Skuteczne preparaty na trądzik różowaty - Twoje klucze do pięknej skóry

Krem na trądzik różowaty - ranking

Szukasz dobrego kremu nawilżającego na trądzik różowaty? Polecamy wybierać przede wszystkim dermokosmetyki, a w szczególności poniżej wymienione kremy:

Krem przeznaczony jest do pielęgnacji skóry wrażliwej, z widocznymi naczynkami oraz z problemem trądziku różowatego i zwyczajnego. Głównym składnikiem jest kwas azelainowy, który działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, hamuje rozwój trądziku oraz zmian zapalnych. Dodatkowo kwas azelainowy jest bardzo dobrze tolerowany przez osoby z wrażliwą skórą. W składzie znajdziemy również witaminę E, wyciąg z ostropestu plamistego, pantenol, niacymiad oraz kwas hialuronowy. Krem reguluje wydzielanie sebum, eliminuje krosty i zaskórniki, redukuje przebarwienia, ujednolica koloryt skóry oraz łagodzi rumień.

Krem o bogatej konsystencji wzmacnia naczynia krwionośne, przeciwdziała czynnikom powodującym zaostrzenie stanów zapalnych. Stosowanie kosmetyku nawilża skórę, zapewnia poczucie komfortu oraz odbudowuje uszkodzenia w płaszczu hydrolipidowym. W składzie znajdują się opatentowane kompleksy substancji aktywnych, które wzmacniają skórę, zmniejszają stan zapalany oraz działają kojąco. Dodatkowo ekstrakty z żeń-szenia i czerwonych alg wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, sprawiając, że stają się one mniej widoczne.

Krem przeznaczony do pielęgnacji cery bardzo wrażliwej i nadreaktywnej. W składzie znajduje się ekstrakt z ambophenolu, który zmniejsza zaczerwienienie i przywraca jednolity koloryt, neurosensynę o działaniu łagodzącym i przeciwzapalnym oraz wodę termalna, która działa kojąco i regenerująco. Krem ma lekką, żelową konsystencję, która szybko się wchłania pozostawiając komfortowe uczucie na skórze.

Krem chroni skórę przed działaniem promieniowania słonecznego, posiada wysoki faktor SPF. Dodatkowo wykazuje działanie kojące, wzmacniające naczynia krwionośne, zmniejsza widoczność rumienia oraz zapobiega powstawaniu przebarwień. W składzie znajdziemy m.in. argininę, która wzmacnia barierę naskórkową oraz ekstrakt z lukrecji, który koi i przywraca prawidłowe krążenie. Krem szybko się wchłania, nie zawiera substancji zapachowych, parabenów, alkoholu, barwników, olejów mineralnych i konserwantów.

Miejsce 2 – Norel Dr Wilsz Sensitive – Serum na trądzik różowaty – twarz dla cery naczynkowej

Norel Dr Wilsz Sensitive to serum do cery naczynkowej o przyjemnej, lekkiej konsystencji. Kompozycja naturalnych składników aktywnych ma za zadanie intensywnie pielęgnować cerę naczynkową oraz zredukować trądzik różowaty:

  • ekstrakty z arniki górskiej, kasztanowca, ruszczyka, hamamelisu: te trzy roślinne esencje mają jedno zadanie – wzmocnić i uszczelnić naczynia krwionośne. Dodatkowo działają przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i ściągająco,
  • ekstrakt z diabelskiego szponu: wykazuje działanie wzmacniające i ochronne na skórę. Ponadto ma właściwości przeciwzapalne, łagodzące i regenerujące,
  • rutyna: to flawonoid pozyskiwany z perełkowca japońskiego. Działa wzmacniająco i uelastyczniająco na ścianki naczynek krwionośnych. Ponadto hamuje działanie wolnych rodników, które odpowiedzialne są za starzenie się skóry.
Zalety Norel Dr Wilsz Sensitive
✅ Przewaga naturalnych składników
✅ Odpowiedni nawet dla bardzo wrażliwej i alergicznej cery
✅ Właściwości przeciwzapalne
✅ Redukcja zmian trądzikowych
✅ Działanie łagodzące podrażnienia i zmniejszające zaczerwienienia

Serum Sensitive od Norel dr Wilsz stosować można samodzielnie lub też pod krem pielęgnacyjny. Aplikować należy je rano i wieczorem na oczyszczoną twarz. Kosmetyk sprawdzi się w przypadku cery z trądzikiem różowatym, cery naczynkowej i bardzo wrażliwej. Działa pozytywnie na naczynka, dzięki czemu niweluje główną przyczynę powstawania trądziku różowatego – kruche naczynka krwionośne. Stają się one mocniejsze, przestają pękać, znikają zaczerwienienia. Właściwości przeciwzapalne sprawiają, że wypryski szybciej się goją i pojawiają o wiele rzadziej. Dzięki przewadze naturalnych składników, serum stosować mogą także osoby z bardzo wrażliwą cerą.

