Pryszcze w ciąży - Jak sobie radzić?
O czym świadczą wypryski na twarzy
O ile wypryski na twarzy w wieku dojrzewania związane są ze zmianami hormonalnymi i nie są powodem do niepokoju, o tyle wykwity w późniejszym wieku mogą świadczyć o nieprawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu.
Bardzo częstą przyczyną jest niewłaściwa i nieodpowiednio zbilansowana dieta, uboga w witaminy A oraz B, a bogata w nabiał, ostre przyprawy oraz produkty o wysokim indeksie glikemicznym (np. słodycze). Na kondycję naszej skóry wpływ ma również nasz styl życia – nadmierny stres, sięganie po używki, zwłaszcza po papierosy.
Coraz częściej też, wypryski w dorosłym wieku są objawem alergii pokarmowych, ale też mogą wskazywać na nieprawidłową pracę wątroby, jelit czy żołądka.
Najczęściej jednak wypryski na twarzy świadczą o… niewłaściwej pielęgnacji i to właśnie na tym aspekcie skupimy się w tym artykule. Często wystarczy wprowadzić zmiany do codziennej rutyny pielęgnacyjnej, wymienić produkty kosmetyczne i poświęcić skórze nieco więcej uwagi, a problem wykwitów i pryszczy, zniknie bardzo szybko.
Wypryski na twarzy: jak się ich pozbyć? (PORADY)
Wypryski na twarzy są nieestetycznymi zmianami skórnymi, które – wbrew pozorom – nie dotyczą wyłącznie nastolatków. Przyczyn ich pojawiania się może być mnóstwo: od niewłaściwej pielęgnacji, po poważne problemy zdrowotne. Poznaj możliwe przyczyny i dowiedz się, jak walczyć z wypryskami.
Spis treści:
- Wypryski na twarzy – przyczyny
- O czym świadczą wypryski na twarzy
- Wypryski na twarzy – mapa może być podpowiedzią
3.1 Czerwone wypryski na twarzy
3.2 Ropne wypryski na twarzy
3.3 Wypryski na twarzy w ciąży
3.4 Ropne wypryski na twarzy po 30. i po 40. roku życia - Co na wypryski na twarzy? Przede wszystkim właściwa pielęgnacja!
- Domowe sposoby na wypryski na twarzy
Krosty, wypryski i pryszcze mogą przybierać różne formy, każdorazowo jednak wywołują dyskomfort i negatywnie oddziałują na poczucie własnej wartości, zaniżając samoocenę i pewność siebie. Dowiedz się, jak przywrócić skórze równowagę oraz zdrowy wygląd!
Domowe sposoby na trądzik w ciąży
Skóra każdej kobiety reaguje inaczej na hormonalne zmiany, jednak istnieje wiele domowych sposobów, które mogą pomóc w walce z trądzikiem. Ich zaletą jest to, że są w pełni bezpieczne zarówno dla matki, jak i dziecka.
Jednym z najprostszych, a jednocześnie najbardziej efektywnych sposobów na zmniejszenie problemu trądziku w ciąży jest odpowiednie nawodnienie. Picie dużej ilości wody wspiera procesy detoksykacji organizmu, co może zmniejszyć nasilenie niechcianych zmian skórnych. Dobrym pomysłem jest dodanie do diety naparów ziołowych, na przykład z rumianku czy mięty. Zanim jednak zdecydujesz się na ten krok, skonsultuj się z lekarzem, aby upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań.
Tajną bronią na krosty w ciąży jest miód. Wykazuje on właściwości nawilżające i antybakteryjne, więc z powodzeniem może być stosowany jako maseczka na twarz. Wystarczy nałożyć cienką warstwę miodu na skórę i pozostawić na około 15 minut. Regularne aplikowanie maseczki z miodu może pomóc w redukcji wyprysków i poprawie ogólnego stanu cery.
W formie naturalnej maseczki świetnie sprawdzi się także jogurt naturalny. Zawarty w nim kwas mlekowy oraz probiotyki pomagają w delikatnym złuszczaniu martwego naskórka, działają przeciwzapalnie i doskonale odżywiają cerę.
Potrzebujesz miejscowego specyfiku na wypryski w ciąży? Sięgnij po olejek z drzewa herbacianego. Ten naturalny antyseptyk skutecznie walczy z bakteriami wywołującymi krostki. Pamiętaj jednak o tym, aby stosować go ostrożnie i w odpowiednich ilościach. Kilka kropel olejku z drzewa herbacianego możesz dodać do wody lub oleju nośnikowego, a następnie aplikować punktowo na zmienione miejsca.
Nie sposób nie wspomnieć o aloesie, który działa kojąco i przeciwzapalnie. Regularne stosowanie żelu aloesowego intensywnie nawilża, co jest szczególnie ważne dla skóry, która może być przesuszona przez zmiany hormonalne.
NAJCIEKAWSZE WPISY
- Masaż twarzy Kobido – japoński lifting twarzy (bez skalpela)
- Kamień gua sha – efekty stosowania masażu w 8 krokach
- Co to jest laminowanie włosów? Uzyskaj taflę włosów
- Olejowanie włosów – wszystko o olejowej pielęgnacji
- Kaszka na twarzy: jak się jej pozbyć? (SKUTECZNE SPOSOBY)
- Retinol – jak stosować? 10 pytań i odpowiedzi – nasz poradnik
- Jak szczotkować ciało na sucho? Pobudź swoją skórę do życia
- Metoda OMO – 3 etapy mycia włosów. Czy warto?
- Usuwanie wągrów w domu – jak to zrobić? 4 skuteczne kosmetyki
- Najlepsze szczotki do włosów – zobacz nasze top 5!
Cześć! To my, dziewczyny z drogerii horex.pl 🙂 Specjalnie dla Ciebie testujemy, sprawdzamy, opisujemy i weryfikujemy wszystko, co związane z…