skóry 3 ,
- osoby zaniepokojone przebarwieniami i plamami starczymi — w redukcji przebarwień spowodowanych słońcem czy starzeniem się skóry to mikrodermabrazja korundowa cieszy się najlepszymi efektami,
- osoby szukające odmłodzenia skóry — mikrodermabrazja jest popularna wśród tych, którzy chcą nadać swojej skórze świeży, młodszy wygląd.
Mikrodermabrazja dla dzieci
Mikrodermabrazja nie jest zalecana dla młodszych dzieci, ponieważ ich skóra jest delikatniejsza i bardziej podatna na podrażnienia. Jednak w pewnych specyficznych sytuacjach, mikrodermabrazja z użyciem bezpiecznej soli fizjologicznej może być rozważana dla nastolatków pod nadzorem doświadczonego dermatologa. Sprawdza się w przypadku:
- trądziku młodzieńczego — dla starszych nastolatków, mikrodermabrazja może być rozważana w leczeniu trądziku młodzieńczego. Procedura może pomóc, jeśli widoczne są rozszerzone pory, aby je oczyścić i zredukować zaskórniki,
- blizn potrądzikowych i przebarwień — aby wyrównać i ujednolicić powierzchnię skóry.

Jakie są wady i zalety mikrodermabrazji, w porównaniu z oczyszczaniem wodorowym?
Oczyszczanie wodorowe jest oparte na nowoczesnej aparaturze zabiegowej. Jest zabiegiem delikatniejszym dla skóry, niż zabieg mikrodermabrazji i można go zastosować w przypadku większej ilości rodzajów cer. Oczyszczanie wodorowe poza złuszczeniem zapewnia rewitalizację skóry, jej odżywienie i działanie anty-aging. Mikrodermabrazja złuszcza naskórek mechanicznie, dzięki czemu jest możliwość likwidacji przebarwień i drobnych zmarszczek. Nadaje się najlepiej do cer grubych i przetłuszczających się.
- Dla jakich rodzajów cery wskazana jest mikrodermabrazja diamentowa?
- Na co zwrócić uwagą po wykonaniu mikrodermabrazji?
- Ile czasu trwa zabieg mikrodermabrazji twarzy, szyi i dekoltu?
- Jakie zachować odstępy między kolejnymi zabiegami mikrodermabrazji?
- Jak długą serię zabiegów mikrodermabrazji wykonać, aby osiągnąć zamierzone efekty?
- Czy można wykonywać mikrodermabrazję latem, na opalonej skórze?
- Czy można wykonywać mikrodermabrazję mając opryszczkę?
- Czy mikrodermabrazja diamentowa nadaje się do cery naczynkowej?
- Czy mikrodermabrazja powoduje łuszczenie się skóry kilka dni po wizycie?
- Jakie są wady i zalety mikrodermabrazji, w porównaniu z peelingiem kawitacyjnym?
- Jakie są wady i zalety mikrodermabrazji, w porównaniu z oxybrazją?
- Jakie są wady i zalety mikrodermabrazji, w porównaniu z oczyszczaniem wodorowym?
- Czy mikrodermabrazję można wykonać na skórze trądzikowej?
- Jak dbać o cerę kilka godzin po wykonaniu zabiegu?
- Czy mikrodermabrazja to popularny zabieg w salonach kosmetycznych?
Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.
