Przedłużanie włosów metodą na ringi - wszystko, co musisz wiedzieć

Zniszczone włosy po przedłużaniu – czy metoda kanapkowa wpływa na kondycję włosa?

Metoda kanapkowa to jedna z najłagodniejszych technik przedłużania dla naturalnych włosów. Podczas zabiegu pasma są tylko „oklejane” taśmami z przedłużonymi włosami, nic nie jest na nich zaciskane ani spajane chemicznie lub termicznie. Metoda ta jest więc polecana dla osób o delikatnych, cienkich włosach. Należy jednak pamiętać, że bardzo długie włosy doczepiane mogą jednak delikatnie obciążać włosy i wywierać nacisk na skórę głowy i cebulki włosowe, więc jeśli masz zniszczone włosy nie przesadzaj z długością przedłużania.

Koszt przedłużania i zagęszczania włosów metodą kanapkową waha się od 800 zł do 2500 zł i uzależniony jest od stopnia zagęszczenia oraz przedłużenia włosów. Jeśli mamy niewiele włosów i chcemy je tylko widocznie zagęścić, koszt takiego zabiegu będzie o wiele niższy, niż jeśli mamy gęste pasma sięgające do ramion, a marzymy o włosach do pasa.

Metoda Ringi – wady i zalety

Metoda Ringi ma szereg zalet przy stosunkowo niewielu, drobnych wadach. Nie bez powodu sposób ten cieszy się tak dużą popularnością. Zanim jednak podejmie się decyzję o wykonaniu zabiegu, należy zapoznać się z jego wszystkimi plusami i minusami.

Przede wszystkim przedłużanie włosów ringi daje błyskawiczny efekt. Sama procedura nie jest zbyt czasochłonna, dlatego jedna wizyta wystarczy, by całkowicie odmienić swój wygląd i zyskać olśniewającą fryzurę. Zabieg jest nieinwazyjny, ponieważ nie stosuje się przy nim wysokiej temperatury ani żadnych środków chemicznych. Odpowiednio dobrane pasma nie obciążają cebulek ani struktury naturalnych włosów. Doczepy są wytrzymałe, dlatego trzeba je skorygować dopiero po 3 miesiącach. Stosowane przez nas pasma wykazują też bardzo długą żywotność – keratynowy gwint w połączeniu z ringiem daje podwójną ochronę podczas rozczesywania. Metalowe obrączki są również odporne na rozmaite zabiegi fryzjerskie z wykorzystaniem ciepła czy środków chemicznych. Dzięki temu przedłużane włosy można bez obaw stylizować, a nawet farbować i rozjaśniać. W żaden sposób nie utrudniają codziennego życia oraz są mało widoczne.

Do niewielu minusów, jakie mają włosy doczepiane na ringi, można zaliczyć dość wyczuwalne łączenia. Odpowiednio wystylizowane i ułożone pasma minimalizują problem, dlatego osoby trzecie w ogóle nie zauważą, że ma się przedłużenia. Przy stosowaniu bezpieczniejszych ringów z sylikonem pojawia się też ryzyko zsuwania się pasemek, ale przy prawidłowej pielęgnacji nie powinno się to wydarzyć. Niektóre klientki mogą być też uczulone na miedź, z której wykonane są obrączki, ale wystarczy sprawdzić tę kwestię przed zabiegiem.

- krótki czas zabiegu,

- trwały efekt do max 3 miesięcy,

- brak ingerencji w strukturę włosa (nie stosuje się wysokich temperatur ani środków chemicznych),

- metalowe ringi pozwalają na wykonanie dowolnych stylizacji na ciepło i zabiegów chemicznych farbowania, dekoloryzacji bez żadnych obaw,

Ile trzyma się przedłużanie metodą kanapkową

Odpowiednio pielęgnowane włosy po doczepianiu będą cieszyć nawet przez pół roku. Zabieg trzeba jednak powtarzać średnio co 4-6 tygodni. Włosy w metodzie kanapkowej doklejane są do nasady włosów naturalnych, co oznacza, że wraz z ich wzrostem, miejsce łączenia się obniża. Stylista musi więc odkleić doczepione pasma, oczyścić je i ponownie przykleić. Ten sam zestaw taśm można użyć 3 do 5 razy, w zależności od odpowiedniej pielęgnacji włosów po zabiegu. Im szybciej rosną nasze włosy, tym częściej trzeba będzie wracać do salony fryzjerskiego na poprawki, ale większość salonów ustala niższą stawkę za sesje poprawkowe.

