Rumianek do rozjaśniania włosów - przed i po zabiegu

Rozjaśnianie włosów rumiankiem – zalety i wady

Przegląd zalet i wad rozjaśniania włosów z uzyciem rumianku:

Zalety

  1. Naturalność:
    • Rumianek jest naturalnym środkiem rozjaśniającym, co oznacza, że nie zawiera szkodliwych chemikaliów.
  2. Łagodność:
    • Jest delikatny dla włosów i skóry głowy, minimalizując ryzyko podrażnień, wysuszenia czy uszkodzenia włosów, które mogą wystąpić przy stosowaniu chemicznych rozjaśniaczy.
  3. Stopniowy efekt:
    • Proces rozjaśniania rumiankiem jest stopniowy, co pozwala na kontrolowanie intensywności efektu i uniknięcie drastycznych zmian.
  4. Dodatkowe korzyści pielęgnacyjne:
    • Oprócz rozjaśniania, rumianek ma właściwości nawilżające, łagodzące i wzmacniające włosy, co może poprawić ogólną kondycję włosów.

Wady:

  1. Czasochłonny proces:
    • Rozjaśnianie rumiankiem wymaga czasu i cierpliwości. Aby uzyskać zauważalne efekty, trzeba regularnie stosować płukanki z rumianku przez kilka tygodni.
  2. Ograniczone efekty:
    • Rumianek najlepiej działa na jasne włosy (blond, jasnobrązowe). W przypadku ciemniejszych włosów efekt może być minimalny lub niezauważalny.
  3. Konieczność regularnego stosowania:
    • Aby utrzymać efekt rozjaśnienia, trzeba regularnie stosować rumianek, ponieważ efekty mogą być tymczasowe i z czasem zanikać.
  4. Potrzeba dodatkowych składników:
    • W niektórych przypadkach, aby wzmocnić efekt rozjaśnienia, trzeba łączyć rumianek z innymi naturalnymi składnikami, takimi jak sok z cytryny czy miód, co może być dodatkowo pracochłonne.

Jak wykonać bezpieczne rozjaśnianie włosów?

Do rozjaśniania włosów najlepiej użyć profesjonalnego produktu fryzjerskiego, gdyż kosmetyki z drogerii mogą nadać naszym pasmom brzydkiego, żółtego odcienia. Jeśli nie macie odpowiednich umiejętności i wiedzy, to dużo lepszych wyborem będzie wykonanie rozjaśniania w salonie fryzjerskim.

Do rozjaśnienia włosów potrzebny będzie nam proszek rozjaśniający, oksydant, pędzel do rozjaśniania, miska i rękawiczki. Pamiętacie, że bezpośrednio przed rozjaśnianiem nie myjemy włosów, aby nie były narażone na uszkodzenia. Najlepiej umyć je 24-48 godzin przed rozjaśnianiem.

  1. Zaczynamy od dokładnego uczesania włosów i ich podziału na mniejsze partie. Upnijcie je spinkami, a dolną część pozostawcie do farbowania.
  2. Zakładamy rękawiczki i przechodzimy do mieszania proszku z oksydantem, który aktywuje rozjaśniacz. Koniecznie trzymajcie się instrukcji na opakowaniu. Do domowego użytku nie polecamy używać rozjaśniaczu o stężeniu większym niż 6% (rozjaśni on włosy o 2-3 tony). Jeśli chcemy odrobinę odświeżyć fryzurę, lepiej użyć takiego o 3% stężeniu. Składniki powinny być dokładnie wymieszane na gładką masę.
  3. Najpierw nałóżcie produkt na kosmyki z tyłu głowy. Następnie kolejno aplikujcie na resztę partii włosów. Po aplikacji zostawiamy je na czas określony w instrukcji.
  4. Dokładnie myjemy włosy szamponem. W tym momencie możemy również nałożyć toner do włosów, który ochłodzi nasz kolor.
  5. Domknięciem rozjaśniania jest nałożenie maski odżywczej. Możemy również użyć kuracji Olaplex.

Płukanka z rumianku – naturalny sposób na rozjaśnienie włosów?

Rośnie na niejednej łące. Cudownie pachnie. Często pijemy z niego napar jako herbatkę. A jak działa na włosy? Poznaj całą prawdę o właściwościach rumianku i jego zastosowaniu w pielęgnacji włosów.

Kocha, nie kocha… Każdy chyba zna tę wyliczankę i zabawę w odrywanie kwiatom płatków. Zamiast jednak wróżyć z płatków, zadbaj o swoje włosy. Bo one z pewnością pokochają rumianek i nie potrzeba do tego żadnej wróżby. Sprawdź, jak działa rumianek na włosy i czy pomoże rozjaśnić kosmyki.

  • jakie substancje aktywne znajdują się w rumianku
  • czy rumianek rozjaśnia włosy?
  • jak przygotować płukankę z rumianku
  • czy rumianek wzmacnia i wygładza włosy?

Właśnie dlatego po nałożeniu roztworu rozjaśniającego możemy zauważyć, że włosy początkowo robią się pomarańczowe i czerwone, a dopiero później przechodzą w odcień blondu oczywiście wszystko zależy od tego, od jakiego koloru wyjściowego zaczynamy.

Czytaj dalej...

Jak naturalnie rozjaśnić włosy w domowych warunkach - jeśli zadajecie sobie to pytanie, koniecznie sprawdźcie nasze niezawodne sposoby, za które nie zapłacicie więcej niż 1 zł za jeden zabieg rozjaśniający włosy.

Czytaj dalej...

Może to być spowodowane kilkoma czynnikami źle przygotowaną mieszaniną, niewystarczającą ilością preparatu naniesionego na włosy, zbyt dużymi podziałami separacjami porostu lub złym nałożeniem rozjaśniacza.

Czytaj dalej...

Warto wiedzieć, co oznaczają poszczególne kolory zaszyfrowane w numerach widocznych na opakowaniu pierwsza cyfra to numer bazowy, po kropce lub przecinku znajdziesz informacje o odcieniach i tonacjach to ułatwi wybór koloru, dzięki czemu samodzielne rozjaśnianie włosów zakończy się sukcesem.

Czytaj dalej...