2 Trądzik różowaty może być oznaką chorych jelit

Trądzik różowaty może iść w parze z różnymi chorobami przewodu pokarmowego, w tym z chorobami zapalnymi jelit, celiakią, zespołem jelita drażliwego, chorobą refluksową przełyku (GERD), infekcją Helicobacter pylori i rozrostem bakteryjnym jelita cienkiego (SIBO) 5 . Dlatego leczenie jelit może dać efekt domina w postaci uzdrowienia skóry.

W rzeczywistości pewne badanie wykazało, że leczenie SIBO doprowadziło do remisji trądziku różowatego we wszystkich przypadkach 6 . Jednym z ogólnych sposobów wspomagania dobrego zdrowia jelit jest stosowanie diety bogatej w pokarmy prebiotyczne, takie jak jabłka, szparagi, czosnek, cebula i siemię lniane, a także - probiotyczne, takie jak jogurt, kefir, miso, kimchi i kapusta kiszona.

7 Zadbaj o pielęgnację skóry

Niektóre nawyki związane z pielęgnacją skóry wiążą się z trądzikiem różowatym, takie jak stosowanie pieniącego się środka czyszczącego, mycie twarzy 2 lub więcej razy dziennie, noszenie makijażu więcej niż 6 razy w tygodniu, używanie kosmetyków z salonów kosmetycznych oraz stosowanie narzędzi oczyszczających do cery więcej niż 4 razy w tygodniu 12 .

Wiele kosmetyków, zwłaszcza pieniących się środków czyszczących, zawiera drażniące składniki, takie jak laurylosiarczan sodu, które mogą podrażniać skórę i pozbawiać ją wilgoci 13 , więc być może to same produkty, a nie nawyki, potencjalnie odgrywają rolę w trądziku różowatym.

Tak czy inaczej, najlepiej unikać czyszczenia twarzy zbyt często i za pomocą silnych środków złuszczających czy narzędzi do oczyszczania skóry, takich jak oscylujące szczotki do twarzy. Warto też dawać cerze wolne od makijażu tak często, jak to możliwe. Stosowanie kremu przeciwsłonecznego, gdy wychodzimy na zewnątrz, wydaje się pomagać na trądzik różowaty, chociaż ponownie należy uważać na drażniące składniki.

3 Miód manuka na trądzik rózowaty

Naturalna maseczka do aplikacji miejscowej, składająca się w 90% z miodu manuka klasy farmaceutycznej z Nowej Zelandii i 10% gliceryny znacznie poprawiła trądzik różowaty po 2 mies. w porównaniu do kremu kontrolnego 7 .

Ta postać witaminy B3 znajdująca się w mięsie, rybach i pszenicy i znana jako nikotynamid lub niacynamid jest obiecująca w miejscowym leczeniu trądziku różowatego 2 . Krem nawilżający z tym składnikiem poprawił barierę skóry i nawilżenie twarzy w pewnym badaniu na pacjentach z trądzikiem różowatym 8 , zaś w innym odnotowano poprawę w przypadku żelu zawierającego metabolit nikotynamidu 9 . Wypróbuj produkt Niacinamide Boost marki 100% Pure, który zawiera wyłącznie niacynamid i naturalnie nawilżający kwas hialuronowy.

dieta należy unikać przede wszystkim produktów o wysokim indeksie glikemicznym, a więc zwłaszcza słodkich i mocno przetworzonych produktów, a także nabiału czy produktów o dużej zawartości tłuszczów nasyconych.

Czytaj dalej...

Zalety Acnerose Skuteczne działanie przeciwzapalne Wsparcie dla regeneracji skóry Nawilżanie skóry Zwalczanie krostek i grudek Normalizacja pracy gruczołów łojowych Ochrona i poprawa elastyczności naczyń krwionośnych Zapobieganie powstawaniu rumienia i czerwienienia się twarzy.

Czytaj dalej...

narażenie na czynniki środowiskowe ekspozycja na pewne czynniki zewnętrzne, takie jak silne wiatry, Słońce, zimno, gorące napoje czy ostre potrawy może wywoływać objawy trądziku różowatego u osób predysponowanych.

Czytaj dalej...

Zalety Acnerose Skuteczne działanie przeciwzapalne Wsparcie dla regeneracji skóry Nawilżanie skóry Zwalczanie krostek i grudek Normalizacja pracy gruczołów łojowych Ochrona i poprawa elastyczności naczyń krwionośnych Zapobieganie powstawaniu rumienia i czerwienienia się twarzy.

Czytaj dalej...