Skóra krzyżówka - Jak radzić sobie ze swędzącym wypryskiem

Diagnoza

Wyprysk steatotyczny jest diagnozowany przez lekarza podczas badania fizykalnego. Lekarz zada pytania o to, jak zaczęły się objawy i co je nasila.

Egzema astomatotyczna powoduje powstawanie bruzd lub wzorzystych linii w dotkniętym obszarze, co ułatwia identyfikację. Jednak mogą zostać przeprowadzone dodatkowe testy, aby wykluczyć inne możliwe przyczyny objawów, takie jak alergie.

Testy alergiczne wykonuje się na kilka różnych sposobów. Testy płatkowe polegają na umieszczeniu niewielkiej ilości różnych możliwych alergenów lub substancji, które mogą wywoływać objawy, na plastry, które są następnie umieszczane na skórze pleców. Ten rodzaj testów trwa kilka dni.

Test punktowy jest najczęściej wykonywanym rodzajem testów alergicznych. Zwykle nie jest to potrzebne w ocenie wysypek, takich jak wyprysk. Zamiast tego, testy skórne są często stosowane do diagnozowania innych rodzajów alergii, takich jak alergie środowiskowe, które powodują swędzenie oczu i katar.

Lekarz wydrapie niewielką ilość podejrzanego alergenu w skórę i będzie obserwować reakcję. Ten test jest znacznie szybszy i zapewnia wyniki w ciągu około 30 minut.

Można również wykonać badania krwi w celu znalezienia innych przyczyn swędzenia skóry. Może to być spowodowane chorobą wątroby, chorobą nerek i niektórymi rodzajami raka.

Co powoduje guzy na głowie i jak je leczyć

Kiedy na twojej głowie pojawi się guz, może to wpłynąć na ciebie na wiele sposobów. Niektóre guzki mogą znajdować się na kości, pod skórą lub na skórze. Diagnoza i leczenie zależą od rodzaju i ciężkości guza.

Dowiedz się więcej o tym, co powoduje guzy na głowie i jak je leczyć.

Kiedy iść do lekarza

Istnieje wiele powodów, dla których masz guza na głowie, a niektóre sytuacje są poważniejsze niż inne. Skontaktuj się z lekarzem, jeśli guz jest:

  • Krwawienie
  • Bolesny
  • Nie poprawia się

Udzielą ci właściwej diagnozy i planu leczenia.

Alergia na penicylinę, amoksycylinę i cefalosporynę: co należy wiedzieć

Penicylina jest prawdopodobnie najbardziej znanym członkiem grupy antybiotyków zwanych beta-laktamami, która odnosi się do szczególnej struktury ich składu chemicznego. Struktura ta jest również podzielona przez półsyntetyczną penicylinę (amoksycylinę), cefalosporyny i inne antybiotyki, takie jak imipenem. Penicyliny i cefalosporyny to antybiotyki najczęściej stosowane w leczeniu powszechnych infekcji bakteryjnych.

Niestety penicyliny i cefalosporyny są również najczęstszymi przyczynami alergii na leki. Około 10% Amerykanów zgłasza alergię na penicylinę lub pokrewny antybiotyk. W rzeczywistości jednak liczba osób z prawdziwą alergią na penicylinę jest znacznie mniejsza.

Chociaż alergia na penicylinę najczęściej występuje u młodych dorosłych, reakcje mogą wystąpić w każdym wieku. Wydaje się, że kobiety są bardziej zagrożone niż mężczyźni. Reakcje na penicylinę mogą obejmować anafilaksję, pokrzywkę, obrzęk pod skórą i objawy astmy, a także objawy niealergiczne, takie jak choroba posurowicza, niektóre postacie anemii i inne wysypki polekowe.

Swędzenie skóry zarówno o charakterze uogólnionym, jak i zlokalizowane w konkretnym miejscu na skórze niekoniecznie w bezpośrednim sąsiedztwie guza lub w konkretnej lokalizacji na ciele może zwiastować nowotwór.

Czytaj dalej...

History and clinical evaluation are key, and the main goal is to collect as much information as possible and discern which cases require a histopathological diagnosis to direct the most appropriate treatment.

Czytaj dalej...

Wśród przyczyn tworzenia się cyst skórnych w okolicach mieszka włosowego i gruczołu łojowego wymienia się stosowanie niewłaściwych kosmetyków, nieodpowiednią higienę, nadmierne opalanie się, zaburzenia gospodarki hormonalnej i pracy gruczołów łojowych.

Czytaj dalej...

Najczęstsze substancje odpowiadające za powstanie takiej reakcji skórnej stanowią metale, jak nikiel, chrom, kobalt obecne zwłaszcza w biżuterii, okularach, suwakach , substancje zapachowe zawarte w kosmetykach, środki odkażające, benzyna, olej napędowy, formaldehyd zawarty w odzieży i lakierach do paznokci.

Czytaj dalej...