Skuteczne tabletki na pryszcze - Jak pozbyć się niedoskonałości skóry raz na zawsze

Skuteczny krem na trądzik – co mam wybrać?

Na rynku mamy również całe mnóstwo rozmaitych kremów, droższych i tańszych, które pomagają w walce z pryszczami. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego preparatu? Dobrej jakości krem na trądzik powinien:

  • hamować namnażanie się na skórze bakterii Propionibacterium acnes,
  • regulować wydzielanie sebum i poprawiać jego jakość (skóra nie jest wtedy tak przetłuszczona),
  • złuszczać warstwę rogową,
  • odblokowywać zatkane pory,
  • nawilżać skórę i łagodzić podrażnienia,
  • usuwać zaczerwienienia.

Dlatego przed zakupem konkretnego preparatu warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat jego działania i właściwości.

Suplementy pomagające w leczeniu Trądziku są zazwyczaj skuteczne, o ile kuracja zostanie poszerzona o odpowiednią dietę, właściwe nawyki higieniczne oraz specyfiki przepisane przez dermatologa. Stosowanie na własną rękę, bez konsultacji ze specjalistą, preparatów dostępnych na receptę może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego.

Maść Tormentio​l

W gronie leków walczących z trądzikiem Tormentiol jest jednym z najpopularniejszych preparatów, pisaliśmy już o innych dostępnych w aptekach takich jak skinoren czy też aknenormin .

Można go kupić bez recepty, a że jego cena jest naprawdę niewysoka, produkt ten ma bardzo wielu zwolenników.

Jak działa ta maść na trądzik?

Tormentiol działa przeciwbakteryjnie, pomaga w likwidacji stanów zapalnych i ściąga rozszerzone pory, dlatego świetnie nadaje się do leczenia trądziku.

Tormentiol stał się jednak w ostatnim czasie przedmiotem krytyki, bo mimo swoich właściwości leczniczych może się okazać także całkiem poważnym zagrożeniem dla zdrowia.

Kosmetyki na trądzik – nietłuste kremy nawilżające

Uzupełnieniem twojej codziennej pielęgnacji powinien być lekki, niezapychający porów krem nawilżający. Nawet jeśli masz tłustą skórę, potrzebuje ona substancji zatrzymujących wodę w naskórku – dzięki temu skóra będzie się mniej przetłuszczać oraz szybciej będzie się regenerować (to ważne, jeśli borykasz się z ciemnymi lub czerwonymi przebarwieniami po wypryskach). Wybieraj kremy nietłuste, bez dodatku komadogennych olejów (są to m.in. olej kokosowy, palmowy, sojowy, z kiełków pszenicy – tych nie powinno być w składzie). Mogą zawierać dodatkowe substancje regulujące i antybakteryjne, np. cynk lub olejek herbaciany.

Dla ułatwienia mamy dla ciebie kilka gotowych propozycji nawilżających kosmetyków na trądzik.

Norel Dr Wilsz Acne

Norel Dr Wilsz Acne to opracowany przez dermatologów krem na trądzik idealnie nadający się pod podkład. Świetnie nawilża, a jednocześnie zmniejsza ryzyko pojawiania się niedoskonałości w ciągu dnia. Zawiera 10-procentowe stężenie antybakteryjnych jonów srebra, a także 0,5% LHA, czyli pochodnej kwasu salicylowego. Dzięki dodatkowi pudru ryżowego krem pozostawia na twarzy satynowo-matowe wykończenie.

Annabelle Minerals Soft cream Lekki krem nawilżający

Krem polskiej marki Annabelle Minerals na pewno spodoba się fankom eko pielęgnacji, ponieważ jego skład jest wegański i w 95% naturalny. Formuła kosmetyku jest ultralekka, a przy tym nawilża cerę na wielu poziomach, łącząc w sobie dobroczynne działanie gliceryny, kwasu hialuronowego i kwasu mlekowego z regenerującymi olejkami. Krem nie obciąża skóry tłustej, szybko się wchłania i świetnie nadaje się jako baza pod makijaż. Wyśmienicie współpracuje zwłaszcza z podkładami mineralnymi.

