Jak Rozjaśnić Włosy w Domu - Poradnik Korzystania z Rozjaśniacza

Czego będziesz potrzebować, farbując włosy w domu?

Zanim przejdziemy do rozjaśniania, należy zgromadzić wszystkie niezbędne akcesoria, żeby mieć je zawsze pod ręką. Przygotowana mieszanka powinna zostać jak najszybciej nałożona na włosy, wobec czego nie będziemy mieć później czasu, by szukać poszczególnych rzeczy. Podczas farbowania warto również poprosić o pomoc drugą osobę. W ten sposób będziemy mieli pewność, że wszystkie kosmyki zostały dokładnie pokryte farbą.

Do rozjaśniania będziesz potrzebować:

  • pędzelka – posłuży on do aplikacji produktu bezpośrednio na włosy,
  • miseczki ze szkła lub tworzywa sztucznego (należy unikać metalowych) – to w niej przygotujesz rozjaśniacz,
  • rękawiczek ochronnych – najlepiej lateksowych, a w przypadku uczulenia na ten materiał możesz wybrać tworzywo sztuczne,
  • spinek i grzebienia – dzięki nim sprawnie podzielisz włosy na partie,
  • starych ubrań oraz ręcznika – jeśli odrobina rozjaśniacza przedostanie się na odzież, nie będzie nam szkoda jej wyrzucić. Dodatkowo warto zarzucić na ramiona ręcznik lub zabezpieczyć nim posadzkę, by produkt nie miał kontaktu z podłogą, co mogłoby spowodować trudne do usunięcia plamy,
  • wazeliny lub tłustego kremu – zabezpiecz nim skórę wokół włosów, by w razie konieczności łatwo pozbyć się pozostałości farby,
  • szamponu – najlepiej takiego, który przywraca naturalne pH i skutecznie oczyszcza.

Rozjaśnianie włosów - w domu czy u fryzjera?

Rozjaśnianie włosów u fryzjera bez wątpienia jest najlepszym wyborem, ale jest to dość kosztowny zabieg. Decydując się na rozjaśnienie włosów średniej długości musimy się przygotować na wydatek rzędu około 400 zł. Rozjaśnianie włosów u sprawdzonego fryzjera daje jednak niemal stuprocentową pewność, że kondycja włosów nie pogorszy się znacznie. Jak wyjaśnia nasz ekspert, duże znaczenie ma pH podczas zabiegu rozjaśniania.

RADA EKSPERTA

Podczas rozjaśniania w salonie stosuję kosmetyki, które minimalizują ryzyko uwrażliwienia włókna włosa, aby zapobiec uszkodzeniu struktury mostków dwusiarczkowych. Istotnym elementem procesu, z którym wiąże się utlenianie, jest użycie preparatu o kwasowym pH, by zneutralizować zasadowe środowisko, co pozwoli domknąć łuskę włosa. Zawsze do pielęgnacji wybieram kosmetyki o właściwościach przeciwutleniających

- radzi Radosław Galiński, fryzjer, właściciel krakowskiego salonu Galiński Hair Stylist .

Rozjaśnianie włosów cytryną

Sok z cytryny pozytywnie wpływa na kondycję całych włosów - nadaje im zdrowego blasku, wyraźnie wzmacnia i poprawia ich wzrost. W dodatku doskonale dotlenia skórę głowy, a nawet pozwala pozbyć się łupieżu. Co najważniejsze, pomaga naturalnie rozjaśnić włosy. To bardzo skuteczna metoda, która jednorazowo kosztuje nas tyle, co zakup jednej cytryny. Aby zobaczyć efekty, trzeba się uzbroić w cierpliwość. Rozjaśnienie włosów cytryną będzie widoczne dopiero po około miesiącu stosowania raz lub dwa razy w tygodniu.

Sok z cytryny można aplikować na suche lub wilgotne włosy, a następnie trzeba pozostawić je do wyschnięcia. Gdy suche już włosy będą zbyt sztywne, wystarczy je przeczesać lub umyć pasma delikatnym szamponem. Najlepsze efekty osiągniemy wtedy, gdy każdorazowo po rozjaśnianiu włosów cytryną wystawimy je na działanie słońca.

