Nivea Cellular - Rewolucyjny Krem Przeciwzmarszczkowy w Poduszce do Twarzy

Krem z filtrem 50 do twarzy – dla kogo?

Dużo mniej popularne, ale także obecne w sprzedaży są kremy do twarzy z filtrem SPF 50. Z tak wysokim faktorem najczęściej spotykamy się w kremach do opalania, ale okazuje się, że kremy do codziennego stosowania na dzień również bywają wyposażone w tak wysoką ochronę przeciwsłoneczną. Dla kogo przeznaczony jest krem do twarzy SPF 50?

Na pewno nie dla każdego. Większość kobiet o normalnej cerze, co najwyżej z typowymi problemami adekwatnymi dla swojego wieku (wypryski, zmarszczki) potrzebuje ochrony na poziomie SPF 15-30. Po krem z filtrem 50 muszą natomiast sięgać osoby o wyjątkowo wrażliwej i problematycznej cerze. Jakie to osoby? Np. posiadaczki bardzo jasnej, wręcz porcelanowej cery i cery naczynkowej. Smarowanie kremem z filtrem 50 do twarzy poleca się także paniom z wieloma znamionami na twarzy. Ich opalanie jest bowiem wysoce niewskazane, z obawy na ich zezłośliwienie.

Kremy do twarzy 50 są obowiązkowe także dla tych osób, które nabawiły się fotouczulenia lub poparzenia słonecznego, a mimo to muszą wychodzić na słońce. Wszelkie zmiany na skórze wywołane przez słońce trzeba zabezpieczać przed ponownym działaniem promieni UV do czasu ich całkowitego wyleczenia.

Jeśli szukasz kremu z filtrem SPF 50, w ofercie NIVEA znajdziesz jego 2 warianty:

● Przeciwzmarszczkowy krem do twarzy SPF 50 NIVEA SUN – to krem z filtrem o formule z koenzymem Q10, który zapobiega pojawieniu się zmarszczek i plam pigmentacyjnych spowodowanych promieniowaniem słonecznym.

● Nawilżający krem do twarzy BB SPF 50+ NIVEA SUN UV Face – lekka formuła kremu BB z filtrem SPF 50 wyrównuje koloryt skóry i chroni skórę przed uszkodzeniami słonecznymi.

Krem do twarzy z filtrem 50 powinien być obowiązkowym wyposażeniem Twojej kosmetyczki, jeśli mieszkasz w gorącym, południowym klimacie. W Polsce kremy do twarzy 50 niezbędne są na co dzień kobietom, które pracują z twarzą stale wystawioną na słońce, np. jako instruktorki sportów uprawianych na zewnątrz albo ratowniczki na odkrytych basenach. Kremy z filtrem 50 muszą stosować ponadto posiadaczki cery atopowej, łuszczycy oraz osoby przechodzące różnego rodzaju kuracje, np. antynowotworową albo przeciwtrądzikową za pomocą retinoidów. Krem SPF 50 do twarzy skutecznie zablokuje działanie promieni słonecznych, co w przypadku tych osób jest konieczne.

Krem wyrównujący koloryt cery – co to takiego?

Każdy z nas ma inny koloryt skóry. Możemy określić, do jakiej karnacji należy nasza skóra oraz jaki ma ona odcień (ciepły, chłodny, neutralny). Cechy te uwarunkowane są genetycznie, niemniej u wszystkich ludzi za kolor skóry odpowiadają pigmenty zwane melaniną. Melanina powstaje w melanocytach pod wpływem enzymu tyrozynazy. Proces silnie nasila promieniowanie UV, dlatego pod wpływem przebywania na słońcu nasza skóra się opala. Melanina gromadzi się w wewnątrz melanocytów, które wraz z przemianami w naskórku kierują się stopniowo ku zewnętrznym jego warstwom i rozmieszczając się tam, nadają widoczny gołym okiem kolor skóry.

Czasami jednak barwik ulega rozmieszczeniu nierównomiernie lub melanocyty pracują zbyt aktywnie, przez co na skórze pojawiają się różnego rodzaju przebarwienia – np. pieprzyki, ostuda, plamy wątrobowe. Krem do twarzy wyrównujący koloryt może być kremem właśnie na tego typu zmiany.

Jednak za nierównomierny koloryt skóry może odpowiadać nie tylko melanina, ale też np. płytko unaczyniona skóra. Wówczas pojawiają się na niej – stale bądź w określonych sytuacjach, np. w stanach pobudzenia emocjonalnego – czerwone plamy, o mniej lub bardziej regularnym kształcie. Jeśli dodatkowo występuje tendencja do pękania naczynek, za zmianę w zabarwieniu cery mogą odpowiadać także pajączki. Krem do twarzy wyrównujący koloryt skóry może więc odpowiadać także na takie problemy ze skórą.