Prawidłowa pielęgnacja to klucz do sukcesu przedłużania, jeśli dostosujesz się do kilku podstawowych zasad, twoje przedłużone włosy będą piękne i trwałe:

  • myj włosy wyłącznie łagodnymi szamponami, najlepiej dedykowanymi do włosów przedłużanych,
  • przy każdym myciu stosuj nawilżającą maskę, ale omijaj przy nakładaniu okolice taśm, które mogą pod wpływem odżywek tracić przyczepność,
  • wycieraj włosy bardzo delikatnie, bez pocierania,
  • czesz włosy tylko specjalną szczotką fryzjerską, klasyczne szczotki grzebienie z drogerii to wróg przedłużanych włosów,
  • jeśli stylizujesz lub farbujesz włosy, używaj łagodnych produktów dobrej jakości i stosuj środki do ochrony włosów przed temperaturą.

Czym są nano ringi?

Na początek warto wyjaśnić, czym są nano ringi. Są to zaledwie 2-milimetrowe miedziane obrączki, wykorzystywane do scalania pasm włosów z doczepami. Klasyczna metoda obrączkowa cieszy się dużą popularnością, dlatego kwestią czasu było wynalezienie jej udoskonalonej wersji. Takie spoiwo posiada wszystkie zalety klasycznego ringa, a przy tym nie ma już jego charakterystycznej słabości, czyli stosunkowo dużych rozmiarów. Jest nawet dyskretniejsza niż tulejka! Dzięki temu ta metoda przedłużania włosów może być stosowana także w przypadku klientek o bardzo cienkich, rzadkich, delikatnych włosach.

Wyjaśnijmy, na czym polega przedłużanie włosów metodą nano rings. Zabieg ten jest bardzo podobny do klasycznego zakładania obrączek. Najpierw przekłada się niewielkie pasmo naturalnych włosów klientki przez ring, a następnie dokłada się do niego dodatkowy doczep. Wtedy z pomocą specjalnych cążków w odpowiedni sposób zaciska się obrączkę. Procedura nie trwa długo, jest nieinwazyjna i całkowicie bezbolesna.

Takie łączenie jest wyjątkowo wytrzymałe i odporne na codzienne czesanie, mycie, stylizację oraz inne codzienne aktywności. Do tego trudno je wyczuć czy zauważyć. Takie doczepy wyglądają niezwykle dyskretnie i naturalnie. Wiele osób porównuje efekty tego zabiegu do tych, jakie daje jego keratynowy odpowiednik. Korekta jest potrzebna dopiero po ok. 3 miesiącach.

Kiedy stosujemy przedłużanie włosów metodą na tulejki?

Wiele Pań zastanawia się, kiedy stosujemy przedłużanie włosów metodą na tulejki. Sposób ten jest zalecany klientkom ze zdrowymi, grubymi włosami, ale w praktyce idealnie sprawdza się nawet w przypadku cieńszych, ponieważ jest jeszcze delikatniejszy od ringów. Zabieg jest wykonywany na zimno lub ciepło, przy wykorzystaniu tulejek zwykłych (z silikonem) bądź termokurczliwych.

Polega na łączeniu włosów klientki z dodatkowymi, naturalnymi pasmami o odpowiednio dobranym kolorze oraz długości. Spoiwo stanowią niewielkie metalowe obrączki w różnych wielkościach oraz odcieniach. Są lekkie i niemalże niewyczuwalne. Jeśli mają dobrze dobrany kolor, trudno je zauważyć. Zakładamy je metodą easy hair, inaczej nazywaną "książeczkową". W ten sposób podwójnie je dociskamy, aż łączenie osiągnie charakterystyczny kształt książeczki.

Emitowane ultradźwięki wprawiają w drgania zawarte we włosach cząsteczki keratyny, w konsekwencji doprowadzając do zmiany ich właściwości i struktury, powodując tym samym, że nasze naturalne włosy łączą się z dodatkowymi kosmykami.

Czytaj dalej...

Naszą tajemnicą jest bardzo szczegółowa selekcja - wszystkie włosy do przedłużenia, które można znaleźć w naszym salonie, były przed ścięciem odpowiednio pielęgnowane, by teraz mogły nadać naszym klientom ich wymarzonego wyglądu.

Czytaj dalej...

Proces ten trwa od 2 do 4 godzin i wymaga przeszkolonego profesjonalisty - jeśli nie zostanie wykonany prawidłowo, może powodować podrażnienie skóry głowy i wypadanie włosów, jeśli koraliki są zbyt ciasne lub źle umieszczone.

Czytaj dalej...

Fora branżowe i grupy społecznościowe Dołączanie do profesjonalnych grup i forów poświęconych stylizacji rzęs może być doskonałym sposobem na wymianę doświadczeń, uzyskanie porad i wsparcia od bardziej doświadczonych stylistów.

Czytaj dalej...