Skuteczna mikrodermabrazja w domu - Praktyczna instrukcja krok po kroku

Rodzaje mikrodermabrazji

W zależności od tego, jaki rodzaj głowicy zostanie użyty podczas zabiegu, wyróżnić można następujące rodzaje mikrodermabrazji:

  • mikrodermabrazja diamentowa, wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu, głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu, tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,
  • mikrodermabrazja korundowa, wykorzystująca mikronizowane kryształki korundu, które występują w postaci proszku i wyrzucane są pod ciśnieniem w kierunku skóry, tego typu mikrodermabrazja zapewnia silniejsze złuszczanie, stymulując jednocześnie głębsze warstwy skóry do syntezy kolagenu i elastyny,
  • mikrodermabrazja tlenowa (oksydermabrazja), wykorzystująca strumień soli fizjologicznej oraz sprzężonego powietrza, dzięki czemu można uzyskać efekt złuszczania skóry oraz jej dotlenienia.

Mikrodermabrazja – na czym polega, jakie są efekty i przeciwwskazania?

Mikrodermabrazja to zabieg mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Zabieg pozwala uzyskać efekt wygładzenia skóry, spłycenia blizn i rozjaśnienia przebarwień, redukcji zaskórników i rozszerzonych porów. Można go wykonać w salonie kosmetycznym, a dzięki dostępności odpowiednich urządzeń możliwe jest także wykonanie mikrodermabrazji domowej.

  1. Mikrodermabrazja – co to za zabieg?
  2. Rodzaje mikrodermabrazji
  3. Wskazania do wykonania mikrodermabrazji
  4. Mikrodermabrazja – na czym polega?
  5. Zalecenia przed i po zabiegu
  6. Mikrodermabrazja – przeciwwskazania
  7. Mikrodermabrazja domowa

Jak wygląda twarz po mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja poprawia teksturę skóry twarzy, redukuje zmarszczki, usuwa przebarwienia, oczyszcza pory oraz stymuluje produkcję kolagenu, nadając skórze twarzy bardziej promienny i młodszy wygląd.

Czy warto robić zabieg mikrodermabrazji?

Tak. Mikrodermabrazja jest zabiegiem o wszechstronnym zastosowaniu do każdego typu skóry. Efekty mikrodermabrazji diamentowej widoczne są już po pierwszym przeprowadzonym zabiegu, natomiast te najlepsze uzyskuje się po indywidualnie dobranej serii.

Ile trwa mikrodermabrazja twarzy?

Czas trwania jednego zabiegu mikrodermabrazji diamentowej czy korundowej to 30-60 minut. Wiele zależy od obszaru twarzy, na jakim przebiega wykonanie mikrodermabrazji czy jakości wykorzystywanego urządzenia.

Ile kosztuje zabieg mikrodermabrazji?

Cena zabiegu mikrodermabrazji może różnić się od kliniki, w której jest on realizowany, rodzaju zastosowanej terapii czy problemu skórnego i oscyluje wokół kwoty od 120 do 200 złotych.

  1. Kordus K., Potempa B., Śpiewak R., Badania motywów wyboru rodzajów mikrodermabrazji oraz opinii o ich skuteczności w praktyce kosmetologicznej, 2011
  2. Yingcong Zhou BS, Ajay K Banga PhD, “Enhanced delivery of cosmeceuticals by microdermabrasion”, Journal of Cosmetic Dermatology, September 2011.
  3. M. Nawęgłowska-Wilk, T. Wilk, G. Kamińska-Winciorek, R. Śpiewak, Częstość korzystania i poziomu zadowolenia z mikrodermabrazji diamentowej wśród klientek salonu kosmetycznego, 2011

mikrodermabrazja z wykorzystaniem soli fizjologicznej i tlenu, określana także jako oxybrazja ; ta postać mikrodermabrazji idealnie sprawdza się nawet w przypadku bardzo wrażliwej, skłonnej do podrażnień cery.

Czytaj dalej...

Zajmując się szeroko pojętą pielęgnacją ludzkiego ciała i mając wieloletnie doświadczenie w sferze wellness, chciałbym dziś poruszyć temat, który często jest pomijany, ale ma ogromne znaczenie dla naszej codziennej higieny i komfortu jest nim depilacja męska.

Czytaj dalej...

z trądzikiem mikrodermabrazja doskonale oczyszcza skórę, zmniejsza pory, usuwa zaskórniki i odblokowuje ujścia gruczołów łojowych, przez co stanowi niewątpliwie jedno z narzędzi w walce z trądzikiem.

Czytaj dalej...

Przykładowo opakowanie kosmetyku do skóry naczynkowej jest oznaczone na różowo, a do skóry z niedoskonałościami na zielono, podczas gdy produkt na przebarwienia ma kolor żółty, a preparat intensywnie nawilżający ma kolor niebieski itd.

Czytaj dalej...