Przeciwzmarszczkowy krem do twarzy SPF 50 - Twoja tajemnica promiennej skóry
Fototypy skóry to klasyfikacja, która opisuje reakcję skóry na ekspozycję słoneczną i jej zdolność do opalania się oraz ryzyko oparzeń. Pozwala to na lepsze dostosowanie ochrony przeciwsłonecznej do indywidualnych potrzeb.
Fototyp I: Bardzo jasna skóra, zawsze ulega oparzeniom, nigdy się nie opala. Wysokie ryzyko uszkodzeń skóry - zalecany jest SPF 50+
Fototyp II: Jasna skóra, zazwyczaj ulega oparzeniom, opala się minimalnie. Wysokie ryzyko uszkodzeń - zalecany jest SPF 50
Fototyp III: Jasnobrązowa skóra, czasami ulega oparzeniom, opala się stopniowo - zalecany jest SPF 30-50
Fototyp IV: Ciemnobrązowa skóra, rzadko ulega oparzeniom, łatwo się opala - zalecany jest SPF 15-30
Fototyp V: Bardzo ciemna skóra, bardzo rzadko ulega oparzeniom, zazwyczaj dobrze się opala - zalecany jest SPF 15-30
Fototyp VI: Skóra czarna, praktycznie nigdy nie ulega oparzeniom, intensywnie się opala - zalecany jest SPF 15-30
Fototypy skóry oferują jedynie sugestie dotyczące wyboru odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. Niezależnie od fototypu, w przypadku planowania długotrwałej ekspozycji na słońce, zawsze zaleca się stosowanie kremu z filtrem SPF 50. To zapewnia najwyższy poziom ochrony przed potencjalnymi szkodami skórnymi, takimi jak oparzenia słoneczne czy przedwczesne starzenie się skóry.
Krem z filtrem 50 do twarzy RANKING
SVR Sun Secure SPF50 komfortowy krem ochronny
Ranking kremów z filtrem 50 otwiera SVR Sun Secure SPF50. Krem nadaje się dla wszystkich rodzajów skóry, mogą go używać noworodki, niemowlaki, dzieci i dorośli.
Produkt wyjątkowo dobrze spisze się przy skórze suchej, normalnej, a także tej wyjątkowo nadwrażliwej na promienie słoneczne. SVR Sun Secure ma dobrą konsystencję, umożliwiającą łatwe rozsmarowywanie na skórze. Ponadto szybko się wchłania, nie pozostawiając widocznych smug.
Mało tego, krem z filtrem 50+ marki SVR odporny jest nie tylko na pot i wodę, ale też na pocieranie. W produkcie zastosowano organiczne filtry fotostabile, a na uwagę zasługuje też fakt, że krem ma działanie antyoksydacyjne oraz regeneruje DNA, zapobiegając przy tym nowotworom skóry.
Zalety:
- dobra konsystencja,
- łatwa wchłanialność,
- nie pozostawia białych smug,
- ładny, delikatny pozbawiony alergenów zapach,
- nie zawiera alkoholu, parabenów i olei mineralnych,
- organiczne filtry fotostabilne.
Co to znaczy fotostabilny filtr? Fotostabilność to zdolność cząsteczki filtra UV do utrzymania swych właściwości ochronnych przez pewien okres czasu w niezmienionej formie.
Wady:
- pojawiają się opinie, że krem może czasem szczypać w oczy.
A-Derma Protect SPF50+ krem ochronny z filtrem

Co oznacza skrót SPF?
Skrót SPF (Sun Protection Factor), który wyznaczono w 1962 roku, oznacza wartość liczbową filtra, która określa możliwości danego kosmetyku do ochrony przeciwsłonecznej. Wartość SPF określa, jak długo można przebywać na słońcu bez poparzenia sobie skóry (powstania rumienia).
W naszym klimacie, leżąc na słońcu, pierwszy rumień (oparzenie) pojawi się na skórze już po 15-20 minutach (wartość bazowa), dlatego SPF określa wielokrotność tego okresu.
Jak więc obliczyć ile minut można przebywać na słońcu? wystarczy szybka kalkulacja:
Filtr SPF 20 – oznacza, że kosmetyk dostarcza ochronę przeciwsłoneczną na 5-godzinną ekspozycję na słońce – (15 x 20 = 300 minut, czyli 5 godzin).
Poniżej znajduje się gotowa tabela już po obliczeniach:
- SPF 10 – ochrona przez 2,5 godziny
- SPF 15 – ochrona przez 3 godziny i 45 minut
- SPF 20 – ochrona przez 5 godzin
- SPF 30 – ochrona przez 7 godzin i 30 minut
- SPF 50 – ochrona przez 12 godzin i 30 minut
- SPF 50 + – ochrona powyżej 12 godzin i 30 minut
Niestety to nie takie proste… aby przykładowo krem z filtrem 50 faktycznie chronił skórę przed promieniami UVA i UVB przez 5 godzin, należy aplikować go co 2 godziny. Kolejna bardzo ważna sprawa: aby krem z filtrem przeciwsłonecznym spełnił swoją rolę, należy nakładać na skórę grubą warstwę i zaleca się, aby było to 2 mg na 1 cm2 ciała.
Jaki jest najwyższy filtr SPF? Zgodnie z obowiązującą klasyfikacją filtrów przeciwsłonecznych, wysokość najwyższego filtra wynosi 50 +.
L’Oréal Paris Revitalift Clinical Rozświetlający krem na dzień z witaminą C i SPF 50+
Krem, który bez dwóch zdań jest objawieniem ostatnich miesięcy – liczba jego pozytywnych recenzji wprost przytłacza. To innowacyjna formuła, która łączy w sobie ochronę anty-UV z przeciwstarzeniowym potencjałem witaminy C. Do tej pory dermatolodzy doradzali stosować je oddzielnie: najpierw serum z witaminą C, potem krem z filtrem. Dzięki temu kosmetykowi możesz sprowadzić obie czynności do jednego kroku. Zawarta w kremie witamina stymuluje produkcję kolagenu, spłyca zmarszczki oraz rozjaśnia przebarwienia (według badań kolejno u 92% i 93% kobiet). Z kolei mieszanka filtrów chroni przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym UVA i UVB. Kosmetyk dodaje skórze blasku, optycznie ją odmładza i usuwa ślady zmęczenia. Można bezpiecznie aplikować go nawet na powieki i wrażliwą skórę wokół oczu. Bezproblemowo współpracuje z podkładami.

Czym jest filtr słoneczny?
Mianem filtra słonecznego określa się związek chemiczny, który wykorzystuje się w kosmetykach, których zadaniem jest ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB.
W kosmetologii stosuje się 2 rodzaje filtrów: chemiczne i mineralne (tzw. fizyczne). Aby kosmetyk maksymalnie mógł chronić skórę przed promieniami, używa się kombinacji obu rodzajów filtrów bowiem dopiero wtedy dajemy skórze odpowiednią i kompleksową ochronę.
- Filtry mineralne (zwane też jako naturalne lub fizyczne) – ich działanie przypomina funkcjonowanie lusterka, a więc odbijają one od skóry promienie słoneczne i nie przepuszczają ich w jej głąb. Jako filtry mineralne stosuje się dwa związki chemiczne:
- tlenek cynku,
- i dwutlenek tytanu.
- silatrisol,
- tinosorb,
- avobenzon,
- i oktokrylen.