A ślady po wypryskach? Te zmiany mają z kolei charakter blizn. Czy krem na nierówny koloryt skóry to także krem na problem taki, jak ten? Istnieją kremy o właściwościach rozjaśniających ślady po trądziku, jednak jako że blizny po wypryskach często są głębokie i gęsto rozmieszczone, sam krem może nie dawać wystarczających rezultatów. Krem na nierówny koloryt skóry z powodu trądziku może przyjąć inną postać – kremu do twarzy koloryzującego. Taki krem nie wpływa na zmniejszenie zmian w kolorycie, ale pomaga je maskować, jednocześnie pielęgnując skórę.

4 argumenty za kremem z filtrem do twarzy

1. Krem do twarzy z filtrem chroni przed UVA

Dlaczego jeszcze warto używać kremu z filtrem do twarzy? Promieniowanie słoneczne dociera do nas w wielu sytuacjach, nie tylko w słoneczny dzień i nie tylko gdy przebywamy na zewnątrz. Promienie ultrafioletowe UVA przenikają przez szyby okienne, samochodowe, a także przez chmury. Ich natężenie jest takie same o każdej porze roku i dnia. Wnikają w skórę o wiele głębiej niż promienie UVB i choć nie wywołują rumienia i widocznych poparzeń, dużo bardziej niszczą skórę. Są podstępne, bo działają w niewidzialny i nieodczuwalny sposób. Jeśli nie jesteś świadoma tych mechanizmów, to nie zdajesz sobie sprawy, że słońce niszczy Twoją niezabezpieczoną kremem do twarzy z filtrem skórę – każdego dnia.

2. Filtr do twarzy zapobiega przebarwieniom

Kremu do twarzy z filtrami należy używać także dlatego, że słońce powoduje przebarwienia. Najbardziej podatne są na nie posiadaczki jasnej, piegowatej cery, ale nie tylko. Skłonność do przebarwień rośnie wraz z wiekiem. Zamiast więc walczyć z nierównym kolorytem cery, lepiej jest odpowiednio wcześniej zapobiec temu problemowi, stosując krem z filtrem.

3. Ochrona przeciwsłoneczna to ochrona przed nadwrażliwością skóry

Kolejny argument? Słońce zwiększa wrażliwość skóry. Nagle możesz zauważyć podrażnienia po zabiegach i kosmetykach, które wcześniej miały na Ciebie wyłącznie pozytywny wpływ. Szczególnie niebezpieczne jest stosowanie zabiegów z kwasami, mikrodermabrazji czy laseroterapii jeszcze trzy tygodnie po nieco dłuższej ekspozycji na słońce. Po kremy do twarzy z filtrami powinny sięgać wszystkie panie – zarówno te, które na co dzień się nie malują, jak i te nakładające makijaż. Makijaż nie zabezpiecza przed słońcem. Aby miał takie właściwości, musisz używać podkładu lub pudru z filtrami UV. Przyznaj sama przed sobą – wiesz, czy Twoje kosmetyki kolorowe zawierają jakieś filtry? A jeśli tak, to jakiej wysokości? Niestety, ochrona przeciwsłoneczna to parametr, którym przy wyborze podkładów kierujemy się w najmniejszym stopniu, choć to błąd.

Jednak Krem NIVEA nie tylko zapewnia intensywne nawilżenie suchej skóry, lecz także przywraca jej warstwę ochronną, nie przepuszczając szkodliwych czynników zewnętrznych, powodujących wysuszenie oraz łuszczenie się skóry.

Czytaj dalej...

Próbowałam wielu kremów z średniej i wysokiej półki uznając że skład nivea jest zbyt ubogi zawsze okazywało się, że wydałam kupę kasy a już przy pierwszym użyciu tych świetnych kremów moja skóra szczypała i stawała się wysuszona.

Czytaj dalej...

, Cocoglycerides, Cetearyl Isononanoate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Xanthan Gum, Octyldodecanol, Dimethicone, Ammonium Acryloyldimethyltaurate VP Copolymer, Carbomer, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Parfum, CI 77891, CI 77491, CI 77492.

Czytaj dalej...

Po nałożeniu pojedynczej warstwy należy chwilę odczekać do jej wyschnięcia oczekiwanie możesz przyspieszyć, używając specjalnej opalarki lub suszarki, jednak niesie to ze sobą ryzyko uszkodzenia oryginalnej skóry okalającej naprawiany fragment.

Czytaj dalej...