Wszystko, co Musisz Wiedzieć o Mikrodermabrazji Sanitas z Filtrami

Jakie urządzenie do mikrodermabrazji wybrać?

Nie byłabym sobą, gdybym zostawiła ranking urządzeń do mikrodermabrazji bez żadnego uzupełnienia. Dlatego powstała kolejna część.

Znajdziesz w niej wiele wskazówek dotyczących takich sprzętów. Wszystko po to, aby zakup idealnego przyrządu był przyjemnością.

Nie musisz już samodzielnie szukać i sprawdzać, które parametry są najważniejsze. Zapoznaj się z poniższymi informacjami, a wszystkiego się dowiesz.

Zasilanie

Kluczowa kwestia wpływająca na Twój komfort.

Zastanów się, która opcja odpowiada Ci najbardziej, a masz 3 do wyboru:

  • Zasilanie sieciowe.
  • Zasilanie akumulatorowe.
  • Zasilanie bateriami.

Zacznijmy od sieciowego. Żeby użyć przyrządu, musisz podłączyć go do prądu. Nie przejmujesz się systematycznym ładowaniem czy wymienianiem ogniw. Niemniej nie zawsze producenci dbają o to, żeby kabel był dostatecznie długi i odporny na plątanie.

Pojawia się też inny problem. Nie wykorzystasz urządzenia do mikrodermabrazji w miejscu, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Dwa pozostałe typy sprzętów pozwalają zapomnieć o tym aspekcie.

Akumulatorowe po naładowaniu gwarantują nierzadko ponad 60 minut ciągłej pracy. Nie musisz wówczas przesadnie często ładować swojego przyrządu. Jeśli już będzie to konieczne, najczęściej zrobisz to przez USB.

Urządzenia na baterie nie potrzebują nawet ładowania. Jedynie wymieniasz ogniwa co pewien czas. Dobre rozwiązanie, jeśli cenisz sobie prostotę.

Ja osobiście cenię większą mobilność, a więc działanie akumulatorowe. Cechuje zwykle wydajniejsze sprzęty niż to bateryjne.

Typ zabiegu

Musisz wiedzieć, że wyróżnia się kilka rodzajów mikrodermabrazji.

W przypadku sprzętów do użytku domowego najczęściej będzie to zabieg:

  1. Korundowysprawdza się przy rozszerzonych porach, zaskórnikach, przebarwieniach i trądziku. Wszystko bazuje na mechanicznym złuszczaniu naskórka. To możliwe za sprawą kryształków korundu, czyli tlenku aluminium. Jak radzą eksperci, nie będzie to dobry zabieg na cerę wrażliwą.
  2. Diamentowy – naskórek ścierasz za pomocą diamentowej głowicy. Sprawdzony wybór zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, niezależnie od typu skóry. Taki zabieg wpływa m.in. na zmniejszenie widoczności zmarszczek i przebarwień.

Jak wygląda twarz po mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja poprawia teksturę skóry twarzy, redukuje zmarszczki, usuwa przebarwienia, oczyszcza pory oraz stymuluje produkcję kolagenu, nadając skórze twarzy bardziej promienny i młodszy wygląd.

Czy warto robić zabieg mikrodermabrazji?

Tak. Mikrodermabrazja jest zabiegiem o wszechstronnym zastosowaniu do każdego typu skóry. Efekty mikrodermabrazji diamentowej widoczne są już po pierwszym przeprowadzonym zabiegu, natomiast te najlepsze uzyskuje się po indywidualnie dobranej serii.

Ile trwa mikrodermabrazja twarzy?

Czas trwania jednego zabiegu mikrodermabrazji diamentowej czy korundowej to 30-60 minut. Wiele zależy od obszaru twarzy, na jakim przebiega wykonanie mikrodermabrazji czy jakości wykorzystywanego urządzenia.

Ile kosztuje zabieg mikrodermabrazji?

Cena zabiegu mikrodermabrazji może różnić się od kliniki, w której jest on realizowany, rodzaju zastosowanej terapii czy problemu skórnego i oscyluje wokół kwoty od 120 do 200 złotych.

  1. Kordus K., Potempa B., Śpiewak R., Badania motywów wyboru rodzajów mikrodermabrazji oraz opinii o ich skuteczności w praktyce kosmetologicznej, 2011
  2. Yingcong Zhou BS, Ajay K Banga PhD, “Enhanced delivery of cosmeceuticals by microdermabrasion”, Journal of Cosmetic Dermatology, September 2011.
  3. M. Nawęgłowska-Wilk, T. Wilk, G. Kamińska-Winciorek, R. Śpiewak, Częstość korzystania i poziomu zadowolenia z mikrodermabrazji diamentowej wśród klientek salonu kosmetycznego, 2011

Wskazania do wykonania mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja to uniwersalny zabieg złuszczania skóry, pozwalający na poprawę jej wyglądu. W porównaniu z innymi profesjonalnymi metodami złuszczania skóry, takimi jak peelingi chemiczne, dermabrazja czy peelingi laserowe, najbezpieczniejsza jest właśnie mikrodermabrazja. Dla kogo ten zabieg jest idealny? Najważniejsze wskazania do wykonania mikrodermabrazji to:

  • nadmierne rogowacenie skóry i jej przesuszenie,
  • pojawienie się oznak starzenia skóry – zmarszczek czy przebarwień,
  • blizny potrądzikowe,
  • blizny na ciele, w tym rozstępy,
  • poszerzone pory,
  • utrata elastyczności skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni czy ciała,
  • zaskórniki,
  • trądzik grudkowo-krostkowy.

