Domowe sposoby na usuwanie pryszczy na dekolcie

Domowe sposoby na pryszcze

4. Soda oczyszczona

Na trądzik bardzo dobre działanie wykazuje również… pasta z sody oczyszczonej! Soda działa ściągająco i oczyszczająco, a więc walka z pryszczami przy jej użyciu będzie niezwykle skuteczna. Zastanawiasz się, jak zapobiegać pryszczom z jej pomocą? Dowiedz się, jak pozbyć się trądziku dzięki sodzie oczyszczonej w… kilku krokach!

  1. Zmieszaj z wodą 2 łyżki sody oczyszczonej, a następnie wymieszaj całość.
  2. Nałóż powstałą pastę na twarz. Zostaw na ok. 10 minut. Spłucz miksturę letnią wodą.

5. Maseczka z Aspiryny

Maseczka przygotowana ze słynnej Aspiryny to szybkie sposoby na skuteczne usuwanie trądziku. W Aspirynie znajduje się bowiem kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbakteryjnie – usuwając zanieczyszczenia i… złuszczając martwy naskórek! Mało tego, lekarstwo działa także przeciwzapalnie, a więc minimalizuje ryzyko pojawienia się nowych zmian. Wystarczy, że:

  1. Zalejesz maksymalnie 2 tabletki wodą destylowaną, a następnie rozgnieciesz je na papkę.
  2. Zmieszasz miksturę z łyżeczką jogurtu naturalnego.
  3. Nałożysz na twarz powstałą pastę i przytrzymasz ją przez ok. kwadrans. Następnie zmyjesz całość letnią wodą.

Stosuj maseczkę przynajmniej 3 razy w tygodniu, by wyleczyć buzię z trądziku.

6. Czosnek dobry na wszystko!

Czosnek jest świetny nie tylko w przypadku leczenia przeziębienia. Używanie go to również skuteczne, domowe sposoby na pryszcze! Czosnek zawiera bowiem siarkę i cynk, jakie wykazują działanie oczyszczające, przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Warto będzie wykorzystać jego magiczne wręcz właściwości.

Zobacz również

Trądzik na dekolcie, pośladach i plecach – co robić?

Czasami niespodziewanie pojawia się wysypka na dekolcie, albo na plecach, czy pośladkach. Co zrobić? Musisz pamiętać o:

Pot może blokować mieszki włosowe, tak samo jak nadmiar sebum oraz zanieczyszczenia. Wobec tego regularny prysznic jest absolutną podstawą.

Wypryski na dekolcie potrzebują regularnego oczyszczania, najlepiej środkami antybakteryjnymi. Dobrym pomysłem będą naturalne kosmetyki, na przykład mydło siarkowe. Poleca się przy tym problemie również produkty z kwasami, czy z olejkiem herbacianym.

Nie tylko regularna zmiana odzieży pomaga, ale i wybór tkanin. Naturalne materiały pozwalają na przewiew, poza tym odprowadzają wilgoć. Lepiej zapomnieć o elastycznych, mocno przylegających krojach i zamiast tego wybrać te luźniejsze.

Czasami nie mamy szansy bezpośrednio po ćwiczeniach, czy po innych czynnościach wymagających sporego wysiłku zmyć z siebie wszystkie zanieczyszczenia. Przemycie mokrymi chusteczkami, czy wacikiem z tonikiem oczyści pory i zmniejszy ryzyko występowania pryszczy na klatce piersiowej.

Jak wygładzić skórę twarzy? 10 najlepszych sposobów

Pryszcze na klatce piersiowej, plecach oraz na pośladkach zmuszają nas do dokładnej analizy kosmetyków, które stosujemy do ciała, bo niektóre mogą przyczyniać się do tworzenia zaskórników. Większą wagę przykłada się z pewnością do higieny osobistej i uważa, aby nie doszło do przesuszenia naskórka, bowiem to zwiększa mocniej problem z trądzikiem.

Trądzik na dekolcie – przyczyny

Trądzik może występować nie tylko na twarzy, ale i na innych częściach ciała. Małe ropne krostki na dekolcie są spowodowane nadprodukcją łoju w tym konkretnym miejscu. Mieszki włosowe często się zapychają i tak powstają zaskórniki oraz jeszcze inne niedoskonałości. Przyczynami są także niewłaściwie dobrane kosmetyki, czy też problemy hormonalne. Duże znaczenie ma ponadto dieta, jak i stres, do tego nieodpowiednia higiena. Uwarunkowania genetyczne pozostają też nie bez znaczenia. Zdarza się, że wysypka na dekolcie to wina bakterii oraz drożdżaków, oprócz tego nieprawidłowego ujścia gruczołów łojotokowych. Czynników jest zatem masa.

Tak naprawdę krostki na dekolcie widać przede wszystkim u ludzi, którzy mają problem z trądzikiem. To największa grupa pacjentów, która boryka się z wypryskami na ciele. Dlaczego? Posiada to związek z zaburzeniami funkcjonowania jednostki włosowo-łojotokowej skóry.

Leczenie krost na dekolcie

Krosty na dekolcie, podobnie jak inne zmiany trądzikowe, wymagają odpowiedniego leczenia. W przypadku pojedynczych, niegroźnych zmian, można stosować dostępne bez recepty maści czy kremy zawierające substancje o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym. Warto pamiętać, że nie należy wyciskać samodzielnie krost, zwłaszcza tych wypełnionych ropną treścią, ponieważ najczęściej skutkuje to rozproszeniem bakterii i nasileniem stanu zapalnego.

Jeśli trądzik jest nasilony, warto zasięgnąć porady dermatologa. Lekarz może zalecić leki działające miejscowo (np. Duac, Dalacin T, Izotziaja, Epiduo) lub (rzadziej) leki doustne, takie jak antybiotyki stosowane przy zakażeniach skóry (np. Dalacin C, Clindamycin-MIP), retinoidy (np. Isotec, Axotret, Curacne) lub preparaty hormonalne (np. Syndi-35, Cyprodiol). Leki o działaniu ogólnym są bardzo skuteczne w leczeniu trądziku na dekolcie, ale mogą mieć wiele skutków ubocznych, dlatego stosowane są wyłącznie w wyjątkowych przypadkach.

przy regeneracji skóry często używa się jej po zabiegach medycyny estetycznej, a także w przypadku nadmiernej ekspozycji na słońce tylko na zdrową, nie uszkodzoną skórę jako silny antyoksydant wykazuje działanie neutralizujące na działanie wolnych rodników, a do tego uszkodzeń spowodowanych przez obecność stresu oksydacyjnego;.

Czytaj dalej...

Warto jednak pamiętać, że samodzielna diagnoza na podstawie zdjęć nie zastąpi wizyty u dermatologa, który może zalecić odpowiednie leczenie, takie jak maść na krosty na pupie lub inne specyfiki dostosowane do konkretnej diagnozy.

Czytaj dalej...

Jeśli nakładasz je w taki sposób, że włosy z kosmetykiem opadają swobodnie na plecy i ramiona, substancje drażniące czy uczulające mogą wywoływać zmiany w miejscu kontaktu, czyli na ramionach i plecach,.

Czytaj dalej...

Jeśli trądzik jest nasilony, zazwyczaj zalecane są te same doustne leki na trądzik, jakie przepisywane są w przypadku trądziku pospolitego antybiotyki takie jak tetracyklina, doksycyklina czy erytromycyna, a także, trudniejsze do nakładania, antybiotyki do stosowania miejscowego.

Czytaj dalej...