Jak skutecznie leczyć pryszcze na plecach?

Trądzik na plecach – jak go rozpoznać?

Podobnie jak na twarzy czy klatce piersiowej, skóra pleców ma stosunkowo dużo gruczołów łojowych, które dzięki wydzielaniu sebum tworzą barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami m.in. drobnoustrojami.

Nadmierne rogowacenie naskórka, namnażanie się bakterii w połączeniu z dużą aktywnością gruczołów łojowych może doprowadzać do powstania zmian trądzikowych, takich jak zaskórniki (otwarte i zamknięte), krostki, grudki.

Rozpoznanie trądziku opiera się przede wszystkim na uwidocznieniu typowych zmian skórnych.

e-Recepta Express

Do 1 godziny roboczej* Antykoncepcja stała, leki stałe, przedłużenie terapii w chorobach przewlekłych, leki na potencję.

Antykoncepcja awaryjna
Do 1 godziny roboczej* Tabletka 'po', tabletka dzień po, tabletka do 72h, pigułka po.

Domowe sposoby na pryszcze na plecach

Pryszcze na plecach pozwoli przede wszystkim zwalczyć odpowiednia dieta bogata w cynk. Jego doskonałe źródło stanowią: wątroba cielęca i wieprzowa, pestki dyni, kasza gryczana i biała fasola. Dziennie należy wypijać 8 szklanek wody, aby wypłukiwać zalegające toksyny.

W procesie pozbycia się pryszczy z pleców niezwykle istotnym aspektem jest higiena. Wskazane jest używanie delikatnych kosmetyków, zwłaszcza takich, które są przeznaczone specjalnie dla skóry trądzikowej. Pomocne będą środki do pielęgnacji z wyciągami z rumianku i nagietka oraz tonik do przemywania skóry na bazie cytryny, aloesu lub ogórka. Punktowo można nakładać antybakteryjną maść cynkową. Raz w tygodniu warto stosować peelingi – najlepsze będą enzymatyczne, ponieważ nie podrażniają skóry i zmian trądzikowych – oraz kąpiele ziołowe, zwłaszcza z naparami z szałwii, bratka i rumianku. Wyciągi z tych ziół odświeżą i odkażą skórę. Zalecane jest także picie ziołowych naparów trzy razy dziennie do posiłków.

Walce z trądzikiem na plecach sprzyja noszenie przewiewnej odzieży wykonanej z bawełny i lnu, wysypianie się i pozbycie się źródeł stresu. Kortyzol, hormonalny czynnik stresogenny, nie jest wówczas wydzielany w nadmiarze, dzięki czemu nie zaburza gospodarki hormonalnej.

Trądzik na plecach – przyczyny i leczenie

Trądzik to choroba, z którą borykają się nie tylko nastolatkowie, ale również osoby dojrzałe. Choć kojarzy się głównie z dermatozą występującą w obrębie twarzy, zmiany skórne mogą pojawić się również w takich miejscach jak dekolt, szyja czy plecy, co łatwo staje się powodem do wstydu i mniejszej pewności siebie. Trądzik na plecach wywołuje długotrwały psychiczny i fizyczny dyskomfort, w tym ból czy swędzenie. Pragniesz cieszyć się piękną skórą i pozwolić sobie na letni top odkrywający ramiona i plecy, nie martwiąc się o zaczerwienione wypryski na plecach? Poznaj przyczyny i objawy tej choroby i dowiedz się, jak pozbyć się trądziku na plecach dzięki sprawdzonym i skutecznym sposobom leczenia.

przy regeneracji skóry często używa się jej po zabiegach medycyny estetycznej, a także w przypadku nadmiernej ekspozycji na słońce tylko na zdrową, nie uszkodzoną skórę jako silny antyoksydant wykazuje działanie neutralizujące na działanie wolnych rodników, a do tego uszkodzeń spowodowanych przez obecność stresu oksydacyjnego;.

Czytaj dalej...

Warto jednak pamiętać, że samodzielna diagnoza na podstawie zdjęć nie zastąpi wizyty u dermatologa, który może zalecić odpowiednie leczenie, takie jak maść na krosty na pupie lub inne specyfiki dostosowane do konkretnej diagnozy.

Czytaj dalej...

Jeśli nakładasz je w taki sposób, że włosy z kosmetykiem opadają swobodnie na plecy i ramiona, substancje drażniące czy uczulające mogą wywoływać zmiany w miejscu kontaktu, czyli na ramionach i plecach,.

Czytaj dalej...

Jeśli trądzik jest nasilony, zazwyczaj zalecane są te same doustne leki na trądzik, jakie przepisywane są w przypadku trądziku pospolitego antybiotyki takie jak tetracyklina, doksycyklina czy erytromycyna, a także, trudniejsze do nakładania, antybiotyki do stosowania miejscowego.

Czytaj dalej...