Wszystko, co Musisz Wiedzieć o Mikrodermabrazji Sanitas z Filtrami
Ranking urządzeń do mikrodermabrazji 2024 - TOP 10
Beurer FC 100
Bez dwóch zdań najlepsze urządzenie do mikrodermabrazji i zwycięzca rankingu. Za pomocą Beurer FC 100 głęboko i starannie oczyścisz pory i odnowisz komórki skóry. Z nowoczesnymi technologiami lepiej zadbasz o cerę. Przy regularnym stosowaniu szybko zauważysz profesjonalne efekty. Sprzęt służy do złuszczania naskórka przy użyciu nasadki z szafirową powłoką.
W komplecie dostaniesz 3 wymienne końcówki, małą, dużą i szorstką. Z łatwością wykonasz zabieg na mniejszej i większej powierzchni skóry, a także w strefach najbardziej problematycznych. To topowe urządzenie do mikrodermabrazji z zasilaniem sieciowym. Daje Ci do wyboru 5 poziomów intensywności pracy. Świetnie sprawdza się w domowych warunkach.
Z tym przyrządem złuszczysz naskórek, ale i zrobisz masaż twarzy. Beurer FC 100 wykazuje wielozadaniowość. W zestawie poza nasadkami znajdziesz aż 20 filtrów. Całość zamknięto w praktycznej, okrągłej obudowie ze zintegrowanym lusterkiem. Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych akcesoriów, żeby wykonać zabieg niczym profesjonalistka.
Beautifly B-Derma PRO
Niezawodny aparat do mikrodermabrazji diamentowej do domu. Poza mechanicznym złuszczaniem martwego naskórka zapewni Ci również przyjemny masaż próżniowy. Tym samym zyskasz młodszy wygląd skóry. Jakby tego było mało, sprzęt wytwarza niebieskie światło fotonowe. Działa antybakteryjnie, ale też łagodząco oraz przeciwzapalnie.
Zasilanie akumulatorowe gwarantuje komfort użycia. To skuteczne urządzenie do mikrodermabrazji swobodnie naładujesz przy użyciu ładowarki indukcyjnej dołączonej do zestawu. Poza nią otrzymasz wymienne filtry oraz 7 różnych nasadek, a więc dużą, małą, owalną i cztery mikrokrystaliczne. Wybierzesz między 4 trybami mocy ssącej.
Jakie urządzenie do mikrodermabrazji wybrać?
Nie byłabym sobą, gdybym zostawiła ranking urządzeń do mikrodermabrazji bez żadnego uzupełnienia. Dlatego powstała kolejna część.
Znajdziesz w niej wiele wskazówek dotyczących takich sprzętów. Wszystko po to, aby zakup idealnego przyrządu był przyjemnością.
Nie musisz już samodzielnie szukać i sprawdzać, które parametry są najważniejsze. Zapoznaj się z poniższymi informacjami, a wszystkiego się dowiesz.
Zasilanie
Kluczowa kwestia wpływająca na Twój komfort.
Zastanów się, która opcja odpowiada Ci najbardziej, a masz 3 do wyboru:
- Zasilanie sieciowe.
- Zasilanie akumulatorowe.
- Zasilanie bateriami.
Zacznijmy od sieciowego. Żeby użyć przyrządu, musisz podłączyć go do prądu. Nie przejmujesz się systematycznym ładowaniem czy wymienianiem ogniw. Niemniej nie zawsze producenci dbają o to, żeby kabel był dostatecznie długi i odporny na plątanie.
Pojawia się też inny problem. Nie wykorzystasz urządzenia do mikrodermabrazji w miejscu, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Dwa pozostałe typy sprzętów pozwalają zapomnieć o tym aspekcie.
Akumulatorowe po naładowaniu gwarantują nierzadko ponad 60 minut ciągłej pracy. Nie musisz wówczas przesadnie często ładować swojego przyrządu. Jeśli już będzie to konieczne, najczęściej zrobisz to przez USB.
Urządzenia na baterie nie potrzebują nawet ładowania. Jedynie wymieniasz ogniwa co pewien czas. Dobre rozwiązanie, jeśli cenisz sobie prostotę.
Ja osobiście cenię większą mobilność, a więc działanie akumulatorowe. Cechuje zwykle wydajniejsze sprzęty niż to bateryjne.
Typ zabiegu
Musisz wiedzieć, że wyróżnia się kilka rodzajów mikrodermabrazji.
W przypadku sprzętów do użytku domowego najczęściej będzie to zabieg:
- Korundowy – sprawdza się przy rozszerzonych porach, zaskórnikach, przebarwieniach i trądziku. Wszystko bazuje na mechanicznym złuszczaniu naskórka. To możliwe za sprawą kryształków korundu, czyli tlenku aluminium. Jak radzą eksperci, nie będzie to dobry zabieg na cerę wrażliwą.
- Diamentowy – naskórek ścierasz za pomocą diamentowej głowicy. Sprawdzony wybór zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, niezależnie od typu skóry. Taki zabieg wpływa m.in. na zmniejszenie widoczności zmarszczek i przebarwień.
Mikrodermabrazja — jakie zabiegi można wykonać?
Mikrodermabrazja, jako zabieg kosmetyczny, zyskuje popularność dzięki swojej wszechstronności i zdolności do wieloaspektowego poprawiania stanu skóry. To nieinwazyjne podejście do odnowy skóry oferuje szereg korzyści, co sprawia, że jest jednym z najchętniej wybieranych zabiegów w dziedzinie medycyny estetycznej.
Wszechstronne właściwości wykonania zabiegu mikrodermabrazji:
- ogólna poprawa tekstury skóry — mikrodermabrazja działa jak delikatny peeling, usuwając martwe komórki naskórka, co przekłada się na ogólną poprawę skóry,
- redukcja zmarszczek i linii mimicznych — złuszczanie naskórka pomaga w redukcji drobnych zmarszczek i linii mimicznych, nadając skórze młodszy wygląd,
- przeciwdziałanie przebarwieniom — procedura ta może być skutecznym środkiem w redukcji przebarwień spowodowanych słońcem czy procesem starzenia się skóry. Mikrodermabrazja pomaga usuwać plamy starcze czy blizny potrądzikowe,
- leczenie trądziku — dzięki złuszczaniu naskórka i stymulowaniu regeneracji powierzchni skóry udaje się zwalczyć trądzik różowaty, pospolity czy młodzieńczy,
- stymulacja produkcji kolagenu — poprzez mechaniczne złuszczanie, mikrodermabrazja stymuluje produkcję kolagenu, co wpływa na elastyczność, jędrność i ciągłość skóry,
- przygotowanie skóry do innych zabiegów kosmetycznych — na przykład laseroterapii czy z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego,
- oczyszczanie porów — mikrodermabrazja pomaga w oczyszczaniu porów skóry, co jest szczególnie korzystne dla osób z problemami trądzikowymi i skóry z rozszerzonymi porami,
- głębokie oczyszczenie skóry.
Ze względu na swoją nieinwazyjność, mikrodermabrazja jest zazwyczaj bezbolesna i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Jest za to zabiegiem znacznie skuteczniejszym niż tradycyjne kosmetyki.