Czy Philips Lumea można stosować w ciąży? Wszystko, co musisz wiedzieć

Metody depilacji odradzane w ciąży

Wosk i depilator zapewniają gładką skórę na dłużej, bo obie te metody usuwają włoski z cebulkami. Ale podczas ciąży lepiej z nich zrezygnować z dwóch powodów. Pierwszy to ból i stres, jaki zwykle odczuwalny jest podczas takiej depilacji. Podczas stresu organizm mamy wydziela hormon kortyzol, który w pewnym stopniu dociera do płodu, i – w zależności od stopnia nasilenia – może zostawić po sobie niekorzystne ślady. Udowodniono, ze powtarzający się lub bardzo nasilony stres przyszłej mamy może skutkować większą nerwowością dziecka, a nawet wadami jego układu nerwowego.

Obie te metody mogą być również podczas ciąży przyczyną silnych podrażnień skóry i zapalenia mieszków włosowych. Dodatkowo rozgrzany wosk rozszerza ścianki naczynek krwionośnych, co podczas ciąży może wywołać brzydkie „pajączki”. Ze względu na ból odradzana jest także depilacja pastą cukrową w gabinecie. W ciąży lepiej nie stosować również dyskietek depilacyjnych, czyli aparacików, za których pomocą włoski są delikatnie wycierane. Tu największym przeciwwskazaniem jest możliwość podrażnień, do których czasem dochodzi w trakcie tego zabiegu.

Metoda dla twardzieli: depilacja woskiem

Podczas depilacji woskiem włosy są usuwane wraz z ich cebulkami. Ponieważ cały włos usuwany jest jednym zdecydowanym ruchem, jest to niewątpliwie najbardziej bolesna metoda depilacji okolic intymnych.

Depilacja okolic intymnych za pomocą wosku – krok po kroku:

Do usunięcia włosów z okolic bikini za pomocą wosku użyj twardego wosku – nadaje się on do grubych włosów i chroni skórę.

  1. Przytnij włosy łonowe do około sześciu milimetrów.
  2. Podgrzej wosk i nałóż go na wewnętrzną część nadgarstka. W ten sposób możesz się upewnić, że nie jest on za gorący!
  3. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Pamiętaj, aby mocno naciągnąć skórę podczas depilacji bikini, tak aby zmniejszyć ból.

Na co zwrócić uwagę kupując urządzenie do domowej depilacji IPL?

1. Filtr w urządzeniu IPL powinien być jak najbardziej czerwony!

Urządzenia wykorzystujące do depilacji impulsy świetlne (IPL) wyposażone są w lampę błyskową, która emituje UV, niebieskie, zielone, żółte, pomarańczowe i podczerwone wiązki światła. Wszystkie one są wyzwalane podczas jednego błysku, jednak tylko światło pomarańczowe, czerwone i podczerwone może wniknąć w skórę na tyle głęboko, aby skutecznie oddziaływać na cebulki i zahamowywać odrost włosa. Pozostałe wiązki światła (UV, niebieskie, zielone i żółte) są absorbowane przez płytszą warstwę skóry (naskórek) i mogą wywoływać efekty uboczne. Mój Philips Lumea wyposażony jest w pomarańczowe i czerwone filtry, które absorbują wiązki UV, niebieskie, zielone i żółte, przepuszczając jedynie skuteczne i bezpieczne wiązki z zakresu pomarańczy, czerwieni i podczerwieni.

2. Rozmiar okna – większe okno ułatwia i przyspiesza zabiegi. W Philips Lumea okno przepuszczające wiązkę światła ma aż 4 cm2, co doceniam szczególnie w przypadku depilacji nóg, bo wykonanie zabiegu na tak dużej powierzchni zajmuje mi nie więcej jak 15 minut.

3. Dodatkowe nasadki – precyzyjne nasadki do twarzy i okolic bikini zapewniają jeszcze lepsze rezultaty i ułatwiają zabiegi w trudno dostępnych miejscach. W zestawie do mojego urządzenia mam trzy nasadki: do depilacji większych powierzchni ciała jak np. nogi, nasadka do twarzy i do depilacji okolic bikini.

4. Żywotność lampy – lampy w niektórych urządzeniach wystarczają na zaledwie kilka zabiegów, a ich wymiana jest bardzo kosztowna. 250 tys. błysków w lampie urządzenia Philips Lumea zapewnia od kilku aż do kilkunastu lat użytkowania. Dodatkowo, dzięki temu, że nie muszę wymieniać lampy, odpadają ukryte koszty i ryzyko uszkodzenia urządzenia podczas wymiany.

Więcej o urządzeniu przeczytacie na stronie producenta Philips LUMEA, a jeśli macie pytania, piszcie w komentarzach. Postaram się rozwiać wszystkie wasze wątpliwości, co nie będzie trudne, bo dla mnie to urządzenie nie ma wad.

Dodatkowe nasadki warto też zwrócić uwagę, czy są w zestawie też nasadki przeznaczone do miejsc delikatnych i wrażliwych, takich jak twarz i okolice bikini, które ułatwiają zabiegi w miejscach trudno dostępnych.

Czytaj dalej...

Sześć zamontowanych z przodu przetworników skierowanych jest wprost na widza w dedykowanym układzie lewy, środkowy, prawy LCR , zapewniając wyjątkowo szeroką scenę dźwiękową z krystalicznie czystymi dialogami.

Czytaj dalej...

For smaller, trickier areas you can then move the Lumea and pull the trigger again, or, for larger areas such as your legs, you can glide the device slowly along your skin holding the trigger for a continuous run of flashes.

Czytaj dalej...

Większość modeli Lumea jest wyposażonych w specjalną nasadkę do twarzy z filtrem UV, który zapobiega uszkodzeniom skóry SC1996, SC1997, SC1999, SC2006, SC2007, SC2008, SC2009, BRI950, BRI953, BRI954, BRI955, BRI956, BRI957, BRI958 i BRI959, BRI977, BRI973.

Czytaj dalej...