Rozjaśnianie włosów w domu krok po kroku

Jak bezpiecznie rozjaśnić włosy w domu? Tu musisz liczyć na własne doświadczenie i umiejętności fryzjerskie. Rozjaśnienie włosów z pewnością ułatwią nowoczesne kosmetyki, ale musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach:

  • Zawsze rozjaśniaj włosy suche, najlepiej 2-3 dni po myciu.
  • Przed przystąpieniem do nałożenia farby rozjaśniającej, dokładnie rozczesz pasma i podziel je góra-dół, a następnie te partie podziel na boki, aby łącznie otrzymać cztery niewielkie sekcje włosów.
  • Zmieszaj proszek rozjaśniający z utleniaczem, tak jak w instrukcji producenta.
  • Za pomocą pędzelka nałóż niewielką ilość farby rozjaśniającej na wybrane pasma, najpierw na jedną z dolnych sekcji.
  • Jeśli decydujesz się rozjaśniać włosy globalnie, pamiętaj aby kosmetyk rozjaśniający nie dotykał skóry głowy. Zacznij od odrostów, a następnie mieszankę nałóż na długości pasm.
  • Kolejno farbuj małe partie włosów, przesuwaj się od dołu, przez środek, aż po czubek głowy.
  • Jeśli chcesz rozjaśnić włosy pasemkami, pofarbowane partie zawijaj w folię aluminiową.
  • Nie utrzymuj rozjaśniacza na włosach dłużej niż wskazane jest to na opakowaniu. W połowie czasu sprawdź, czy włosy dobrze się rozjaśniają, a jeśli jesteś zadowolona z efektu, umyj włosy.
  • Zmyj rozjaśniający kosmetyk przy pomocy ulubionego szamponu. Następnie nałóż odżywkę, która ułatwi rozczesanie pasm (najlepiej tę dołączoną do farby). Jeśli pasma są zbyt żółte zastosuj fioletową odżywkę .

Oprócz instrukcji, jak rozjaśnić włosy mamy dla Ciebie także kilka ważnych zasad dotyczących tego, czego NIE WOLNO robić rozjaśniając włosy.

  • Nie rozjaśniaj włosów, które w krótkim odstępie czasu były farbowane (2-4 tygodnie),
  • Nie sięgaj po rozjaśniacz, jeśli twoje włosy są czarne lub brązowe,
  • Zwróć uwagę na kondycję pasm, nie rozjaśniaj mocno zniszczonych włosów,
  • Nie wydłużaj czasu trzymania produktu na włosach niż ten wskazany na opakowaniu,
  • Zwróć uwagę na to, aby rozjaśniający kosmetyk nie dotykał skóry głowy.

Rozjaśnianie włosów w domu – skuteczne sposoby

Czym rozjaśnić włosy w domu? Jest kilka rodzajów preparatów, które możesz bezpiecznie stosować do samodzielnej koloryzacji. To przede wszystkim:

Rozjaśniacze – dzięki wyższemu stężeniu utleniacza działają bezpośrednio na naturalny barwnik włosa, prowadząc do jego depigmentacji, co pozwala rozjaśnić włosy nawet o kilka tonów. „Zwykła” farba nie będzie miała takiej mocy, choć czasami warto ją zastosować po rozjaśniaczu, aby nadać włosom ładniejszy, np. bardziej chłodny odcień.

Trwałe farby do blondów – nie tylko rozjaśniają naturalny pigment, ale też wypełniają włos nowym kolorem wskazanym na opakowaniu. Nie mają jednak tak silnego działania jak rozjaśniacze, które pozwalają rozjaśnić nawet bardzo ciemne włosy.

Półtrwałe farby do włosów – pozwalają na naturalne rozjaśnienie włosów lub ujednolicenie koloru ton w ton do 24 myć, ale trudno ci będzie uzyskać w ten sposób taki efekt jak farbą czy tym bardziej rozjaśniaczem.

Zmywalne farby, szamponetki – to dobry sposób na ekspresowe odświeżenie koloru włosów już rozjaśnionych, jeśli jest taka potrzeba, a nie masz czasu na pełną koloryzację.

Zarówno entuzjaści naturalnych składników, jak i zwolennicy profesjonalnych produktów, znajdą swoją drogę do wymarzonych efektów, pod warunkiem, że zastosują się do wskazówek i będą przestrzegać instrukcji.

Czytaj dalej...

Warto też skorzystać z możliwości wirtualnego doboru koloru włosów dzięki aplikacji Virtual Try On możesz przymierzyć włosy w dowolnym odcieniu na ekranie komputera bądź smartfona na żywo bądź na zdjęciu.

Czytaj dalej...

Jak naturalnie rozjaśnić włosy w domowych warunkach - jeśli zadajecie sobie to pytanie, koniecznie sprawdźcie nasze niezawodne sposoby, za które nie zapłacicie więcej niż 1 zł za jeden zabieg rozjaśniający włosy.

Czytaj dalej...

Ostatecznie, decyzja o wyborze odpowiedniego środka do rozjaśniania włosów powinna być oparta na indywidualnych potrzebach i preferencjach, dlatego warto udać się do fryzjera i skorzystać z jego profesjonalnej porady.

Czytaj dalej...