Ponadto mikrodermabrazja może poprzedzać inne zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii, gdyż złuszczanie martwego naskórka przyczynia się do głębszej penetracji związków aktywnych.

Zabieg mikrodermabrazji może być wykonywany w celu zredukowania zauważalnych niedoskonałości skóry, a także profilaktycznie, w celu zapobiegania jej rogowaceniu i gromadzeniu martwych komórek naskórka. Pozwala to zachować promienny i młody wygląd skóry, a także zwiększa efektywność działania kosmetyków aplikowanych na skórę.

Kto może skorzystać z zabiegu mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem dedykowanym dla osób z problemami skórnymi, a więc korzyść z zabiegu na pewno odniosą osoby borykające się z trądzikiem (zaskórnikowym i grudkowym). Zabieg doskonale wygładza blizny potrądzikowe, blizny po oparzeniach, a także rozstępy. Wskazaniami do zabiegu są m.in. piegi i przebarwienia − mikropeeling wyrównuje koloryt i redukuje przebarwienia skóry. Mikrodermabrazja polecana jest także osobom z rozszerzonymi porami, a także z zaskórnikami i łojotokiem. Osoby, u których widoczne są zmarszczki, szczególnie w okolicy ust, oczu i nosa, a także blizny czy rozstępy również będą zadowolone z korzystnych efektów wizualnych, jakie niesie ze sobą mikrodermabrazja. Co ważne, mikrodermabrazji mogą poddać się kobiety w ciąży oraz kobiety w czasie menstruacji.

Niestety, nie u każdego pacjenta mikrodermabrazja jest wskazana. Jednym z podstawowych przeciwwskazań do wykonania mikrodermabrazji jest trądzik różowaty. Nie należy go mylić ze “zwykłym” trądzikiem młodzieńczym (pospolitym). Trądzik różowaty to przewlekła, zapalna choroba skóry, która wymaga specjalistycznego leczenia.

Jeżeli pacjent ma przerwaną ciągłość skóry w miejscu, które chce poddać mikrodermabrazji, powinien się wstrzymać z zabiegiem do momentu zagojenia rany. Należy także pamiętać o tym, że mikrorany, które powstają podczas zabiegu na skórze mogą być podatne na infekcje. Mikrodermabrazji nie wykonuje się w przypadku wystąpienia u pacjenta opryszczki lub brodawki, a także w czasie zakażenia bakteryjnego, wirusowego czy grzybiczego. Dodatkowo osoby zmagające się z nowotworem, szczególnie skóry, bądź będące w trakcie leczenia onkologicznego, nie powinny decydować się na wykonanie mikrodermabrazji.

Mikrodermabrazja, czyli mikropeeling

Mikrodermabrazja, zwana także mikropeelingiem, to zabieg kosmetyczny cieszący się dużą popularnością przede wszystkim wśród kobiet. Jest to metoda oczyszczania twarzy, która polega na ścieraniu warstwy rogowej naskórka poprzez precyzyjnie kontrolowany strumień mikrokryształków. Mikrodermabrazja powoduje regenerację i widoczne odmłodzenie skóry. Zabieg niesie ze sobą bardzo wiele korzyści, ponieważ mikrodermabrazja m.in. redukuje rozszerzone pory, zmniejsza łojotok, a także zwalcza zaskórniki. Wpływa także korzystnie na koloryt skóry. Zabieg uelastycznia skórę i stymuluje krążenie skórne, dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona. Mikrodermabrazja zazwyczaj wykonywana jest przez lekarza medycyny estetycznej bądź wykwalifikowaną kosmetyczkę.

Pamiętaj, że na portalu LekarzeBezKolejki.pl z łatwością i bez wychodzenia z domu możesz zapisać się na wizytę u dowolnego specjalisty.

Dzięki złuszczaniu wierzchnich warstw skóry, a jednocześnie pobudzenia podziałów komórkowych i syntezy włókien kolagenowych, możliwe jest zredukowanie widoczności takich defektów skórnych jak drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe czy rozstępy, a także rozszerzone pory i zaskórniki.

Czytaj dalej...

Zajmując się szeroko pojętą pielęgnacją ludzkiego ciała i mając wieloletnie doświadczenie w sferze wellness, chciałbym dziś poruszyć temat, który często jest pomijany, ale ma ogromne znaczenie dla naszej codziennej higieny i komfortu jest nim depilacja męska.

Czytaj dalej...

z trądzikiem mikrodermabrazja doskonale oczyszcza skórę, zmniejsza pory, usuwa zaskórniki i odblokowuje ujścia gruczołów łojowych, przez co stanowi niewątpliwie jedno z narzędzi w walce z trądzikiem.

Czytaj dalej...

Zawsze jednak przed przystąpieniem do zabiegu należy zabezpieczyć się przed ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej, ponieważ skóra może uwrażliwić się na każdym etapie naszego życia, nawet jeśli nigdy nie byliśmy na nic uczuleni.

Czytaj dalej...