Skuteczne preparaty na trądzik bez recepty - Odkryj najlepsze opcje dla Twojej skóry!

Dobry preparat na wypryski - maść ichtiolowa

Maść ichtiolowa

W sytuacjach kryzysowych sprawdzi się też apteczka maść ichtiolowa. Z początku ten apteczny krem nie zachęca swoją gęstą konsystencją, brunatnym kolorem i silnym zapachem. Jednak wystarczy niewielką ilość nałożyć na krostę, by po kilku godzinach nie było po niej śladu. Ta maść na trądzik polecana przy wielu problemach dermatologicznych, jak ropne zapalenia skóry, obrzęki, owrzodzenia, ropne wypryski. Warto mieć go pod ręką. Cena tego produktu (podobnie jak maści cynkowej) nie przekracza 4 złotych.

Skuteczny preparat punktowy na wypryski

Trądzik to nie tylko sprawa dotycząca okresu dojrzewania, co raz częściej na ten problem skarżą się również dorośli. Wyprysk zazwyczaj pojawia się niespodziewanie, albo „zapowiada się” bolącą, czerwoną gulką pod skórą. ”Niespodzianka” w formie stanu zapalnego to nie tylko problem natury estetycznej - zaginione pryszcze są bolesne i powodują dyskomfort. Pierwsza myśl - wycisnąć szkodnika… Stop! To najgorsze, co możesz w takiej sytuacji zrobić. Pomyśl, czy kiedykolwiek uporczywe manipulowanie wokół wyprysku sprawiło, że szybciej zniknął? No właśnie, było dokładnie na odwrót. Co więc zrobić, aby nieproszony gość zniknął ze skóry?

  • nie dotykać wyprysku: nasze ręce to siedlisko bakterii i innych drobnoustrojów, które mogą pogorszyć stan zapalny. Cieżko ci się powstrzymać? Kup plastry na niedoskonałości.
  • nawilżać skórę: przesuszona, może „bronić się” nadprodukcją sebum, poza tym wyprysk może goić się wolniej,
  • nakładać lekko osuszające i antybakteryjne preparaty punktowe na wypryski.

Idealny produkt na trądzik powinien szybko usunąć niedoskonałości, regulować wydzielanie sebum, nie podrażniać cery, tylko koić oraz regenerować skórę. Dlatego najczęściej pojawiającymi się składnikami są kwas salicylowy i glikolowy, ekstrakt z drzewa herbacianego, a także niacynamid. Gdzie znajdziesz te preparaty? Sprawdź wybrane przez nas preparaty punktowe na wypryski. Najtańszy (od polskiej marki) kosztuje niecałe 30 zł.

Dawkowanie preparatu

Jak stosować Benzacne? Żelu należy używać wyłącznie zewnętrznie, 1-2 razy dziennie, na czystą i osuszoną skórę. Niewielką ilość leku należy delikatnie wetrzeć w chorobowo zmienione miejsca. Po użyciu trzeba umyć ręcę.

Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. Standardowo leczenie rozpoczyna się od stosowania Benzacne 5% w dawce nadtlenku benzoilu 50 mg/g. Jeżeli po 2-3 tygodniach efekty nie będą zadowalające, można zastosować żel w dawce 100 mg/g.

Jeśli pacjent uważa, że preparat działa zbyt silnie lub zbyt słabo, należy poinformować lekarza.

Uwagi

W okresie leczenia należy zrezygnować z korzystania z solarium oraz lamp kwarcowych. W przypadku użycia na skórę w miejscach wrażliwych, jak np. szyja należy zachować szczególną ostrożność. Zgodnie z informacjami umieszczonymi w ulotce przez producenta, lek nie może być stosowany w okolicy oczu, błon śluzowych oraz ust.

Przyjęcie większej ilości leku od zalecanej

Przedawkowanie Benzacne może wywołać podrażnienie skóry. Występuje wówczas rumień lub obrzęk skóry. Jeżeli pacjent zauważy u siebie takie objawy, powinien natychmiast odstawić żel oraz skontaktować się z lekarzem. Specjalista podejmie decyzję, czy i jakie leczenie jest konieczne. Na podrażnioną skórę można stosować chłodne okłady.

Jednym z ogólnych sposobów wspomagania dobrego zdrowia jelit jest stosowanie diety bogatej w pokarmy prebiotyczne, takie jak jabłka, szparagi, czosnek, cebula i siemię lniane, a także - probiotyczne, takie jak jogurt, kefir, miso, kimchi i kapusta kiszona.

Czytaj dalej...

Oprócz ciągłego podpatrywania świata i uczenia się czegoś nowego, lubi długie spacery, leniwe popołudnia i wieczory w ogrodzie, muzykę i smak kawy najlepszego sprzymierzeńca przy tworzeniu tekstów dla Was.

Czytaj dalej...

Inne przyczyny powstawania pryszczy podskórnych niewłaściwa dieta, alergie skórne, zakażenia wirusowe zakażenia bakteryjne, zaburzenia w składzie sebum produkowanego przez gruczoły łojowe, zmiany w procesie rogowacenia naskórka.

Czytaj dalej...

Mimo że szczoteczka wraz z pastą do zębów jest fundamentalną częścią odpowiedniej higieny jamy ustnej, to niestety nie jest w stanie dotrzeć do wszystkich zakamarków, takich jak przestrzenie międzyzębowe.

Czytaj dalej...