Kosmetyki oczyszczające skórę zdecydowanie pomagają w kuracji

Głównym zadaniem takich kosmetyków jest dogłębne oczyszczenie skóry. Dlatego też niezwykle ważne jest, by stosować je dwa razy dziennie, czyli rano i wieczorem. W przypadku skóry tłustej i mieszanej najlepiej sprawdzają się płyny micelarne, emulsje myjące oraz żele, które nie powinny w swoim składzie zawierać alkoholu.
Dlaczego? Pomimo tego, że alkohol chwilowo poprawia wygląd skóry (wysusza krostki i Pryszcze), to jednak wysusza ją na tyle, że po krótkim czasie organizm zaczyna produkować większe ilości sebum. Kosmetyki oczyszczające pomagają usunąć z powierzchni skóry nadmiar łoju, odblokowują zanieczyszczone pory, a także przywracają równowagę bakteryjną.

Trądzik różowaty cechuje się występowaniem zmian grudkowo-krostkowych i rumieniowych. Wykwity najczęściej umiejscowione są w części środkowej twarzy (w kształcie litery V) – na nosie, brodzie, policzkach i czole. Nie występują zaskórniki, w przeciwieństwie do Trądziku pospolitego. Czasem dochodzi do obrzęku skóry, zapalenia spojówek, bądź rogówki.

U kobiet choroba zaostrza się w czasie przekwitania, miesiączki, podczas ciąży i jajeczkowania. U mężczyzn niekiedy pojawiają się tzw. zmiany przerostowe, które dotyczą najczęściej okolic nosa (tzw. rhinophyma).

Istotna w terapii Trądziku różowatego jest właściwa pielęgnacja oparta na kosmetykach o delikatnych, ale skutecznych formułach. Pacjent powinien unikać gorącej, chlorowanej i twardej wody (najlepiej stosować wodę mineralną lub przegotowaną).
Należy zaprzestać używania mydła i toników na bazie alkoholu, a zastąpić je bezzapachowymi płynami i żelami micelarnymi. W celu osuszenia twarzy używać delikatnych, miękkich ręczników, które nie będą podrażniały skóry twarzy. Bezwględnie zabronione jest stosowanie gruboziarnistych peelingów i kremów na bazie AHA (alfa-hydroksykwasów).

Niektóre nawyki związane z pielęgnacją skóry wiążą się z trądzikiem różowatym, takie jak stosowanie pieniącego się środka czyszczącego, mycie twarzy 2 lub więcej razy dziennie, noszenie makijażu więcej niż 6 razy w tygodniu, używanie kosmetyków z salonów kosmetycznych oraz stosowanie narzędzi oczyszczających do cery więcej niż 4 razy w tygodniu 12.

Czytaj dalej...

Niegdyś bardzo popularne często pojawiały się w kosmetyczkach nastolatków, dziś nadal są w ofercie marek kosmetycznych, szczególnie koreańskich, które wiodą prym w produkcji różnego rodzaju plasterków na wypryski.

Czytaj dalej...

Domowe sposoby na trądzik u dorosłych mogą być niewystarczające, ale niektóre z nich, takie jak regularne oczyszczanie skóry z nadmiaru sebum i zanieczyszczeń, codzienna pielęgnacja , odpowiednia dieta i aromaterapia przy użyciu olejku z drzewa herbacianego czy lawendy, mogą wspomagać leczenie farmakologiczne.

Czytaj dalej...

Aby wykonać skuteczną i sprawdzoną pastę z miodem i cynamonem , należy zmieszać oba składniki ilość zależy od własnych preferencji do uzyskania jednolitej konsystencji, która powinna przypominać gęstą pastę.

Czytaj dalej...