Skuteczny punktowy preparat na pryszcze od Avon
Dr Skin Clinic, skoncentrowany booster redukujący problem niedoskonałości
Booster kojarzy nam się głównie z dodatkowym nawilżeniem, ale ten od dr Skin Clinic poradzi sobie ze wszelkimi niedoskonałościami, a zwłaszcza krostkami. W składzie znajdziemy 2% stężenie kwasu salicylowego oraz 0,3% stężenie destylatu olejku z drzewa herbacianego. Dzięki temu niedoskonałości i zaskórniki są zredukowane, ujścia gruczołów łojowych odblokowane, a pory zmniejszone. Na dodatek cera jest nawilżona, a bariera ochronna skóry wzmocniona.
Uwaga, przy stosowaniu tego produktu trzeba koniecznie pamiętać o filtrach przeciwsłonecznych.
"To moje małe odkrycie. Polski produkt, bardzo skuteczny i wydajny. Skóra po nim jest bardzo gładka bez żadnych niedoskonałości. Martwiłam się że wysuszy moja skórę ale bez obaw ! Pozytywne zaskoczenie" - to jedna z pozytywnych opinii o tym serum.
Some By Mi AHA BHA PHA Super Miracle
Coś dla fanek pielęgnacji koreańskiej. Ten „cudowny” kosmetyk robi od jakiegoś czasu spore zamieszanie w sieci - TikTokerki i blogerki urodowe nie mogą nachwalić się, jak błyskawicznie radzi sobie z nieproszonymi gośćmi na twarzy. W czym tkwi sekret produktu? W składzie znajdziemy antybakteryjny i przyspieszający gojenie hydrolat w drzewa herbacianego, wzmacniający niacynamid, nawilżający pantenol i złuszczający kwas salicylowy. Na pierwszy rzut oka skład nie różni się specjalnie od innych kosmetyków z tej kategorii, ale jest tu coś jeszcze - uwielbiany ekstrakt z wąkrotki azjatyckiej (słynna CICA), który łagodzi podrażnienia i przyspiesza regenerację naskórka.
„Cóż, naprawdę czyni cuda. Stosuję go punktowo, a kiedy mam większy problem z cerą, nakładam na całą twarz - nie wysusza, nie podrażnia, wręcz przeciwnie. To takie moje SOS kosmetyczne, polecam zwłaszcza posiadaczkom skóry trądzikowej i wrażliwej” - czytamy wśród opinii o kosmetyku.
Opis produktu
La Roche-Posay Effaclar A.I. to krem-korektor służący do punktowego zwalczania niedoskonałości . Powstał z myślą o cerze trądzikowej i tłustej, ze skłonnościami do wyprysków i może być stosowany doraźnie jako wsparcie w terapii przeciwtrądzikowej. Świetnie się sprawdzi w przypadku, gdy tuż przed ważnym wydarzeniem, na Twojej twarzy pojawi się zmiana zapalna, której chcesz się jak najszybciej pozbyć. Krem-korektor nie tylko pozwala się pozbyć punktowych wyprysków, ale także wygładza cerę oraz zapobiega powstawaniu kolejnych niedoskonałości i blizn potrądzikowych, jednocześnie ujednolicając koloryt cery. Kosmetyk posiada lekką, przyjemną konsystencję, dzięki czemu szybko się wchłania, nie pozostawiając wyczuwalnej warstwy. Może być również stosowany pod makijaż.
- Niacynamid świetnie się sprawdza przy pielęgnacji cery problematycznej - reguluje wydzielanie sebum, łagodzi stany zapalne i zwęża pory. Dodatkowo rozjaśnia istniejące już przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych.
- Kwas LHA (lipohydroksylowy) złuszcza martwy naskórek pozostawiając skórę gładką i miękką, a także działa przeciwbakteryjnie i przyspiesza gojenie wyprysków. Pomaga również wyrównać koloryt cery i zmniejszyć widoczność przebarwień pozapalnych.
- Pirokton olaminy działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, zmniejszając niedoskonałości i zapobiegając ich powstawaniu. Ma również właściwości seboregulujące, dzięki czemu zmniejsza błyszczenie skóry.
Skąd się biorą pryszcze?
Przed wakacjami byli jeszcze tacy ładni, a teraz. Twarz cała w krostach sprawia, że dziewczyny zaczynają się pudrować, a chłopcy zapuszczają długie włosy. Jedni i drudzy spędzają zaś sporo czasu przed lustrem. Wyciskają i wyciskają i. końca nie widać. Dlaczego? Cóż, w pewnym wieku człowiek zaczyna dojrzewać.
Pryszcze, a tak naprawdę trądzik młodzieńczy , to efekt nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych, charakterystyczny dla okresu dojrzewania. Od około 12. roku życia zwiększa się produkcja androgenów, czyli hormonów płciowych, w wyniku czego gruczoły łojowe powiększają się, a tym samym produkcja łoju zwiększa się. Każdy nastolatek wie o tym doskonale – rano, zaraz po przebudzeniu, błyszczy się na odległość.
Mechanizm powstawania pryszcza jest mniej więcej taki: powiększone pory produkują więcej łoju, inaczej sebum. Jeśli dodatkowo zamkną się od góry naskórkiem – bo hormony powodują także nadmierne rogowacenie ujść gruczołów – sebum nie może wydostać się na zewnątrz. No więc zbiera się go coraz więcej, por pęcznieje, i krosta gotowa. Na tym etapie jest to jeszcze zaskórnik . Zaczerwienienie i stan zapalny powstaną, gdy tak nadwyrężony por zostanie zainfekowany bakteriami – głównie Propionibacterium acnes . Jedna krosta „zaraża” drugą, ponieważ bakterie rozmnażają się i rozprzestrzeniają i mamy trądzik młodzieńczy.
